Hoşgeldiniz!

Sokak Hayvanları Videoları İzle

Farkındalık İçin Gece Dışarda Kalmak 14:01
Farkındalık İçin Gece Dışarda Kalmak 2.202 izlenme - 1 ay önce Farkındalık için yapılmıi bir video ben beğendim Urası da severim zaten.
Türkiye'nin En Güzel Adamı 01:48
Türkiye'nin En Güzel Adamı 2.286 izlenme - 3 ay önce Kırklareli'de yaşıyan bu abimiz, okulunu bırakıp kendini sokak hayvanlarının daha iyi yaşaması için adamış. Yaptığı işin güzelliği yüreğine vurmuş. Helal olsun.
Sokak Hayvanları Için Barınak Yapacaklar 01:34
Sokak Hayvanları Için Barınak Yapacaklar 1 izlenme - 15 saat önce Sokak hayvanları ve kuşlar için barınaklar yapacak Bandırma Fatih Ortaokulu öğrencileri, bu hayvanları yakından tanımak için Bandırma Hayvan Barınağı'nda bulunan sokak hayvanlarını ziyaret etti.
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 00:49
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 1.154 izlenme - 2 yıl önce Sokak hayvanlarına yapına işkenceleri kabahat olmaktan çıkarıp, ceza kanunu ile yargılatacağız. Sabıkasına işleyip, herkesin bilmesini sağlayacağız.
Köpekleri Sopa İle Döven Vicdansız Esnaf 00:40
Köpekleri Sopa İle Döven Vicdansız Esnaf 34 izlenme - 4 hafta önce Maltepe'de sokak köpeklerini sopayla döven bir iş yeri sahibi, hayvansever bir kadın tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyaya yüklenmesiyle büyük tepki gösteren hayvanseverler, iş yeri sahibi hakkında şikayette bulundu. Maltepe Başıbüyük'te bulunan bir mobilya dükkanının sahibi Cemil D., iddiaya göre dükkanına giren sokak köpeklerini sopayla dövdü. O anlar, bir hayvansever tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde C, D. elindeki sopayla dükkanın önündeki iki köpeğe vuruyor. Sopa darbesiyle inleyen köpekler, dükkanın önünde kaçıyor. Görüntülerde hayvansever kadının dayakçı iş yeri sahibine tepkisi de yer alıyor. İş yeri sahibine bağıran kadın, onu mahkemeye vereceğini söylüyor. Dayakçı zanlı ise, hiçbir şey olmamış gibi dükkandan uzaklaşıyor.
Sokak Hayvanlarına Akıllı Mamamatik 03:49
Sokak Hayvanlarına Akıllı Mamamatik 725 izlenme - 3 yıl önce Sokak Hayvanlarının Kent İmkanlarından Faydalanması İçin Çeşitli Çalışmalara İmza Atan Nilüfer Belediyesi, İlçenin Belirli Noktalarına Mamamatik Cihazları Yerleştiriyor. 'bayat Ekmek Kumbarası' İse Özellikle Evlerdeki Bayak Ekmeklerin Çöpe Atılarak İsraf Edilmesinin Önüne Geçiyor. nilüfer Belediyesi Çevreye Duyarlı Geri Dönüşümlü Beslenme Odaklarının İlkini Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda Hayata Geçirdi. ‘en Dost Kent Nilüfer’ Sloganıyla Sokak Hayvanları İçin Çeşitli Noktalarında Beslenme Odakları Oluşturan Nilüfer Belediyesi, Bunları Da Çevreye Saygılı Hale Getiriyor. Kapalı Pazaryeri Yanında Hayata Geçirilen Sokak Hayvanlarının Su Ve Mama İhtiyaçlarını Rahatlıkla Karşılayabilecekleri Geri Dönüşümlü Beslenme Odakları, Sokak Hayvanlarının Yemek Yiyebilmesini Sağlıyor. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Tarafından Hayata Geçirilen Projede, Bir Taraftan Atıkların Geri Dönüşümü Gerçekleşirken, Diğer Yandan Sokakta Aç Kalan Hayvanlar Da Karnını Doyuruyor. Mamamatiğin Ön Yüzünde Bulunan İki Gözün Bir Tanesine Şişelerdeki Su, Diğerine Boş Şişe Atıldığında, Alt Tarafta Bulunan İki Kap Birine Hayvan Maması, Diğerine İse Su Dolduruyor. yaptığımız Çalışma Türkiye’ye Örnek nilüfer’de Canlılar Ve Sokak Hayvanları İçin Bir Projeyi Daha Hayata Geçirmekten Dolayı Mutlu Olduklarını İfade Eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. M.mürsel Büyükçoban, “bir Çok Yaptığımız Beslenme Odakları, Otomatik Suluklar, Kedi Evleri Ve Güvercin Evlerinin Ardından Geri Dönüşümün Hayvanlara Mama Ve Su Olarak Yarar Sağladığı Bu Yeni Sistemi Türkiye’’deki İlklerden Biri Olarak Hayata Geçirdik. Bu Makine İle Nilüfer’de Var Olan Geri Dönüşüm Bilincini, Hayvanlar İçin Pozitif Katkı Yapar Hale Getirdik. Çalışma Arkadaşlarımız Gün Aşırı Atılan Pet Şişeleri, Mamaları Ve Su Haznesini Kontrol Ediyor” Diye Konuştu. bu Kumbara Başka Kumbara yapılan Çalışmalardan Bir Tanesinin De ‘bayat Ekmek Kumbarası’ Olduğunu İfade Eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. M.mürsel Büyükçoban, “özellikle Evlerde Yenmeyen Ve Bayat Olarak Çöpe Atılan Ekmeklerin İsraf Olmaması Konusunda Böyle Bir Çalışma Başlattık. Kumbaraya Atılan Bayat Ekmekler Yine Arkadaşlarımız Tarafından Alınarak Elden Geçirildikten Sonra Mama Yapılmak Üzere Kullanılıyor” Dedi.
köpeklerin hüznü 00:44
köpeklerin hüznü 1.526 izlenme - 8 yıl önce ne zaman belgrad ormanlarına gitsem,orada terkedilmiş,aç köpekleri görürüm...geçenyüzyılda,ülkemize sık sık gelen seyyahın yazdığı gibi:"İstanbul'a iner inmez,ilk dikkatimi çeken şey,yollardaki başıboş köpeklerin hüzünlü gözleriydi..." evet...köpeklerimiz çok mutsuz...ne olur,ormanlara pikniğe giderken,yanınıza fazladan iki ekmek daha alın...kuru bir ekmeğin bile,ne kadar iştahla yendiğine tanık olacaksınız...
Sokak Hayvanları İçin Yapılmış En Güzel Proje 01:06
Sokak Hayvanları İçin Yapılmış En Güzel Proje 693 izlenme - 3 yıl önce DUYARLILIK PROJESİ
Korkmuş Sokak Köpeğine İnanılmaz Sürpriz!! 07:40
Korkmuş Sokak Köpeğine İnanılmaz Sürpriz!! 725 izlenme - 4 yıl önce Bu video kalbe dokunacaktır Korkmuş bir sokak köpeği ve inanılmaz bir sürpriz!! ( Touching rescue of a frightened stray dog ends with an amazing surprise )
Türkiye'de Köpek Olmak 03:40
Türkiye'de Köpek Olmak 481 izlenme - 2 yıl önce Köpek sevmeyen çok azdır diye düşünüyorum, bazıları en fazla korkar. Ama öyle insanlar var ki köpekleri hediye olarak gören ve daha sonra ölüme terkeden. Belediyelerin dönem dönem sokaklardan toplayıp "imha ettiği" masum hayvanlar. Sokağa yoğurt kabında bir kap suyu çok görmeyin, pet shoptan köpek kedi almayın aldırmayın. Sokaktan aldığınız bir köpek bugüne kadar görmediğiniz sevgi ve sadakati size gösterecektir. Yarı yolda bırakmayın onları, yardım edin.
