Hoşgeldiniz!

Sevr Videoları İzle

Trablusgarp Savaşı (Türk İtalyan Savaşı) 03:12
Trablusgarp Savaşı (Türk İtalyan Savaşı) 1.245 izlenme - 5 ay önce TRABLUSGARP SAVAŞI (1911-1912) Sebepleri: Siyasi birliğini geç kuran İtalya’nın sömürgecilik faaliyetlerine girişmesi. İtalya’nın Habeşistan’a saldırması ve başarılı olamaması. İtalya’nın Habeşistan yenilgisi üzerine yeni yerlere göz dikmesi. İtalya’nın diğer Avrupa devletleri ile anlaşması. Trablusgarp’ın İtalya’ya yakın ve savunmasız olması. Trablusgarp’ın ticaret yolları üzerinde bulunması ve zengin maden yataklarına sahip olması. Gelişimi: İtalya, Rusya ile Racconigi Antlaşması’nı yapmış, Rusya boğazlara karşılık İtalya’nın Trablusgarp’ı işgal etmesini desteklemiştir (1909). İtalya, Osmanlı Devleti’nin Trablusgarp’ı gelişmişlikte geri bıraktığı ve bölgedeki İtalyanlara kötü davrandığı iddiasıyla Osmanlı’ya ültimatom çekmiştir. Osmanlı Devleti’nin görüşme isteğine rağmen İtalya, Trablusgarp’ı işgal etmiştir. Mustafa Kemal Trablusgarp ve Derne’de, Enver Bey de Bingazi’de başarılar kazanmıştır. Savaşın uzun sürmesi İtalya’yı maddi sıkıntıya sokmuş, savaşın bitmesini isteyen halkın tepkisi üzerine İtalya, Osmanlı’yı barışa zorlamak için Oniki Ada’yı işgal etmiştir. Bu sırada I.Balkan Savaşı başlaması, Osmanlı’yı zor durumda bırakmış ve Osmanlı Devleti İtalya ile Uşi Antlaşması’nı imzalanmıştır Uşi Antlaşması Trablusgarp ve Bingazi İtalya’ya bırakılacak. Oniki Ada, Balkan Savaşı’ndan sonra geri alınmak üzere geçici olarak İtalya’ya bırakılacak. İtalya, kapitülasyonların kaldırılması konusunda Osmanlı’ya yardım edecek. Trablusgarp ve Bingazi’nin Duyun-u Umumiye İdaresi’ne ödediği borçları İtalya ödeyecek. Trablusgarp ve Bingazi dini bakımdan Osmanlı halifesine bağlı kalacak. Sonuçları: Osmanlı Devleti’nin Kuzey Afrika’da toprağı kalmamıştır. İtalya Ege Denizi’ne yerleşmiştir. İtalya Doğu Akdeniz’de önemli bir güç olmuştur. Osmanlı Devleti’nin zayıfladığı anlaşılmıştır. Oniki Ada geri alınamamış. * Uşi Antlaşması, halifelik makamının kullanılması yönü ile 1774 Küçük Kaynarca Antlaşması’na benzer. * Oniki Ada, Sevr’de ve Lozan’da İtalya’ya bırakılmıştır. II.Dünya Savaşı’ndan sonra İtalya, Oniki Ada’yı Yunanistan’a vermiştir (1947). (tariharastirmalari.com)
Kürt ve Pkk Sorunu - Erdal Sarızeybek 04:37
Kürt ve Pkk Sorunu - Erdal Sarızeybek 1.928 izlenme - 1 yıl önce Emekli albay Erdal Sarızeybek geçmişten bu yana gelen hoybun, asala ve kürtler ile pkk'ı özet geçiyor. Ve büyük devletler tarafından kurulan terör örgütlerinin ülkemiz üzerinde istediklerini anlatıyor.
Sevr Mağarası 02:31
Sevr Mağarası 1.297 izlenme - 6 yıl önce ağlıyor musun ey müslüman kardeşim ? peki ne için ağlıyorsun?....
