Hoşgeldiniz!

sığınmacı

Belediye Otobüsünde Doğuran Suriyeli Mülteci 01:06
Belediye Otobüsünde Doğuran Suriyeli Mülteci 3.837 izlenme - 1 ay önce İstanbul'da yaşayan Suriyeli Mülteci eşi ve 1 yaşındaki çocuğuyla belediye otobüsünde yolculuk ederken yine yeni yeniden doğurdu.bu seferki çocuğunu belediye otobüsünde doğuran Suriyelinin 8. çocuğunu hangi yerde veya hangi vasıtada doğuracağı merak konusu.
İstanbul'da Doğan Her 2 Bebekten 1'inin Suriyeli Olması 01:43
İstanbul'da Doğan Her 2 Bebekten 1'inin Suriyeli Olması 2.899 izlenme - 2 ay önce Suriyelilerin üreme hızları rekora gidiyor.İstatistiklere göre İstanbul'da doğan her iki bebekten biri suriyeli.Yenidoğan ve çocuk servisi ünitelerinde tedavi olanların da yarısından fazlası suriyeli.
Suriyelilerin Türkiye'ye Geri Dönmek İstemiyoruz Eylemi 01:28
Suriyelilerin Türkiye'ye Geri Dönmek İstemiyoruz Eylemi 6.812 izlenme - 9 ay önce Türkiye ve AB mültecilerin geri kabul anlaşmasını onaylayınca Yunanistan-Makedonya sınırındaki İdomeni kampındaki mülteciler protesto gösterileri düzenlemeye başladı Eylem yapan suriyeliler "Türkiye'ye geri dönmek istemiyoruz" "Türkiye'ye Hayır" " "Merkel bize yardım et" sloganları attı.
Şanlıurfa'da 1 Saatte İçinde 50 Suriyeli Hayat Kadını Yakalanması 00:53
Şanlıurfa'da 1 Saatte İçinde 50 Suriyeli Hayat Kadını Yakalanması 7.637 izlenme - 12 ay önce ülkemizin en muhafazakar köşelerinden urfa'da suriyeli kadınlara müthiş derecede sahip çıkılıyor.muhacirlere ensar görevi layıkıyla yerine getiriliyor.
Bebeğini Polise Fırlatmaya Çalışan Suriyeli Mülteci 00:32
Bebeğini Polise Fırlatmaya Çalışan Suriyeli Mülteci 4.284 izlenme - 8 ay önce görüntüler Yunan Adalarından.ne desek boş bebeğine şu muameleyi yapan bir insanı! Avrupalı neden ülkesine istesin.görüntüler Avrupa'da çok büyük infial yarattı ve bunlar barbar algısı mülteci yanlılarının bile zihinlerini kazımaya başladı.evet şu İşid kafasındaki adam Türkiye'ye gönderilecek.Allah sonumuzu hayır etsin.
Yardım İçin Gelen Alman Gencin Çantasını Çalan Suriyeliler 00:15
Yardım İçin Gelen Alman Gencin Çantasını Çalan Suriyeliler 7.426 izlenme - 1 yıl önce Almanyada sığınmacılara yiyecek yardımı yapan bir gencin etrafını akbaba gibi saran suriyeliler tüm iyi niyetiyle insanlık yapmaya çalışan bir genci yağmaladı. alamanya alamanya bunda kerizini bulamanya.siz kabul etmeye devam bunlar daha en iyi günleriniz.
Türklerde İman Yok Hristiyanlar Daha İyi 01:10
Türklerde İman Yok Hristiyanlar Daha İyi 6.652 izlenme - 1 yıl önce Cüneyt Özdemir'in 5N1K programı için hazırladığı özel dosya "Umuda Yolculuğun Otobanı" programında botlarla yunan adalarına geçmek için bekleyen göçmenlerle yapılan röportajlarda hepsinin ortak şikayeti çalıştıkları paraları alamamalarıydı. şimdi Cuma'ları kaçırmayan aksatmadan oruç tutup tutmayanlara saldıran pek dindar pek bi muhafazakar esnafımızın mülteci seviciliğin altında yatan nedeni daha iyi anlıyoruz.ağzını açınca muhacir ensar muhabbeti yapan adamların aslında kan emici bir vampir olduğu anlaşılıyor.
