Hoşgeldiniz!

Şırdan Videoları İzle

Şırdan Tarifi Nasıl Yapılır? 13:54
Şırdan Tarifi Nasıl Yapılır? 1.972 izlenme - 2 ay önce Adananın meşhur şırdanı nasıl yapılır hepinize öneriyorum çok güzel
Japonların Şalgam, Ayran ve Boza ile İmtihanı 04:51
Japonların Şalgam, Ayran ve Boza ile İmtihanı 4.801 izlenme - 1 yıl önce Japon kardeşlerimiz ülkemizin en popüler icecekleri olan boza, şıra ve ayran gibi icecekleri denedi . Bakalim kendileri bu iceceklere nasil tepkiler verecek .. izleyelim..
İlk Defa Şırdan Gören Teyzenin Tepkisi 01:34
İlk Defa Şırdan Gören Teyzenin Tepkisi 6.609 izlenme - 2 yıl önce Yakınlarıyla birlikte şırdan yemeye giden teyzemizin şırdanı görünce verdiği masum tepkiyi izliyoruz.
Adana Şırdanını İlk Defa Gören Teyzenin Tepkisi 01:34
Adana Şırdanını İlk Defa Gören Teyzenin Tepkisi 1.451 izlenme - 2 yıl önce Midenin bir bölümüdür.Sakatat yemeklerinden Bumbar ve Kokoreç gibi, Adana'da sıkça tüketilen ve Adana'nın yöresel nitelikteki yiyeceğidir. Şırdan olarak anılsa da asıl adı "şırdan dolmasıdır". Bu dolma yapılırken kuzu şırdanı tercih edilmeli, makbul olanı odur.[kaynak belirtilmeli] Şırdan, Adana'da, "Adana kebap" ve "şalgam" kadar yaygın olan bir yiyecek olmasına rağmen Adana dışında pek bilinmeyen bir yiyecektir. Koyunun 4 midesinden biri olan şırdanın temizlenip içine baharatlı pirinç doldurulup dikilip pişirilmesiyle hazırlanır. Şekil olarak biraz sıradışıdır. Yenirken üzerine tuzlu kimyon ve pul biber serpilir. Şırdancılık Adana'da neredeyse başlıbaşına bir sektördür. Adana'da kesilen koyunların şırdan ihtiyacını karşılamadığı için başka şehirlerden çiğ şırdan getirtilmektedir. Yaz veya kış farketmez, her köşebaşında bir şırdancı mutlaka vardır.
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 02:31
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 909 izlenme - 2 yıl önce Yabancılara Türk mutfağından Adana şırdanı tattırdık, bakın nasıl bir tepkiyle karşılaştı.
Şırdan Nasıl Yenilir? 02:19
Şırdan Nasıl Yenilir? 696 izlenme - 2 yıl önce Kayıttaki arkadaşımızın bir yaşam biçimi diye adlandırdığı şırdanın tanıtımını ve nasıl yenildiğini göreceğiz. not: Yarak değildir.
Sokak Lezzetleri - 9. Bölüm - Adana 2 25:47
Sokak Lezzetleri - 9. Bölüm - Adana 2 797 izlenme - 2 yıl önce 'Sokak Lezzetleri' programının 9.bölümünde Adana'nın kaldırımlara taşan lezzetleri ekrana gelmeye devam ediyor. Sırada Şırdan, kırkkat, kazan simidi, Karakuş ve Halka Tatlısı var. Not: Aç olan izlemesin
Adanaliyik - Adana Kozan - Şırdan Keyfı 08:22
Adanaliyik - Adana Kozan - Şırdan Keyfı 387 izlenme - 3 yıl önce Adanaliyik - Adana Kozan - Şırdan Keyfı
Şırdan Nasıl Yenilir? 02:19
Şırdan Nasıl Yenilir? 150 izlenme - 3 yıl önce Kayıttaki arkadaşımızın bir yaşam biçimi diye adlandırdığı şırdanın tanıtımını ve nasıl yenildiğini göreceğiz.
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 02:31
Yabancılar'a Adana Şırdanını Tattırmak 145 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'ye gelen Harvard Business School yüksek lisans öğrencilerine Türk yemeklerini tattırdık. Bakın nasıl tepki verdiler :) Bu haftaki menüde Adana’nın meşhur yemeği şırdan var... Adana kebabı ve şalgam kadar popüler bir lezzet olan şırdanı hiç tatmış mıydınız? Ne olduğunu merak edenler videonun sonunu izlesin!
Adana Şırdan Keyfi 02:47
Adana Şırdan Keyfi 112 izlenme - 3 yıl önce Adana Şırdan Keyfi
Adanalı 01 Dir Plakası 01:10
Adanalı 01 Dir Plakası 227 izlenme - 8 yıl önce adanalı,olma
Şırdan keyfi 00:06
Şırdan keyfi 146 izlenme - 4 yıl önce