Hoşgeldiniz!

Soğuk Savaş

SSCB Türkiye'den Toprak Talep Etti mi? 06:20
SSCB Türkiye'den Toprak Talep Etti mi? 1.437 izlenme - 2 yıl önce Sovyetler Birliği'nin Türkiye'den Kars, Ardahan ve Boğazlar'ı talep ettiği söylencesinin Amerikan menşeili bir uydurmaca olduğu üzerine açıklamalar.
Yuri Gagarin'in Aya Çıkışı 03:22
Yuri Gagarin'in Aya Çıkışı 3.641 izlenme - 7 yıl önce soğuk savaş ve aya çıkma yarışı.. yuri gagarin'in aya çıkışı hakkında eskiden hazırlanmış bir video klip.
Kore Savaşı için Düzenlenen Geçit Töreni - 1950 03:12
Kore Savaşı için Düzenlenen Geçit Töreni - 1950 742 izlenme - 2 yıl önce Görüntüler 1950 yılından: 2.Dünya Savaşı'nın bitişinden itibaren Batı bloğu ile ilişkiler geliştiren Türkiye, çeşitli yardım planlarıyla hızlı bir değişime girdi. Bu değişimin görüldüğü alanlardan biri de orduydu. Özellikle ABD, savaş sırasında ürettiği, savaş sonrasında da artık tüketim fazlası durumundaki askeri gereçleri, yeni dünya sisteminde yanına çekmek istediği ülkelere yardım olarak vermiştir. Görüntülerimiz British Pathe arşivinden, ordu Türkiye'nin Kore Savaşı'na katılmasından dolayı Ankara'da bir geçit töreni düzenlemekte. Amerikan jeepleri ve tanklar ilk dikkat çekenler..
Red Alert 2 - Jenerik 03:58
Red Alert 2 - Jenerik 721 izlenme - 3 yıl önce Zamanında internet kafelerde saatlerce oynadığımız,süpersilahları kapatınca daha da zevkli olan güzel bir strateji oyunu olan Red Alert 2'nin distopik introsu.
Soğuk Savaş ( Fragman) 01:07
Soğuk Savaş ( Fragman) 410 izlenme - 4 yıl önce Soğuk Savaş ( Fragman)
Gülersen, Kaybedersin! | Soğuk Savaş 8 W/ Berkcan Güven Team 13:00
Gülersen, Kaybedersin! | Soğuk Savaş 8 W/ Berkcan Güven Team 2 izlenme - 20 saat önce Youtube'un en komik gülmeme challenge'ı olan Soğuk Savaş'ın sekizinci bölümünde Berkcan Güven yanına BatesMotelPro'dan Volkan Öge ve Efe Uygaç'ı aldı, espriler havada çarpıştı, düşen yine base 42 ekibi oldu. Base 42'deki 42 ne diye sormayın, bu bambaşka bir soru. Bunun için başka bir Youtube kanalı açmamız gerekiyor. BİZİ BURALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ: http://www.facebook.com/base42team http://www.twitter.com/base42team http://www.instagram.com/base42team http://www.twitch.com/base42team https://discord.gg/NTkm5Q4 -- Video özeti isteyenler için: Base 42 olarak Soğuk Savaş'ın yeni bölümünde "Gülersen Kaybedersin!" dediğimiz konuğumuz, Berkcan Güven oldu. Bol bol şakalar yapıldı, kahkahalar atıldı. Afiyetler.
Clinton ve Yeltsin'in Çılgınca Gülüşmeleri 00:50
Clinton ve Yeltsin'in Çılgınca Gülüşmeleri 618 izlenme - 3 yıl önce yukarıda videosunu da verdiğimiz olayımız 1995 yılında yaşanmıştır. yeltsin'i zaten bilen bilir, keyfi yerinde bir adamdır. rusyayla abd arasındaki ilişkiler yine bir şekilde gerilmiş; olay yeltsin clinton görüşmesine bağlanmıştır. özellikle abd basını görüşmenin nasıl kötü geçeceğinden sonunda savaş çıkabileceğinden, bir felaket olabileceğinden bahsetmektedir. görüşme biter, yeltsin mikrofonu alır, karşısında onlarca basın mensubu, yanında da clinton vardır: "evet, bu görüşmelerin hep felaket olacağını belirttiniz. ama ben şimdi söyleyebilirim ki asıl felaket sizsiniz." clinton kopar. baya bildiğin uçar gider. olaya ilişkin en güzel yorum da kanımca şöyledir: "dünyamız bir sarhoş ve bir playboy tarafından yönetilirken daha güvenli bir yerdi"....
