Hoşgeldiniz!

sokak hayvanları

Türkiye'nin En Güzel Adamı 01:48
Türkiye'nin En Güzel Adamı 2.220 izlenme - 3 hafta önce Kırklareli'de yaşıyan bu abimiz, okulunu bırakıp kendini sokak hayvanlarının daha iyi yaşaması için adamış. Yaptığı işin güzelliği yüreğine vurmuş. Helal olsun.
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 00:49
Sokak Hayvanlarına İişkenceyi Sabıkaya İşleyeceğiz 1.153 izlenme - 2 yıl önce Sokak hayvanlarına yapına işkenceleri kabahat olmaktan çıkarıp, ceza kanunu ile yargılatacağız. Sabıkasına işleyip, herkesin bilmesini sağlayacağız.
Sokak Hayvanlarına Akıllı Mamamatik 03:49
Sokak Hayvanlarına Akıllı Mamamatik 668 izlenme - 2 yıl önce Sokak Hayvanlarının Kent İmkanlarından Faydalanması İçin Çeşitli Çalışmalara İmza Atan Nilüfer Belediyesi, İlçenin Belirli Noktalarına Mamamatik Cihazları Yerleştiriyor. 'bayat Ekmek Kumbarası' İse Özellikle Evlerdeki Bayak Ekmeklerin Çöpe Atılarak İsraf Edilmesinin Önüne Geçiyor. nilüfer Belediyesi Çevreye Duyarlı Geri Dönüşümlü Beslenme Odaklarının İlkini Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda Hayata Geçirdi. ‘en Dost Kent Nilüfer’ Sloganıyla Sokak Hayvanları İçin Çeşitli Noktalarında Beslenme Odakları Oluşturan Nilüfer Belediyesi, Bunları Da Çevreye Saygılı Hale Getiriyor. Kapalı Pazaryeri Yanında Hayata Geçirilen Sokak Hayvanlarının Su Ve Mama İhtiyaçlarını Rahatlıkla Karşılayabilecekleri Geri Dönüşümlü Beslenme Odakları, Sokak Hayvanlarının Yemek Yiyebilmesini Sağlıyor. Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Tarafından Hayata Geçirilen Projede, Bir Taraftan Atıkların Geri Dönüşümü Gerçekleşirken, Diğer Yandan Sokakta Aç Kalan Hayvanlar Da Karnını Doyuruyor. Mamamatiğin Ön Yüzünde Bulunan İki Gözün Bir Tanesine Şişelerdeki Su, Diğerine Boş Şişe Atıldığında, Alt Tarafta Bulunan İki Kap Birine Hayvan Maması, Diğerine İse Su Dolduruyor. yaptığımız Çalışma Türkiye’ye Örnek nilüfer’de Canlılar Ve Sokak Hayvanları İçin Bir Projeyi Daha Hayata Geçirmekten Dolayı Mutlu Olduklarını İfade Eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. M.mürsel Büyükçoban, “bir Çok Yaptığımız Beslenme Odakları, Otomatik Suluklar, Kedi Evleri Ve Güvercin Evlerinin Ardından Geri Dönüşümün Hayvanlara Mama Ve Su Olarak Yarar Sağladığı Bu Yeni Sistemi Türkiye’’deki İlklerden Biri Olarak Hayata Geçirdik. Bu Makine İle Nilüfer’de Var Olan Geri Dönüşüm Bilincini, Hayvanlar İçin Pozitif Katkı Yapar Hale Getirdik. Çalışma Arkadaşlarımız Gün Aşırı Atılan Pet Şişeleri, Mamaları Ve Su Haznesini Kontrol Ediyor” Diye Konuştu. bu Kumbara Başka Kumbara yapılan Çalışmalardan Bir Tanesinin De ‘bayat Ekmek Kumbarası’ Olduğunu İfade Eden Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dr. M.mürsel Büyükçoban, “özellikle Evlerde Yenmeyen Ve Bayat Olarak Çöpe Atılan Ekmeklerin İsraf Olmaması Konusunda Böyle Bir Çalışma Başlattık. Kumbaraya Atılan Bayat Ekmekler Yine Arkadaşlarımız Tarafından Alınarak Elden Geçirildikten Sonra Mama Yapılmak Üzere Kullanılıyor” Dedi.