Sokak Köpeklerini Döven Esnaf 00:40
Sokak Köpeklerini Döven Esnaf 18 izlenme - 4 hafta önce Maltepe'de sokak köpeklerini sopayla döven bir iş yeri sahibi, hayvansever bir kadın tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerin sosyal medyaya yüklenmesiyle büyük tepki gösteren hayvanseverler, iş yeri sahibi hakkında şikayette bulundu. Maltepe Başıbüyük'te bulunan bir mobilya dükkanının sahibi Cemil D., iddiaya göre dükkanına giren sokak köpeklerini sopayla dövdü. O anlar, bir hayvansever tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde C, D. elindeki sopayla dükkanın önündeki iki köpeğe vuruyor. Sopa darbesiyle inleyen köpekler, dükkanın önünde kaçıyor. Görüntülerde hayvansever kadının dayakçı iş yeri sahibine tepkisi de yer alıyor. İş yeri sahibine bağıran kadın, onu mahkemeye vereceğini söylüyor. Dayakçı zanlı ise, hiçbir şey olmamış gibi dükkandan uzaklaşıyor.
İzmir'de Sokak Hayvanları Yüzünden Çıkan Kavga 04:45
İzmir'de Sokak Hayvanları Yüzünden Çıkan Kavga 23 izlenme - 1 ay önce İzmir'in Balçova ilçesinde hayvan düşmanı kadın, kedileri besleyen yaşlı adama saldırdı, hatta büyük bir taş fırlatarak öldürmek istedi.
Sokak Hayvanlarını Bedava Doyuran Sistem 01:06
Sokak Hayvanlarını Bedava Doyuran Sistem 472 izlenme - 3 yıl önce Pugedon Sokak hayvanlarını doyuran geri dönüşüm kutusu -Belediyenizden isteyin. -Şehrinizin kurumsal firmalarından üzerine reklamlarını koymaları karşılığında Pugedon'a sponsor olmasını isteyin. -İl/İlçe Çevre Müdürlüklerinden isteyin. -Üniversitelerden proje yapmalarını isteyin. UNUTMAYIN.Yasalarla belediyeler sokak havyanları için beslenme odakları kurmak zorundalar. -Yasalarla Belediyeler sokaklara GErid dönüşüm kutusu koymak zorundalar.
Sokak Köpeğine İşkence Kamerada 00:36
Sokak Köpeğine İşkence Kamerada 20 izlenme - 1 ay önce Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da kaydedilen görüntüler çileden çıkardı. Sarhoş bir adamın köpeğe yaptıkları kameraya böyle yansıdı.
Montunu Çıkartıp Üşüyen Köpeğin Üzerine Örttü 00:56
Montunu Çıkartıp Üşüyen Köpeğin Üzerine Örttü 11 izlenme - 3 hafta önce Giresun'da ayakkabı hırsızlarını bulmak için güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen bir kişi ilginç bir görüntü ile karşılaştı. Sokağın karşısındaki apartmanın önünde soğuk havada aç kalan ve üşüyen köpeğe bir kişinin yemek vermesi ve üzerindeki montu üstüne örtmesi güvenlik kamerasına yansıdı.
Hasta Bir Sokak Hayvanı İçin Ne Yapabiliriz? 01:38
Hasta Bir Sokak Hayvanı İçin Ne Yapabiliriz? 391 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/hasta-bir-sokak-hayvani-icin-ne-yapabiliriz/ Kendi işini kendi göremeyen, derdini ancak hüzünlü bakan gözleri ile anlatabilen hasta sokak hayvanları için neler yapabileceğimizi Veteriner Hekim Özlem Yağan‘a sorduk. Eğer çevrenizde hasta sokak hayvanı varsa bu videomuzu mutlaka dinleyin!
