Hoşgeldiniz!

Siyabend Videoları

Metin Barlık - Siyabend U Xece 10:05
Metin Barlık - Siyabend U Xece 9.300 izlenme - 5 yıl önce Metin Barlık - Siyabend U Xece - Emro - Kürtçe Müzik
Siya Siyabend - Hayyam 07:01
Siya Siyabend - Hayyam 2.596 izlenme - 3 yıl önce Siya Siyabend - Hayyam
Koma Siyabend (Süper Kürtce - Zazaca Halaylar) 04:00
Koma Siyabend (Süper Kürtce - Zazaca Halaylar) 2.079 izlenme - 3 yıl önce Koma Siyabend halay kürtce cepki bagiye amed dersim amedinmustisi newroz 2013 mazlum do-an hozan devran merdan biter koma jiyan grup derdo grup nazey hozan k...
Bir Seher Vaktinde Siya Siyabend 04:23
Bir Seher Vaktinde Siya Siyabend 2.185 izlenme - 5 yıl önce
Xelil Ewdile - Siyabend U Xece 03:12
Xelil Ewdile - Siyabend U Xece 2.010 izlenme - 5 yıl önce
Siya Siyabend - Hayyam & Ela Gözlerini (İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek) 08:12
Siya Siyabend - Hayyam & Ela Gözlerini (İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek) 1.372 izlenme - 4 yıl önce Fatih AKIN 'ın "Crossing the Bridge: The Sound of Istanbul (İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek)" belgesel filmindeki Siya Siyabend grubunun Hayyam parçası
Çeşitli Sanatçılar - Siyabend U Xece 06:45
Çeşitli Sanatçılar - Siyabend U Xece 1.184 izlenme - 5 yıl önce
siya siyabend - dağlar var 05:42
siya siyabend - dağlar var 860 izlenme - 5 yıl önce
Siya Siyabend - Neden Bilmem 07:52
Siya Siyabend - Neden Bilmem 217 izlenme - 2 yıl önce İstanbul sokaklarının çocukları olan Siya siyabend'in bana göre en sağlam şarkılarındandır, alır, götürür uzaklara, çok uzaklara...
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti 04:24
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti 243 izlenme - 2 yıl önce siya siyabend bilen bilir güzel müzik insanları, gerçek anlamda ama, para için değil müzik için, haz için, insan için müzik yapan insanlar, işte bu da onların aşık veyselin bir seher vaktinde gençlik çağımda adlı şiirine besteledikleri güzel bir tınıya sahip parçaları, iyi dinlemeler efendim.
Koma Siyabend - Bila Bejin 2012 02:12
Koma Siyabend - Bila Bejin 2012 854 izlenme - 5 yıl önce Koma Siyabend Bila Bejin 2012
Siya Siyabend Zaman Mı Değil Zaman Shaman Live Performance 10:17
Siya Siyabend Zaman Mı Değil Zaman Shaman Live Performance 536 izlenme - 5 yıl önce
Siya Siyabend - Ağrı Dağından Uçtum 06:00
Siya Siyabend - Ağrı Dağından Uçtum 217 izlenme - 2 yıl önce Bir seneyi geçmedi. Bu sitedeki biri önermişti bu adamları dinle diye. O gün bugündür dinlerim bu ağabeyleri. Kendileri hakkında pek bir bilgim yok ama müziğin içinden kişiler emin olduğum şey bu. Hiç dinlemeyenler için söylüyorum en azından bir kere bi dinleyin. Youtube'da birinin video ile ilgili yorumuyla da açıklamayı bitireyim: Sanat sokakta doğar, kasvetli mekanlarda ölür... İyi dinlemeler...
Egide Cimo - Siyabend 02:37
Egide Cimo - Siyabend 420 izlenme - 5 yıl önce
Siya Siyabend - Bilmem Şu Dünyaya 03:09
Siya Siyabend - Bilmem Şu Dünyaya 106 izlenme - 2 yıl önce 1994'te kurulmuştur.sokak müziğini gerçek anlamda yapan bir gruptur.grup elemanlarından bır cumle: ''tılsımıyla bize ulaşan tüm ritm ve armoniler; örneğin rahmaninof'tan, tanburi cemil bey'e, ali ufki bey'den aşık veysel'e kadar tüm tınılar bizde ifade buluyor."
Derwes Serherdi - Xece - Siyabend 03:45
Derwes Serherdi - Xece - Siyabend 427 izlenme - 5 yıl önce
Siyabend 03:42
Siyabend 313 izlenme - 4 yıl önce siyabend
Siya Siyabend - Hayyam 02:38
Siya Siyabend - Hayyam 110 izlenme - 2 yıl önce Bundan 7-8 sene önce (ben henüz lise 1'deydim) Tünel'in orda bira içiyorduk 3 arkadaş.. Yanımıza 2 kişi geldi.. bizden para istedi.. normalde tinerci, şarapçı olsa t.şşak geçerdik de elemanların ellerinde gitar filan vardı.. tipleri de normaldi.. biz de çıkarıp 4 milyon vermiştik.. sonra o parayla birisi gidip bira aldı.. diğeri yanımızda kalıp şarkı söylemeye başladı.. Sesleri o kadar soft, o kadar yumuşaktı ki insanı ayıkken sarhoş edebilirdi o ses.. İşte siz de istiklal'de tünel'in çevresinde ya da eski tüyap'ın (şimdiki trt) binasının orada bu sesi duyduysanız bilin ki o ses 'Siya Siyabend'in sesidir.. O sesi duymadıysanız da duymamışsınızdır.. banane..