Türkiye'de Yasaklanan Belgesel - Dünya Düzeni 37:03
Türkiye'de Yasaklanan Belgesel - Dünya Düzeni 830 izlenme - 2 yıl önce Bu belgeseli her Türk evladının izlemesini anlamasını ve herkese izletmesini en az bir askerlik, bir öğretmenlik kadar vatan görevi olduğunu söylemek isterim. Banu Avar hanımın hazırlayıp sunduğu bu belgeselde ülkemiz üzerinde ki 100 yıllık planı ve bu planın şu anda neresinde olduğumuz gerçeği bir tokat gibi yüzümüze vurmakta. Bu belgesel hepimizin milli anlamda kıble taşı olmalıdır. Buradan admin kardeşlerime bu videonun sitelerinde yer vermelerini şiddetle rica ederim. Zira bu kanal ile bu belgeselin ulaşacağı düşünen ve aydın genç sayısı hiçte az değil. Belki de Atatürk'ün yıllar öncesinde seslenmiş olduğu Geçnlik bizlerizdir. Hiç düşündük mü?
mekke sevr dağından sabah ezanı 03:17
mekke sevr dağından sabah ezanı 854 izlenme - 5 yıl önce mekke sevr mağarası ziyaretimizde sabah namazı için ezanokuyan mehmet erarabacı
Mondros, Sevr, Lozan İmzalanmasaydı Ne Olurdu - Mustafa Armağan 14:49
Mondros, Sevr, Lozan İmzalanmasaydı Ne Olurdu - Mustafa Armağan 266 izlenme - 2 yıl önce Mustafa Armağan uydurma tarihin sınırlarını aşarak frenk ehline verdiğimiz büyük dersi Kurtuluş Savaşını sallapati belgeleri ile yıkmaya çalışıyor karşısında cevap verecek biri olmadığı için atıp tutuyor.Sinirlenerek izliyoruz.Baştaki işkence introyu montaj bilgim olmadığı için silemedim kusura bakmayın.
Prof. Dr. Mehmet Çelik - Lozan, Sevr'in Onaylanmasıdır 09:02
Prof. Dr. Mehmet Çelik - Lozan, Sevr'in Onaylanmasıdır 234 izlenme - 3 yıl önce Ülke TV'nin kıdemli sallama tarihçisi Prof.Dr.Mehmet Çelik bu sefer kankası Turgay Güler'le birlikte Lozan barış antlaşmasına sarıyor. Sitede Mustafa Armağa'nın yine aynı ezber Lozan lafları ile ilerleken durdurulduğu bir video daha eklemiştim profilimden izleyip aynı cevabı bu adama da yapıştırabilirsiniz.
Lozan, Sevr'in Onaylanmasıdır  - Prof. Dr. Mehmet Çelik 09:02
Lozan, Sevr'in Onaylanmasıdır - Prof. Dr. Mehmet Çelik 259 izlenme - 2 yıl önce Ülke TV'nin kıdemli sallama tarihçisi Prof.Dr.Mehmet Çelik bu sefer kankası Turgay Güler'le birlikte Lozan barış antlaşmasına sarıyor. Sitede Mustafa Armağa'nın yine aynı ezber Lozan lafları ile ilerleken durdurulduğu bir video daha eklemiştim profilimden izleyip aynı cevabı bu adama da yapıştırabilirsiniz.
Yiğit Bulut - Kurtuluş Savaşına Hazırız 02:58
Yiğit Bulut - Kurtuluş Savaşına Hazırız 255 izlenme - 2 yıl önce Gün geçmiyor ki bu jöleli Yiğit Bulut bir bombastik açıklama yapmasın. Kafamızı fikmesin. Yine kafa kırmaktan Taksim'de işgalden halkın iradesi ile gelene engel olmaktan damarları kabara kabara şikayet ediyor. Karşısında da bir uyuz ki sevr diyince jöleli bile tıkandı. Ee biri bu adama hangi paralel evrende olduğu ile ilgili birşeyler söylesin!!
