Hoşgeldiniz!

Sıcak Çarpması Videoları İzle

Evcil hayvanları sıcak çarpması durumunda nasıl ilk yardım uygulanır? 00:54
Evcil hayvanları sıcak çarpması durumunda nasıl ilk yardım uygulanır? 15 izlenme - 1 yıl önce Sıcak çarpması durumunda hayvanın vücut ısısının bir anda değil, yavaş yavaş düşürülmesi gerekir. Ilık suyla yıkanması faydalı olur. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sıcak çarpması nasıl gerçekleşir? 01:03
Sıcak çarpması nasıl gerçekleşir? 11 izlenme - 2 yıl önce Sıcak çarpması uzun süre güneş ışınlarına ve sıcağa maruz kalmış olan kişilerde görülür. Makine veya kazan daireleri gibi yerlerde çalışanlar da eğer susuz kalırlarsa sıcak çarpması yaşayabilirler.
Sıcak çarpmasının belirtileri nelerdir? 00:33
Sıcak çarpmasının belirtileri nelerdir? 10 izlenme - 2 yıl önce Sıcak çarpması öncelikle baş ağrısıyla kendini belli eder. Bunun yanı sıra mide bulantısı, kusma ve yüksek ateş de sıcak çarpması belirtileridir.
Sıcak çarpması durumunda ilk müdahale nasıl yapılmalı? 01:11
Sıcak çarpması durumunda ilk müdahale nasıl yapılmalı? 8 izlenme - 2 yıl önce Sıcak çarpmasında ilk müdahale kişinin öncelikle bulunduğu yerden daha serin bir ortama taşınmasıyla gerçekleşir. Bunun ardından vücudun koltuk altı, kasık, ense, baş, alın gibi bölgelerine soğuk kompres yapılmalıdır. Kişi eğer çok fazla su kaybetmişse hemen yavaşça su verilmelidir. Kişinin bilinci kapalıysa ve herhangi bir şey yiyecek ya da içecek durumda değilse kişi zorlanmamalıdır.
Evcil hayvanlarda sıcak çarpmasının belirtileri nelerdir? 00:58
Evcil hayvanlarda sıcak çarpmasının belirtileri nelerdir? 2 izlenme - 1 yıl önce Özellikle kapalı, küçük alanlarda kalan hayvanlarda sıcak çarpmasına sık rastlanır. Sıcak çarpması, kusma ve sıvı kaybıyla ilgili olarak böbrek yetmezliğine yol açabilir. Fazla sıvı kaybetmiş hayvanların hemen veteriner hekime götürülmesi gerekir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."