Hoşgeldiniz!

shakespeare

Macbeth (2015) -  Türkçe Altyazılı Fragman 01:38
Macbeth (2015) - Türkçe Altyazılı Fragman 207.232 izlenme - 2 yıl önce Başrollerinde Michael Fassbender ve Marion Cotillard'ın oynadığı 2015 yapımı Shakespeare uyarlaması Macbeth'in Türkçe altyazılı fragmanı. 11 Aralık 2015'te sinemalarda!
Shakespeare'in Aslı Şeyh Pir'dir Ve Gizli Müslümandır 00:32
Shakespeare'in Aslı Şeyh Pir'dir Ve Gizli Müslümandır 12.256 izlenme - 2 yıl önce üstad Kadir Mısıroğlu'dan yine ze4ka dolu tespitler."karl marx bir cinnidir ve das kapital'i cinler yazmıştır" tespitinden sonra bu sefer bir gerçeği daha ortaya çıkardı.İngiliz üst akıl Shakespeare'i bizden çalmıştır. ayrıyeten Franz Kafka sünnidir, Adam Smith aslen Konyalı ve kapalıçarşıdan yetişmiştir, Edgar Allan Poe Anadolu halk ozanıdır. Resmi tarihe değil üstada inanın.
Macbeth (2015) Fragman 01:41
Macbeth (2015) Fragman 11.995 izlenme - 2 yıl önce 11 Aralık 2015'te vizyona girecek Shakespeare uyarlaması Macbeth'in ABD için özel hazırlanan fragmanı sizlerle. Filmde Michael Fassbender ve Marion Cotillard başrolde.
gülmekten altımızad d nejat uygur  youtube 05:48
gülmekten altımızad d nejat uygur youtube 16.185 izlenme - 7 yıl önce Aa, siz bu yaşa geldiniz de hala Goethe okumadınız mı?
İnsanların Arasına Girip Shakespeare Sözlerini Söylemek 03:30
İnsanların Arasına Girip Shakespeare Sözlerini Söylemek 2.042 izlenme - 11 ay önce Dünya Tiyatrolar Günümüz Kutlu Olsun Kardeşlerim... Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/karabukle kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler...
Shakespeare in Love Trailer 02:02
Shakespeare in Love Trailer 7.994 izlenme - 6 yıl önce
Haluk Bilginer - Şekspir Müzikali 04:40
Haluk Bilginer - Şekspir Müzikali 1.951 izlenme - 11 ay önce Birçoğumuzun sinema ve televizyondan tanıdığı sanatçı Haluk Bilginer'in 2009-2011 yılları arasında sahnelediği Şekspir Müzikali adlı oyundan küçük bir kesit.
Shakespeare'i Şeyh Pir Diye Yutturmak 02:44
Shakespeare'i Şeyh Pir Diye Yutturmak 2.140 izlenme - 2 yıl önce Bakırköy'ün delisi Aras Karafil bu sefer Şeyh Pir üstünden insaları trollemiş.İzleyelim.
Zardanadam - Kaçacağım 04:32
Zardanadam - Kaçacağım 11.650 izlenme - 11 yıl önce Zardanadam Kaçacağım W.Shakespeare ve Can Yücel\'in şiirleriyle beraber
Beş Kardeş  - Hamlet Tiradı 02:12
Beş Kardeş - Hamlet Tiradı 3.980 izlenme - 3 yıl önce Salak yaz dizileri televizyonlarda cirit atarken 13. bölümüyle final yapacak beş kardeş'ten çıkarıp masaya vurma hareketi. Size çilek zamanı muz mevsimi tipi diziler yakışır zaten Türk halkı... “Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu! Düşüncemizin katlanması mı güzel Zalim kaderin yumruklarına, oklarına Yoksa diretip bela denizlerine karşı Dur, yeter demesi mi? Ölmek, uyumak sadece! Düşünün ki uyumakla yalnız Bitebilir bütün acıları yüreğin, Çektiği bütün kahırlar insanoğlunun. Uyumak, ama düş görebilirsin uykuda, o kötü. Çünkü, o ölüm uykularında Sıyrıldığımız zaman yaşamak kaygısından Ne düşler görebilir insan, düşünmeli bunu. Bu düşüncedir felaketleri yaşanır yapan. Yoksa kim dayanabilir zamanın kırbacına? Zorbanın kahrına, gururunun çiğnenmesine Sevgisinin kepaze edilmesine Kanunların bu kadar yavaş Yüzsüzlüğün bu kadar çabuk yürümesine Kötülere kul olmasına iyi insanın Bir bıçak saplayıp göğsüne kurtulmak varken? Kim ister bütün bunlara katlanmak Ağır bir hayatın altında inleyip terlemek Ölümden sonraki bir şeyden korkmasa O kimsenin gidip de dönmediği bilinmez dünya Ürkütmese yüreğini? Bilmediğimiz belalara atılmaktansa Çektiklerine razı etmese insanları? Bilinç böyle korkak ediyor hepimizi: Düşüncenin soluk ışığı bulandırıyor Yürekten gelenin doğal rengini. Ve nice büyük, yiğitçe atılışlar Yollarını değiştirip bu yüzden Bir iş, bir eylem olma gücünü yitiriyorlar.