Sokak Hayvanları İçin Eskimo Usulü Ev 00:59
Sokak Hayvanları İçin Eskimo Usulü Ev 22 izlenme - 2 ay önce Türkiye'de en sert iklim koşullarının yaşandığı kentlerinden biri olan Erzurum'da, belediye tarafından her türlü bakımları yapılan sokak hayvanları için Eskimoların da kullandığı iglo evler yapıldı. Erzurum'da kısırlaştırma, aşılama ve adli konular dolayısıyla kent merkezi ile ilçelerden getirilen yüzlerce sahipsiz hayvana Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı Rehabilitasyon Merkezi'nde özenle bakılıyor.Bakım, rehabilitasyon ve tedavileri gerçekleştirilen merkezde, daha önce bu hayvanlar için ahşap ve tuğladan yeni barınaklar inşa edildi. Bununla da yetinmeyen merkez yetkilileri, kapalı ve ısıtmalı bölümler dışında kalan hayvanlar için düşen hava sıcaklığını göz önüne alarak farklı bir çalışma yaptı.
Kedi Evi Kurarken Saldırıya Uğrayan Genç Konuştu 02:29
Kedi Evi Kurarken Saldırıya Uğrayan Genç Konuştu 13 izlenme - 1 ay önce Üsküdar Ünalan Mahallesi’nde kedi evi kurduğu için bazı vatandaşların saldırı girişimine uğrayan Arif Onay, “Marketten bir şekilde karton, kutu temin edip, bir kedi evi koymaktı amacımız. Biraz tartıştık” dedi. Sosyal medyaya yansıyan saldırı girişimin ardından konuya el koyan Üsküdar Belediyesi ise, sokağa daha büyük bir kedi evi getirerek kurdu ve hayvanseverlerden tam destek aldı. Üsküdar'da kediler üşümesin diye kedi evi kuran gence bir vatadaş saldırmış olay sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Ünalan Mahallesi Hakim Sokak içerisine kedi evi kuran ve bazı komşularının tepkisi ile karşılaşan Arif Onay, yaşadıklarını anlattı. Arif Onay, sosyal medyada yer alan ve komşularının kedi evi ile ilgili yaşadığı tartışma ve ardından yaşanan saldırı girişimi ile gündeme gelmişti. Yaşadıklarını mikrofonlara dile getiren Onay, “Komşularımızla ufak bir tartışma yaşadık. Aslında niyetlerinin de o olduğunu sanmıyorum. Biraz yanlış anlaşılma oldu aramızda. Ufak bir tartışma yaşadık. Sağ olsun Üsküdar belediyemiz, birkaç saat içerisinde yeni kedi evini getirip buraya koydu. Sanırım tatlıya bağlandı olay” şeklinde konuştu. Kurduğu kedi evinden bahseden ve ardından yaşanan tartışmaya değinen Onay, “Marketten bir şekilde karton, kutu temin edip, bir kedi evi koymaktı amacımız. Biraz tartıştık. Aslında kedilerin buraya alıştırılmaması gerekiyormuş yani burada kedi olması, ne biliyim işte normal havalarda insanları rahatsız ediyormuş demek ki. Konu oradan açıldı aslında. Yani onu tartışıyorduk. Kış günü hayvanlar yiyecek bulamıyor. Onların da bizim gibi barınmaya ihtiyacı var diye konu açıldı. En sonunda bana hayvan mı diyorsun şekline bağlandı konu. Sanırım halloldu” dedi. ‘Aslında biz de hayvanız’ şeklinde kullandığı cümleye de açıklık getiren Onay, “Evet onların da bizim gibi barınmaya ihtiyacı var. Aslında biz de hayvanız kelimesi bunun içindi yani. Ben arkadaşa hayvansın ya da ne biliyim hakaret etmek değildi amacım. Onların da bizim gibi barınmaya