Hoşgeldiniz!

serengeti

Motorlu Ceylan Yedi Çita Arasında 03:47
Motorlu Ceylan Yedi Çita Arasında 1.475 izlenme - 3 yıl önce Aslında kandırdım sizi ortada ceylan yok ama ceylandan kıymetli bir şey var, hem de arazi motorlu. Ben kadınlardan hep korkarım çitalarda korkuyorsa pes diyorum. Tabi kaçak ete kim yanaşmaz.
serengeti arslan avı 03:37
serengeti arslan avı 1.787 izlenme - 10 yıl önce serengeti arslanları nerede yaşarlar.
Serengeti Milli Parkı Tanıtım Filmi 15:17
Serengeti Milli Parkı Tanıtım Filmi 238 izlenme - 3 yıl önce Dünya Mirası olarak kabul edilen mekânların tantıldığı harika bir belgesel. Unesco dünya mirası listesinde yer alan eserlerin en iyilerinden olan 114 adet mekânın tanıtıldığı bu belgeselde, Avusturya, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Costa Rica, Güney Afrika, Küba, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Ürdün, Meksika, Fas, Hollanda, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Amerika, Tayland, Hindistan, Sri Lanka, Nepal, Arjantin, Mısır gibi birçok ülkede yer alan ve Dünya Mirası listesinde kabul edilen yerleri tanıma imkanı bulacaksınız. İnsanoğlu tarih sahnesine çıktığından bu yana yaşadığı alanları değerli kılmış ve kültürünü gelecek nesillere taşıyacak şaheserler bırakmıştır. Tüm insanlığın ortak mirası olarak kabul edilen değerleri ortak bir geçmiş olarak benimsemek, tanıtmak ve gelecek nesillere bu mirası aktarmak için UNESCO 1972 yılında "Dünya Kültürel ve Doğal Mirasının Korunmasına Dair Sözleşme"yi kabul etmiştir. Türkiye bu sözleşmeyi 1982’de onaylamıştır. Dünya Mirası Listesi, UNESCO'ya bağlı Dünya Mirasları Komitesi tarafından belirlenen ve bulundukları ülkenin devleti tarafından korunması garanti edilen, tüm dünya için önemli bir değer taşıdığı kabul edilen doğal ve kültürel varlıkların yer aldığı bir listedir. Tüm insanlığın ortak geçmişini oluşturan değerlerin korunmasında uluslararası işbirliğini mümkün kılmayı amaçlayan UNESCO, kültürel ve doğal kriterleri ile özgün olan varlıkları değerlendirmektedir. 2008 yılı sonu itibariyle Dünya genelinde Dünya Miras Listesine 679 tanesi kültürel/arkeolojik sit, 174 tanesi doğal sit ve 25 tanesi ise karma (kültürel/doğal) sit olmak üzere toplam 878 varlık bulunmaktadır.
Helikopter kameradan vahşi yaşam 04:20
Helikopter kameradan vahşi yaşam 286 izlenme - 4 yıl önce Uçan kamera ile Afrika'nın Serengeti ovasından harika görüntüler.
Çitalardan Kaçarken Arabaya Dalan İmpala 00:52
Çitalardan Kaçarken Arabaya Dalan İmpala 234 izlenme - 3 yıl önce hayvancağız can havliyle atmış kendini safari kafilesindeki aracın içersine. o an arabadakilerin halini düşünemiyorum tabi. gazla pampa lanet çitalar peşimde demiş olması muhtemel...
Drone ile Serengeti Millî Parkı - Tanzanya 04:20
Drone ile Serengeti Millî Parkı - Tanzanya 98 izlenme - 2 yıl önce Tanzanya'da bulunan Serengeti Millî Parkından müthiş aslan, fil, leopar, gergedan ve bufalo sürüleri, zürafa, çita ve ceylan görüntüleri.
Gezimanya.com - Tanzanya Serengeti 03:30
Gezimanya.com - Tanzanya Serengeti 66 izlenme - 3 yıl önce Tanzanya Serengeti Tanıtım Videosu.
Visit Tanzania! 11:09
Visit Tanzania! 56 izlenme - 5 yıl önce Tanzania İs One Of The Unique Destinations On The African Continent That Has Yet To Be Discovered By Many. It İs A Land Of Many Wonders Hubbing An Un-paralle...