Hoşgeldiniz!

solotürk

THY Uçağı ile Türk Yıldızlarının Tarihi Uçuşu 01:42
THY Uçağı ile Türk Yıldızlarının Tarihi Uçuşu 2.635 izlenme - 5 ay önce Türk Hava Yolları’na ait Boeing 777 tipi yolcu uçağı TEKNOFEST’te yaptığı alçak uçuş şovuyla hayran bıraktı. Saniyede üç derecelik açıyla dönen dev uçağa Türk Yıldızları da eşlik etti. THY uçağı ve Türk Yıldızları birlikte kol uçuşu yaprak tarihi bir gösteriye imza attı.
THY'den Türk Yıldızları İçin Özel Klip 01:51
THY'den Türk Yıldızları İçin Özel Klip 2.185 izlenme - 4 ay önce Türk Hava Yolları, TEKNOFEST İstanbul için hazırladığı özel bir klip ile Türk yıldızları ve THY uçağının festival alanında gerçekleştirdiği gösteri uçuşunun görüntülerini yayınladı.
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 00:58
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 4.273 izlenme - 5 yıl önce İngiltere, Waddington Uluslararası Hava Gösterilerinde Show'unu Tamamladıktan Sonra İnişe Geçen Solotürk Alçalmaya Erken Başlamış Ve Bu İlginç Görüntüler Ortaya Çıkmış. Pist Başında Bekleyenler Türk'ün Gücünü Görmüş.
Solotürk - Konya 01:00
Solotürk - Konya 1.777 izlenme - 2 yıl önce Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlanan akrobasi timi 'SoloTürk' Konya semalarındaki eğitim uçuşuyla ilgili klip hazırladı.. Ülkemizin birliğini bozmaya çalışıp, insanımıza zarar veren tüm girişimler çelikten kanatlarımız altında yok olup gidecektir...
Solotürk Yine Nefes Kesti 02:46
Solotürk Yine Nefes Kesti 388 izlenme - 5 ay önce Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştirilen Sivrihisar Hava Gösterileri Airshow etkinliğinde gösteri yapan Solotürk nefesleri kesti. Yapılan hareketlerle izleyenleri adeta mest eden Türk Hava Kuvvetlerinin gözbebeği, ses hızını da geçerek vatandaşlardan büyük alkış aldı.
Solotürk F-16 Demo Team 01:12
Solotürk F-16 Demo Team 3.433 izlenme - 7 yıl önce http//www.facebook.com/SizinicinVariz
F-16'nin Yavaş Uçuşa Tepkisi - Solotürk 01:48
F-16'nin Yavaş Uçuşa Tepkisi - Solotürk 903 izlenme - 4 yıl önce F-16 uçağında Betty olarak adlandırılan sesli uyarı sistemi bulunmaktadır. Betty, F-16 pilotlarını gereken her durumda uyararak uçuşun emniyetli bir şekilde devam etmesini sağlar. Solotürk gösterilerinde yavaş uçuş hareketini icra ederken uçağın limitlerini tam anlamıyla zorlamaktadır. İniş-kalkış süratinden bile daha düşük bir süratte havada olan uçak pilotu devamlı uyarmakta ve uçağı düzeltmeye çalışmaktadır.
SoloTürk'ün Sesini Duyunca Panikleyen Yunanistan Dış İşleri Bakanı 01:04
SoloTürk'ün Sesini Duyunca Panikleyen Yunanistan Dış İşleri Bakanı 203 izlenme - 6 ay önce Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, İzmir'de 9 Eylül'de düzenlenecek gösteri için prova yapan SoloTürk'ün sesini duyunca kısa süreli panik yaşamış.
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 02:55
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 1.608 izlenme - 4 yıl önce Türk Yıldızları Çek Cumhuriyetinde Yapılan NATO Gösterilerinde Marifetlerini Sergiliyor Kokpite Takılan Kamera Sayesinde Uçakların İçindende Görüntüler Var Muhteşem Bir Zevk İyi Seyirler.
