Hoşgeldiniz!

Sinagog

Edirne'de Yahudilerinin Hatıraları Adlı Fotoğraf Sergisi Açıldı 02:52
Edirne'de Yahudilerinin Hatıraları Adlı Fotoğraf Sergisi Açıldı 51 izlenme - 3 ay önce Edirne'de Yahudilerinin Hatıraları adlı fotoğraf sergisi açıldıEDİRNE - Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Türk Musevi Cemaati işbirliğinde gerçekleştirilen ve Niso Kaneti'nin arşivindeki fotoğraflardan oluşan 'Edirne Yahudilerinin Hatıraları' isimli fotoğraf sergisi Edirne Büyük...
Eskişehir Kurşunlu Cami Ve Külliyesi 03:08
Eskişehir Kurşunlu Cami Ve Külliyesi 1.754 izlenme - 9 yıl önce eskişehir’de bulunan, osmanlılar tarafından yapılmış ve günümüze ulaşmış kurşunlu cami ve külliyesini geziyoruz..
Edirne Sinagogu Yenilendi 01:20
Edirne Sinagogu Yenilendi 366 izlenme - 4 yıl önce Avrupa'nın En Büyük 3'üncü Sinagogu Yıllar Sonra Kapılarını Edirne'de Açacak. Yapımından 100 Yıl Sonra Restore Edilen Sinagogda Çalışmalar Büyük Oranda Tamamlandı. Edirne Valisi Hasan Duruer, Mayısta Hizmete Girmesi Beklenen Sinagogda Yahudi Cemaatinin Düğün Talebini De Olumlu Karşıladı.
 Cemal Reşit Rey’de muhteşem konser 08:46
Cemal Reşit Rey’de muhteşem konser 509 izlenme - 4 yıl önce 'Birlikte Yaşamak Konseri', farklı dini cemaatlere mensup koroların muhteşem bir performansına sahne oldu. Cumhuriyetin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen ''Birlikte Yaşamak Konseri'', farklı dini cemaatlere mensup koroların muhteşem bir performansına sahne oldu. Türk, Ermeni, Rum ve Yahudi bestekar ve söz yazarlarının şarkı ve türkülerinden örneklerin sunulduğu gecede, üç semavi dine mensup koralar birlikte ilahiler seslendirdi, sema ve semah gösterisi sunuldu.Cemal Reşit Rey Konser Salonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen çok özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Cumhuriyetin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen ''Birlikte Yaşamak Konseri''nin ilk bölümünde Sinagog Maftirim Korosu, Nişan Çalgıcıyan Akapella Korosu ve Taşkın Savaş Müzik Topluluğu sahne aldı. Üç semavi dine mensup korolar, zaman zaman ayrı, zaman zaman da birlikte ilahiler seslendirdi. Sema ve semah gösterisinin de sunulduğu ilk bölümün ardından genel sanat yönetmenliğini Taşkın Savaş’ın yaptığı etkinlikte ikinci bölüme geçildi. Farklı dillerin, kültürlerin ve dinlerin asırlardır birlikte barış içinde yaşadığı İstanbul’un tarihi kimliğini yansıtmayı amaçlayan konserde Türk, Ermeni, Rum ve Yahudi bestekar ve söz yazarlarının şarkı ve türkülerinden örnekler sunuldu. Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğu ve Selim Hubeş yönetimindeki Los Paşaros Seferadis gruplarının da seslendirdiği eserler konuklara unutamayacakları bir gece yaşattı. İstanbul’un farklı dillerin, kültürlerin ve dinlerin asırlardır birlikte barış içinde yaşadığı medeniyetlerin başkenti olduğunu belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, “Bu eşsiz beraberliği, asırlardan beri süzülüp gelen ortaklığı, müzikteki makamsal birliktelik etrafında özetleyerek Birlikte Yaşamak Konserleri’ne taşıyoruz. 17. konserimizde de bu zenginliği yansıtmaya çalıştık” dedi. Sunuculuğunu Ayşe Egesoy’un yaptığı etkinliğe; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Nadya Taşel ve Erman Tuncer, Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Kütük, Kore İstanbul Başkonsolosu, çeşitli ülkelerin konsolosluk yetkililerinin yanı sıra aralarında Aşık Veysel’in kızı Hayriye Özer ve torunu Çiğdem Özer, Erol Keskin, Suna Keskin, Gül Sunal, Mustafa Sağyaşar, Şevket Uğurluer, Okay Temiz ve Yaşar Özel’in de bulunduğu çok sayıda ünlü isim katıldı. Konser, katılımcılara ve katkıda bulunanlara plaket verilmesiyle son buldu.
