Hoşgeldiniz!

sığınmacı

İran Sınırından Türkiye'ye Afgan Mülteci Akını 02:55
İran Sınırından Türkiye'ye Afgan Mülteci Akını 4.629 izlenme - 2 hafta önce Turkiye'de ibreti alem bir durum yaşanıyor. afganistan, pakistan ve iran'da bulunan afganlardan türkiye'ye sessiz sedasız yüzbinlerce insanın nakli yapılıyor. hergün sınırdan binlerce insan kaçak sokuluyor, erzurum'da toplantılıp batıya gönderiliyor ve medya bu konuda sessiz. cnn türk'ün verdiği habere göre iki gündür akın akın türkiye'ye gelen göçmenlerdir. sadece 2 günde 10 bin afgan Türkiye'ye geldi. türkiye bu gelen göçmenlere karşı hiçbirşey yapmamaktadır. devlet, göç ile gelen afgan'lara diğer illere gidebilmesi için valilikten izin bile vermiştir resmi rakamlara göre bile 300 bini bulan afgan ve pakistanlı nüfusun yarım milyonu geçtiği tahmin edilmektedir
İtalya'da Yılbaşı Ağacı Parçalayan Sığınmacılar 00:59
İtalya'da Yılbaşı Ağacı Parçalayan Sığınmacılar 4.856 izlenme - 1 yıl önce Başlık her şeyi anlatıyor zaten. Oralarda çoğunluk olmayı bekleyememişler.
Şanlıurfa'da 1 Saatte İçinde 50 Suriyeli Hayat Kadını Yakalanması 00:53
Şanlıurfa'da 1 Saatte İçinde 50 Suriyeli Hayat Kadını Yakalanması 10.647 izlenme - 2 yıl önce ülkemizin en muhafazakar köşelerinden urfa'da suriyeli kadınlara müthiş derecede sahip çıkılıyor.muhacirlere ensar görevi layıkıyla yerine getiriliyor.
Belediye Otobüsünde Doğuran Suriyeli Mülteci 01:06
Belediye Otobüsünde Doğuran Suriyeli Mülteci 4.178 izlenme - 1 yıl önce İstanbul'da yaşayan Suriyeli Mülteci eşi ve 1 yaşındaki çocuğuyla belediye otobüsünde yolculuk ederken yine yeni yeniden doğurdu.bu seferki çocuğunu belediye otobüsünde doğuran Suriyelinin 8. çocuğunu hangi yerde veya hangi vasıtada doğuracağı merak konusu.
Suriyelilerin Türkiye'ye Geri Dönmek İstemiyoruz Eylemi 01:28
Suriyelilerin Türkiye'ye Geri Dönmek İstemiyoruz Eylemi 6.953 izlenme - 2 yıl önce Türkiye ve AB mültecilerin geri kabul anlaşmasını onaylayınca Yunanistan-Makedonya sınırındaki İdomeni kampındaki mülteciler protesto gösterileri düzenlemeye başladı Eylem yapan suriyeliler "Türkiye'ye geri dönmek istemiyoruz" "Türkiye'ye Hayır" " "Merkel bize yardım et" sloganları attı.
Yardım İçin Gelen Alman Gencin Çantasını Çalan Suriyeliler 00:15
Yardım İçin Gelen Alman Gencin Çantasını Çalan Suriyeliler 7.566 izlenme - 3 yıl önce Almanyada sığınmacılara yiyecek yardımı yapan bir gencin etrafını akbaba gibi saran suriyeliler tüm iyi niyetiyle insanlık yapmaya çalışan bir genci yağmaladı. alamanya alamanya bunda kerizini bulamanya.siz kabul etmeye devam bunlar daha en iyi günleriniz.