ve yemeye ihtiyacı var. Hepsi bu kadardı yani. Yani abinin bunu kendine hakaret olması ile bir tartışma yaşandı. Sonra oğulları, damatları kim olduğunu bilmediğim kişiler geldi ve üstümüze saldırdı.Gereksiz uzamasını istemiyorum. Dilerim barışırız. Dün tehdit edildik. Hepsi videoda var. Şuan yeni kedi evimiz kuruldu, mutluyuz” diye konuştu. Üsküdar Belediyesi yeni kedi evi kurdu Tartışmanın neden olduğu kedi evine son noktayı ise Üsküdar Belediyesi koydu. Vatandaşların kendi imkanları ile kurduğu kedi evinin bulunduğu yere Üsküdar Belediyesi tarafından daha büyük bir kedi evi kuruldu. Bu durum ise hayvanseverlerden büyük destek aldı. Yapılan çalışmayı duyarak sokağa gelen hayvanseverler ise, belediye ekiplerine teşekkür etti. Hayvanları Koruma Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Şenay Dinçer, “İnternette gördüm. İşyerinden izin aldım geldim. Çok üzüldüm yani. Çevremizdeki hayvanlara niye hoşgörüsüz davranılıyor onu anlamıyorum. Bizim nasıl barınmaya ihtiyacımız var ise onların barınmaya ihtiyacı var. Ama sağ olsun belediyemiz bu konuda çok duyarlı. Çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Sokakta oturan Nedime Birakça ise, “Bütün böyle kör noktalara, hayvanların yaşadığı noktalara bu gibi hizmetlerin yapılmasını istiyoruz. Destekleri için herkese çok teşekkür ediyoruz. Asla bu tip çalışmalardan rahatsız değiliz. Bunların devam etmesini isityoruz. Çünkü biz böyle mutluyuz. Hayvanlarla birlikte yaşamalıyız, yaşamak zorundayız. Hayvanlarımızla birlikte yaşamayı öğrenelim” diye konuştu. Kedi evi kurduğu için bazı kişilerin saldırı girişimine uğrayan Arif Onay ile destek vermek için gelen hayvanseverler, Üsküdar Belediyesi’nin kurduğu kedi evinin yanında birlikte fotoğraf çekilerek, mutluluklarını fotoğraflara taşıdılar.
Çöplükte Sokak Hayvanları için Açlık Grevine Başladılar 05:03
Çöplükte Sokak Hayvanları için Açlık Grevine Başladılar 1 izlenme - 2 saat önce Bartın'da 3 hayvansever, sokak hayvanlarını korumak için çöplükte açlık grevi başlattı. Önceki gün İnkumu tepesinde bulunan çöplükte açlık grevine başlayan Sevim Arkan, Ayşe Köse ve Uğurcan Saban, seslerini duyurana kadar açlık grevine devam edeceklerini belirtti. Sevim Arkan, uzun zamandır sokak hayvanlarının yaşadığı şiddet, cinsel istismar ve zehirlenmelere ''dur'' demek için bu yola başvurduklarını söyledi. ''DÜŞÜNMEK BİLE KORKUTUCU'' Sosyal medya üzerinden canlı yayınlarla açlık grevinin nedenlerini ve süreci anlatan Arkan, köpek tecavüzlerine dikkat çekerek, ''Bir köpeğe tecavüz 250 lira ama o mağdur canları öldüren adam elini kolunu sallayarak geziyor. Bugün bir köpeğe bunu yapan yarın bir çocuğa neler yapabilir düşünmek bile korkutucu'' dedi. ''BELEDİYELER GÖREVİNİ YAPMALI'' Daha önce İstanbul Üsküdar’da çöpte kediyi tekmeleyerek öldüren kişinin evini bastıklarını ifade eden Sevim Arkan bu şahsın ceza almadığını dile getirerek, ''Bu cinayetlerle ilgili belediyeler görevini yapmalı'' şeklinde konuştu.
