Hoşgeldiniz!

şike davası

Şike davasında flaş gelişme! 02:49
Şike davasında flaş gelişme! 64.451 izlenme - 5 yıl önce Yargıtay Başsavcılığı, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu bazı sanıkların cezalarının onanmasını istedi. Yargıtay Başsavcılığı, başta Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım olmak üzere Futbolda Şike Davası'nda hüküm giyen bazı sanıkların cezasının onanmasını talep etti. 2 yıldır devam eden Futbolda Şike Davası ile ilgili kararda sona yaklaşıldı. Yerel mahkemenin verdiği kararın ardından hem sanıklar hem de savcının itirazları nedeniyle dava dosyası Yargıtay'a gitmişti. Gözler Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin vereceği karara çevrilmişken Yargıtay Başsavcısı'nın görüşü de netleşti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı tebliğnamesini hazırladı ve Yargıtay'a gönderdi. Tebliğnamede Aziz Yıldırım'ın yanı sıra Cemil Turan ve Bülent Uygun gibi isimlerin de cezalarının onanması isteniyor. Aziz Yıldırım geçtiğimiz yıl mahkeme tarafından verilen kararla toplamda 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Cezalarla ilgili nihai kararı Yargıtay verecek.
İlker Başbuğ: Fenerbahçe inanılmaz Bir Tarihi Direniş Gösterdi 00:45
İlker Başbuğ: Fenerbahçe inanılmaz Bir Tarihi Direniş Gösterdi 4.114 izlenme - 2 yıl önce Başbuğ, FETÖ’nün 3 Temmuz 2011’de ‘şike’ bahanesiyle Fenerbahçe’yi de hedef aldığını fakat sarı lacivertli camianın başından sonuna kadar onurlu bir duruş sergileyip ayakta kaldığını anlattı.
Aziz Yıldırım adliyede 00:10
Aziz Yıldırım adliyede 984 izlenme - 3 yıl önce Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kararın açıklanması beklenen “Futbolda Şike” davası için adliyeye geldi. “Futbolda Şike” iddialarına ilişkin 3 Temmuz 2011’de başlayan süreçte sona gelindi. Önümüzdeki dakikalarda İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde başlayacak duruşmada kararın açıklanması bekleniyor. Sanıklar arasında yer alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, duruşmaya katılmak üzere adliyeye geldi.
Aziz Yıldırım imza töreninde çileden çıktı 00:52
Aziz Yıldırım imza töreninde çileden çıktı 825 izlenme - 3 yıl önce Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbolda şike davası sürecini anlatan "Sarı-lacivert öfkeli adam: Aziz Yıldırım" adlı kitabın imza organizasyonuna katıldı. Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde Maraton Tribünü'nün altında bulunan Fenerium Mağazası'nda düzenlenen organizasyona katılan Yıldırım, kitap imzalama sırasında taraftarlarla güvenlik görevlileri arasında çıkan tartışmaya müdahale etti. http://www.futbolarena.com/haber/fenerbahce/212941/29/aziz-yildirim-cileden-cikti-sert-uyarida-bulundu.html
Hacıosmanoğlu ve Otyakmaz'ın Kameralar Önünde Tartışması 01:34
Hacıosmanoğlu ve Otyakmaz'ın Kameralar Önünde Tartışması 1.083 izlenme - 3 yıl önce Türkiye Futbol Federasyonu Mali Olağan Genel Kurulu Ankara'da yapıldı. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz arasında yaşanan tartışma ise toplantıya damga vurmuş.
Şike davasında flaş gelişme Savcı beraat istedi 01:58
Şike davasında flaş gelişme Savcı beraat istedi 660 izlenme - 3 yıl önce Yenilenen Şike Davası'nda savcı, verdiği mütalaasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar hakkında önceki hükmün iptali ile beraatlerini istedi.