Türklerde İman Yok Hristiyanlar Daha İyi 01:10
Türklerde İman Yok Hristiyanlar Daha İyi 6.710 izlenme - 3 yıl önce Cüneyt Özdemir'in 5N1K programı için hazırladığı özel dosya "Umuda Yolculuğun Otobanı" programında botlarla yunan adalarına geçmek için bekleyen göçmenlerle yapılan röportajlarda hepsinin ortak şikayeti çalıştıkları paraları alamamalarıydı. şimdi Cuma'ları kaçırmayan aksatmadan oruç tutup tutmayanlara saldıran pek dindar pek bi muhafazakar esnafımızın mülteci seviciliğin altında yatan nedeni daha iyi anlıyoruz.ağzını açınca muhacir ensar muhabbeti yapan adamların aslında kan emici bir vampir olduğu anlaşılıyor.
İstanbul'da Doğan Her 2 Bebekten 1'inin Suriyeli Olması 01:43
İstanbul'da Doğan Her 2 Bebekten 1'inin Suriyeli Olması 3.028 izlenme - 2 yıl önce Suriyelilerin üreme hızları rekora gidiyor.İstatistiklere göre İstanbul'da doğan her iki bebekten biri suriyeli.Yenidoğan ve çocuk servisi ünitelerinde tedavi olanların da yarısından fazlası suriyeli.
Bebeğini Polise Fırlatmaya Çalışan Suriyeli Mülteci 00:32
Bebeğini Polise Fırlatmaya Çalışan Suriyeli Mülteci 4.436 izlenme - 2 yıl önce görüntüler Yunan Adalarından.ne desek boş bebeğine şu muameleyi yapan bir insanı! Avrupalı neden ülkesine istesin.görüntüler Avrupa'da çok büyük infial yarattı ve bunlar barbar algısı mülteci yanlılarının bile zihinlerini kazımaya başladı.evet şu İşid kafasındaki adam Türkiye'ye gönderilecek.Allah sonumuzu hayır etsin.
Sığınmacılar Tekbir Getirerek Yunanistan’a Gitti 00:44
Sığınmacılar Tekbir Getirerek Yunanistan’a Gitti 3.222 izlenme - 3 yıl önce Edirne’ye gelerek Yunanistan’a gitmek için 10 gündür bekleyen Suriyeli bir ailenin deniz yolunu kullanarak yasa dışı yolla Yunanistan’a geçişi cep telefonu kamerasına yansıdı.
Uzaya Giden İlk Müslüman - Muhammed Faris 07:24
Uzaya Giden İlk Müslüman - Muhammed Faris 2.059 izlenme - 2 yıl önce 1987 yılında Hafız Esad yönetimindeki Suriye'den uzaya giden ilk Müslüman Muhammed Faris, şimdiler İstanbul'da sığınmacı hayatı yaşıyor. Hayat... Çok acımasız...
Halep'ten Kaçan 70 Bin Kişinin Türkiye Sınırına Dayanması 02:15
Halep'ten Kaçan 70 Bin Kişinin Türkiye Sınırına Dayanması 3.036 izlenme - 2 yıl önce Rusya ve rejim güçleriyle İşid'in karşı karşıya geldiği Halep'ten kaçan halk Türkiye sınırına dayandı.İlerleyen günlerde sayının 300 Bin ile 1 Milyon arasında olabileceği tahmin ediliyor Ürdün'ün artık Suriyeli mülteci almayacağını açıklaması,suudi arabistan ve katar'ın hiç mülteci almaması, Ahmet Davutoğlununda "sayıları kaç milyon olursa olsun tüm suriyelilere kapımız açıktır" açıklamasından sonra bütün mülteciler Türkiye'ye akmaya başladı. geri kabul anlaşmasıyla Almanyanın büyük miktarda suriyeliyi geri yollayacağını düşünürsek, İsveç içişleri bakanının 200-300 bin Suriyeliyi gemilerle Türkiye'ye geri yollayacağız açıklamasından sonra Türkiye'deki suriyeli sayısının 5 milyonu bulacağını rahatlıkla söylebiliriz.üreme hızlarına bakılırsa 10-15 yıl sonra nur topu gibi bir azınlık sorunu bizi bekliyor.artık arapça resmi dil olsun mu isterler,şeriat mı isterler,özerklik mi isterler göreceğiz.bu iş artık demografik yapıyı Türkiye Cumhuriyetinin varlığını tehdit eder noktaya geldi.