Uzaya Giden İlk Müslüman - Muhammed Faris 07:24
Uzaya Giden İlk Müslüman - Muhammed Faris 1.998 izlenme - 8 ay önce 1987 yılında Hafız Esad yönetimindeki Suriye'den uzaya giden ilk Müslüman Muhammed Faris, şimdiler İstanbul'da sığınmacı hayatı yaşıyor. Hayat... Çok acımasız...
Halep'ten Kaçan 70 Bin Kişinin Türkiye Sınırına Dayanması 02:15
Halep'ten Kaçan 70 Bin Kişinin Türkiye Sınırına Dayanması 2.920 izlenme - 10 ay önce Rusya ve rejim güçleriyle İşid'in karşı karşıya geldiği Halep'ten kaçan halk Türkiye sınırına dayandı.İlerleyen günlerde sayının 300 Bin ile 1 Milyon arasında olabileceği tahmin ediliyor Ürdün'ün artık Suriyeli mülteci almayacağını açıklaması,suudi arabistan ve katar'ın hiç mülteci almaması, Ahmet Davutoğlununda "sayıları kaç milyon olursa olsun tüm suriyelilere kapımız açıktır" açıklamasından sonra bütün mülteciler Türkiye'ye akmaya başladı. geri kabul anlaşmasıyla Almanyanın büyük miktarda suriyeliyi geri yollayacağını düşünürsek, İsveç içişleri bakanının 200-300 bin Suriyeliyi gemilerle Türkiye'ye geri yollayacağız açıklamasından sonra Türkiye'deki suriyeli sayısının 5 milyonu bulacağını rahatlıkla söylebiliriz.üreme hızlarına bakılırsa 10-15 yıl sonra nur topu gibi bir azınlık sorunu bizi bekliyor.artık arapça resmi dil olsun mu isterler,şeriat mı isterler,özerklik mi isterler göreceğiz.bu iş artık demografik yapıyı Türkiye Cumhuriyetinin varlığını tehdit eder noktaya geldi.
U2'nun Solisti Bono : Türkiye Dünyaya Nezaket Dersi Verdi 01:30
U2'nun Solisti Bono : Türkiye Dünyaya Nezaket Dersi Verdi 1.965 izlenme - 8 ay önce U2 müzik grubunun solisti Bono, Türkiye'de Suriyeli sığınmacılar için büyük bir nezaket gösterildiğini belirterek, "Türk halkının nezaketinden çok onur duydum. Bu sizin yaptığınız aslında sıra dışı bir şey, bir nezaket dersi" dedi. Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, U2 müzik grubunun solisti Bono, ABD Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, Georgia Senatörü David Perdue, Kuzey Carolina Senatörü Thomas Tillis, Florida Kongre Üyesi David Jolly, Illinois Kongre Üyesi Anam Kinzinger ve Güney Carolina Kongre Üyesi Tom Rice'nin yanı sıra ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass'ı Çankaya Köşkü'nde ağırladı. Davutoğlu, ziyaret öncesi konuklarıyla tek tek tokalaştı. Kabulde kısa bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriyeli öğrencileri ziyaret etmek üzere Türkiye'ye gelen heyete teşekkür ederek, "Gerçekten çok sayıda zorlukla yüzleşiyoruz. Bu tecrübeyi paylaşabiliriz ancak önemli olan duyguları paylaşmaktır" dedi.
Sığınmacılar Tekbir Getirerek Yunanistan’a Gitti 00:44
Sığınmacılar Tekbir Getirerek Yunanistan’a Gitti 3.215 izlenme - 1 yıl önce Edirne’ye gelerek Yunanistan’a gitmek için 10 gündür bekleyen Suriyeli bir ailenin deniz yolunu kullanarak yasa dışı yolla Yunanistan’a geçişi cep telefonu kamerasına yansıdı.