Fenerbahçe'de kritik gün 03:39
Fenerbahçe'de kritik gün 629 izlenme - 3 yıl önce Futbolda Şike Davası'nda mahkeme bugün yapılacak. Savcının beraat mütalaası talebinin ardından sanıklar için mahkemeden beraat kararının çıkması bekleniyor. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Tayfut Havutçu da mahkemeye katıldı. Ayrıca çok sayıda sarı lacivertli taraftar da adliye önünde toplanmış durumda.
Mahmut Uslu: 'Hesabını soracağız' 05:57
Mahmut Uslu: 'Hesabını soracağız' 778 izlenme - 3 yıl önce Fenerbahçe Kulübü Yöneticilerinden Mahmut Uslu şike davasından beraat edilmesinin ardından FB TV'ye konuştu. Uslu yaptığı açıkmada, "Öncelikle tüm Fenerbahçelilerin gözü aydın! 9 Ekim milat olacak inşallah. Mahkemede eğer savunmaları dinleseydiniz ne kadar büyük bir kumpasa gittiğimizi görürdünüz. Hem Fenerbahçe, hem Türkiye büyük bir kumpasa gitmiş. Yazık olacakmış! Hapiste yatanlar da haybeye yatmışlar. Elbette acısını çıkaracağız, hesabını soracağız. Tekrardan hepimizin gözü aydın" dedi.
Şike davasının ardından mahkeme çıkışından görüntüler 00:18
Şike davasının ardından mahkeme çıkışından görüntüler 596 izlenme - 3 yıl önce Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım beraat ettiği Şike davasının ardından mahkeme çıkışından görüntüler.
Fenerbahçe Son Kaledir, Teslim Olmaz - Aziz Yıldırım 02:06
Fenerbahçe Son Kaledir, Teslim Olmaz - Aziz Yıldırım 501 izlenme - 3 yıl önce Aziz Yıldırım'ın şikeden dolayı hapis cezasının onanmasının ardından, fransaya gidişi sessiz olan aziz başganın yurda dönüşü pek sessiz olmamış. Kendisi yine çok iddialı bir söylemde de bulunmuş.
Yılmaz Özdil Fenerbahçe ve Şike Üzerine 05:14
Yılmaz Özdil Fenerbahçe ve Şike Üzerine 383 izlenme - 3 yıl önce Şike davası olduğunda Fenerbahçe taraftarının belli bir kesimi (ulusalcı) bu davanın şike davası olmadığını savunmuştu. Hadda Aziz Yıldırım ne şikesi Vatan elden gidiyor demesi bu davanın ne amaçla olduğunu net bir şekilde açıklamıştır. Masasında darbe planları çıkan askerler, özel mahkemelerde yargılanırken birden bire Fenerbahçe davası patlamıştır. Hatta bu davayı yürüten ÖZEL MAHKEMELER ne kadar Atatürkçü Kemalist Bağımsızlık sevdalısı varsa hepsini içeri atmıştır. Bunları takip edenler bilirler bu söyledilerim sadece küçük bir anektod diyelim. İşin en anlamsız kısmı nekadar Atatürkçü olursan ol İşin ucuna fanatizm girince olayın boyutu değişiyor. Bütün bunları GS ve TS taraftarı bilmiyormu tabikide biliyor. Burda kör bir şekilde saldırılan kısım Fenerbahçedir. Buda Fenerbahçenin büyüklüğünü göstermektedir. Şimdi yargılayanlar yargılanıyor, unutmayınki onları yargılayanlarda birgün yargılanıcak. Bugün sırtını Başbakana dayıyan GS ve TS başkanı yarın başlarına ne geliceği asla belli değil. Unutmayın son gülen iyi güer
Aziz Yıldırım'dan şike davasına ilişkin açıklama 02:56
Aziz Yıldırım'dan şike davasına ilişkin açıklama 231 izlenme - 3 yıl önce Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "futbolda şike" davasıyla ilgili, adaletin vereceği karara saygılı olduklarını söyledi. Aziz Yıldırım, Yandex Türkiye ile yaptıkları anlaşmanın tanıtımı için geldiği Konya’da, gazetecilerin "futbolda şike" davasıyla ilgili soruları üzerine, 5 Ekim’de mahkemenin olduğunu ifade etti. http://www.futbolarena.com/haber/fenerbahce/208733/38/aziz-yildirimdan-sike-aciklamasi.html
Trabzonspor bize teşvik primi teklif etti 07:45
Trabzonspor bize teşvik primi teklif etti 409 izlenme - 4 yıl önce Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, Trabzonspor'un eski bir futbolcu kanalıyla futbolcularına teşvik primi teklif ettiğini öne sürdü.