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 01:18
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 2.924 izlenme - 2 yıl önce Kimse pek önemsemedi belki ama 21. yüzyılın sevr anlaşması bugün Türkiye tarafından imzalandı. Avrupalı parasını verip kendisine gelen bütün suriyelileri "geri kabul anlaşması" adı altında Türkiye'ye kitleyecek. Böylece avrupanın tampon bölgesi ve mülteci çöplüğü olacağız. Avrupalı bu işi o kadar önemsedi ki anlaşma öncesi AB ilerleme raporunda Türkiye'yi eleştiren sert cümleleri çıkardı ve Türkiye hükümetiyle ters düşmeyip biran önce anlaşmayı imzalayacak bütün yalakalıkları yaptı. Velhasıl kelam sadece 3 milyar euro için Türkiye Cumhuriyetinin bütün demografik yapısı, ilerde yaşanacak azınlık sorunları, hali hazırdaki büyük işsizlik, mültecilerin yarattığı asayiş sorunları gözardı edildi ve kalıcı olarak artık suriyelilerin vatandaşlık alacağı tescillenmiş oldu. Not: 3 milyar euro direkt Türkiye'ye verilmeyecek. Avrupalılar paranın sadece suriyelilere harcandığından emin olmak için kendi kuracağı komisyonla harcamaları denetleyecek.
U2'nun Solisti Bono : Türkiye Dünyaya Nezaket Dersi Verdi 01:30
U2'nun Solisti Bono : Türkiye Dünyaya Nezaket Dersi Verdi 1.978 izlenme - 2 yıl önce U2 müzik grubunun solisti Bono, Türkiye'de Suriyeli sığınmacılar için büyük bir nezaket gösterildiğini belirterek, "Türk halkının nezaketinden çok onur duydum. Bu sizin yaptığınız aslında sıra dışı bir şey, bir nezaket dersi" dedi. Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, U2 müzik grubunun solisti Bono, ABD Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, Georgia Senatörü David Perdue, Kuzey Carolina Senatörü Thomas Tillis, Florida Kongre Üyesi David Jolly, Illinois Kongre Üyesi Anam Kinzinger ve Güney Carolina Kongre Üyesi Tom Rice'nin yanı sıra ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'ı Çankaya Köşkü'nde ağırladı. Davutoğlu, ziyaret öncesi konuklarıyla tek tek tokalaştı. Kabulde kısa bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriyeli öğrencileri ziyaret etmek üzere Türkiye'ye gelen heyete teşekkür ederek, "Gerçekten çok sayıda zorlukla yüzleşiyoruz. Bu tecrübeyi paylaşabiliriz ancak önemli olan duyguları paylaşmaktır" dedi.
Protesto İçin Ağzını Ve Kulaklarını Dikti 01:16
Protesto İçin Ağzını Ve Kulaklarını Dikti 1.144 izlenme - 2 yıl önce Niğde'de sığınmacı olarak yaşayan İran uyruklu Gholam Reza Shırdam, başka bir ülkeye sığınma talebine cevap vermediğini iddia ettiği Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ni protesto etmek amacıyla ağzını ve kulaklarını dikti
İsmet İnönü ile Azeri Kurşunlatmak - Teketek 04:34
İsmet İnönü ile Azeri Kurşunlatmak - Teketek 604 izlenme - 3 yıl önce Yıl 1944, Yer Boraltan Köprüsü... Ruslara teslim ettiğimiz 407 Azeri kardeşimizin akıbeti! Olayın ve dönemim şahitlerinden Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan anlatıyor
Suriyelilere Gidin Kardeşim Ülkenize Diyeceğiz 02:07
Suriyelilere Gidin Kardeşim Ülkenize Diyeceğiz 246 izlenme - 3 yıl önce izlerken "hah bana böyle şeylerle gelin" dediğim vaat.ülkenin demografik yapısını, bütçesini bozan, hayat pahalılığı ve işsizliğe yol açan üstüne bir de hepsine birden çalışma izni çıkarılmaya çalışılan suriyeli mülteci sorunu ancak er yada geç gelen herkesin tek bir kişi dahi bırakılmadan geri postalanmasıdır.belki vatandaşlık verirler diyen çadırda tavşan gibi üreyip sayıları şimdiden 100 bini bulan bebekler de dahil... suriyeliler acilen geri gönderilmeli.bu memleketin fazladan elin bölücü bozguncusunu besleyecek ne kaynağı ne de mecburiyeti var.