Siya Siyabend - Köprüden Geçti Gelin 07:11
Siya Siyabend - Köprüden Geçti Gelin 101 izlenme - 2 yıl önce Sokak müzisyenleri Siya Siyabend'ten bu şarkının farklı ve bir o kadar güzel yorumunu siz alkışlarlayaşıyorum ailesine sunmaktan hiçbir bok duymuyorum.
Can Baz (Belgesel - 2004) 01:14:49
Can Baz (Belgesel - 2004) 117 izlenme - 2 yıl önce Genç yönetmen Özay Şahin’in ilk belgesel çalışması olan ‘Can Baz’ İstanbul’da Taksim çevresinde sokak müziği yapan Siya Siyabend müzik grubu ve 16 yaşındaki sokak çocuğu Hasan'ın yaşamına odaklanıyor. Belgeselin en çarpıcı yani ise Siya Siyaben müzik grubunda yer alan iki kardeş Dede Murat ve Hemo Ahmet'in 16 yaşındaki Hasan ve diğer sokak çocuklarıyla ilişkisi. Dede Murat ve Hemo Ahmet memleketlerinden İstanbul'a üniversitede okumak için gelirler ama hayat onları sokaklarda müzik yapmaya iter. Her iki müzisyen de yönetmen Şahin’in yakın arkadaşları. Ama belgeselin en dramatik karakteri ise 16 yaşındaki tiner bağımlısı Hasan. ‘Can Baz’ belgeseli kimi noktalarda Dersim’e de dönüyor ve böylece İstanbul’daki üç gencin yaşamı daha da dramatik bir boyut kazanıyor. (açıklama alıntıdır)
Holigan Manifesto - Hayyam 02:32
Holigan Manifesto - Hayyam 378 izlenme - 6 yıl önce siya siyabend cover prova
Siya Siyabend - Bırak Geçen Geçsin 19:11
Siya Siyabend - Bırak Geçen Geçsin 72 izlenme - 2 yıl önce Burada nasıl olmadığına hayli şaştığım 19 dakikalık bir eser. Görüntüler Samsara belgeselinden. Bana nedense komple doğaçlama gibi geliyor, hikayesini bilmiyorum.
Siya Siyabend - Tanrı Dünya'yı Yeniden 04:30
Siya Siyabend - Tanrı Dünya'yı Yeniden 63 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de müziği gerçekten iyi yapan az sayıdaki gruptan biridir Siya Siyabend. Herkes tarafından bilinmeyen fakat bilenin de gerçekten sevdiği insanlardır. Ömer Hayyam'ın dörtlüğüyle başlayan Tanrı Dünyayı Yenide parçası da bence grubun en iyilerindendir.
Siya Siyabend - Güzelliklerden Payını Almayanlar 06:25
Siya Siyabend - Güzelliklerden Payını Almayanlar 58 izlenme - 2 yıl önce Kendilerine has tarzlarıyla sokağın özgürlüğünü en samimi ve en güzel biçimde yansıtan Siya Siyabend,hakiki müziği ortaya koyan değerli bir grup. Güzelliklerden payını almayanların kurduğu şu düzeni neye yormalı Sarhoşken,kusarken,sızarken gördüğüm bunca rüyayı neye yormalı Söylenecek o kadar çok şey varken Şu yalandan dünyayı neye yormalı Sen böyle katı olmakla Sen böyle tavır almakla Sen böyle duvar kalmakla,bulamazsın Güzelliklerden payını almayanların kurduğu şu düzeni neye yormalı Söylenecek o kadar çok şey varken Şu yalandan dünyayı neye yormalı Gözlerim arar o yari bulamaz Söyleyin dostlar şu kalbi nereye,koymalı Sen böyle katı olmakla, Sen böyle tavır almakla, Sen böyle duvar kalmakla, Bulamazsın, Yaşamın o incecik yolunu.
dj dimitri sürgün 02:07
dj dimitri sürgün 206 izlenme - 7 yıl önce
Ezo - Söz Nihat - Okuyan Siyabend - Hd 03:11
Ezo - Söz Nihat - Okuyan Siyabend - Hd 150 izlenme - 6 yıl önce ezo - söz nihat - okuyan siyabend - hd
Bir Bilsen - Söz Nihat - Okuyan Siyabend  - Elqajiye 02:57
Bir Bilsen - Söz Nihat - Okuyan Siyabend - Elqajiye 82 izlenme - 6 yıl önce bir bilsen - söz nihat - okuyan siyabend - elqajiye
Siya Siyabend - Dağlar Var 05:41
Siya Siyabend - Dağlar Var 39 izlenme - 2 yıl önce Türk müziğinin en underground topluluklarından Siya Siyabend'den bir Pir Sultan Abdal yorumu. Daha önce Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu tarafından da yorumlanan türkünün bir başka güzel halidir.
Bir Bilsen -  Söz. Nihat - Okuyan. Siyabend - Pinar Basinda Bulanir 03:04
Bir Bilsen - Söz. Nihat - Okuyan. Siyabend - Pinar Basinda Bulanir 121 izlenme - 6 yıl önce bir bilsen - söz nihat - okuyan siyabend - pinar basinda bulanir
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti (Akustik) 05:01
Siya Siyabend - Bir Seher Vakti (Akustik) 45 izlenme - 2 yıl önce Aşık Veysel'in bir seher vakti efsanesinin, Siya Siyabend vokalisti bizon murat tarafından akustik yorumu.