Hoşgeldiniz!

Sokak Kızı

Nazan Öncel -- Sokak Kızı 03:57
Nazan Öncel -- Sokak Kızı 9.652 izlenme - 9 yıl önce nazan öncel'in eski kliplerinden biri..
Nazan Öncel Sokak Kızı 03:57
Nazan Öncel Sokak Kızı 5.408 izlenme - 10 yıl önce
Gülriz Sururi  - Cici Bey (Sokak Kızı İrma Müzikali) 04:13
Gülriz Sururi - Cici Bey (Sokak Kızı İrma Müzikali) 469 izlenme - 2 yıl önce Gülriz Sururi, seksenli yılların sonlarında bir ara Keşanlı Ali Destanından başlayarak, oyunlarını, müzikallerini televizyon dizisi haline getirmişti. Şimdi TRT dahil bunu yapacak bir babayiğit yok. Gülriz hanımın billur sesinden, müzikalin Cici bey şarkısını dinliyoruz. (Bir de çocukken Gülriz Sururi'nin o kocaman gözlerinden korkanlar, buraya itiraf yazsınlar)
Irma La Douce - Sokak  Kızı Irma (1963 - Türkçe Altyazı) 07:46
Irma La Douce - Sokak Kızı Irma (1963 - Türkçe Altyazı) 305 izlenme - 2 yıl önce Irma La Douce, yönetmenliğini Billy Wilder' ın yaptığı 1963, ABD yapımı bir romantik komedidir. Başrollerde Jack Lemmon ve Shirley MacLaine yer aldığı filmde, deneyimsiz bir polis olan Nestor ile fahişelik yaparak geçinen Irma 'nın hikâyesi anlatılmaktadır.
Pembe Yaşam (La Vie En Rose) - Gülriz Sururi-Sokak Kızı İrma Müzikali 03:27
Pembe Yaşam (La Vie En Rose) - Gülriz Sururi-Sokak Kızı İrma Müzikali 267 izlenme - 2 yıl önce Kaldırım Serçesi ilk kez 1983'de sahnelendi. Edith Piaff'ın yaşam öyküsünden Başar Sabuncu'nun oyunlaştırdığı, Esin Engin'in müzik direktörlüğünü, Geyvan Mc Millan'ın koreografisini yaptığı Kaldırım Serçesi oyununda Gülriz Sururi'nin yanısıra Ali Sururi, Yılmaz Zafer, Bülent Erbaşar, Olcayto Ahmet Tuğsuz, Erdal Özyağcılar, Sevil ve İsmet Üstekin gibi isimler yer alıyordu. Gülriz Sururi Kaldırım Serçesi adlı müzik oyunundaki Edith Piaf yorumuyla Avni Dilligil En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü almıştır.
Nazan Öncel - Demirden Leblebi 00:40
Nazan Öncel - Demirden Leblebi 72 izlenme - 2 yıl önce 1999 yapımı harikulade albüm Demir Leblebi'nin açık ara en muhteşem şarkısı. Nefis düzenlemesinden veya hafif hiphopumsu tarzından geçtim, sözleriyle bile bugüne kadar piyasaya çıkmış bütün pop şarkılarının suratına acı ama gerçek bir tokat olarak çarpmıştır. Kendi acısını bu kadar içtenlikle ve çekinmeden, Hülya Avşar gibilerin ahlakçılık nutuklarına takmadan(gerçi Avşar kızına cuk oturan bir cevap gelmişti Nazan hanımdan, ama konumuz o değil, kapan ulan parantez) gümbür gümbür söylemesi de, Nazan Öncel'in ne kadar kendine özgü bir sanatçı olduğun belgesi değildir de nedir? En güzelini gerçi kendisi de söylemiş şarkıda: "...elimden alınan hayata, çalınan masumiyete, sıkıyorsa biri kalkıp bir şey söylesin!"