Hoşgeldiniz!

şırdan

Adanada Gece Yarısı Şırdan Tezgahları 02:11
Adanada Gece Yarısı Şırdan Tezgahları 5.391 izlenme - 7 ay önce Adana ve şırdan biribirinden ayrılmaz iki kavram. Ama bir de gece yarısı şırdancıları vardır gece 11 de Adana Büyük Saat etrafında şırdan tezgahları açılmaya başlar ve sabaha kadar şırdan yenilir anlatılmaz yaşanır. Havuç turşuları, şalgamı , kazan kazan şırdanı, mumbarı, kırkkatı ile enteresan inanılmaz güzel bir gece yaşantısı ve yiyecek kültürü olan Adanamızdan küçük bir sahneyi sizlerle paylaşmak istiyorum umarım beğenirsiniz.
Japonların Şalgam, Ayran ve Boza ile İmtihanı 04:51
Japonların Şalgam, Ayran ve Boza ile İmtihanı 4.845 izlenme - 2 yıl önce Japon kardeşlerimiz ülkemizin en popüler icecekleri olan boza, şıra ve ayran gibi icecekleri denedi . Bakalim kendileri bu iceceklere nasil tepkiler verecek .. izleyelim..
Şırdan Tarifi Nasıl Yapılır? 13:54
Şırdan Tarifi Nasıl Yapılır? 2.616 izlenme - 1 yıl önce Adananın meşhur şırdanı nasıl yapılır hepinize öneriyorum çok güzel
İlk Defa Şırdan Gören Teyzenin Tepkisi 01:34
İlk Defa Şırdan Gören Teyzenin Tepkisi 6.827 izlenme - 2 yıl önce Yakınlarıyla birlikte şırdan yemeye giden teyzemizin şırdanı görünce verdiği masum tepkiyi izliyoruz.
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 02:31
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 2.010 izlenme - 3 yıl önce Yabancılara Türk mutfağından Adana şırdanı tattırdık, bakın nasıl bir tepkiyle karşılaştı.
Adana Şırdanını İlk Defa Gören Teyzenin Tepkisi 01:34
Adana Şırdanını İlk Defa Gören Teyzenin Tepkisi 1.639 izlenme - 3 yıl önce Midenin bir bölümüdür.Sakatat yemeklerinden Bumbar ve Kokoreç gibi, Adana'da sıkça tüketilen ve Adana'nın yöresel nitelikteki yiyeceğidir. Şırdan olarak anılsa da asıl adı "şırdan dolmasıdır". Bu dolma yapılırken kuzu şırdanı tercih edilmeli, makbul olanı odur.[kaynak belirtilmeli] Şırdan, Adana'da, "Adana kebap" ve "şalgam" kadar yaygın olan bir yiyecek olmasına rağmen Adana dışında pek bilinmeyen bir yiyecektir. Koyunun 4 midesinden biri olan şırdanın temizlenip içine baharatlı pirinç doldurulup dikilip pişirilmesiyle hazırlanır. Şekil olarak biraz sıradışıdır. Yenirken üzerine tuzlu kimyon ve pul biber serpilir. Şırdancılık Adana'da neredeyse başlıbaşına bir sektördür. Adana'da kesilen koyunların şırdan ihtiyacını karşılamadığı için başka şehirlerden çiğ şırdan getirtilmektedir. Yaz veya kış farketmez, her köşebaşında bir şırdancı mutlaka vardır.
İngiliz Amcanın Adana'da Şırdan Yemesi 02:03
İngiliz Amcanın Adana'da Şırdan Yemesi 138 izlenme - 4 ay önce İngiliz amcamız Adana'ya misafir olmuş ve sıradan Adana yemekleri yedirmişler. Şırdanı bilen bilir tipi oldukça gariptir ve gören genelde yemekten kaçar. Bu abimiz başta tereddüt etse de sonra löp löp götürüyor. Kaynak: sercan öztecik
Şırdan Nasıl Yenilir? 02:19
Şırdan Nasıl Yenilir? 887 izlenme - 3 yıl önce Kayıttaki arkadaşımızın bir yaşam biçimi diye adlandırdığı şırdanın tanıtımını ve nasıl yenildiğini göreceğiz. not: Yarak değildir.
Sokak Lezzetleri - 9. Bölüm - Adana 2 25:47
Sokak Lezzetleri - 9. Bölüm - Adana 2 1.174 izlenme - 3 yıl önce 'Sokak Lezzetleri' programının 9.bölümünde Adana'nın kaldırımlara taşan lezzetleri ekrana gelmeye devam ediyor. Sırada Şırdan, kırkkat, kazan simidi, Karakuş ve Halka Tatlısı var. Not: Aç olan izlemesin
Şırdan Görünce Aklınıza ilk Gelen Şey Nedir ? 02:51
Şırdan Görünce Aklınıza ilk Gelen Şey Nedir ? 43 izlenme - 2 ay önce Sokaktaki vatandaşa "Şırdan Görünce Aklınıza ilk Gelen Şey Nedir ?" diye sorulmuş. Birbirinden ilginç ve eğlenceli cevaplar kameraya böyle yansımış.
Adanaliyik - Adana Kozan - Şırdan Keyfı 08:22
Adanaliyik - Adana Kozan - Şırdan Keyfı 427 izlenme - 4 yıl önce Adanaliyik - Adana Kozan - Şırdan Keyfı
Şırdan Nasıl Yenilir? 02:19
Şırdan Nasıl Yenilir? 184 izlenme - 4 yıl önce Kayıttaki arkadaşımızın bir yaşam biçimi diye adlandırdığı şırdanın tanıtımını ve nasıl yenildiğini göreceğiz.
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 02:31
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 154 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'ye gelen Harvard Business School yüksek lisans öğrencilerine Türk yemeklerini tattırdık. Bakın nasıl tepki verdiler :) Bu haftaki menüde Adana’nın meşhur yemeği şırdan var... Adana kebabı ve şalgam kadar popüler bir lezzet olan şırdanı hiç tatmış mıydınız? Ne olduğunu merak edenler videonun sonunu izlesin!
Adana Şırdan Keyfi 02:47
Adana Şırdan Keyfi 139 izlenme - 4 yıl önce Adana Şırdan Keyfi
Adanalı 01 Dir Plakası 01:10
Adanalı 01 Dir Plakası 227 izlenme - 8 yıl önce adanalı,olma
Şırdan keyfi 00:06
Şırdan keyfi 148 izlenme - 4 yıl önce
Şırdan Memleketinde Yemeye Değer Mi? 10:10
Şırdan Memleketinde Yemeye Değer Mi? 1 izlenme - 4 ay önce Yıllardır görünüşü itibariyle haksız ve tatsız esprilere konu olan şırdan, lezzeti ile herkesi şaşırtan bir tat!