Hoşgeldiniz!

sodyum

Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 12:07
Sodyum Florürün Beynimize Olan Zararları 3.666 izlenme - 11 ay önce Florür içeren maddeler tüketildiği zaman beynimizin tam ortasında bulunan epifiz bezi kireçsi bir yapıya dönüşüp, duygusal ve zihinsel sağlık için gerekli antijenleri salgılayamıyor; böylece yaşamlarımızdaki farkındalığın yüksek merkezleriyle olan iletişimini yitirmiş oluyoruz. Pineal bez (epifiz bezi) serotonin ve melatonin gibi maddelerin tek doğal kaynağıdır. Bu hormonlar olmadan ne keyifli bir gece uykusunun tadını çıkartabiliriz ne de varoluşumuzun mutlu halinin keyfine varabiliriz. Bu kireçsi yapıyı yok etmek için neler yapmamız gerektiği ise videoda antılıyor. İyi seyirler.
Sodyum Asetat ile İlginç Sıcak Buz Deneyi 03:04
Sodyum Asetat ile İlginç Sıcak Buz Deneyi 2.472 izlenme - 1 yıl önce Buz nasıl sıcak olur ki? Sodyum asetat oda sıcaklığında katı halde bulunur. Sıcaklık 30 dereceyi geçtikten sonra sodyum asetat erimeye başlar. Genellikle 'Sıcak Buz' olarak nitelen jel şeklinde madde, sarsıldığı ya da bir kenarından hareketlendirildiği zaman domino etkisiyle yarı katı bir hale geçebiliyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Karpuza Sodyum Mermilerle Ateş Edilirse Ne Olur? 08:45
Karpuza Sodyum Mermilerle Ateş Edilirse Ne Olur? 1.908 izlenme - 2 yıl önce The Backyard Scientist kanalı, sodyum ve potasyumdan oluşan karışımlarını boş mermi kovanlarına doldurdular. Sodyumun su ile temasında patladığını biliyoruz. Bakalım karpuzda da aynı etkiyi yaratabilecek mi? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Suya Sodyum Atılırsa 01:24
Suya Sodyum Atılırsa 2.846 izlenme - 4 yıl önce Suya Sodyum Atılırsa Sodyum bir alkali metaldir. Alkali metaller su ile reaksiyona girdiklerinde şiddetli tepkime vererek H2 gazı çıkartırlar. Bu deneyde suyun içine sodyum metali atılıyor ve reaksiyon sırasında, sodyum yanıyor ve H2 gazı havaya salınıyor.
Gölete Sodyum Yığını Atmak! 00:47
Gölete Sodyum Yığını Atmak! 629 izlenme - 2 yıl önce Deneyi yapan kimya sınıfı yaklaşık 450gr'lık sodyum kütlesini okulun yakınlarındaki gölete attılar. Bakalım sonuç ne oluyor?
Tuvalete Sodyum Atılırsa Ne Olur? 05:19
Tuvalete Sodyum Atılırsa Ne Olur? 412 izlenme - 1 yıl önce Tuvalete Sodyum Atılırsa Ne Olur? Klozete sodyum atılarak sifon çekilince bakalım neler oluyor. Hep birlikte sonucu izliyoruz.
Suya Sodyum Atmak 00:33
Suya Sodyum Atmak 546 izlenme - 2 yıl önce Sodyum bir alkali metaldir. Alkali metaller su ile reaksiyona girdiklerinde şiddetli tepkime vererek H2 gazı çıkartırlar. Bu deneyde suyun içine sodyum metali atılıyor ve reaksiyon sırasında, sodyum yanıyor ve H2 gazı havaya salınıyor.
Sodyum Asetat İle Yapılan Sıcak Buz Deneyi 01:22
Sodyum Asetat İle Yapılan Sıcak Buz Deneyi 819 izlenme - 4 yıl önce Sodyum Asetat İle Yapılan Sıcak Buz Deneyine El Sokulursa Nasıl Bir Görüntü Oluşur.
sabun üretimi 10:20
sabun üretimi 1.155 izlenme - 9 yıl önce
Sodyum Tuvalete Atılırsa Ne Olur? 05:19
Sodyum Tuvalete Atılırsa Ne Olur? 139 izlenme - 1 yıl önce Tuvalete düşen sodyumun üzerine sifon çekilirse ne olur sorusunun cevabını arayan Grant Thompson'dan etkileyici bir deney. Siz siz olun sakın tuvalete sodyum düşürmeyin! "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sodyum Göle Atılırsa? 01:24
Sodyum Göle Atılırsa? 267 izlenme - 4 yıl önce Toz Sodyumu Göle Atıp Neler Olduğunu Gözler Önüne Serdiler. İyi Seyirler...
sodyum 02:24
sodyum 643 izlenme - 9 yıl önce sodyum nasıl birşeymiş bakın bakalım
Bloomberg Ht Piyasa Hattı - Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Reha Kora 19:43
Bloomberg Ht Piyasa Hattı - Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Reha Kora 319 izlenme - 3 yıl önce Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Reha Kora canlı yayın konugumuz...
