Hoşgeldiniz!

siber saldırı

 Türkiye'ye yoğun siber saldırılar 01:00
Türkiye'ye yoğun siber saldırılar 117 izlenme - 10 ay önce Türkiye tarihinin en yoğun siber saldırılarıyla karşı karşıya. 14 Aralık'ta başlayan ve bir çok devlet kurumu ile bankanın internet sitelerine girilmesini engelleyen saldırıları hacker grubu Anonymous üstlenirken, yetkililer ve sorumlu kurumlar sorunu çözmeye çalışıyor.
Türkiye'ye Tarihin En Yoğun Siber Saldırıları 01:00
Türkiye'ye Tarihin En Yoğun Siber Saldırıları 97 izlenme - 10 ay önce Türkiye tarihinin en yoğun siber saldırılarıyla karşı karşıya. 14 Aralık’ta başlayan ve bir çok devlet kurumu ile bankanın internet sitelerine girilmesini engelleyen saldırıları hacker grubu Anonymous üstlenirken, yetkililer ve sorumlu kurumlar sorunu çözmeye çalışıyor. özellikle “.tr” uzantılı internet sitelerine yapılan siber saldırıların arttığını hatırlatan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Hangi ülkeden yapıldığını ilk anda kestirmek kolay değil. Bilgisayar korsanları mı yapıyor yoksa bir ülkede belirli gruplar mı yapıyor, bunlar daha sonra detaylı çalışmalarla ortaya çıkacak” şeklinde konuştu. Saldırılar için hali hazırda siyasi gerilimin yaşandığı Rusya olağan ilk şüpheli olarak gözükse de dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous geçtiğimiz hafta yayınladığı bir video ile Türkiye’yi tehdit etmişti. “Yapan Rusya değildi” şeklinde açıklama da yapan grup, videosunda Türkiye’nin IŞİD’i desteklediği iddialarına değinerek internetinize saldırıyı sürdüreceğiz demişti. İnternet neden yavaşlıyor DDoS olarak adlandırılan saldırılarda, binlerce bilgisayar hedef olarak belirledikleri internet sitelerine çok yoğun trafik göndererek meşru kullanıcılara cevap veremez hale getiriyorlar. Bu da interneti yavaşlatıyor.
Ergün Diler Son Planı Açıkladı: 01:23
Ergün Diler Son Planı Açıkladı: "Siber Saldırıya Geçtiler!" 145 izlenme - 3 yıl önce Ergün Diler Son Planı Açıkladı: "Siber Saldırıya Geçtiler!"
Playstationa Siber Saldırı 00:39
Playstationa Siber Saldırı 22 izlenme - 2 yıl önce Playstation sisteminin 110 milyon abonesi bulunuyor.
Playstation Yeniden Çevrimiçi 00:20
Playstation Yeniden Çevrimiçi 22 izlenme - 2 yıl önce Siber saldırıya uğrayan Sony’nin Playstation ağı yeniden hizmet vermeye başladı. Sosyal paylaşım sitesinden yapılan açıklamada Playstation 3, 4 ve Vita servislerinin kademeli olarak çevrimiçi olduğu duyuruldu. Noel tatilinde, internet üzerinden çalışan oyun konsollarına yapılan siber saldırıları Lizard Squad adlı bir örgüt üstlenmişti.
Playstation Yeniden Çevrimiçi 00:20
Playstation Yeniden Çevrimiçi 5 izlenme - 2 yıl önce Siber saldırıya uğrayan Sony'nin Playstation ağı yeniden hizmet vermeye başladı. Sosyal paylaşım sitesinden yapılan açıklamada Playstation 3, 4 ve Vita servislerinin kademeli olarak çevrimiçi olduğu duyuruldu..
İki Teknoloji Devine Saldırı 00:39
İki Teknoloji Devine Saldırı 1 izlenme - 2 yıl önce Mıcrosoft Xbox Lıve Ve Playstatıon Siber Saldırıya Uğradı.