Hoşgeldiniz!

siya

İstanbul Hatırası Köprüyü Geçmek 08:14
İstanbul Hatırası Köprüyü Geçmek 961 izlenme - 2 hafta önce İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek (Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul), yönetmenliğini Fatih Akın'ın, anlatımını Einstürzende Neubauten'ın bas gitaristi Alexander Hacke'nin yaptığı belgesel filmdir. İşlenen konu İstanbul'daki değişik müzik türleri, müzik kültürleri ve bunların toplum, yaşam, siyaset ve diğer müzik türleriyle olan ilişkileridir. Video ve açıklama alıntıdır. (https://www.youtube.com/watch?v=c_rZO20rLUA) Belgeselin tamamı için https://www.youtube.com/watch?v=21Cmo6spm_Y
İlber Ortaylı Türküsü 00:40
İlber Ortaylı Türküsü 2.120 izlenme - 2 ay önce Ünlü karikatürist Emrah Ablak'ın Siya Siyabend şarkısını İlber Ortaylı'ya uyarladığı videoyu izliyoruz.
Siya Siyabend - Hayyam 07:01
Siya Siyabend - Hayyam 2.774 izlenme - 4 yıl önce Siya Siyabend - Hayyam
Bir Seher Vaktinde Siya Siyabend 04:23
Bir Seher Vaktinde Siya Siyabend 2.267 izlenme - 6 yıl önce
Siya Siyabend - Hayyam & Ela Gözlerini (İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek) 08:12
Siya Siyabend - Hayyam & Ela Gözlerini (İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek) 1.427 izlenme - 5 yıl önce Fatih AKIN 'ın "Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul (İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek)" belgesel filmindeki Siya Siyabend grubunun Hayyam parçası
siya siyabend - dağlar var 05:42
siya siyabend - dağlar var 867 izlenme - 7 yıl önce
Siya Siyabend - Neden Bilmem 07:52
Siya Siyabend - Neden Bilmem 274 izlenme - 3 yıl önce İstanbul sokaklarının çocukları olan Siya siyabend'in bana göre en sağlam şarkılarındandır, alır, götürür uzaklara, çok uzaklara...
Siya Marsis 03:17
Siya Marsis 583 izlenme - 6 yıl önce
Siya Siyabend Zaman Mı Değil Zaman Shaman Live Performance 10:17
Siya Siyabend Zaman Mı Değil Zaman Shaman Live Performance 539 izlenme - 6 yıl önce
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti 04:24
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti 340 izlenme - 3 yıl önce siya siyabend bilen bilir güzel müzik insanları, gerçek anlamda ama, para için değil müzik için, haz için, insan için müzik yapan insanlar, işte bu da onların aşık veyselin bir seher vaktinde gençlik çağımda adlı şiirine besteledikleri güzel bir tınıya sahip parçaları, iyi dinlemeler efendim.
Siya Siyabend - Ağrı Dağından Uçtum 06:00
Siya Siyabend - Ağrı Dağından Uçtum 287 izlenme - 3 yıl önce Bir seneyi geçmedi. Bu sitedeki biri önermişti bu adamları dinle diye. O gün bugündür dinlerim bu ağabeyleri. Kendileri hakkında pek bir bilgim yok ama müziğin içinden kişiler emin olduğum şey bu. Hiç dinlemeyenler için söylüyorum en azından bir kere bi dinleyin. Youtube'da birinin video ile ilgili yorumuyla da açıklamayı bitireyim: Sanat sokakta doğar, kasvetli mekanlarda ölür... İyi dinlemeler...
Çeşitli Sanatçılar - Siya Dare 04:05
Çeşitli Sanatçılar - Siya Dare 456 izlenme - 6 yıl önce
Koma - Siya Bend 04:41
Koma - Siya Bend 267 izlenme - 4 yıl önce Koma - Siya Bend
Kardeş Türküler - Siya Wan/voghperk 05:42
Kardeş Türküler - Siya Wan/voghperk 500 izlenme - 6 yıl önce
Siya Siyabend - Bilmem Şu Dünyaya 03:09
Siya Siyabend - Bilmem Şu Dünyaya 134 izlenme - 3 yıl önce 1994'te kurulmuştur.sokak müziğini gerçek anlamda yapan bir gruptur.grup elemanlarından bır cumle: ''tılsımıyla bize ulaşan tüm ritm ve armoniler; örneğin rahmaninof'tan, tanburi cemil bey'e, ali ufki bey'den aşık veysel'e kadar tüm tınılar bizde ifade buluyor."
Siya Siyabend - Hayyam 02:38
Siya Siyabend - Hayyam 159 izlenme - 3 yıl önce Bundan 7-8 sene önce (ben henüz lise 1'deydim) Tünel'in orda bira içiyorduk 3 arkadaş.. Yanımıza 2 kişi geldi.. bizden para istedi.. normalde tinerci, şarapçı olsa t.şşak geçerdik de elemanların ellerinde gitar filan vardı.. tipleri de normaldi.. biz de çıkarıp 4 milyon vermiştik.. sonra o parayla birisi gidip bira aldı.. diğeri yanımızda kalıp şarkı söylemeye başladı.. Sesleri o kadar soft, o kadar yumuşaktı ki insanı ayıkken sarhoş edebilirdi o ses.. İşte siz de istiklal'de tünel'in çevresinde ya da eski tüyap'ın (şimdiki trt) binasının orada bu sesi duyduysanız bilin ki o ses 'Siya Siyabend'in sesidir.. O sesi duymadıysanız da duymamışsınızdır.. banane..
brusk tüzün - bete nivcome   2007 04:54
brusk tüzün - bete nivcome 2007 954 izlenme - 8 yıl önce Brûsk Tüzün
Can Baz (Belgesel - 2004) 01:14:49
Can Baz (Belgesel - 2004) 196 izlenme - 3 yıl önce Genç yönetmen Özay Şahin’in ilk belgesel çalışması olan ‘Can Baz’ İstanbul’da Taksim çevresinde sokak müziği yapan Siya Siyabend müzik grubu ve 16 yaşındaki sokak çocuğu Hasan'ın yaşamına odaklanıyor. Belgeselin en çarpıcı yani ise Siya Siyaben müzik grubunda yer alan iki kardeş Dede Murat ve Hemo Ahmet'in 16 yaşındaki Hasan ve diğer sokak çocuklarıyla ilişkisi. Dede Murat ve Hemo Ahmet memleketlerinden İstanbul'a üniversitede okumak için gelirler ama hayat onları sokaklarda müzik yapmaya iter. Her iki müzisyen de yönetmen Şahin’in yakın arkadaşları. Ama belgeselin en dramatik karakteri ise 16 yaşındaki tiner bağımlısı Hasan. ‘Can Baz’ belgeseli kimi noktalarda Dersim’e de dönüyor ve böylece İstanbul’daki üç gencin yaşamı daha da dramatik bir boyut kazanıyor. (açıklama alıntıdır)
Kerem Sevinç - Rı Siya (İki Yüzlü) 02:33
Kerem Sevinç - Rı Siya (İki Yüzlü) 216 izlenme - 3 yıl önce Kerem Sevinç'in rı siya yani türkçesi iki yüzlü olan eğlenceli parçasını güzel klibi eşliğinde izleyin ya da izlemeyin keyfiniz bilir.
Gözler 00:50
Gözler 306 izlenme - 9 yıl önce gözler
Siya Siyabend - Köprüden Geçti Gelin 07:11
Siya Siyabend - Köprüden Geçti Gelin 125 izlenme - 3 yıl önce Sokak müzisyenleri Siya Siyabend'ten bu şarkının farklı ve bir o kadar güzel yorumunu siz alkışlarlayaşıyorum ailesine sunmaktan hiçbir bok duymuyorum.
Holigan Manifesto - Hayyam 02:32
Holigan Manifesto - Hayyam 379 izlenme - 8 yıl önce siya siyabend cover prova
Arsız Aşık & Efkarkesh & Siya Dora - Bırakıp Gitti 03:10
Arsız Aşık & Efkarkesh & Siya Dora - Bırakıp Gitti 208 izlenme - 4 yıl önce Arsız Aşık & Efkarkesh & Siya Dora - Bırakıp Gitti
Siya Siyabend - Bırak Geçen Geçsin 19:11
Siya Siyabend - Bırak Geçen Geçsin 104 izlenme - 3 yıl önce Burada nasıl olmadığına hayli şaştığım 19 dakikalık bir eser. Görüntüler Samsara belgeselinden. Bana nedense komple doğaçlama gibi geliyor, hikayesini bilmiyorum.
Memo - Siya Evine 05:57
Memo - Siya Evine 176 izlenme - 6 yıl önce
Siya Siyabend - Tanrı Dünya'yı Yeniden 04:30
Siya Siyabend - Tanrı Dünya'yı Yeniden 88 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de müziği gerçekten iyi yapan az sayıdaki gruptan biridir Siya Siyabend. Herkes tarafından bilinmeyen fakat bilenin de gerçekten sevdiği insanlardır. Ömer Hayyam'ın dörtlüğüyle başlayan Tanrı Dünyayı Yenide parçası da bence grubun en iyilerindendir.
Siya Siyabend - Güzelliklerden Payını Almayanlar 06:25
Siya Siyabend - Güzelliklerden Payını Almayanlar 87 izlenme - 3 yıl önce Kendilerine has tarzlarıyla sokağın özgürlüğünü en samimi ve en güzel biçimde yansıtan Siya Siyabend,hakiki müziği ortaya koyan değerli bir grup. Güzelliklerden payını almayanların kurduğu şu düzeni neye yormalı Sarhoşken,kusarken,sızarken gördüğüm bunca rüyayı neye yormalı Söylenecek o kadar çok şey varken Şu yalandan dünyayı neye yormalı Sen böyle katı olmakla Sen böyle tavır almakla Sen böyle duvar kalmakla,bulamazsın Güzelliklerden payını almayanların kurduğu şu düzeni neye yormalı Söylenecek o kadar çok şey varken Şu yalandan dünyayı neye yormalı Gözlerim arar o yari bulamaz Söyleyin dostlar şu kalbi nereye,koymalı Sen böyle katı olmakla, Sen böyle tavır almakla, Sen böyle duvar kalmakla, Bulamazsın, Yaşamın o incecik yolunu.
dj dimitri sürgün 02:07
dj dimitri sürgün 206 izlenme - 9 yıl önce
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti (Akustik) 05:01
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti (Akustik) 67 izlenme - 3 yıl önce Aşık Veysel'in bir seher vakti efsanesinin, Siya Siyabend vokalisti bizon murat tarafından akustik yorumu.
Siya Siyabend - Dağlar Var 05:41
Siya Siyabend - Dağlar Var 41 izlenme - 3 yıl önce Türk müziğinin en underground topluluklarından Siya Siyabend'den bir Pir Sultan Abdal yorumu. Daha önce Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu tarafından da yorumlanan türkünün bir başka güzel halidir.