Kola ve Karpuza Sodyum Elementi Konulursa 04:56
Kola ve Karpuza Sodyum Elementi Konulursa 14 izlenme - 3 ay önce Su ile tepkimeye girdiğinde yanıcı olan sodyum elementi kola ve karpuz içinde nasıl reaksiyon verecek izliyoruz...
Sodyum Metalini Patlattık - Sakın Denemeyin 03:45
Sodyum Metalini Patlattık - Sakın Denemeyin 79 izlenme - 2 yıl önce Yeni bir patlamalı deney ile karşınızdayız. Elimizde sodyum metali adında kimyasal bir madde var. Sodyum metalini bulmak elbette kolay değil ama olur da bulursanız lütfen siz bu deneyi kesinlikle yapmayın. Biz bu tür deneyleri sizin yerinize yapıyoruz. OHA Diyorum kanalında ilginç, komik, faydalı, eğlenceli videolar yayınlıyoruz. İlginç bilgiler veriyoruz, eğlenceli oyunlar oynuyoruz, rekor denemeleri yapıyoruz, komik fotoğrafları derliyoruz, enteresan sorulara cevap veriyoruz, göz yanılmaları ile şaşırtıyoruz, oha diyeceğiniz deneyler yapıyoruz. Videolarımızı çekerken önce biz eğleniyoruz, ardından elbette sizi eğlendirmeyi amaçlıyoruz. Faydalı ipuçları ve hayatınızı kolaylaştıran pratik bilgiler için diğer kanalımız YAPYAP'ı ziyaret edin: http://www.youtube.com/yapyap
Sodyum'un Göle Atılması 00:15
Sodyum'un Göle Atılması 15 izlenme - 1 yıl önce Sodyumun su dolu beherler de nasıl bir tepkime verdiğini çok gördük. Peki koca göle büyük bir sodyum parçası atılırsa ne olur? İzliyoruz arkadaşlar...
Mono Sodyum Glutomat Zararlari 02:13
Mono Sodyum Glutomat Zararlari 4 izlenme - 9 ay önce mono sodyum glutomat zararlari
Astronomi Haberleri: Kozmik Toz | A9 Tv 02:43
Astronomi Haberleri: Kozmik Toz | A9 Tv 3 izlenme - 2 yıl önce Her Gün Dünya’ya 60 Ton Kozmik Toz Yağıyor Dünya güzel olduğu kadar kir ve toz barındıran bir yer ve bu konuda uzayın bize yardımcı olduğu da  pek söylenemez. Her gün göktaşlarından, kuyruklu yıldızlardan ve güneş sistemimizin diğer 4,6 milyar yıllık parçalarından gelen tozlar Dünya’nın atmosferine düşüyor. Bu göktaşı tozu, tıpkı duman partikülleri gibi çok küçük ama oldukça fazla.... Şimdiye kadar, bilim adamları, bu kozmik tozun ne kadarının Dünya’da toplandığını bilmiyorlardı. Ancak, yeni yayınlanan bir araştırmada atmosferin bileşimindeki değişiklikleri ölçen bir araç olan Doppler Lidar’ı kullanarak atmosferdeki sodyum ve demir seviyeleri yakından incelendi. Atmosferdeki sodyum miktarı atmosferdeki kozmik toz miktarı ile orantılı olduğu için araştırmacılar dünyaya düşen tozun gerçek miktarının günde 60 ton civarında olduğunu hesapladı. Bu, Etrafta Kozmik Toz Topakları Olduğu Anlamına mı Geliyor? Kısaca Evet.... Şimdi biraz düşünürsek ... Aslında evlerimizde biriken tozların bir kısmının uzaydan gelmiş olma ihtimali çok yüksek! Her ne kadar tozlardan kurtulmak için hemen temizliğe ihtiyaç duysak da aslında bu tozların da bir görevi var. Allah’ın bu tozlarda yarattığı hikmet ise son yıllardaki astronomi çalışmaları ile ortaya çıktı.. Dünya’ya düşen bu toz hem atmosferdeki bulut oluşumuna yardımcı oluyor. Hem de Antarktika’daki planktonların üremesine yardım ediyor ve çevre için şaşırtıcı derecede faydalı oluyor. http://www.a9.com.tr/izle/221009/Yorunge/Astronomi-Haberleri-Kozmik-Toz A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo