Hoşgeldiniz!

soğan kürü

İbrahim Saraçoğlu - Soğan Kürü 05:07
İbrahim Saraçoğlu - Soğan Kürü 9.556 izlenme - 4 yıl önce Dr. İbrahim Saraçoğlu, adet düzensizliği için soğan kürünü öneriyor. Öncelikle hastaların mutlaka doktorlara görünmesi gerektiğinden bahsediyor. Ayrıca soğan kürünün nasıl uygulanacağını da anlatıyor.
İbrahim Saraçoğlu - Kist Ve Miyomlar İçin Soğan Kürü Tarifi 05:22
İbrahim Saraçoğlu - Kist Ve Miyomlar İçin Soğan Kürü Tarifi 612 izlenme - 2 yıl önce Hastalıklara ve özellikle kilo vermek isteyenlere hem sağlıklı hem de masrafsız bir çözüm olan soğan kürü, çoğu kişinin tercihi oldu. Soğan kürü, miyom, polikistik over, iyi huylu prostat büyümesi, kıl dönmesi, hamile kalma, menopoz gibi rahatsızlıklarda tedavi amacıyla kullanılan bitkisel bir kürdür. Soğan evlerimizde yemeklerimizde kullandığımız sebze olmanın dışında, içeriğinde bulunan B, A ve C vitamini, iyot, silis, fosfor, kükürt gibi maddeler, antibiyotik görevi yapan içerikler ve hazmı kolaylaştıran fermentlere sahip olan şifalı bir sebzedir. Soğan tüketiminin fazla olduğu ülkelerde, kanser hastalığının daha az görüldüğü tespit edilmiştir. Evlerinizde taze olarak hazırlayabileceğiniz kür, 15 gün boyunca düzenli olarak kullanıldığında hastalığınıza çare olabilir. SOĞAN KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR? Kürümüzü hazırlamak için ihtiyacımız olan malzemeler bir adet açık kahverengi kabuklu kuru soğan ve
İbrahim Saraçoğlu - Gribe Karşı Soğan Kürü 01:18
İbrahim Saraçoğlu - Gribe Karşı Soğan Kürü 260 izlenme - 2 yıl önce Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Tgrt ekranlarında canlı yayında açıkladı. Politistik over’e, erken menopoza ve miyomlara karşı “Kuru Soğan Kürü” Kürün Hazırlanışı: Klorsuz iki bardak suyu kaynatın. Orta boy 1 adet kuru soğanın en dıştaki ince kabuğunu soyunuz. Daha sonra 4’e veya 6’a bölerek kaynayan suyun içine atınız. 5 dakika ağzı kapalı olmak şartıyla kaynatınız. Sonrasında ocaktan indirip ılınmasını bekleyiniz. Ilındaktan sonra süzerek, öğle yemeğinden 10 dakika önce bir su bardağı içiniz. Akşam yemeğinden önce de aynı şekilde taze olarak hazırlayarak içiniz. Kuru soğan kürünün uygulanması süresi 15 gündür. Kür bittikten sonra tekrar uygulanmaz.
İbrahim Saraçoğlu - Adet Düzensizliği İçin Soğan Kürü 05:07
İbrahim Saraçoğlu - Adet Düzensizliği İçin Soğan Kürü 158 izlenme - 2 yıl önce İbrahim Saraçoğlu Adet Düzensizliği İçin Bitkisel Çözüm-Soğan Kürü Bitkisel sağlık denildiğinde ilk akla gelen isim olan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu kimdir sorusuna; lavantanın Hepatit B ve Hepatit C hastalığına karşı bütün etkilerini tüm dünyaya tanıtan kimya eğitimi almış mikrobiyoloji ve biyoteknoloji uzmanı olduğu cevabını verebiliriz. Uluslararası alanda birçok makalesi ve patenti bulunan Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu, özellikle bitkilerin insan sağlığı üzerindeki araştırmaları ve çalışmalarıyla bilinmektedir. Türk kimyager İbrahim Adnan Saraçoğlu 1949 yılında Mersin’de doğmuştur. Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, 1973 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nde Kimya Mühendisliği eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde de Gıda Kimyası, Bitki Kimyası ve İleri Bitki Kimyası alanında dersler vermişti
Soğan Kürü Faydaları 02:14
Soğan Kürü Faydaları 17 izlenme - 11 ay önce Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir? 1- Dolaşım sistemini düzenleme özelliği bulunmaktadır 2- Sinüzit rahatsızlığının ilerlemesine engel olur. 3- Kıl dönmelerinde fayda sağlayacaktır. Soğan kürünü uyguladıktan sonra ikinci adeti görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamak gerektiğini belirtmektedir. 4- Menopoz şikâyetlerini azaltmak için içilmelidir. 5- Vajinal akıntılarda kullanılmalıdır. 6- Kadınların yaşadığı adet düzensizliğini ortadan kaldırmaya oldukça etkilidir. Prof Dr İbrahim Saraçoğlu, soğan kürünün adet döneminde de uygulanabileceğini, ancak etkili olması için uygun zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonrasıdır. 7- Çiğ soğan tüketmek, yemek sonrasında kandaki total gliserit oranını düşürür. 8- Ciltte çıkmış olan iltihaplı sivilce ve aknelerde tedavi edici özelliğe sahiptir. 9- İçeriğinde bulunan sulfosid nedeniyle antibiyotik özelliğine sahiptir. 10- Kadınlarda meydana gelen çikolata kisti (endometriosis) ve miyom oluşumlarına karşı tedavi edicidir 11- Bağışıklık sistemini güçlendirici etkileri vardır. 12- Vücutta oluşan yağlanmayı azaltacağından, zayıflamaya yardımcı olmaktadır. 13- Stres giderici ve balgam söktürücü etkileri bulunmaktadır. 14- Prostatta meydana gelen iltihapları azaltıcı etkilerinden dolayı, ağrıların azalmasına yardımcı olur. 15- Hamile kalmak isteyenlerin, uygulayıp sonuç alabilmesi mümkündür. Hamile kalmak için bu kürün ardından mutlaka kuru incir kürünü uygulamak gerekir. 16- Polikistik over sendromu tedavisinde faydalıdır.