KPSS Hafıza Teknikleri ile KPSS Tarih -Soğuk Savaş Dönemi - Uzaktan Eğitim 03:23
KPSS Hafıza Teknikleri ile KPSS Tarih -Soğuk Savaş Dönemi - Uzaktan Eğitim 514 izlenme - 3 yıl önce uzaktanegitim.com daki KPSS indirimlerini kaçırmayın 0312 232 60 65 / 0850 303 23 63 Detaylar:https://www.uzaktanegitim.com/hbrd45-hafiza-teknikleri-ile-kpss... www.izlesene.com/kpsskonuanlatimlari
Rus Kızılordu Korosu - Ochi Cherniye 04:52
Rus Kızılordu Korosu - Ochi Cherniye 310 izlenme - 3 yıl önce SSCB'nin süper güç olduğu yıllardan, Kızılordu'nun tüm ihtişamını kulaklarımıza aktaran ve müzik otoritelerince tüm zamanların en iyi korosu olarak değerlendirilen Rus Kızılordu Korosu'nun en güzel yorumlarından birisi. Türkiye'ye geldiklerinde Kenan Evren'in bile canlı olarak dinlediği bu muhteşem koro, SSCB'nin ve ardından Kızılordu'nun dağılmasından sonra "Rus Ordu Korosu" adını almış ve dünya turnelerine çıkmaya başlamıştır. Fakat başarısının elemanlarının güzel seslerinden çok koro içindeki disipline bağlı olması ve bu disiplinin kaybolması nedeniyle müzikal anlamda o eski tadı hiçbir zaman verememiştir. Böylece bir zamanlar kominist rejimin en büyük propaganda araçlarından birisi olan bu koro, günümüzde dans ederek Tarkan'ın "Oynama Şıkıdım Şıkıdım" şarkısını söyleyen, davet edildikleri Aspendos Opera Festivali'nden Rusya'ya geri dönebilmek için festivale katılan diğer sanatçıların kendi aralarında para toplamak zorunda kaldıkları bir müzik topluluğu haline gelmiştir.
U-2 Casus Uçağıyla  Tur Atmak 11:00
U-2 Casus Uçağıyla Tur Atmak 271 izlenme - 3 yıl önce U-2 casus uçağı soğuk savaş yıllarında Rusların kendi hava sahalarında uçağı düşürmesiyle gergin ortamı iyice gerip krize yol açmıştır. 1960'ta ABD'li pilot Gary Powers tarafından kullanılan bir U-2, Peşaver (Pakistan)'daki hava üssünden kalkıp Sovyet toprakları üzerinde, Sverdlovsk civarında düşürülmüş. Uçağın özellikleri Lockheed uçak şirketi Amerikan hükümetine Sovyet savaş uçaklarının ve uçaksavar ateş menzilinin çok üstünde radara yakalanmadan uçabilecek bir uçak yaptı. U-2 olarak adlandırılan bu uçak bir füze gibi havalanabilmekte, 10 saniye içinde 300 metre yükselmekte, 21000 metre yükseklikte uçabilmekte, güçsüz olarak 300 mil (495 km) süzülebilmekte ve yakıt almaksızın yedibuçuk saat (3000 mil - yaklaşık 5000 km) uçabilmekteydi. U-2’lar çok yüksekten net fotoğraf çekecek güçlü kameralarla donatılmıştı.
Dünyayı Sarsan Günler - ABD-SSCB Casusluk Hikayeleri 50:36
Dünyayı Sarsan Günler - ABD-SSCB Casusluk Hikayeleri 310 izlenme - 3 yıl önce Soğuk Savaş, Doğu Bloku ülkeleri ile Batı İttifakı (NATO) arasında 1947'den 1991'e kadar devam etmiş olan uluslararası siyasi ve askeri gerginliktir.[1] Soğuk Savaş döneminde NATO, "Batı İttifakı" olarak da biliniyordu. Batı İttifakı NATO üyesi kapitalist ve antikomünist ülkelerden, Doğu Bloku ise Varşova Paktı'na üye olan komünist ve bu pakta üye olmayan diğer komünist ülkelerden oluşuyordu. Bu iki karşıt blokun yanı sıra hiçbir bloku da desteklemeyen Bağlantısızlar Hareketi isimli üçüncü bir blok daha vardı. Çin Halk Cumhuriyeti ve Yugoslavya hem Doğu Bloğu ülkeleri, hem de Bağlantısızlar Hareketi ülkeleriydi. Bu iki komünist ülkenin her iki blokta da olmasının nedeni Sovyetler Birliği ile olan görüş farklılıkları idi. II. Dünya Savaşı'ndan sonra Doğu ve Batı bloklarının zaman zaman savaş çıkarma tehditleri; bütün dünyada gerginlik yaratmıştır. Bu dönemde, insanlarda nükleer kıyamet paranoyası doğmuş, dünya devletleri ise bu iki bloktan birinin yanında yer almaya çalışmışlardır. Gerginlik hiçbir zaman "taraflar arasında" sıcak savaşa dönüşmemiş olsa da taraflar her anlamda birbirlerini yıpratmaya çalışmışlardır. Genel kabule göre, Berlin Duvarı'nın yıkılışı komünizmin çöküşüne zemin hazırlamış, Sovyetler Birliği'nin dağılması ile de Soğuk Savaş bitmiştir. Soğuk Savaş sürecinde her iki tarafın potansiyelleri; Doğu Bloku Ordusu: 1800 Bombardıman Uçağı 38.000 Tank Nükleer 12, geleneksel 495 tane Denizaltı 30 Kruvazör(189 refakat) 7.7 milyon insan gücü 700 MFBM, 75 ICBM nükleer füzeler Batı İttifak Ordusu: 2260 Bombardıman Uçağı 16 000 Tank Nükleer 32, geleneksel 260 Denizaltı 66 Kruvazör(1107 refakat) 76 Zırhlı ve Taşıyıcı 8 milyon insan gücü 250 MFBM, 450 ICBM nükleer füzeler (NOT: Verilen sayılar yaklaşık değerlerdir.) Bu şartlar altında olası bir nükleer savaş, dünya nüfusunu çok önemli derecede etkileyecek, yarattığı tahribattan dolayı çok fazla can ve mal kaybına sebep olacaktı.