Geceleyin Sevr Dağından Mekkeyi İzlemek 01:07
Geceleyin Sevr Dağından Mekkeyi İzlemek 155 izlenme - 4 yıl önce Hz.muhammed Sav. Efendımız Ve Hz.ebubekir Ra Effendımız Ile Müşriklerden Kaçarken Saklandığı Dağ Sevr Dağıdır Canlar O Mubarek Dağa Cıkmak Bızlere Nasıp Oldu Cumlemıe Cıkmak Canı Gonulden Nasıp Olsun Inşallah
Sevr Anlaşması Yok Kurtuluş Savaşında Ne Olmuşki Diyen 10:54
Sevr Anlaşması Yok Kurtuluş Savaşında Ne Olmuşki Diyen 81 izlenme - 2 yıl önce Tarihinden bi haber kendini tarihçi sananlar sevr anlaşması olmadı kurtuluş savaşında ne olmuşki diyebilmektedirler Her fırsatta Atatürkü karalamak için her yola baş vuruyorlar
SINAVO - TARİH - Sevr Anlaşması 00:49
SINAVO - TARİH - Sevr Anlaşması 77 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı Tarih - Sevr Anlaşması soru çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Milli Mücadele Hazırlık Dönemi -4- 03:36
Milli Mücadele Hazırlık Dönemi -4- 69 izlenme - 1 yıl önce MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ, HAZIRLIK SAFHASINDA Kİ I. TBMM'NİN AÇILMASI, TBMM'YE KARŞI ÇIKAN İSYANLAR, SEVR ANTLAŞMASI VE BİLECİK GÖRÜŞMELERİ YER ALMAKTADIR...
Bahçeli - PKK'ya Silah Bırakma Çağrısı 04:50
Bahçeli - PKK'ya Silah Bırakma Çağrısı 67 izlenme - 2 yıl önce MHP Genel Başkanı Devlet bahçeli, partisinin grup toplantısında "Türkiye'nin ölüm ve imha belgesi olan 433 maddelik Sevr Antlaşması ile 28 Şubat 2015'tekiihanet metni arasında esasta hiç bir fark yoktur.
Ahmet Kekeç Sevri Kürtler Bozdu 05:18
Ahmet Kekeç Sevri Kürtler Bozdu 88 izlenme - 4 yıl önce Ahmet Kekeç, Kanal 24'te Sansürsüz Prgramında Batılı Devletlerin Sevr Hesabını Kürtler'in Bozduğunu Söyledi.
PEYGAMBER EFENDİMİZİN HİCRETİ 07:50
PEYGAMBER EFENDİMİZİN HİCRETİ 52 izlenme - 2 yıl önce WWW.HUZURADOGRU.TV
Peygamber Efendimizin Hicreti Nasıl Olmuştur, Önemi Nedir ? 10:34
Peygamber Efendimizin Hicreti Nasıl Olmuştur, Önemi Nedir ? 84 izlenme - 3 yıl önce Peygamber Efendimizin Hicreti Nasıl Olmuştur, Önemi Nedir
Türkiye İçin En Büyük Tehlike Bölünmeye Sebep Olacak 2 Sevr Anlaşmasının Uygulanacağı Başkanlık Sist 01:44
Türkiye İçin En Büyük Tehlike Bölünmeye Sebep Olacak 2 Sevr Anlaşmasının Uygulanacağı Başkanlık Sist 10 izlenme - 2 yıl önce Türkiye için en büyük tehlike bölünmeye sebep olacak 2 Sevr anlaşmasının uygulanacağı Başkanlık sistemidir Adnan Oktar’ın 19 Nisan 2015 tarihli A9 TV röportajından www.a9.com.tr www.harunyahya.org
Türkiye için en büyük tehlike bölünmeye sebep olacak, 2. Sevr anlaşmasının uygulanacağı Başkanlık 01:44
Türkiye için en büyük tehlike bölünmeye sebep olacak, 2. Sevr anlaşmasının uygulanacağı Başkanlık 9 izlenme - 2 yıl önce Türkiye için en büyük tehlike bölünmeye sebep olacak, 2. Sevr anlaşmasının uygulanacağı Başkanlık sistemidir.
AA Gün Özeti - Akşam (03.11.2014) 04:14
AA Gün Özeti - Akşam (03.11.2014) 11 izlenme - 2 yıl önce -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Bir asır sonra tüm dünyaya buradan hatırlatmak isterim. Biz Sevr Antlaşması'nı yırtıp atmış, manda ve himayeyi elinin tersiyle itmiş, bağımsız, hür bir ülkeyiz, Türkiye'yiz" dedi.... -Taner Yıldız: "Maden ocağında devam eden çalışmalara dair şu anda ulaşabildiğimiz bir kardeşimiz yok" dedi