köpeklerin hüznü 00:44
köpeklerin hüznü 1.526 izlenme - 8 yıl önce ne zaman belgrad ormanlarına gitsem,orada terkedilmiş,aç köpekleri görürüm...geçenyüzyılda,ülkemize sık sık gelen seyyahın yazdığı gibi:"İstanbul'a iner inmez,ilk dikkatimi çeken şey,yollardaki başıboş köpeklerin hüzünlü gözleriydi..." evet...köpeklerimiz çok mutsuz...ne olur,ormanlara pikniğe giderken,yanınıza fazladan iki ekmek daha alın...kuru bir ekmeğin bile,ne kadar iştahla yendiğine tanık olacaksınız...
Sokak Hayvanları İçin Yapılmış En Güzel Proje 01:06
Sokak Hayvanları İçin Yapılmış En Güzel Proje 601 izlenme - 3 yıl önce DUYARLILIK PROJESİ
Korkmuş Sokak Köpeğine İnanılmaz Sürpriz!! 07:40
Korkmuş Sokak Köpeğine İnanılmaz Sürpriz!! 724 izlenme - 4 yıl önce Bu video kalbe dokunacaktır Korkmuş bir sokak köpeği ve inanılmaz bir sürpriz!! ( Touching rescue of a frightened stray dog ends with an amazing surprise )
Türkiye'de Köpek Olmak 03:40
Türkiye'de Köpek Olmak 457 izlenme - 2 yıl önce Köpek sevmeyen çok azdır diye düşünüyorum, bazıları en fazla korkar. Ama öyle insanlar var ki köpekleri hediye olarak gören ve daha sonra ölüme terkeden. Belediyelerin dönem dönem sokaklardan toplayıp "imha ettiği" masum hayvanlar. Sokağa yoğurt kabında bir kap suyu çok görmeyin, pet shoptan köpek kedi almayın aldırmayın. Sokaktan aldığınız bir köpek bugüne kadar görmediğiniz sevgi ve sadakati size gösterecektir. Yarı yolda bırakmayın onları, yardım edin.
Sokak Hayvanlarını Bedava Doyuran Sistem 01:06
Sokak Hayvanlarını Bedava Doyuran Sistem 471 izlenme - 3 yıl önce Pugedon Sokak hayvanlarını doyuran geri dönüşüm kutusu -Belediyenizden isteyin. -Şehrinizin kurumsal firmalarından üzerine reklamlarını koymaları karşılığında Pugedon'a sponsor olmasını isteyin. -İl/İlçe Çevre Müdürlüklerinden isteyin. -Üniversitelerden proje yapmalarını isteyin. UNUTMAYIN.Yasalarla belediyeler sokak havyanları için beslenme odakları kurmak zorundalar. -Yasalarla Belediyeler sokaklara GErid dönüşüm kutusu koymak zorundalar.
Hasta Bir Sokak Hayvanı İçin Ne Yapabiliriz? 01:38
Hasta Bir Sokak Hayvanı İçin Ne Yapabiliriz? 370 izlenme - 3 yıl önce http://www.migrostv.com/hasta-bir-sokak-hayvani-icin-ne-yapabiliriz/ Kendi işini kendi göremeyen, derdini ancak hüzünlü bakan gözleri ile anlatabilen hasta sokak hayvanları için neler yapabileceğimizi Veteriner Hekim Özlem Yağan‘a sorduk. Eğer çevrenizde hasta sokak hayvanı varsa bu videomuzu mutlaka dinleyin!