Sokak Hayvanlarının Kahramanı: Türkan Dağdelen Belgeseli 20:43
Sokak Hayvanlarının Kahramanı: Türkan Dağdelen Belgeseli 140 izlenme - 2 yıl önce Sokak hayvanlarının Florence Nightingale’i ve kahramanı olarak bilinen Hayvan Hakları Koruyucusu Türkan Dağdelen’in zorlu hayat mücadelesini ve sokak hayvanları için yaptıklarını onu yakından tanıyanların anlatımlarıyla KG Medya tarafından hazırlanan “Oto Biyografi Belgeseli” iyi seyirler. KG MEDYA/0-252-2131200/MUĞLA
Pugedon 01:13
Pugedon 208 izlenme - 2 yıl önce Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Ünitesi Global1001 firmasının sosyal sorumluluk projesi olan Pugedon güneş enerjisi ile çalışan insanlara geri dönüşümün önemini anlatan,bilinçlendiren,cevreyi temiz tutmayı sağlayan,hayvan sevgisini aşılayan bir ünitedir. www.pugedon.com.tr Pugedon Mucidi Ali ÖZDEMİR
edirne doğayı hayvanları koruma ve yaşatma derneği 02:42
edirne doğayı hayvanları koruma ve yaşatma derneği 642 izlenme - 7 yıl önce edirne doğayı hayvanları koruma ve yaşatma derneği ile ilgili etv haberi
gölbaşı barınağ'na ziyaret 13/12/2009 15:06
gölbaşı barınağ'na ziyaret 13/12/2009 426 izlenme - 7 yıl önce 13/12/2009 tarihinde Gölbaşındaki barınağa destek olmak için hayvanseverler tarafından yapılan ziyaretin videosudur. Dileriz ses getiri ve o soğukta yaşam savaşı veren canlara destek artar.
Sokak Hayvanlarının Gözünden Hayat 04:40
Sokak Hayvanlarının Gözünden Hayat 117 izlenme - 2 yıl önce Dünyaya bir de onların gözünden bakın...Bizim gibi acıkıyorlar, susuyorlar, canları yanıyor, acı çekiyorlar, özlüyorlar, sevgi istiyorlar...Farkedin onları, görün artık...Muhakak ki dalga geçenler abartılmış diyenler sadece bir hayvan insana bu kadar değer vermiyorsunuz diyenler çıkacak onlar umrumda zaten değil onlar için değil zaten bu video içinde birazcık hayvan sevgisi olan az da olsa duyarlı olan arkadaşlar için bu video 26 yaşımda hüngür hüngür ağlatan bir video lütfen gördüğünüz sokak hayvanlarına imkanınız yoksa yemek veremiyosanız bile bir yudum sevgi verin lütfen..
Sokak Hayvanlarını Besleyen Hayvan Severler 05:05
Sokak Hayvanlarını Besleyen Hayvan Severler 150 izlenme - 2 yıl önce Facebook'da örgütlenen hayvan severler bir sosyal proje gerçekleştirmişler. Proje kapsamında düello adı verdikleri etkinlikte sokak hayvanlarını besledikleri görüntüleri verilen adrese gönderen hayvan severler adına hayvan barınaklarına mama ve battaniye bağışı yapıyorlar.. Bu video da projeye katılan vatandaşların gönderdiği görüntülerden derlenmiş.
Sokak Hayvanları Unutulmadı 00:31
Sokak Hayvanları Unutulmadı 113 izlenme - 2 yıl önce Sultanbeyli Belediyesi sokak hayvanları için mam kapları bıraktı.