Mecnun Otyakmaz - Hacıosmanoğlu Sussun, Otursun 11:20
Mecnun Otyakmaz - Hacıosmanoğlu Sussun, Otursun 243 izlenme - 3 yıl önce Sivasspor başkanı Mecnun Otyakmaz'ın Trabzonspor ve Sivasspor arasında yaşanan konuşmaları ve gelişen olayları kendi ağzından dinliyoruz...
Beşiktaş'ın UEFA'dan Men Edilmesine Korsan Tehdit - Oldu Teşekkürler 01:05
Beşiktaş'ın UEFA'dan Men Edilmesine Korsan Tehdit - Oldu Teşekkürler 178 izlenme - 3 yıl önce Oldu Teşekkürler ekibinden Şevkat Yerimdar adlı karakterin UEFA'nın şike cezalarına yönelik tehdidini sizlere sunmakdan zevk duyarım efendim.
Fenerbahçe UEFA'ya Karşı Elini Güçlendirecek 01:04
Fenerbahçe UEFA'ya Karşı Elini Güçlendirecek 226 izlenme - 4 yıl önce Yeniden yargılanmanın kabul edilmesi halinde Fenerbahçe'nin eli güçlenecek ve ilk hedef UEFA olacak.
Şike Davası'nın Firari FETÖ'cü Hakimi Hikmet Şen Yakalandı 00:33
Şike Davası'nın Firari FETÖ'cü Hakimi Hikmet Şen Yakalandı 6 izlenme - 2 ay önce Bursa'da FETÖ lehine faaliyetlerine devam eden örgütün gaybubet evlerine yönelik baskın yapıldı. Baskında Şike Davası'nın firarı hakimi Hikmet Şen yakalandı.
Mehmet Ali Aydınlar ne dediyse hepsi çıktı! 02:17
Mehmet Ali Aydınlar ne dediyse hepsi çıktı! 168 izlenme - 5 yıl önce 9 Şubat 2012'de 32. Gün'e konuk olan TFF eski Başkanı, “Tünelin ucu karanlık. F.Bahçe ileride çok büyük kayıplarla karşı karşıya kalabilir” demişti
Rasim Ozan Kütahyalı: 03:03
Rasim Ozan Kütahyalı: "Aziz Yıldırım'ın Psikolojisi Yargıtay'la Alakalı" 61 izlenme - 2 yıl önce Beyaz Futbol yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.
Aziz Yıldırım: Ali İsmail Korkmaz Marşı'nın Söylenmesini Kimse Engelleyemez - Tarafsız Bölge - 02:54
Aziz Yıldırım: Ali İsmail Korkmaz Marşı'nın Söylenmesini Kimse Engelleyemez - Tarafsız Bölge - 148 izlenme - 4 yıl önce aziz yıldırım, cnntürk kanalında yayınlanan, sunuculuğunu ahmet hakan'ın yaptığı 'tarafsız bölge' programında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. aziz yıldırım tribünlerde yapılan tezahüratlarla ilgili olarak 'ali ismail korkmaz marşı'nın söylenmesini kimse engelleyemez' dedi (12 şubat 2014) .