Sokak Hayvanlarının Kahramanı: Türkan Dağdelen Belgeseli 20:43
Sokak Hayvanlarının Kahramanı: Türkan Dağdelen Belgeseli 138 izlenme - 2 yıl önce Sokak hayvanlarının Florence Nightingale’i ve kahramanı olarak bilinen Hayvan Hakları Koruyucusu Türkan Dağdelen’in zorlu hayat mücadelesini ve sokak hayvanları için yaptıklarını onu yakından tanıyanların anlatımlarıyla KG Medya tarafından hazırlanan “Oto Biyografi Belgeseli” iyi seyirler. KG MEDYA/0-252-2131200/MUĞLA
Pugedon 01:13
Pugedon 204 izlenme - 2 yıl önce Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Ünitesi Global1001 firmasının sosyal sorumluluk projesi olan Pugedon güneş enerjisi ile çalışan insanlara geri dönüşümün önemini anlatan,bilinçlendiren,cevreyi temiz tutmayı sağlayan,hayvan sevgisini aşılayan bir ünitedir. www.pugedon.com.tr Pugedon Mucidi Ali ÖZDEMİR
edirne doğayı hayvanları koruma ve yaşatma derneği 02:42
edirne doğayı hayvanları koruma ve yaşatma derneği 641 izlenme - 7 yıl önce edirne doğayı hayvanları koruma ve yaşatma derneği ile ilgili etv haberi
gölbaşı barınağ'na ziyaret 13/12/2009 15:06
gölbaşı barınağ'na ziyaret 13/12/2009 426 izlenme - 7 yıl önce 13/12/2009 tarihinde Gölbaşındaki barınağa destek olmak için hayvanseverler tarafından yapılan ziyaretin videosudur. Dileriz ses getiri ve o soğukta yaşam savaşı veren canlara destek artar.
Sokak Hayvanlarının Gözünden Hayat 04:40
Sokak Hayvanlarının Gözünden Hayat 107 izlenme - 2 yıl önce Dünyaya bir de onların gözünden bakın...Bizim gibi acıkıyorlar, susuyorlar, canları yanıyor, acı çekiyorlar, özlüyorlar, sevgi istiyorlar...Farkedin onları, görün artık...Muhakak ki dalga geçenler abartılmış diyenler sadece bir hayvan insana bu kadar değer vermiyorsunuz diyenler çıkacak onlar umrumda zaten değil onlar için değil zaten bu video içinde birazcık hayvan sevgisi olan az da olsa duyarlı olan arkadaşlar için bu video 26 yaşımda hüngür hüngür ağlatan bir video lütfen gördüğünüz sokak hayvanlarına imkanınız yoksa yemek veremiyosanız bile bir yudum sevgi verin lütfen..
Sokak Hayvanları Unutulmadı 00:31
Sokak Hayvanları Unutulmadı 113 izlenme - 2 yıl önce Sultanbeyli Belediyesi sokak hayvanları için mam kapları bıraktı.
Sokak Hayvanlarını Besleyen Hayvan Severler 05:05
Sokak Hayvanlarını Besleyen Hayvan Severler 142 izlenme - 2 yıl önce Facebook'da örgütlenen hayvan severler bir sosyal proje gerçekleştirmişler. Proje kapsamında düello adı verdikleri etkinlikte sokak hayvanlarını besledikleri görüntüleri verilen adrese gönderen hayvan severler adına hayvan barınaklarına mama ve battaniye bağışı yapıyorlar.. Bu video da projeye katılan vatandaşların gönderdiği görüntülerden derlenmiş.