Allah Kuran’da sinagogların korunması gerektiğini bildirmiştir 00:59
Allah Kuran’da sinagogların korunması gerektiğini bildirmiştir 129 izlenme - 2 yıl önce Allah Kuran’da sinagogların korunması gerektiğini bildirmiştir Adnan Oktar’ın 25 Mart 2015 tarihli A9 TV röportajından www.a9.com.tr www.harunyahya.org
Sinagog Saldırısı Gösteriyor Ki  05:14
Sinagog Saldırısı Gösteriyor Ki 98 izlenme - 3 yıl önce Sinagog saldırısı gösteriyor ki İsrail ve Filistin toplumları arasında sevgi çalışması yapılması gerekiyor.
Büyük Sinagog'da 02:03
Büyük Sinagog'da "Edirne Yahudileri'nin Hatıraları" Sergisi 10 izlenme - 3 ay önce "Edirne Yahudileri'nin Hatıraları" fotoğraf sergisi, Büyük Sinagog'da izlenime sunuldu.
Müslüman, Sinagog Ve Kiliselerin Kapanmasını İstemez. Mescidleri Korumakla Yükümlüyüz. 01:37
Müslüman, Sinagog Ve Kiliselerin Kapanmasını İstemez. Mescidleri Korumakla Yükümlüyüz. 4 izlenme - 3 ay önce Adnan Oktar’ın 30 Haziran 2016 tarihli A9 TV röportajından http://www.a9.com.tr/izle/246379/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Musluman-Sinagog-ve-kiliselerin-kapanmasini-istemez-Mescidleri-korumakla-yukumluyuz A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
KAFİR TÜRKLERİN KİLİSE SİNAGOG HAVRA MANASTIR SEVGİSİ KİLİSE HAVRA SİNAGOG MANASTIR ALLAHIN EVİYMİŞ 00:58
KAFİR TÜRKLERİN KİLİSE SİNAGOG HAVRA MANASTIR SEVGİSİ KİLİSE HAVRA SİNAGOG MANASTIR ALLAHIN EVİYMİŞ 14 izlenme - 10 ay önce 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ OLAN HERKESİ VE “BU ZAMANDA YAŞAYAN 8 MİLYAR İNSANIN HEPSİNİ HEM MUAYYEN HEM UMUM HEM SİLSİLE OLARAK TEKFİR EDİYORUM”ASL-İ KAFİR DİYORUM. 1333 SENE İÇİNDE OLAN TÜM DEVLET’LERE. VE BU ZAMANDAKİ ( 215’E YAKIN ) DEVLETLERE “KAFİR DEVLETLER- KÜFÜR HÜKÜMETLER” DİYORUM. VE TÜM HALKINI; “HEM TEK-TEK MUAYYEN OLARAK, HEM UMUM, HEMDE SİLSİLE OLARAK, TAMAMINI TEKFİR EDİYORUM”HEPSİDE ASL-İ KAFİRDİR. MÜSLÜMAN DEĞİLLERDİR. HEPSİ KENDİNİ MÜSLÜMAN ( SANAN ) CEHENNEMLİK İMANSIZLARDIR! 1-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ALİM’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 2-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ŞEYH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 3-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ İMAM’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 4-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜCTEHİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 5-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ ŞEYHUL İSLAMLARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 6-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜFESSİR’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 