Solotürk Gören Masum İngilizler 00:36
Solotürk Gören Masum İngilizler 1.377 izlenme - 4 yıl önce Türk Akrobasi Uçaklarından Solotürk Kıbrısta Bir Gösteriye Gider Kıbrısa Tatile Gelen Bir İngiliz İse Solotürk'ün Hızı Karşısında Şaşkınlığına Engel Olamaz
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 00:58
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 1.117 izlenme - 4 yıl önce İngiltere, Waddington Uluslararası Hava Gösterilerinde Show'unu tamamladıktan sonra inişe geçen Solotürk alçalmaya erken başlamış ve bu ilginç görüntüler ortaya çıkmış. Pist başında bekleyenler Türk'ün gücünü görmüş.
Solotürk'ten Tarihi Uçuş 06:17
Solotürk'ten Tarihi Uçuş 1.266 izlenme - 5 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde bir ilke imza attı. Havada yakıt ikmali yapıldıktan sonra gerçekleştirilen ve bu özelliğiyle tek olan gösterinin her aşaması görüntülendi.Kars semalarında beğeniyle izlenen gösteri öncesinde Solotürk ekibinin filolarındaki hazırlıklarını, uçağın Ankara'dan hareketini, Solotürk'ün havadaki yakıt ikmalini, gösteri sırasında pilotun kokpitteki hareketlerini ve "tarihe geçen" gösteriyle ilgili her detay kaydedildi. 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığındaki "Kurt" çağrı kodlu 141'nci Filo bünyesindeki Solotürk ekibi, son hazırlıklarını gösteri öncesi yaptıkları brifingle tamamladı. İzlenecek rotanın, gösterinin detaylarının, meteorolojik durumun, arazi şartlarının ve havada gerçekleştirilecek yakıt ikmalinin konuşulduğu toplantıda Solotürk'ün pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt gösteriye ilişkin detayları anlattı. Toplantının bitiminde Yüzbaşı Kurt, teçhizat odasına geçerek uçuş için hazırlıklarını yapmaya başladı. Uçuş teçhizatlarını kuşanan Kurt, uçuşa ilişkin dijital bilgileri de almasının ardından uçağına gitti. Uçağın başında Solotürk'ün bakım ve destek ekiplerince karşılanan Yüzbaşı Kurt, teknisyenlerle uçağın kontrollerini yaptı. Kontrollerin ardından kokpite çıkan Kurt, motoru çalıştırdı. HAVADA YAKIT İKMALİ Gösterinin Kars'ta olmasından dolayı Solotürk'e gökyüzünde yakıt ikmali yapıldı. Bunun için 10. Tanker Üs 101. Havada Yakıt İkmal Filo Komutanlığına bağlı KC-135 R tipi tanker uçağı yapılan kontrollerinin ardından İncilirlik'ten havalandı. Tanker uçağı Kars üzerinde buluştuğu Solotürk'e yakıt ikmali yaptı. SOLOTÜRK PİLOTLARINA ÖZEL ARMA Zorlu gösterilere imza atan Solotürk pilotları, kollarına taktıkları armalarıyla da diğer pilotlardan ayrılıyor. Bir F-16 uçağının tüm kabiliyetlerini kullanan pilotlar, gösteri sırasında insan bünyesinin kaldırabileceği maksimum pozitif ve negatif G kuvvetine maruz kalıyorlar. İnsan fizyolojisinin limitlerini zorlayan bu durumlarda bazen pilotlara vücut ağırlıklarının 9 katı yük binerken bazen de vücutlarının üç kat hafiflediğini hissediyorlar. Pilotlar bu zorlu durumlarda dahi gösterilerini sürdürüyor. Tüm bunların anlatıldığı ve G kuvveti göstergesi şeklinde hazırlanan armada, pilotların gösteri sırasında maaruz kaldıkları G kuvvetine atıfta bulunularak "Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor" yazıyor. Bu arma sadece Solotürk uçağıyla gösteri yapan pilotlara veriliyor.