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 01:18
3 Milyar Euro Karşılığı Avrupa'daki Suriyelileri Türkiye'ye Geri Almak 2.859 izlenme - 1 yıl önce Kimse pek önemsemedi belki ama 21. yüzyılın sevr anlaşması bugün Türkiye tarafından imzalandı. Avrupalı parasını verip kendisine gelen bütün suriyelileri "geri kabul anlaşması" adı altında Türkiye'ye kitleyecek. Böylece avrupanın tampon bölgesi ve mülteci çöplüğü olacağız. Avrupalı bu işi o kadar önemsedi ki anlaşma öncesi AB ilerleme raporunda Türkiye'yi eleştiren sert cümleleri çıkardı ve Türkiye hükümetiyle ters düşmeyip biran önce anlaşmayı imzalayacak bütün yalakalıkları yaptı. Velhasıl kelam sadece 3 milyar euro için Türkiye Cumhuriyetinin bütün demografik yapısı, ilerde yaşanacak azınlık sorunları, hali hazırdaki büyük işsizlik, mültecilerin yarattığı asayiş sorunları gözardı edildi ve kalıcı olarak artık suriyelilerin vatandaşlık alacağı tescillenmiş oldu. Not: 3 milyar euro direkt Türkiye'ye verilmeyecek. Avrupalılar paranın sadece suriyelilere harcandığından emin olmak için kendi kuracağı komisyonla harcamaları denetleyecek.
Protesto İçin Ağzını Ve Kulaklarını Dikti 01:16
Protesto İçin Ağzını Ve Kulaklarını Dikti 1.114 izlenme - 6 ay önce Niğde'de sığınmacı olarak yaşayan İran uyruklu Gholam Reza Shırdam, başka bir ülkeye sığınma talebine cevap vermediğini iddia ettiği Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'ni protesto etmek amacıyla ağzını ve kulaklarını dikti
Yunanistan'a Kaçan 3 Darbeci Askerin Sığınma Talebi Reddedilmesi 00:54
Yunanistan'a Kaçan 3 Darbeci Askerin Sığınma Talebi Reddedilmesi 133 izlenme - 2 ay önce Türkiye'de 15 Temmuz'daki darbe girişimine katıldıktan sonra Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerden 3'ünün siyasi sığınma talebi reddedildi. Sikorsky tipi askeri helikopterle Dedeağaç Havalimanı'na inen darbecilerin sığınma başvurularını reddeden Yunan makamları, söz konusu karara gerekçe olarak bu kişilerin darbe girişimine katılmasını ve işbirliği yapmamasını gösterdi.
Sığınmacıların Tahliyesinde Hijyen Skandalı 01:47
Sığınmacıların Tahliyesinde Hijyen Skandalı 52 izlenme - 1 ay önce Fransa'da Jungle sığınmacı kampının tahliyesinde, sığınmacıları taşıyan otobüs koltuklarının tamamen plastikle kaplandığı gözlendi.
Suriyelilere Gidin Kardeşim Ülkenize Diyeceğiz 02:07
Suriyelilere Gidin Kardeşim Ülkenize Diyeceğiz 195 izlenme - 2 yıl önce izlerken "hah bana böyle şeylerle gelin" dediğim vaat.ülkenin demografik yapısını, bütçesini bozan, hayat pahalılığı ve işsizliğe yol açan üstüne bir de hepsine birden çalışma izni çıkarılmaya çalışılan suriyeli mülteci sorunu ancak er yada geç gelen herkesin tek bir kişi dahi bırakılmadan geri postalanmasıdır.belki vatandaşlık verirler diyen çadırda tavşan gibi üreyip sayıları şimdiden 100 bini bulan bebekler de dahil... suriyeliler acilen geri gönderilmeli.bu memleketin fazladan elin bölücü bozguncusunu besleyecek ne kaynağı ne de mecburiyeti var.