Yunanistan'a Kaçan 3 Darbeci Askerin Sığınma Talebi Reddedilmesi 00:54
Yunanistan'a Kaçan 3 Darbeci Askerin Sığınma Talebi Reddedilmesi 136 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de 15 Temmuz'daki darbe girişimine katıldıktan sonra Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerden 3'ünün siyasi sığınma talebi reddedildi. Sikorsky tipi askeri helikopterle Dedeağaç Havalimanı'na inen darbecilerin sığınma başvurularını reddeden Yunan makamları, söz konusu karara gerekçe olarak bu kişilerin darbe girişimine katılmasını ve işbirliği yapmamasını gösterdi.
Sığınmacıların Tahliyesinde Hijyen Skandalı 01:47
Sığınmacıların Tahliyesinde Hijyen Skandalı 83 izlenme - 1 yıl önce Fransa'da Jungle sığınmacı kampının tahliyesinde, sığınmacıları taşıyan otobüs koltuklarının tamamen plastikle kaplandığı gözlendi.
Suriyeli Mültecilerin Ev Sahibini Öldürmesiyle Karışan Gaziantep 02:51
Suriyeli Mültecilerin Ev Sahibini Öldürmesiyle Karışan Gaziantep 174 izlenme - 3 yıl önce tam bir size de çıkabilir haberi.2 milyona yaklaşan saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla kontrolsüz denetimsiz salıverilen suriyelilerin kimin elinde patlayacağı belli olmayan serseri mayın halleri daha kaç kişinin canına malolur kimbilir evet bu ülkede para isteyen suriyeli dilenciye para vermediğiniz için öldürülebilirsiniz. acıyıp iş verdiğiniz suriyeli tarafından öldürülebilirsiniz. her an bir suriyeli tarafından öldürülebilirsiniz. bu en az türkiye'de her an trafik kazasından ölme ihtimaliniz kadar yüksek oranda olası
Hasta Annesini Sırtında Taşıyarak Türkiye’ye Getiren Suriyeli 01:37
Hasta Annesini Sırtında Taşıyarak Türkiye’ye Getiren Suriyeli 189 izlenme - 3 yıl önce Muhammed El Muhammed isminde bir genç 80 yaşındaki annesi Ayşe Mustafa’yı kilometrelerce sırtında yatışarak savaş bölgesinden mayınlı alanı kullanarak Kilis’e getirdi. Yürüyecek kudreti kalmayınca annesini otomobili bindirdikten sonra fenalaştı. Uzun süre nefes nefese kalan Muhammed, çevredekilerin su vermesinden sonra kendisine geldi.
yurtsuzlar 15:00
yurtsuzlar 311 izlenme - 9 yıl önce van'a sığınan göçmenlerin trajik hikayesidir.