23 Nisan - Büyük Hayaller Cesaret İster 03:11
23 Nisan - Büyük Hayaller Cesaret İster 1.211 izlenme - 3 yıl önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Ulusal egemenliğimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ile özdeşleşen değerlerin izinde, vatan ve millet sevgisiyle dolu, çağdaş bireyler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Bu film, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu çocuklarımızla paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.
KKTC - SoloTürk Gösterisi (Tamamı) 23:02
KKTC - SoloTürk Gösterisi (Tamamı) 583 izlenme - 3 yıl önce Kktc solotürk gösterisi kesintisiz kokpit içi çekim; anlatım eşliğinde...
Solotürk'ten Tarihi Gösteri 02:58
Solotürk'ten Tarihi Gösteri 983 izlenme - 5 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde ilke imza attı.
Sağanak Yağmur Altında Akrobasi Yapmak - Solotürk 04:54
Sağanak Yağmur Altında Akrobasi Yapmak - Solotürk 649 izlenme - 4 yıl önce İlk kez Türk Hava Kuvvetlerinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında ortaya çıkan Solotürk hava akrobasi takımının Hollanda hava kuvvetlerinin kuruluşunun 100'üncü yıl kutlamaları kapsamında ağır hava şartlarında gerçekleştirdiği gösteriyi izliyoruz, efendim...
Türk Hava Kuvvetleri 103.Yıl Kutlamaları SOLOTÜRK Gösterisi 25:58
Türk Hava Kuvvetleri 103.Yıl Kutlamaları SOLOTÜRK Gösterisi 442 izlenme - 3 yıl önce Türk Hava Kuvvetleri'nin 103.Yılı Eskişehir'deki gösterilerle kutlandı.Türk Yıldızları da bu kutlamada gösteri yaptı.Gösteride Hava Kuvvetleri'nin envanterindeki uçakları selamlama geçişi yaptı. Ayrıca bu gösteride seyirciler SOLOTÜRK pilotu YZB.Yusuf KURT'un pistbaşı yapmadan önceki uçak kontrolleri ve kalkış için telsiz konuşmalarını da daha yakından görmüş oldular.
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 02:55
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 637 izlenme - 5 yıl önce Türk Yıldızları Çek Cumhuriyetinde Yapılan NATO Gösterilerinde Marifetlerini Sergiliyor Kokpite Takılan Kamera Sayesinde Uçakların İçindende Görüntüler Var Muhteşem Bir Zevk İyi Seyirler.
Kenan Sofuoğlu F-16 Uçağıyla Yarıştı (Teknofest İstanbul 20 Eylül Perşembe) 01:35
Kenan Sofuoğlu F-16 Uçağıyla Yarıştı (Teknofest İstanbul 20 Eylül Perşembe) 70 izlenme - 5 ay önce TEKNOFEST'te bir ilke imza atıldı. Kenan Sofuoğlu motoruyla SOLOTÜRK F16 uçağına meydan okudu. Rüzgar hızındaki yarışın galibi Sofuoğlu oldu.
Türk Yıldızları'nın Kokpitinden İstanbul Boğazı Manzarası 00:42
Türk Yıldızları'nın Kokpitinden İstanbul Boğazı Manzarası 63 izlenme - 5 ay önce İstanbul'da düzenlenen Teknofest 2018'e katılan Türk Yıldızları'nın boğaz üzerinde yaptığı uçuş kokpitten görüntülendi. İstanbul'u kanatları altına alan Türk Hava Kuvvetlerinin Akrobasi Timi Türk Yıldızları boğaz üzerinde yaptığı uçuş ile milyonların başını gökyüzüne çevirdi.
Solo Türk Kalkış 00:41
Solo Türk Kalkış 355 izlenme - 4 yıl önce 1.Gösteri Pilotu Yzb.Yusuf KURT'un pilotluğunu yaptığı Solo Türk'ü diğer "solo" ekiplerden ayıran en önemli özelliği ise 3 metrede iniş takımlarını toplayıp 10 metrede terse geçiğ tırmanmasıdır.Ekibin 2.Gösteri Pilotu Erhan GÜNAR'dır. Gösteri de kullanılan uçak F-16C Block 40'dır.Ayrıca gösteriyi görsel olarak zenginleştirmek için kanat uçlarında duman üreteci bulınmaktadır.