Asayiş Turu 23 Şubat 2016 Salı 03:03
Asayiş Turu 23 Şubat 2016 Salı 73 izlenme - 9 ay önce WebTV - 23 Şubat 2016 Salı, Güncel asayiş haberleri, yurt ve dünyadan yaşanan son gelişmeler.. http://goo.gl/LOezkp 48 yabancı uyruklu yakalandı Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi’nde, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek isteyen 48 yabancı uyruklu yakalandı. Sahil Güvenlik unsurları, ilçe sahillerinden lastik botla Ege Denizi'ne açılan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Afganistan uyruklu 48 kişiyi Kadırga Koyu açıklarında yakaladı. Küçükkuyu'da kıyıya çıkarılan bu kişilerin yiyecek, içecek ve giyecek ihtiyaçları karşılandı. Söz konusu kişiler Evladı için canını hiçe saydı Ukrayna’da bir babanın evladı için hayatını hiçe saydığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Eşiyle birlikte alışveriş yaptığı sırada oğlu bir anda yol fırlayan adam, onu hızla gelmekte olan otomobilin altında kalmaktan son anda kurtardı. Bu sırada otomobil de babaya çarptı. Baba ve oğul yol kenarına savrulurken, koşarak gelen anne feryat ederek evladını kucağına aldı. Küçük çocuk kazayı küçük sıyrıklarla atlatırken, babanın durumu ise biraz daha kötüydü ama hayati tehlikesi yoktu. TIR’ın altından sapasağlam çıktı Çin’de bir motosiklet, dönüş yapan TIR’ın altında kalıp sürüklendi. Motosiklet sürücüsünün uyarısıyla durumun farkına varan şoför, TIR’ı durdurdu. Bu sırada motosiklet sürücüsünün paniğinin gerekçesi de ortaya çıktı. Çaresiz adam motosikleti için değil, TIR’ın altında kalan minik oğlu için çırpınıyordu. Neyse ki küçük çocuk aracın altından kendi başına çıktı. Babanın da oğlunun da sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı. Patenli gencin ölümle dansı kamerada İstanbul Aksaray’dan Beyoğlu’na kadar yolcu otobüsüne tutunarak seyahat eden patenli gencin tehlikeli yolculuğu, kameralara yansıdı. Süratle giden otobüsün arkasına tutunan genç, hem kendisini hem de trafikteki sürücüleri tehlikeye soktu. Kendisini görüntüleyen kişiye el sallayan genç uyarılara, “Bir şey olmaz. Bizim için eğlenceli alıştık artık. 2, 3 yıldır yapıyorum" diyerek yanıt verdi. Yanan vinç böyle devrildi Avustralya’nın Melbourne kentinde bulunan Moubray Caddesi yakınlarında bulunan bir inşaat alanında kullanılan vincin motor bölümünde yangın çıktı. Vincin kolu, çıkan yangının etkisi ile ana gövdeden koparak düştü. Olayın ardından çok sayıda itfaiye birimi bölgeye sevk edildi. Kimsenin yara almadığı kazada, vincin üzerine düştüğü araçlarda maddi hasar meydana geldi. Yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
İsmet İnönü ile Azeri Kurşunlatmak - Teketek 04:34
İsmet İnönü ile Azeri Kurşunlatmak - Teketek 254 izlenme - 2 yıl önce Yıl 1944, Yer Boraltan Köprüsü... Ruslara teslim ettiğimiz 407 Azeri kardeşimizin akıbeti! Olayın ve dönemim şahitlerinden Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan anlatıyor
Suriyeli Mültecilerin Ev Sahibini Öldürmesiyle Karışan Gaziantep 02:51
Suriyeli Mültecilerin Ev Sahibini Öldürmesiyle Karışan Gaziantep 94 izlenme - 2 yıl önce tam bir size de çıkabilir haberi.2 milyona yaklaşan saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla kontrolsüz denetimsiz salıverilen suriyelilerin kimin elinde patlayacağı belli olmayan serseri mayın halleri daha kaç kişinin canına malolur kimbilir evet bu ülkede para isteyen suriyeli dilenciye para vermediğiniz için öldürülebilirsiniz. acıyıp iş verdiğiniz suriyeli tarafından öldürülebilirsiniz. her an bir suriyeli tarafından öldürülebilirsiniz. bu en az türkiye'de her an trafik kazasından ölme ihtimaliniz kadar yüksek oranda olası
yurtsuzlar 15:00
yurtsuzlar 311 izlenme - 8 yıl önce van'a sığınan göçmenlerin trajik hikayesidir.