Asayiş Turu 23 Şubat 2016 Salı 03:03
Asayiş Turu 23 Şubat 2016 Salı 73 izlenme - 2 yıl önce WebTV - 23 Şubat 2016 Salı, Güncel asayiş haberleri, yurt ve dünyadan yaşanan son gelişmeler.. http://goo.gl/LOezkp 48 yabancı uyruklu yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi’nde, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen 48 yabancı uyruklu yakalandı. Sahil Güvenlik unsurları, ilçe sahillerinden lastik botla Ege Denizi'ne açılan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Afganistan uyruklu 48 kişiyi Kadırga Koyu açıklarında yakaladı. Küçükkuyu'da kıyıya çıkarılan bu kişilerin yiyecek, içecek ve giyecek ihtiyaçları karşılandı. Söz konusu kişiler Evladı için canını hiçe saydı Ukrayna’da bir babanın evladı için hayatını hiçe saydığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Eşiyle birlikte alışveriş yaptığı sırada oğlu bir anda yol fırlayan adam, onu hızla gelmekte olan otomobilin altında kalmaktan son anda kurtardı. Bu sırada otomobil de babaya çarptı. Baba ve oğul yol kenarına savrulurken, koşarak gelen anne feryat ederek evladını kucağına aldı. Küçük çocuk kazayı küçük sıyrıklarla atlatırken, babanın durumu ise biraz daha kötüydü ama hayati tehlikesi yoktu. TIR’ın altından sapasağlam çıktı Çin’de bir motosiklet, dönüş yapan TIR’ın altında kalıp sürüklendi. Motosiklet sürücüsünün uyarısıyla durumun farkına varan şoför, TIR’ı durdurdu. Bu sırada motosiklet sürücüsünün paniğinin gerekçesi de ortaya çıktı. Çaresiz adam motosikleti için değil, TIR’ın altında kalan minik oğlu için çırpınıyordu. Neyse ki küçük çocuk aracın altından kendi başına çıktı. Babanın da oğlunun da sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Patenli gencin ölümle dansı kamerada İstanbul Aksaray’dan Beyoğlu’na kadar yolcu otobüsüne tutunarak seyahat eden patenli gencin tehlikeli yolculuğu, kameralara yansıdı. Süratle giden otobüsün arkasına tutunan genç, hem kendisini hem de trafikteki sürücüleri tehlikeye soktu. Kendisini görüntüleyen kişiye el sallayan genç uyarılara, “Bir şey olmaz. Bizim için eğlenceli alıştık artık. 2, 3 yıldır yapıyorum" diyerek yanıt verdi. Yanan vinç böyle devrildi Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan Moubray Caddesi yakınlarında bulunan bir inşaat alanında kullanılan vincin motor bölümünde yangın çıktı. Vincin kolu, çıkan yangının etkisi ile ana gövdeden koparak düştü. Olayın ardından çok sayıda itfaiye birimi bölgeye sevk edildi. Kimsenin yara almadığı kazada, vincin üzerine düştüğü araçlarda maddi hasar meydana geldi. Yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Yabancı Öğrencilerden Sığınmacılara Yardım Eli 04:33
Yabancı Öğrencilerden Sığınmacılara Yardım Eli 39 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğrencilerin marketten alışveriş yapmaları, Suriyeli sığınmacıların evlerine giderek yardım malzemelerini dağıtmaları, öğrencilerle röp. - İzmir'de eğitim gören çeşitli ülkelerden 80 yabancı öğrenci, kentteki sığınmacılara yardım kampanyası yürütüyor Grubun kurucusu Malezya uyruklu Sakip: "Bu iyi bir başlangıç. Yardımlar giderek büyüyor" Pakistan uyruklu Asif: "Suriyeli bir aileye yardım etmek için sadece 20 lira harcaman yeterli oluyor.
 Terörden kaçan sığınmacılar ölüm yolculuğunda 02:24
Terörden kaçan sığınmacılar ölüm yolculuğunda 26 izlenme - 2 yıl önce Şırnak'ın İdil ilçesinde, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışmalar devam ederken, bölgedeki terör yüzünden çaresiz kalan bir aile İzmir'in Çeşme ilçesinde sığınmacı teknesine bindi. Şırnaklı aile ve göçmenler, denize açılmak üzereyken ölüm yolculuğuna çıkmadan yakalandı
Konya'da Suriyeli Sığınmacıları Taşıyan Minibüs Devrildi: 1 Ölü 13 Yaralı 06:26
Konya'da Suriyeli Sığınmacıları Taşıyan Minibüs Devrildi: 1 Ölü 13 Yaralı 15 izlenme - 2 yıl önce Konya'da Suriyeli sığınmacıları taşıyan minibüs devrildi: 1 ölü 13 yaralı KONYA'nın Ereğli İlçesi'nde Suriyeli sığınmacıları taşıyan minibüsün yoldan çıkarak devrilmesi sonucu 1 kadın sığınmacı öldü, aralarında çocukların da bulunduğu 13 sığınmacı yaralandı.
Çaresiz Çocuklara Yardım İçin Kaybedecek Zaman Yok - A9 Tv 06:19
Çaresiz Çocuklara Yardım İçin Kaybedecek Zaman Yok - A9 Tv 6 izlenme - 1 yıl önce Anne babalar çocuklarının üzerine titrer; onların mutluluğu, sağlığı ve huzuru için tüm imkanlarını seferber eder. Bu, elbette güzel, aynı zamanda da haklı bir tavırdır. Şaşırtıcı olan ise, çocuklarına büyük değer veren bu insanların büyük zorluklar içinde yaşayan başka çocukları tam anlamıyla görmezden gelmeleridir. Nitekim siz bu filmi izlerken de, dünya üzerinde çok sayıda çocuk tehlikeler ve güçlüklerle iç içe, hayata tutunmaya çalışıyor… Ortadoğu’da devam eden çatışma ve savaşlarda bombaların hedefi oluyor. Savaştan kaçıp Avrupa kıyılarına ulaşmaya çalışırken denizde boğuluyor. Güney Asya’nın veya Afrika’nın fakir ülkelerinde yeterli gıdadan, temiz sudan, temel sağlık ve eğitim hizmetlerinden yoksun, sefalet içinde yaşıyor. Küçük yaşta evlendiriliyor veya ağır işlerde köle gibi çalışmaya zorlanıyor. Ailesinden veya arkadaş çevresinden şiddet görüyor… Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu UNICEF’in yakın tarihli bir raporu durumun ciddiyetini ve çözümün aciliyetini bir kez daha hatırlatıyor. UNICEF’in 70. kuruluş yılında yayınlanan bu rapora göre, bugün gerekli önlemler alınmadığı takdirde, muhtemelen 2030 yılına kadar 5 yaş altındaki 69 milyon çocuk ölecek, 167 milyon çocuk aşırı yoksulluk içinde yaşayacak, ilköğretim çağındaki 60 milyonu ise okula gidemeyecek. Söz konusu rakamlar kesinlikle dehşet verici. Vicdanlı  insanlar için böyle bir kabus asla kabul edilemez,. Bir an önce yardım eli uzatmak hayati bir önem taşıyor. Muhtaç durumdaki çocuklara yardım konusu gündeme geldiğinde, genellikle ilk olarak finans bulmanın güçlüğü dile getirilir. Oysa gereken maddi destek gelişmiş Batılı ülkeler ve zengin İslam devletleri tarafından kolaylıkla sağlanabilir. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin silahlanmaya ayırdıkları payın çok cüzi bir kısmı dahi bu sorunu çözmeye fazlasıyla yeterli olur. ABD’nin savunma harcamalarının yalnızca binde beşi ile dahi, açlık sınırındaki 66 milyon çocuk, yeterli ve dengeli beslenme imkanına kavuşabilir. Veya zengin ülkelerin sadece 6 günlük askeri harcama tutarı ile, dünyadaki tüm fakir çocuklar ilköğretime başlayabilir.  Diğer bir ifadeyle, çözümü finanse edecek mali kaynak bulmak hiç de zor değil aslında. Ayrıca yasalar hazırlanırken çocuk odaklı konular da dikkate alınmalı , onlara ücretsiz sağlık hizmetleri ve temel eğitim sağlanmalı, onların haklarını koruyup ihtiyaçlarını karşılayacak önlemler alınmalı Asıl sorun ise, dünyayı saran korkunç eşitsizlik, adaletsizlik, bencillik ve sevgisizlik. Milyonlarca çocuğun çektiği derin acıların, içinde bulundukları perişanlığın gerçek nedenleri bunlar. Dolayısıyla, zengin ülkeler vahşi kapitalizmin acımasız ruhunu