Solotürk Kokpitinde Bir İlk 15:21
Solotürk Kokpitinde Bir İlk 262 izlenme - 4 yıl önce Solotürk Kokpitinde Bir İlk
Solotürk'ün Kabin İçi Görüntüleri Nefes Kesti 05:42
Solotürk'ün Kabin İçi Görüntüleri Nefes Kesti 270 izlenme - 2 yıl önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çanakkale Boğazı'nda, Çanakkale Kara Savaşları'nın 102. yılı anma törenlerinde Şehitler Abidesi'nde gösteri uçuşu yapan Türk Hava Kuvvetleri'nin gösteri uçağı Solo Türk'ün kabin içi görüntüleri yayınlandı. Parmak ısırtan gösterinin kabin içi görüntüleri de nefes kesti.
Solotürk afyon gösterisi (26 ağustos 2012) 01:42
Solotürk afyon gösterisi (26 ağustos 2012) 380 izlenme - 7 yıl önce YerAfyonkarahisar Hv.Myd.K.lığıTarih 26 Ağustos 2012 Saat 1800TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
Solotürk Pilotunun 10 Metredeki Şovu 01:00
Solotürk Pilotunun 10 Metredeki Şovu 153 izlenme - 2 yıl önce Pistten kalktıktan hemen sonra, henüz 10 metre yükseklikteyken iniş takımlarını toplayıp, ters dönen SOLOTÜRK pilotunun bu gösterisi tüm dünyanın dikkatini çekti.
Fetih Şöleni'nde Türk Yıldızları'ndan Muhteşem Gösteri 20:45
Fetih Şöleni'nde Türk Yıldızları'ndan Muhteşem Gösteri 243 izlenme - 3 yıl önce İstanbul'un Fethi'nin 563. yıldönümü Yenikapı'da düzenlenen Fetih Şöleni'nden Türk Yıldızları muhteşem bir gösteri yaptı
Solotürk Nefes Kesti 02:32
Solotürk Nefes Kesti 188 izlenme - 3 yıl önce SOLOTÜRK nefes kesti!
SOLOTÜRK Pilotunun Kokpit Görüntüleri 00:57
SOLOTÜRK Pilotunun Kokpit Görüntüleri 69 izlenme - 1 yıl önce SOLOTÜRK pilotunun kokpit görüntüleri yayınlandı Gökyüzündeki cesur hareketleri ve şovlarıyla uluslararası ödüller alan SOLOTÜRK pilotunun kokpitteki görüntüsü, sosyal medyada ilgi gördü.
Kenan Sofuoğlu F-16'ya Karşı Yarıştı (Teknofest İstanbul 20 Eylül Perşembe) 06:37
Kenan Sofuoğlu F-16'ya Karşı Yarıştı (Teknofest İstanbul 20 Eylül Perşembe) 35 izlenme - 5 ay önce TEKNOFEST kapsamında şampiyon motosikletçi ve AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun F-16 uçağıyla yarıştığı anlar nefesleri kesti. Adete hız rekoru kırılan yarış, hem havadan hem de kask kamerasıyla görüntülendi.
Kenan Sofuoğlu, F-16 ve F1 Aracına Karşı Yarıştı 01:16
Kenan Sofuoğlu, F-16 ve F1 Aracına Karşı Yarıştı 43 izlenme - 5 ay önce Teknofest İstanbul'da eski dünya motosiklet şampiyonu AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, kullandığı motosiklet ile Formula 1 aracı, spor araçlar, Solotürk F-16 uçağı ve bir iş jeti ile yarıştı. Nefes kesen yarışı Sofuoğlu kazandı. Üçüncü Havaalanı sahasında gerçekleştirilen yarışı çok sayıda kişi izlerken ortaya renkli görüntüler de çıktı.