Tarkan - Mutlu Yuva Seferberliği 01:33
Tarkan - Mutlu Yuva Seferberliği 130 izlenme - 2 yıl önce TARKAN - Mutlu Yuva Seferberliği Seferihisar Belediyesi, Türkiye için örnek bir hayvan yuvası kurmaya hazırlanıyor. Hayvan hakları mücadelesinin Türkiye’deki öncülerinden Prof. Dr. İsmet Sungurbey’in adı verilen sokak hayvanları yuvasına ilk destek Megastar Tarkan’dan geldi. Tarkan, Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları yuvasına olan desteğini kısa bir film ile açıkladı. Seferihisar Belediyesi, Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nın tamamlanması için Mutlu Yuva Seferberliği adında bir destek kampanyası başlattı. Kampanyaya www.mutluyuvaseferberligi.org adresi üzerinden destek vermek, yuvanın tamamlanması için ayni veya nakdi yardımlarda bulunmak mümkün. Seferihisar’ın hemen yanı başındaki bu yuvayı sıradan bir barınaktan ayıran üç özellik var. Bunlardan birincisi hayvanların özgürce ve aileleriyle birlikte yaşayacakları on dönümlük bir serbest alana sahip olması. Yuvanın diğer bir özelliği ise bölgede yaşayan insanların buraya gelerek hayvanların bakımına gönüllü olarak katılabilmesi. Yani burası hayvanların hapis ve tecrit edildiği bir yer değil, tersine, insanlarla buluştuğu bir yuva. Öyle ki, yuvanın içinde gönüllülerin konaklayabileceği altı odalı bir de misafirhane planlandı. Yuvanın üçüncü önemli özelliği ise içinde yaralı ve cerrahi sağaltıma muhtaç hayvanlar için bir de hastane yer alması. Tam teşekküllü bu yapının yanında, sert mizaçlı köpekler, yavrular ve hastalar için de ayrılmış özel alanlar mevcut. Konu hakkında açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı M. Tunç Soyer şunları söyledi: “Seferihisar’da sahipsiz, aç ve susuz sokak hayvanları için Türkiye’ye örnek bir yuva oluşturmaya çalışıyoruz. Bunun için kurduğumuz Prof. Dr. İsmet Sungurbey Sokak Hayvanları Yuvası’nın yüzde yetmişini kısıtlı imkanlarımızla tamamladık. Hedefimiz yuvamızı Nisan 2015’te açmak. Ne var ki, bunun için duyarlı herkesin desteğine ihtiyacımız var. Megastar Tarkan, bu yolda bize destek veren ilk fikir önderi oldu. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum ve herkesi onun açtığı yola katılarak Seferihisar’ın Mutlu Yuva Seferberliği’ne destek vermeye davet ediyorum. Verilecek desteğin büyüklüğü hiç önemli değil. Önemli olan herkesin bu anlamlı kampanyaya dahil olması. Gelin, kimsesiz ve hasta hayvanların mutlu yuvasını Seferihisar’da hep birlikte kuralım.”
Figome Sokak hayvanlarını doyuran Geri Dönüşüm Otomatı 01:12
Figome Sokak hayvanlarını doyuran Geri Dönüşüm Otomatı 36 izlenme - 10 ay önce güneş enerjisi ile çalışan sokak hayvanlarını doyuran mama ve su otomatı
Sokak Hayvanlarının Yaşadıklarını Anlatan Kısa Film. 01:25
Sokak Hayvanlarının Yaşadıklarını Anlatan Kısa Film. 80 izlenme - 2 yıl önce Sokak Hayvanlarının Yaşadıklarını Anlatan Kısa Film.
Hayvist - Ezber Tolga Öztorun (Sokak Hayvanları Gerçeği) 15:37
Hayvist - Ezber Tolga Öztorun (Sokak Hayvanları Gerçeği) 110 izlenme - 2 yıl önce Bu filmi izlediğinizde bildiğiniz herşey tepetaklak olacak. Tüm ezberleriniz bozulacak. Yorumsuz yayınıyoruz. Yönetmen: Tolga Öztorun
Sokak Hayvanları İçin Üretilmiş Geri Dönüşüm Kutusu - Pugedon 01:06
Sokak Hayvanları İçin Üretilmiş Geri Dönüşüm Kutusu - Pugedon 134 izlenme - 3 yıl önce Pugedon adı verilen bu kutu, boş şişe ve çöpe atılan suların kutuya atılması halinde sokak hayvanların yemek yiyebilmesini sağlayacak.