Soğuk Savaş 03:50
Soğuk Savaş 377 izlenme - 6 yıl önce Soğuk Savaş
Zeynep Ve Jane Arasındaki Soğuk Savaş 03:30
Zeynep Ve Jane Arasındaki Soğuk Savaş 201 izlenme - 4 yıl önce Zeynep Ve Jane Arasındaki Soğuk Savaş
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNDE TÜRK DIŞ POLİTİKASI 03:01
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNDE TÜRK DIŞ POLİTİKASI 102 izlenme - 2 yıl önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ BALKAN, BAĞDAT PAKTI TÜRKİYENİN NATO'YA ÜYELİĞİ GİBİ DÖNEMİN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNDE TÜRKİYE 03:09
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNDE TÜRKİYE 106 izlenme - 2 yıl önce SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNDE SİYASİ YAPI, EKONOMİK GELİŞMELER, SOSYO - KÜLTÜREL GELİŞMELER... ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ DOĞU BLOKUNUN OLUŞUMU VE ÖZELLİKLERİ 05:14
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ DOĞU BLOKUNUN OLUŞUMU VE ÖZELLİKLERİ 105 izlenme - 2 yıl önce ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİNDE YER ALAN SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ ABD - SSCB ARASINDA YAŞANAN OLAYLAR
Gülersen, Kaybedersin! | Soğuk Savaş 7 (Yemek Edition) W/ Jahrein 09:37
Gülersen, Kaybedersin! | Soğuk Savaş 7 (Yemek Edition) W/ Jahrein 8 izlenme - 1 hafta önce Youtube'un en komik gülmeme challenge'ı olan Soğuk Savaş'ın yedinci bölümünde, taaa Polonya'lardan uçarak yanımıza gelen Twitch'in büyük isimlerinden Jahrein konuğumuz oldu. Unutmadan, Yemeksepeti Youtube kanalına abone olmayı unutmayın https://www.youtube.com/user/yemeksepeti Karnı acıkanları da şöyle alalım: http://ymk.st/soguksavas Base 42'deki 42 ne diye sormayın, bu bambaşka bir soru. Bunun için başka bir Youtube kanalı açmamız gerekiyor. BİZİ BURALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ: http://www.facebook.com/base42team http://www.twitter.com/base42team http://www.instagram.com/base42team http://www.twitch.com/base42team https://discord.gg/NTkm5Q4 -- Video özeti isteyenler için: Base 42 olarak Soğuk Savaş'ın yeni bölümünde "Gülersen Kaybedersin!" dediğimiz konuğumuz, Jahrein oldu. Bol bol şakalar yapıldı, kahkahalar atıldı. Afiyetler.
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ: UZAK DOĞU 02:58
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ: UZAK DOĞU 80 izlenme - 2 yıl önce SOĞUK SAVAŞ SÜRECİNDE UZAK DOĞUDA ÇİN HALK CUMHURİYETİNİN KURULMASI, KORE SAVAŞI VE SEATO'NUN KURULUŞU İLE İLGİLİ BİLGİLER...
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ: SÜVEYŞ KRİZİ VE EİSONHOWER DOKTRİNİ 02:33
SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİ: SÜVEYŞ KRİZİ VE EİSONHOWER DOKTRİNİ 77 izlenme - 2 yıl önce SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNİN ÖNEMLİ OLAYLARINDAN OLAN VE SÜVEYŞ KANALININ MİLLİLEŞTİRİLMEK İSTENMESİYLE BAŞLAYAN KRİZ... ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ DERSİ
Süpersonik Denizaltı 2 Saatte 10 Bin Kilometre Katedecek 00:36
Süpersonik Denizaltı 2 Saatte 10 Bin Kilometre Katedecek 94 izlenme - 4 yıl önce Çinli Bilim İnsanlarının Üzerinde Çalıştığı Süpersonik Denizaltıyla İstanbul-new York Arası 1.5 Saate İnecek.
1940'ın Modern Yaşam Tarzı - Büyük İşler ve Üretimler 09:44
1940'ın Modern Yaşam Tarzı - Büyük İşler ve Üretimler 55 izlenme - 3 yıl önce Batı toplumunun modernize ile tanışmasının ilk dönemi olan 1940'lı yıllarda insanlar için lüks, üretim, iş kavramları neyi ifade ediyordu? Tahıl üretimi, Soğuk Savaş Dönemi sonrası dünyadaki gelişim ve birçok konu ele alınmış. İngilizcesi orta seviyede olan birisi rahatlıkla anlayabilir; görüntüler daha ilgi çekici o dönemin gerçek görüntülerini barındırmakta ve şahsen çok ilgimi çekmekte, keyifle izlemeniz dileğiyle.
Maurice Jarre - Lara's Theme (Dr Zhivago) 05:43
Maurice Jarre - Lara's Theme (Dr Zhivago) 70 izlenme - 3 yıl önce Sinema tarihinin en güzel ana tema müziklerinden birine sahip Dr Zhivago filminin, Maurice Jarre imzalı müziğidir. Bir ara Trt'de yayınlanan filmin içimize işleyen eşsiz parçası sizlerle. Film hakkında fazla söz etmeme gerek yok sanırım, sinemanın yapı taşlarından biri.
Fatoş Kumru - Soğuk Savaş - ( Official Audio ) 04:59
Fatoş Kumru - Soğuk Savaş - ( Official Audio ) 10 izlenme - 6 ay önce Abone Ol ( Subscribe ): http://bit.ly/2rLngIX Fatoş Kumru - Soğuk Savaş ( Yanına Al / 2016 ) iTunes Link:https://itunes.apple.com/tr/album/yanına-al-ep/id1147571016?app=itunes&ign-mpt=uo=4
SINAVO - TARİH -Soğuk Savaş 00:47
SINAVO - TARİH -Soğuk Savaş 33 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'nin en büyük sosyal eğitim ağı Sınavo'nun hazırladığı Tarih - Soğuk Savaş soru çözümünü izleyebilirsiniz Daha fazla soru çözümü ve konu anlatım videosu izlemek için sinavo.com'u ziyaret etmeyi unutmayın.
Soğuk Savaş Kralları 04:58
Soğuk Savaş Kralları 19 izlenme - 3 yıl önce http://www.oyunskor.com/soguksavaskrallari.htm Buzlar ülkesi karanlıklar lordunun acımasız ordusu tarafından istila edilmek üzere. Saldırıya uğrayan ilk köyün kahraman savaşçıları istilacıları püskürterek, diğer köye gidip haber vermeli ve oradaki savaşçılarla birlikte saldırıyı püskürtmeliler. Soğuk savaş krallarının görevlendirdiği bu kahraman savaşçılar başarı ile savundukları her köyden sonra diğer köye geçmeliler ve o köyü de savunmalılar. Savaş ve savunma oyunları içerisinde yer alan ve güzel bir strateji oyunu olan Soğuk Savaş Kralları oyununu FARE ile oynayabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.
Davutoğlu - Malezya Uçağının Düşmesi 04:08
Davutoğlu - Malezya Uçağının Düşmesi 36 izlenme - 4 yıl önce Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Düşürülen Malezya uçağına binen sivil yolcuların Ukrayna kriziyle ne alakası var? Hiçbir alakası yok. Malezya, Ukrayna krizinde bir taraf mı? Yok. Taraf değil ama o kriz, o insanların, evine, ailesine dönen insanların hayatına mal oldu.
Soğuk Savaş 35 Diplomatı Sınır Dışı Edilen Rusya'dan Abd'ye Karşı Hamle 02:36
Soğuk Savaş 35 Diplomatı Sınır Dışı Edilen Rusya'dan Abd'ye Karşı Hamle 3 izlenme - 1 yıl önce Soğuk Savaş! 35 Diplomatı Sınır Dışı Edilen Rusya'dan ABD'ye Karşı Hamle
Soylu:''10 Ağustos büyük Türkiye için önem ifade edecek'' - 02:11
Soylu:''10 Ağustos büyük Türkiye için önem ifade edecek'' - 5 izlenme - 4 yıl önce AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, "10 Ağustos büyük Türkiye, öncü Türkiye için büyük önem ifade etmektedir.