Shakespeare Tarzı Flört Taktikleri 02:04
Shakespeare Tarzı Flört Taktikleri 536 izlenme - 9 ay önce "Kutsal tapınak, ne ince bir günah bu: Dudaklarım, bu iki utangaç ziyaretçi, hazır o kaba teması nazik bir öpüşle düzeltmeye." Shakespeare eserlerini eski, sıkıcı ve gereksiz görmek yerine bugün okumaya başlayarak hoşlandığınız yada birlikte olduğunuz kişileri etkilemek için kullanmaya başlayın!
Kadir Mısıroğlu: Shakespeare Müslümandır Adı Da Şeyh Pir'dir 00:46
Kadir Mısıroğlu: Shakespeare Müslümandır Adı Da Şeyh Pir'dir 685 izlenme - 2 yıl önce AKP'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen sözde tarihçi Kadir Mısıroğlu, William Shakespeare'in gerçek isminin 'Şeyh Pir' olduğu iddia etti. Bu iddiasını biraz daha ileriye taşıyan Mısıroğlu, dünyanın en ünlü yazarının, Müslüman olduğunu da söyledi. Tarihteki bilinen olaylara ve kişilere yönelik yaptığı ilginç çıkışlarla tanınan Mısıroğlu bir çıkış da dünyanın en tanınmış İngiliz drama yazarlarından Willam Shakespeare ile ilgili yaptı. Shakespear'in gerçek adının 'Şeyh Pir' olduğunu söyleyen Mısıroğlu, Shakespeare'in aslında Müslüman olduğunu da söyledi.
Ayın Favori Kitabı #Temmuz 03:55
Ayın Favori Kitabı #Temmuz 1.123 izlenme - 3 yıl önce KİTAP KULÜBÜMÜZ?? Görüşlerinizi bekliyorum ve beğendiyseniz beğen tuşuna basmayı unutmayın, kendinize iyi bakın! :) twitter.com/KarelDolgun instagram.com/KarelDolgun snapchat: kareldolgun
Hamlet (1990) Fragman 01:44
Hamlet (1990) Fragman 1.341 izlenme - 3 yıl önce Mel Gibson, Glenn Close, Helena Bonham Carter ve Ian Holm'un oynadığı, Franco Zeffirelli'nin yönettiği 1990 yapımı Hamlet uyarlamasına ait fragman. Shakespeare'in eseri birçok kez sinemaya uyarlandı ve en önemlilerinden biri de bu.
Radyo Tiyatrosu - Julies Caesar (William Shakespeare) 01:01:46
Radyo Tiyatrosu - Julies Caesar (William Shakespeare) 844 izlenme - 2 yıl önce William Shakespeare'den Julies Caesar.
Othello (1965) Fragman 04:01
Othello (1965) Fragman 1.113 izlenme - 3 yıl önce 1965 yapımı William Shakespeare uyarlaması Othello'nun fragmanı. Filmde Laurence Olivier ve Maggie Smith gibi çok önemli isimler rol alıyor.
Can Yücel  - William Shakespeare - 66.  Sone 02:10
Can Yücel - William Shakespeare - 66. Sone 685 izlenme - 2 yıl önce Üstat Can Yücel, Shakespeare'ın 66. Sonesini seslendirdiği ses kaydıdır ve enfestir. 66. SONE Vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni, Değmez bu yangın yeri, avuç açmaya değmez. Değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini, Değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz, Değil mi ki ayaklar altında insan onuru, O kızoğlan kız erdem dağlara kaldırılmış, Ezilmiş, horgörülmüş el emeği, göz nuru, Ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş, Değil mi ki korkudan dili bağlı sanatın, Değil mi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene, Doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın, Değil mi ki kötüler kadı olmuş Yemen'e Vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama, Seni yalnız komak var, o koyuyor adama. William Shakespeare
Cymbeline - Loreena Mckennitt 05:02
Cymbeline - Loreena Mckennitt 1.128 izlenme - 4 yıl önce Sözleri William Shakespeare'e ait "Cymbeline" şarkısı.. Loreena McKennitt
Shakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış / Tiyatro Keyfi // @garajistanbul 00:45
Shakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış / Tiyatro Keyfi // @garajistanbul 540 izlenme - 3 yıl önce Yeni sezonda her salı akşamı Shakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış Tiyatro Keyfi yorumuyla garajistanbul sahnesinde.
Kral Lear - William Shakespeare (Radyo Tiyatrosu) 59:29
Kral Lear - William Shakespeare (Radyo Tiyatrosu) 343 izlenme - 2 yıl önce Daha öncesinde sizlerle paylaşmış olduğum Lucky Carter'ı Kim Öldürdü adlı oyuna yazılan yorumlardan çok memnun kaldığım için bundan sonra dinlediklerimi sizlerle paylaşmaya çaba göstereceğim. Ayrıca istekte bulunacaksak ricam oyunun adını yazmanız, istediğiniz oyunu koymaya söz veremesemde araştırmaya söz veriyorum. Umarım elimde olanlardan faydalanabilirsiniz, onun dışında da eklemeye devam edeceğim. Eski oyunu dinleyemeyen için fırsat kaçmadı henüz; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61189/lucky-carter039i-kim-oldurdu-radyo-tiyatrosu
Leyla ile Mecnun - William Shakespear 66. Sone 00:32
Leyla ile Mecnun - William Shakespear 66. Sone 337 izlenme - 2 yıl önce Leyla ile Mecnun'da Shakespear'in unutulmaz şiirinden bir alıntı; Vazgeçtim bu dünyadan tek ölüm paklar beni, Değmez bu yangın yeri, avuç açmaya değmez. Değil mi ki çiğnenmiş inancın en seçkini, Değil mi ki yoksullar mutluluktan habersiz, Değil mi ki ayaklar altında insan onuru, O kızoğlan kız erdem dağlara kaldırılmış, Ezilmiş, hor görülmüş el emeği, göz nuru, Ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş, Değil mi ki korkudan dili bağlı sanatın, Değil mi ki çılgınlık sahip çıkmış düzene, Doğruya doğru derken eğriye çıkmış adın, Değil mi ki kötüler kadı olmuş Yemen' e Vazgeçtim bu dünyadan, dünyamdan geçtim ama, Seni yalnız komak var, o koyuyor adama. Çeviren: Can Yücel
Doctor Who - Harry Potter Filmine Gönderme (Türkçe Altyazılı) 01:17
Doctor Who - Harry Potter Filmine Gönderme (Türkçe Altyazılı) 338 izlenme - 2 yıl önce Ve Shakespeare hayaletleri def eder! Harry Potter'ın Silahsızlandırma Büyüsü: "Expelliarmus!" Doktor ve Martha Jones TARDIS ile ilk yolculuğunu yapar. İngiltere'nin Elizabeth Dönemi'ne giderler ve Love's Labour's Won adlı oyunu yazan William Shakespeare ile karşılaşırlar. Ancak oyunun sonunda Carrionitler'in gelmesine neden olan şeytani sözler bulunmaktadır Ancak Ek Olarak Şekspir Harry Poter'a Doktor'un Yardımı ile Atıfta Bulunup ''Expelliarmus''Deyip Harry Potter'a Gönderme Yapmıştır.
Othello (1952) Fragman 01:34
Othello (1952) Fragman 460 izlenme - 3 yıl önce 1952 yapımı Orson Welles'in Othello uyarlamasının 2014 yılında restore edilmiş fragmanı. Filmde efsane Amerikalı aktör Welles, Shakespeare'in ünlü kahramanlarından Othello'yu canlandırıyor, ayrıca filmi de yönetiyor.
Resmen Aşığım 03:18
Resmen Aşığım 688 izlenme - 8 yıl önce
Romeo ve Juliet 04:31
Romeo ve Juliet 398 izlenme - 3 yıl önce "Romeo ve Juliet"in ön gösterimi yapıldı- William Shakespeare'in ölümsüz aşk öyküsü "Romeo ve Juliet"in ön gösterimi Zorlu Center PSM'de gerçekleştirildi William Shakespeare'in ölümsüz aşk öyküsü "Romeo ve Juliet"in ön gösterimi ünlü isimlerin katılımıyla yapıldı.
Kral Lear - Bölüm 1- Cüneyt Gökçer (1983) 01:30:11
Kral Lear - Bölüm 1- Cüneyt Gökçer (1983) 197 izlenme - 2 yıl önce 1983 Yılında Tiyatrodan Televizyona adı altında ekranlarda gösterilen Devlet Tiyatrolarında Cüneyt Gökçer tarafından sahnelenmiş Kral Lear oyunu.
Much Ado About Nothing Fragman 01:41
Much Ado About Nothing Fragman 653 izlenme - 5 yıl önce William Shakespeare'in oyunundan sinemalara taşınan ve başrollerinde Alexis Denisof, Amy Acker, Fran Kranz gibi isimlerin yer aldığı Much Ado About Nothing filminin resmi fragmanı.
Kral Lear - Bölüm 2 - Cüneyt Gökçer (1983) 01:21:48
Kral Lear - Bölüm 2 - Cüneyt Gökçer (1983) 182 izlenme - 2 yıl önce 1983 Yılında Tiyatrodan Televizyona adı altında ekranlarda gösterilen Devlet Tiyatrolarında Cüneyt Gökçer tarafından sahnelenmiş Kral Lear oyunu 2.Bölüm.
Mdob, 03:01
Mdob, "Romeo ve Jüliet" Operasını Sahneledi 218 izlenme - 3 yıl önce MDOB, "Romeo ve Jüliet" operasını sahneledi- Shakespeare'in ölümsüz aşk öyküsünden operaya uyarlananan eserin Mersin prömiyeri yapıldı Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), William Shakespeare'in ölümsüz eserinden operaya uyarlanan "Romeo ve Jüliet" adlı oyunla Mersin prömiyerini gerçekleştirdi.
papağanım shakespeare 18:33
papağanım shakespeare 360 izlenme - 7 yıl önce papağanım