bir kenara bırakmalı; savundukları eşitlik, kardeşlik, adalet, sevgi, dayanışma gibi güzel değerler doğrultusunda hareket etmeliler. Şüphesiz, yardıma muhtaç çocukların sosyal, siyasal, ekonomik ve teknolojik destek ile birlikte, manevi desteğe de ihtiyacı var. Bu, çözümün genellikle ihmal edilen bir boyutu. Kesin çözüm için aynı zamanda onları sevgiyle kucaklamak, şefkatle, içtenlikle ve fedakarlıkla koruyup kollamak gerekiyor. Ayrıca onlara değer vermek ve saygı duymak; aklı yerinde, konuşulacak, görüş alışverişinde bulunulabilecek insanlar olduklarını onlara hissettirmek gerekiyor. Çocukları ve gençleri vahşi kapitalizmin, komünizmin yanlışlığına ve diğer zararlı ideolojilere karşı bilinçlendirmek, onlara sevgiyi öğretmek şart. Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın iyiliğine, mutluluğuna, neşesine katkıda bulunmak ve “kayıp nesiller” yetişmesinin önüne geçmek için herkesin bütün gücüyle çalışması gerekiyor.   Sayın Adnan Oktar'ın Gulf Times'da yayınlanan makalesi: http://www.gulf-times.com/story/505260/The-world-must-rally-together-to-help-children-in-   http://www.a9.com.tr/izle/238116/Kisa-filmler---Mutlaka-izleyin/  Caresiz-Cocuklara-Yardim-Icin-Kaybedecek-Zaman-Yok A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Viyana'da Afganistanlı Sığınmacılardan Oturma Eylemi 06:32
Viyana'da Afganistanlı Sığınmacılardan Oturma Eylemi 2 izlenme - 8 ay önce - Viyana'da Afganistanlı sığınmacılardan oturma eylemiVİYANA - Avusturya'nın başkenti Viyana'daki tarihi Votiv kilisesi önünde 100'ü aşkın Afganistan kökenli sığınmacı ülkelerine iade edilmelerinin durdurulması için oturma eylemi başlattı.
Suriyeli Sığınmacıya Messi'den Sürpriz 00:46
Suriyeli Sığınmacıya Messi'den Sürpriz 1 izlenme - 4 ay önce İspanyol kulübü Barcelona ve yıldız oyuncusu Messi, Halep'ten Köln'e kadar beş bin kilometre yol kat eden Suriyeli sığınmacı Nujeen Mustafa'nın hayallerini gerçeğe çevirdi.
Sığınmacı Doktorlar Diplomalarına Denklik Bekliyor (1) 01:56
Sığınmacı Doktorlar Diplomalarına Denklik Bekliyor (1) 5 izlenme - 2 yıl önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İkamet ettikleri evde sohbet eden doktorlar-Suriyeli doktorların diplomaları-Dahiliye uzmanı Dr. Imad Ahmet ile röportaj Sığınmacı doktorlar diplomalarına denklik bekliyor- Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriyeli doktorlar, Türkiye'de diplomalarına "denklik" alarak çalışmak istiyor- Dahiliye Uzmanı Dr. Ahmed: - "Tek çaremiz, Türkiye'de diplomalarımıza denklik verilirse çalışmak"- Diş doktoru Muhammed: - "Arkamızda duracak ve yardım edecek birilerine ihtiyacımız var. Mesleğimizi icra etmek ve buradaki insanlara faydalı olmak istiyoruz" YILMAZ EKİNCİ - Suriye'deki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriyeli sığınmacı doktorlar, diplomalarına denklik verilmesini talep etti.