Aziz Yıldırım Operasyonu Kimin Yaptığını Açıkladı 10:35
Aziz Yıldırım Operasyonu Kimin Yaptığını Açıkladı 119 izlenme - 4 yıl önce fenerbahçe başkanı aziz yıldırım 'şike davası' sürecini kimin başlattığını kendisi üzerinden fenerbahçe'ye yapılan operasyonu kimin yaptığını açıkladı.
Yargıtay'dan Flaş 'Aziz Yıldırım' Talebi 00:23
Yargıtay'dan Flaş 'Aziz Yıldırım' Talebi 74 izlenme - 5 yıl önce Yargıtay'dan Flaş 'Aziz Yıldırım' Talebi
Aziz Yıldırım Canlı Yayında Gözyaşlarını Tutamadı - Tarafsız Bölge 03:24
Aziz Yıldırım Canlı Yayında Gözyaşlarını Tutamadı - Tarafsız Bölge 101 izlenme - 4 yıl önce aziz yıldırım, cnntürk kanalında yayınlanan, sunuculuğunu ahmet hakan'ın yaptığı 'tarafsız bölge' programında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. aziz yıldırım programın sonunda yaptığı kapanış konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı (12 şubat 2014) .
Fenerbahçe'de Cem Yılmaz çılgınlığı! 02:00
Fenerbahçe'de Cem Yılmaz çılgınlığı! 29 izlenme - 3 yıl önce Fenerbahçeli taraftarlar, şike davasında beraat edilmesinin ardından UEFA ve TFF'den alınabilecek tazminatları hesaplamaya başladı. Sarı-lacivertli taraftarlar, sıkı bir Fenerbahçeli olan Cem Yılmaz'ın da rol aldığı Organize İşler filmindeki meşhur golf sahnesindeki repliği de kullanarak (Dayak nedir, nasıl atılır?) "Tazminat nedir, nasıl alınır" şeklinde değiştirerek sosyal medyada paylaşmaya başladı.
Hsyk'dan Şike Davası Savcı Ve Hakimlerine İnceleme 01:04
Hsyk'dan Şike Davası Savcı Ve Hakimlerine İnceleme 22 izlenme - 2 yıl önce HSYK, Şike Davası'na bakan hakim ve savcılar için inceleme başlattı.
Şike Davası Yeniden Başladı 01:31
Şike Davası Yeniden Başladı 42 izlenme - 3 yıl önce "Futbolda şike" davasında haklarında verilen hüküm Yargıtay'ca onanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Yıldırım'ın da aralarında yer aldığı 6 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aziz Yıldırım'a Geçmiş Olsun Telefonu 00:36
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aziz Yıldırım'a Geçmiş Olsun Telefonu 43 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.
UEFA Şike Cezası Verirse Hangi Kulüpler Avrupa'ya Gidecek? 00:33
UEFA Şike Cezası Verirse Hangi Kulüpler Avrupa'ya Gidecek? 63 izlenme - 4 yıl önce UEFA, Sivas ve Eskişehir'i men ederse Avrupa'ya Bursaspor ve Karabükspor gidecek. UEFA, sıfır tölerans derse Gençlerbirliği ve Akhisar gidecek.
UEFA: Fenerbahçe Avrupa Kupalarına Katılabilir 00:53
UEFA: Fenerbahçe Avrupa Kupalarına Katılabilir 33 izlenme - 3 yıl önce UEFA Disiplin ve Dürüstlük Birimi Başkanı Dr. Emilio Garcia Silvero, Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarına katılmasıyla ilgili hiçbir sorunun kalmadığını açıkladı.
Savcı Görüş Bildirdi: Aziz Yıldırım Yeniden Yargılansın 01:31
Savcı Görüş Bildirdi: Aziz Yıldırım Yeniden Yargılansın 44 izlenme - 4 yıl önce Savcı Abdullah Mirza Coşkun, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu sanıkların infazının durdurulmasını ve yeniden yargılanmalarını istedi.