7-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ CUMHUR ULEMA’LARA ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MUHADDİS’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 9-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ FAKİH’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 10-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ MÜCEDDİD’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 11-1333 SENE İÇİNDE YAŞAMIŞ TÜM CEMAAT’LERE TÜM GRUP’LARA TÜM TAİFE’LERE TÜM CİHAD CEPHE’LERE ASL-İ KAFİR DİYORUM! 1-EBU HANİFE ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 2-MALİKİ ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 3-AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! 4-ŞAFİİ ASL-İ KAFİRDİR. TAKLİD EDENLER ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE SÜNNİ İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü SİTTE '6 HADİS KİTABI' KÜTÜB-Ü TİS-A '9 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN 1-BUHARİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MUSLİM ASL-İ KAFİRDİR! 3-TİRMİZİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EBU DAVUD ASL-İ KAFİRDİR! 5-NESA-İ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ MACE ASL-İ KAFİRDİR! 7-MUVATTA İMAM MALİK ASL-İ KAFİRDİR! 8-MÜSNED AHMED BİN HANBEL ASL-İ KAFİRDİR! 9-DARİMİ ASL-İ KAFİRDİR! GÜNÜMÜZDE KENDİNE Şİ-A İSMİ VEREN KENDİNİ MÜSLÜMAN SANAN ASL-İ KAFİRLERİN KÜTÜB-Ü ERBE-A '4 HADİS KİTABI' YAZARLARI OLAN 1-EL-KAFİ CAFER MUHAMMED EL-KULEYNİ ASL-İ KAFİRDİR! 2-MEN LA YEHZURUHUL FAKİH ŞEYH SADIK ASL-İ KAFİRDİR! 3-TEHZİBUL AHKAM EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! 4-EL-İSTİBSARU FİMA UHTİLİFE FİHİ MİNEL EHBAR EBU CAFER ET-TUSİ ASL-İ KAFİRDİR! NECDİ’LERİN HEPSİ ASL-İ KAFİRDİR. VE BU ZAMANDAKİ BİZ NECDİ’YİZ BİZ SELEFİ’YİZ BİZ EHLİ SÜNNETİZ DİYENLERİN HEPSİDE ASL-İ KAFİRDİR! 1-MUHAMMED BİN ABDULVEHHAB ASL-İ KAFİRDİR! 2-OĞULLARIDA TORUNLARIDA TALEBELERİDE BABASIDA DEDESİDE ASL-İ KAFİRDİR! 3-İBNİ TEYMİYYE ASL-İ KAFİRDİR! 4-İBNİ KAYYİM EL-CEVZİYYE ASL-İ KAFİRDİR! 5-ZEHEBİ ASL-İ KAFİRDİR! 6-İBNİ KESİR ASL-İ KAFİRDİR! 7-TABERİ ASL-İ KAFİRDİR! EN BÜYÜK HÜCCET-BEYYİNE-DELİL-HİKMET-VAHİY-NAS'DA 1-KUR-AN'I KERİM'DİR- AYETLERDİR. 2-KUR-AN'I KERİME UYAN SAHİH HADİSLERDİR- SAHİH SÜNNETLERDİR. 3-İCMA-İ ÜMMETİ, 4-KIYAS'I FUKEHA'YI, RED-İNKAR”EDEN TAM BİR 'MUVAHHİD' MÜSLÜMANDIRA
Bülent Arınç: Edirne Valimiz Yanlış Yapmıştır 01:40
Bülent Arınç: Edirne Valimiz Yanlış Yapmıştır 49 izlenme - 3 yıl önce Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalar yapan Bülent Arınç, tarihi sinagogla ilgili açıklamalar yapan Edirne Valisi'nin yanlış yaptığını söyledi.