üSKÜDAR BELEDİYESİ KEDİ EVİ YERLEŞTİRME 00:48
üSKÜDAR BELEDİYESİ KEDİ EVİ YERLEŞTİRME 9 izlenme - 1 ay önce Üsküdar Belediyesi ekipleri, kediler soğukta karın üzerinde kalmasın diye Ünalan Hakim Sokak'ta yıkılan kedi evi yerine kedi evi yerleştirdi.
Hayvist - Ezber Tolga Öztorun (Sokak Hayvanları Gerçeği) 15:37
Hayvist - Ezber Tolga Öztorun (Sokak Hayvanları Gerçeği) 143 izlenme - 2 yıl önce Bu filmi izlediğinizde bildiğiniz herşey tepetaklak olacak. Tüm ezberleriniz bozulacak. Yorumsuz yayınıyoruz. Yönetmen: Tolga Öztorun
Tarkan - Mutlu Yuva Seferberliği 01:33
Tarkan - Mutlu Yuva Seferberliği 131 izlenme - 2 yıl önce TARKAN - Mutlu Yuva Seferberliği Seferihisar Belediyesi, Türkiye için örnek bir hayvan yuvası kurmaya hazırlanıyor. Hayvan hakları mücadelesinin Türkiye’deki öncülerinden Prof. Dr. İsmet Sungurbey’in adı verilen sokak hayvanları yuvasına ilk destek Megastar Tarkan’dan geldi. Tarkan, Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları yuvasına olan desteğini kısa bir film ile açıkladı. Seferihisar Belediyesi, Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nın tamamlanması için Mutlu Yuva Seferberliği adında bir destek kampanyası başlattı. Kampanyaya www.mutluyuvaseferberligi.org adresi üzerinden destek vermek, yuvanın tamamlanması için ayni veya nakdi yardımlarda bulunmak mümkün. Seferihisar’ın hemen yanı başındaki bu yuvayı sıradan bir barınaktan ayıran üç özellik var. Bunlardan birincisi hayvanların özgürce ve aileleriyle birlikte yaşayacakları on dönümlük bir serbest alana sahip olması. Yuvanın diğer bir özelliği ise bölgede yaşayan insanların buraya gelerek hayvanların bakımına gönüllü olarak katılabilmesi. Yani burası hayvanların hapis ve tecrit edildiği bir yer değil, tersine, insanlarla buluştuğu bir yuva. Öyle ki, yuvanın içinde gönüllülerin konaklayabileceği altı odalı bir de misafirhane planlandı. Yuvanın üçüncü önemli özelliği ise içinde yaralı ve cerrahi sağaltıma muhtaç hayvanlar için bir de hastane yer alması. Tam teşekküllü bu yapının yanında, sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hastalar için de ayrılmış özel alanlar mevcut. Konu hakkında açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı M. Tunç Soyer şunları söyledi: “Seferihisar’da sahipsiz, aç ve susuz sokak hayvanları için Türkiye’ye örnek bir yuva oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için kurduğumuz Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nın yüzde yetmişini kısıtlı imkanlarımızla tamamladık. Hedefimiz yuvamızı Nisan 2015’te açmak. Ne var ki, bunun için duyarlı herkesin desteğine ihtiyacımız var. Megastar Tarkan, bu yolda bize destek veren ilk fikir önderi oldu. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum ve herkesi onun açtığı yola katılarak Seferihisar’ın Mutlu Yuva Seferberliği’ne destek vermeye davet ediyorum. Verilecek desteğin büyüklüğü hiç önemli değil. Önemli olan herkesin bu anlamlı kampanyaya dahil olması. Gelin, kimsesiz ve hasta hayvanların mutlu yuvasını Seferihisar’da hep birlikte kuralım.”
Sokak Hayvanlarının Yaşadıklarını Anlatan Kısa Film. 01:25
Sokak Hayvanlarının Yaşadıklarını Anlatan Kısa Film. 82 izlenme - 2 yıl önce Sokak Hayvanlarının Yaşadıklarını Anlatan Kısa Film.