Yabancı Öğrencilerden Sığınmacılara Yardım Eli 04:33
Yabancı Öğrencilerden Sığınmacılara Yardım Eli 35 izlenme - 8 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Öğrencilerin marketten alışveriş yapmaları, Suriyeli sığınmacıların evlerine giderek yardım malzemelerini dağıtmaları, öğrencilerle röp. - İzmir'de eğitim gören çeşitli ülkelerden 80 yabancı öğrenci, kentteki sığınmacılara yardım kampanyası yürütüyor Grubun kurucusu Malezya uyruklu Sakip: "Bu iyi bir başlangıç. Yardımlar giderek büyüyor" Pakistan uyruklu Asif: "Suriyeli bir aileye yardım etmek için sadece 20 lira harcaman yeterli oluyor.
Hasta Annesini Sırtında Taşıyarak Türkiye’ye Getiren Suriyeli 01:37
Hasta Annesini Sırtında Taşıyarak Türkiye’ye Getiren Suriyeli 98 izlenme - 2 yıl önce Muhammed El Muhammed isminde bir genç 80 yaşındaki annesi Ayşe Mustafa’yı kilometrelerce sırtında yatışarak savaş bölgesinden mayınlı alanı kullanarak Kilis’e getirdi. Yürüyecek kudreti kalmayınca annesini otomobili bindirdikten sonra fenalaştı. Uzun süre nefes nefese kalan Muhammed, çevredekilerin su vermesinden sonra kendisine geldi.
Çeşme'de 235 Sığınmacı Son Anda Kurtarıldı 03:50
Çeşme'de 235 Sığınmacı Son Anda Kurtarıldı 18 izlenme - 11 ay önce İzmir'in Çeşme ilçesinde, yasa dışı yollarla deniz üzerinden yurt dışına çıkmak isteyen; ancak bindikleri botta zor durumda olan 235 sığınmacı, düzenlenen operasyonla son anda kurtarıldı. Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak yeni bir yaşam ümidiyle yasa dışı yollarla Avrupa'ya kaçmaya çalışan göçmenlerin imdadına yine Sahil Güvenlik ekipleri yetişti. Şişme botlarla denize açılan aralarında kadın, çocuk ve bebeklerinde bulunduğu 198 sığınmacının deniz üzerinde zor durumda olduğunun haberini alan ekipler, hemen bölgeye intikal etti. Ekipler, sığınmacıları tek tek kurtararak Sahil Güvenlik botuyla güvenli bir şekilde karaya çıkardı. Öte yandan denizde devriye görevi yürüten güvenlik güçleri, farklı bölgede denizde açılarak kaçmaya çalışan 37 sığınmacıyı daha yakaladı. İNSAN KAÇAKÇILARI LÜKS BİR ARAÇTA YAKALANDI 37 sığınmacının kaçmasına yardımcı olduğu iddia edilen iki insan kaçakçısı da Çeşme Emniyet Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlar (KOM) Çeşme Grup Amirliği ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla lüks bir araçta yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise 10 metrelik bir şişme bot, bir adet benzinli takma motor, iki adet şişme bot pompası, iki adet can yeleği pompası, bir adet akü, 37 adet de can yeleği ele geçirildi. Emniyet ekipleri, lüks aracı çekiciyle otoparka çekerek trafikten men etti. Kurtarılan sığınmacılar da İzmir Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.
 Terörden kaçan sığınmacılar ölüm yolculuğunda 02:24
Terörden kaçan sığınmacılar ölüm yolculuğunda 21 izlenme - 9 ay önce Şırnak'ın İdil ilçesinde, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çatışmalar devam ederken, bölgedeki terör yüzünden çaresiz kalan bir aile İzmir'in Çeşme ilçesinde sığınmacı teknesine bindi. Şırnaklı aile ve göçmenler, denize açılmak üzereyken ölüm yolculuğuna çıkmadan yakalandı
Dünya'nın Sığınmacılardan Korkma Sebebi! 02:27
Dünya'nın Sığınmacılardan Korkma Sebebi! 2 izlenme - 1 ay önce Günümüzün önemli düşünürlerinden Polonyalı sosyolog Zygmunt Bauman insanların savaştan kaçan sığınmacılardan neden korktuğunu anlattı.