Antalya’da futbolcuların kilise ve sinagog bahçesinde namaz kılmaları çok güzel. 01:07
Antalya’da futbolcuların kilise ve sinagog bahçesinde namaz kılmaları çok güzel. 34 izlenme - 2 yıl önce DİDEM ÜRER: Antalya'da kamp yapan Fenerbahçe, Bursaspor, Eskişehirspor, Kayserispor, Çaykur Rizespor, Karademir Karabükspor’un yanı sıra diğer Anadolu kulüplerinden bazı futbolcular Cuma namazını Belek’teki cami, kilise ve sinagog'un bir arada bulunduğu Dinar Bahçesi’nde kıldılar Hocam. ADNAN OKTAR: Aferin koçlarımıza, aferin aslanlarımıza maşaAllah, baya güzel olmuş. Dinliyorum. DİDEM ÜRER: Hocam, yoğun katılım olduğu için namaz kılan bazı futbolcular, vatandaşlar kilise ve sinagog zeminine serilen halıların üzerinde namazlarını kıldılar. Namaz sonrası futbolculara yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla da fotoğraf çektirmişler. ADNAN OKTAR: Güzel, her yer Allah'ın evidir, orada da mescit olduğu için her yer, Allah dünyanın her tarafını Müslümanlara mescit kıldı. Onlar da orada namazlarını eda etmişler, hayırlı, bereketli, güzel olmuş. http://www.a9.com.tr/izle/178759/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Antalya’da-futbolcularin-kilise-ve-sinagog-bahcesinde-namaz-kilmalari-cok-guzel A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Büyük Sinagog'da 03:46
Büyük Sinagog'da "Cuma, Cumartesi, Pazar" Sergisi 4 izlenme - 6 ay önce Edirne'de, farklı inançlardan 5 fotoğrafçının eserlerinden oluşan "Cuma, Cumartesi, Pazar" sergisi Büyük Sinagog'ta açıldı.
Kilise ve Sinagog yapılması çok güzel. 01:44
Kilise ve Sinagog yapılması çok güzel. 9 izlenme - 2 yıl önce BÜLENT SEZGİN: Başbakan Davutoğlu’nun müjdesini verdiği Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi bir buçuk milyon dolara mal olacak ve Yeşilköy’e yapılacak. ADNAN OKTAR: Yeşilköy’e? BÜLENT SEZGİN: Evet, inşaAllah. ADNAN OKTAR: Güzel, hayırlı iş. Kilise ’de yapsınlar, Sinagog da yapsınlar. Peygamberimiz (s.a.v.) zamanında serbestti. Allah, Müslümanların sahip çıkmasını söylüyor kiliselere, sinagoglara. Saldırın demiyor. Evet, dinliyorum. O kiliseyi cemaat yaptırıyor değil mi? AYLİN KOCAMAN: Evet, arsayı da devlet veriyor. ADNAN OKTAR: Arsayı devlet veriyor. Peygamberimiz (s.a.v.) zamanında da bu tip uygulamalar var, benim bildiğim. CEYLAN ÖZBUDAK: Zaten bu hükümet Adnan Bey siz biliyorsunuz inşaAllah, Suriye’den gelen Hristiyanların Antakya’daki kiliseleri onardığı ve yeni yol yaptığı yönünde. Normalde Cumhuriyet tarihinde hiç yapılmamıştı böyle bir şey. Devletin buna bütçe ayırması, ilk defa oldu. ADNAN OKTAR: İşte bunlar hayır, hayırlı gelişmeler. O zaman sen Atina’da camide yaparsın, Paris’in ortasında büyük camiler yaparsın. Ama sen burada kilise yaptırmazsan, onlarda sana cami yaptırmazlar, olmaz. Allah kiliselere git engel olun, onları durdurun demiyor. Bilakis “koruyun” diyor, ayet var. http://www.a9.com.tr/izle/197209/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Kilise-ve-Sinagog-yapilmasi-cok-guzel A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Arınç: 06:59
Arınç: 10 izlenme - 3 yıl önce Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1)"(Edirne'deki Sinagog'un restore edilmesi) Sinagog'u restore ederken bugüne kadar ibadet yapılmış bir yerden ibadet yapma imkanını, fonksiyonunu düşünmedik.
Tüm dünyada Musevi karşıtlığının bitmesi gerekir. 13:54
Tüm dünyada Musevi karşıtlığının bitmesi gerekir. 5 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/194157/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Tum-dunyada-Musevi-karsitliginin-bitmesi-gerekir A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Sinagog saldırısı gösteriyor ki İsrail ve Filistin toplumları arasında sevgi çalışması yapılması ger 05:14
Sinagog saldırısı gösteriyor ki İsrail ve Filistin toplumları arasında sevgi çalışması yapılması ger 5 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/194174/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/Sinagog-saldirisi-gosteriyor-ki-Israil-ve-Filistin-toplumlari-arasinda-sevgi-calismasi-yapilmasi-gerekiyor A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
46 Yıl Sonra İlk İbadet 01:02
46 Yıl Sonra İlk İbadet 6 izlenme - 2 yıl önce "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/anadoluajansi kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."