Hoşgeldiniz!

sibirya soğukları

Otomobiller Buz Tuttu! 03:04
Otomobiller Buz Tuttu! 733 izlenme - 4 yıl önce Sibirya Soğuklarının Etkisini Sürdürdüğü Muş'ta Park Halindeki Bir Otomobilin Buzla Kaplanması Görenleri Hayret...
Ekipler Hira bebek için 14 saat çalıştı 01:42
Ekipler Hira bebek için 14 saat çalıştı 382 izlenme - 3 yıl önce Ordu'nun Akkuş ilçesinde rahatsızlanan 6 aylık bebek Hira Şahin'i hastaneye ulaştırmak için seferber olan ekipler, 14 saat çalışarak bebeği hastaneye getirdi. İlçenin Damyer Mahallesi'nde ikamet eden İsmail Şahin ile Gülden Şahin çiftinin 6 aylık bebekleri Hira'nın rahatsızlanması üzerine ailesi 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi. İlçeden yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki mahalleye gitmek üzere dün yola çıkan ekipler, kar yağışı sonrası yolun kapanması nedeniyle hastaya ulaşamayarak yolda mahsur kaldı. Bunun üzerine durum, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve UMKE Ordu ekibine bildirildi. Bir süre sonra yola çıkan ekipler kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu bölgede uzun sürekar ve tipi nedeniyle yol açmada zorlandı. Uzun süre yol açma çalışması yürüten ekipler ilk olarak mahsur kalan 112 ekiplerine ulaştı. Ardından çalışmalarına devam eden ekipler, Şahin çiftinin ikamet ettiği eve de ulaşmayı başardı. Eve gelen ekipler Hira bebeğe ilk müdahaleyi burada yaptı. Yaklaşık 14 saatlik çalışma sonucunda Hira Şahin, Akkuş Devlet Hastanesine getirilerek burada tedavi altına alındı.
Ağrı 'da 01:17
Ağrı 'da "Sibirya Soğukları: Göle'de Hava Sıcaklığı 39.5 Dereceye Düştü" Haberine Ek Görüntü Dökümü 91 izlenme - 2 yıl önce Ağrı 'da "Sibirya soğukları: Göle'de hava sıcaklığı 39.5 dereceye düştü" haberine ek.
 Doğu’da Sibirya Soğukları 02:45
Doğu’da Sibirya Soğukları 174 izlenme - 4 yıl önce Sibirya soğukları hüküm sürmeye başlarken, gece en düşük hava sıcaklığı Kars’ta eksi 35 derece, Erzurum’da da hissedilir derecesi eksi 36 derece olarak ölçüldü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Karadeniz üzerinden gelen Sibirya kökenli yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan bölgede parçalı bulutlu ve soğuk hava etkili oluyor.Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 35, Ağrı'da 22, Erzurum ve Ardahan'da 19, Erzincan ve Iğdır'da ise 12 derece kaydedildi. Yetkililer nemle birlikte birkaç gündür aşırı soğukların Erzurum’da daha hissedilir olduğunu belirtti. Erzurum’da hissedilir hava soğukluğunun gece saatlerinde eksi 36 derece, gündüz ise eksi 16 derece olarak belirlendiği kaydedildi.Öte yandan cadde ve sokakların buz tuttuğu, çok sayıda mazotlu aracın çalışmadığı Erzurum’da Atatürk Üniversitesi öğrencileri de soğuk çilesini kendi cep telefonu kameralarıyla görüntüledi. Öğrenci evlerinin buz tutan camlarını ve perdelerin camlara yapıştığı anları görüntüleyen öğrencilerden Uğur Gökhan Bozo, “Erzurum çok soğuk. Öğrenci olmak da zor burada. Öğrenci evlerinin camları buz tuttu. Fırınların camları da buz tutuyor. Bu kadar soğuk” dedi. Meteoroloji yetkilileri, yüksek kesimlerde kuvvetli, alçak kesimlerde ise doğu-kuzeydoğu yönlerinden orta kuvvette rüzgar beklendiğini, çığ tehlikesine karşı dikkatli olunmasını, bölgede sis görülebileceğini belirterek, vatandaşlara don ve buzlanmaya karşı uyardı.
Sibirya Soğukları İyice Bastırdı 01:42
Sibirya Soğukları İyice Bastırdı 87 izlenme - 3 yıl önce İstanbul’da sabah saatlerinde başlayıp aralıklarla süren kar yağışı, akşam saatlerine doğru şiddetini arttırdı.
Sibirya Soğukları Çorak Köyü'nde Etkili Oldu. 1 Şubat 2012 08:50
Sibirya Soğukları Çorak Köyü'nde Etkili Oldu. 1 Şubat 2012 187 izlenme - 6 yıl önce Www.corakkkoyu.tr.ggcorakkoyu_caycumahotmail.com
Sibirya Soğukları Göle'yi Esir Aldı 02:49
Sibirya Soğukları Göle'yi Esir Aldı 2 izlenme - 3 hafta önce Sibirya soğukları Göle'yi esir aldıARDAHAN - Ardahan'ı etkisi altına alan Sibirya soğukları yaşamı olumsuz etkiliyor.
Göle Eksi 25'i Gördü 04:16
Göle Eksi 25'i Gördü 1 izlenme - 3 hafta önce Göle eksi 25'i gördü Sibirya soğuklarının etkili olduğu Göle'de çatılarda uzunca buz sarkıtları oluştuARDAHAN - Sibirya soğukları Ardahan'ı etkisi altına aldı.
Sibirya Soğukları Geliyor 01:48
Sibirya Soğukları Geliyor 60 izlenme - 3 yıl önce Türkiye nin bugünden itibaren Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.
Ardahan Buz Tuttu 04:41
Ardahan Buz Tuttu 1 izlenme - 1 ay önce Ardahan buz tuttuARDAHAN - Sibirya soğuklarının etkili olduğu Ardahan, buz tuttu.
Doğu Anadolu Adeta 01:29
Doğu Anadolu Adeta "Buz Kesti" 37 izlenme - 3 yıl önce Sibirya soğuklarının etkili olduğu doğu anadolu bölgesinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında -29 dereceyle Ağrı da ölçüldü.
Bartında Sibirya Soğukları 02:11
Bartında Sibirya Soğukları 22 izlenme - 3 yıl önce Tüm yurtta etkili olan Sibirya soğukları Bartın'da da etkisini gösterdi. Daha fazlası www.izlesene.com/sondakikacom kanalında...
Sibirya Soğukları Doğu'yu Esir Aldı Ev ve İş Yerlerinin Camları Dondu 02:48
Sibirya Soğukları Doğu'yu Esir Aldı Ev ve İş Yerlerinin Camları Dondu 3 izlenme - 1 yıl önce Sibirya Soğukları Doğu'yu Esir Aldı, Ev ve İş Yerlerinin Camları Dondu