Sokak Hayvanlarına Nasıl Yardım Edilir? 01:22
Sokak Hayvanlarına Nasıl Yardım Edilir? 148 izlenme - 4 yıl önce Sokak Hayvanlarına Nasıl Yardım Edilir?
Evcil Hayvanların Sokağa Tek Edilmesine Seyirci Kalmayın 01:22
Evcil Hayvanların Sokağa Tek Edilmesine Seyirci Kalmayın 70 izlenme - 2 yıl önce Türkiye'de 3.8 milyon evcil hayvan besleniyor. Kuru mama için 300 milyon harcanıyor. Her yıl 10.000 evcil hayvan sahipleri tarafından sokağa terk ediliyor."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Sokak Röportajları - Köpeklere Hayvan Muamelesi Yapılması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz? 02:46
Sokak Röportajları - Köpeklere Hayvan Muamelesi Yapılması Konusunda Ne Düşünüyorsunuz? 84 izlenme - 3 yıl önce Yeri geldiği zaman “en yakın dostumuz” dediğimiz köpeklere ve sokaktaki diğer hayvanlara gerçekten hak ettikleri değeri verdiğimizi düşünüyor musunuz? http://www.sokakroportajlari.com http://www.facebook.com/SokakRoportajlari http://www.twitter.com/skroportajlari
Puding Band - Kedi Evi Nasıl Yapilir 03:01
Puding Band - Kedi Evi Nasıl Yapilir 57 izlenme - 2 yıl önce Puding Band Kedi Evi Hazırlamanın En Eğlenceli Yolu:) Bu Projeye Sizde Destek Olun... Puding Band - Kedi Evi Nasıl Yapılır www.facebook.com/pudingband www.instagram.com/pudingband
Sokak Hayvanlarının Kısırlaştırılmasının Önemi 02:33
Sokak Hayvanlarının Kısırlaştırılmasının Önemi 75 izlenme - 3 yıl önce Bakıma muhtaç sokak hayvanlarının kısırlaştırılması konusunda Veteriner Hekim Özlem Yağan ile konuştuk. Peki özellikle sokak hayvanlarının kısırlaştırılması konusundaki önem nereden kaynaklanıyor? Cevabı videomuzda...
 Donmak üzere olan köpeği esnaf kurtardı 01:25
Donmak üzere olan köpeği esnaf kurtardı 21 izlenme - 11 ay önce Kütahya’da soğuk havada donmak üzere olan köpeğe vatandaş sahip çıktı.
Tekir Sokak Hayvanları ve Yaşam Festivali - Yunus Yuva 03:12
Tekir Sokak Hayvanları ve Yaşam Festivali - Yunus Yuva 64 izlenme - 2 yıl önce Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasıyla ünlenen Adanalı komedyen Yunus Yuva'nın, “Tekir Sokak Hayvanları ve Yaşam Festivali”ne destek vermek ve sahipsiz sokak hayvanlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla çektiği klip.
Vatandaşlar, Sokak Hayvanlarına Yardım Etti 02:25
Vatandaşlar, Sokak Hayvanlarına Yardım Etti 40 izlenme - 2 yıl önce Eskişehir'de vatandaşlar, sokak hayvanlarına yardım etti- Organizasyonu düzenleyen Kıvrık: "Sokak hayvanlarını beslemek bizim görevimiz. Yaklaşık 250 kilo mamamız var. Bisiklet ve motosikletlerle şehir dışına çıkacağız ve hayvanları besleyeceğiz.
Pugedon 00:45
Pugedon 47 izlenme - 2 yıl önce Pugedon (Plastik Ürünlerin Geri Dönüşümü) Global 1001 firmasının sosyal sorumluluk projesidir. Projenin amacı; geri dönüşümün önemini anlatmak, temiz bir çevreye sahip olmak ve insanları geri dönüşüme teşvik ederek Ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. aynı zamanda insanlara hayvan sevgisini aşılamaktadır. www.pugedon.com.tr Pugedon Mucidi Ali ÖZDEMİR