Sınırda Sığınmacı Kampı Bombalandı! 60 ölü 00:40
Sınırda Sığınmacı Kampı Bombalandı! 60 ölü 10 izlenme - 7 ay önce Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’na yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan İdlib’in Sarmada kasabası, rejim uçakları tarafından vuruldu. Bombalanan Kamune kampında en az 60 kişinin öldüğü öğrenildi. Türkiye'nin Suriye sınırı yakınındaki Sarmada kasabasında bulunan ve iç savaş nedeniyle güvenli gördükleri Kamune kampı, rejim uçakları tarafından hedef alındı. Bombalanan kampta ilk bilgilere göre aralarında çocuklarında bulunduğu 60 kişinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda yaralı olduğu öğrenildi. Yerel kaynaklar, akşam saatlerinde meydana gelen hava saldırında kampın hedef alındığını ve sivil savunma ekiplerinin kurtarma çalışmasının sürdüğünü belirtti.
Konya'da Suriyeli Sığınmacıları Taşıyan Minibüs Devrildi: 1 Ölü 13 Yaralı 06:26
Konya'da Suriyeli Sığınmacıları Taşıyan Minibüs Devrildi: 1 Ölü 13 Yaralı 15 izlenme - 10 ay önce Konya'da Suriyeli sığınmacıları taşıyan minibüs devrildi: 1 ölü 13 yaralı KONYA'nın Ereğli İlçesi'nde Suriyeli sığınmacıları taşıyan minibüsün yoldan çıkarak devrilmesi sonucu 1 kadın sığınmacı öldü, aralarında çocukların da bulunduğu 13 sığınmacı yaralandı.
 Suriyeli Mültecilerin Ev Sahibini Öldürmesiyle Karışan Gaziantep 02:51
Suriyeli Mültecilerin Ev Sahibini Öldürmesiyle Karışan Gaziantep 28 izlenme - 2 yıl önce tam bir size de çıkabilir haberi.2 milyona yaklaşan saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla kontrolsüz denetimsiz salıverilen suriyelilerin kimin elinde patlayacağı belli olmayan serseri mayın halleri daha kaç kişinin canına malolur kimbilir evet bu ülkede para isteyen suriyeli dilenciye para vermediğiniz için öldürülebilirsiniz. acıyıp iş verdiğiniz suriyeli tarafından öldürülebilirsiniz. her an bir suriyeli tarafından öldürülebilirsiniz. bu en az türkiye'de her an trafik kazasından ölme ihtimaliniz kadar yüksek oranda olası
Sığınmacı Olarak Geldiği Ülkede Büyük İkramiyenin Sahibi Oldu 00:43
Sığınmacı Olarak Geldiği Ülkede Büyük İkramiyenin Sahibi Oldu 9 izlenme - 11 ay önce Plastik bir botla Fas'tan İspanya'ya geçen Senegalli göçmen, El Gordo adlı piyango çekilişinde büyük ikramiyenin sahibi oldu. İkramiye tutarı 400bin Euro.
Sığınmacı Doktorlar Diplomalarına Denklik Bekliyor (1) 01:56
Sığınmacı Doktorlar Diplomalarına Denklik Bekliyor (1) 5 izlenme - 11 ay önce GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İkamet ettikleri evde sohbet eden doktorlar-Suriyeli doktorların diplomaları-Dahiliye uzmanı Dr. Imad Ahmet ile röportaj Sığınmacı doktorlar diplomalarına denklik bekliyor- Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriyeli doktorlar, Türkiye'de diplomalarına "denklik" alarak çalışmak istiyor- Dahiliye Uzmanı Dr. Ahmed: - "Tek çaremiz, Türkiye'de diplomalarımıza denklik verilirse çalışmak"- Diş doktoru Muhammed: - "Arkamızda duracak ve yardım edecek birilerine ihtiyacımız var. Mesleğimizi icra etmek ve buradaki insanlara faydalı olmak istiyoruz" YILMAZ EKİNCİ - Suriye'deki iç savaştan kaçarak Batman'a yerleşen Suriyeli sığınmacı doktorlar, diplomalarına denklik verilmesini talep etti.