Hoşgeldiniz!

solotürk

Solotürk - Konya 01:00
Solotürk - Konya 1.719 izlenme - 1 yıl önce Konya'daki 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlanan akrobasi timi 'SoloTürk' Konya semalarındaki eğitim uçuşuyla ilgili klip hazırladı.. Ülkemizin birliğini bozmaya çalışıp, insanımıza zarar veren tüm girişimler çelikten kanatlarımız altında yok olup gidecektir...
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 00:58
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 4.233 izlenme - 4 yıl önce İngiltere, Waddington Uluslararası Hava Gösterilerinde Show'unu Tamamladıktan Sonra İnişe Geçen Solotürk Alçalmaya Erken Başlamış Ve Bu İlginç Görüntüler Ortaya Çıkmış. Pist Başında Bekleyenler Türk'ün Gücünü Görmüş.
F-16'nin Yavaş Uçuşa Tepkisi - Solotürk 01:48
F-16'nin Yavaş Uçuşa Tepkisi - Solotürk 875 izlenme - 3 yıl önce F-16 uçağında Betty olarak adlandırılan sesli uyarı sistemi bulunmaktadır. Betty, F-16 pilotlarını gereken her durumda uyararak uçuşun emniyetli bir şekilde devam etmesini sağlar. Solotürk gösterilerinde yavaş uçuş hareketini icra ederken uçağın limitlerini tam anlamıyla zorlamaktadır. İniş-kalkış süratinden bile daha düşük bir süratte havada olan uçak pilotu devamlı uyarmakta ve uçağı düzeltmeye çalışmaktadır.
Solotürk F-16 Demo Team 01:12
Solotürk F-16 Demo Team 3.300 izlenme - 6 yıl önce http//www.facebook.com/SizinicinVariz
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 02:55
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 1.441 izlenme - 3 yıl önce Türk Yıldızları Çek Cumhuriyetinde Yapılan NATO Gösterilerinde Marifetlerini Sergiliyor Kokpite Takılan Kamera Sayesinde Uçakların İçindende Görüntüler Var Muhteşem Bir Zevk İyi Seyirler.
Solotürk Gören Masum İngilizler 00:36
Solotürk Gören Masum İngilizler 1.313 izlenme - 3 yıl önce Türk Akrobasi Uçaklarından Solotürk Kıbrısta Bir Gösteriye Gider Kıbrısa Tatile Gelen Bir İngiliz İse Solotürk'ün Hızı Karşısında Şaşkınlığına Engel Olamaz
23 Nisan - Büyük Hayaller Cesaret İster 03:11
23 Nisan - Büyük Hayaller Cesaret İster 1.200 izlenme - 2 yıl önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Ulusal egemenliğimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ile özdeşleşen değerlerin izinde, vatan ve millet sevgisiyle dolu, çağdaş bireyler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Bu film, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu çocuklarımızla paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.
Solotürk'ten Tarihi Uçuş 06:17
Solotürk'ten Tarihi Uçuş 1.243 izlenme - 4 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde bir ilke imza attı. Havada yakıt ikmali yapıldıktan sonra gerçekleştirilen ve bu özelliğiyle tek olan gösterinin her aşaması görüntülendi.Kars semalarında beğeniyle izlenen gösteri öncesinde Solotürk ekibinin filolarındaki hazırlıklarını, uçağın Ankara'dan hareketini, Solotürk'ün havadaki yakıt ikmalini, gösteri sırasında pilotun kokpitteki hareketlerini ve "tarihe geçen" gösteriyle ilgili her detay kaydedildi. 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığındaki "Kurt" çağrı kodlu 141'nci Filo bünyesindeki Solotürk ekibi, son hazırlıklarını gösteri öncesi yaptıkları brifingle tamamladı. İzlenecek rotanın, gösterinin detaylarının, meteorolojik durumun, arazi şartlarının ve havada gerçekleştirilecek yakıt ikmalinin konuşulduğu toplantıda Solotürk'ün pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt gösteriye ilişkin detayları anlattı. Toplantının bitiminde Yüzbaşı Kurt, teçhizat odasına geçerek uçuş için hazırlıklarını yapmaya başladı. Uçuş teçhizatlarını kuşanan Kurt, uçuşa ilişkin dijital bilgileri de almasının ardından uçağına gitti. Uçağın başında Solotürk'ün bakım ve destek ekiplerince karşılanan Yüzbaşı Kurt, teknisyenlerle uçağın kontrollerini yaptı. Kontrollerin ardından kokpite çıkan Kurt, motoru çalıştırdı. HAVADA YAKIT İKMALİ Gösterinin Kars'ta olmasından dolayı Solotürk'e gökyüzünde yakıt ikmali yapıldı. Bunun için 10. Tanker Üs 101. Havada Yakıt İkmal Filo Komutanlığına bağlı KC-135 R tipi tanker uçağı yapılan kontrollerinin ardından İncilirlik'ten havalandı. Tanker uçağı Kars üzerinde buluştuğu Solotürk'e yakıt ikmali yaptı. SOLOTÜRK PİLOTLARINA ÖZEL ARMA Zorlu gösterilere imza atan Solotürk pilotları, kollarına taktıkları armalarıyla da diğer pilotlardan ayrılıyor. Bir F-16 uçağının tüm kabiliyetlerini kullanan pilotlar, gösteri sırasında insan bünyesinin kaldırabileceği maksimum pozitif ve negatif G kuvvetine maruz kalıyorlar. İnsan fizyolojisinin limitlerini zorlayan bu durumlarda bazen pilotlara vücut ağırlıklarının 9 katı yük binerken bazen de vücutlarının üç kat hafiflediğini hissediyorlar. Pilotlar bu zorlu durumlarda dahi gösterilerini sürdürüyor. Tüm bunların anlatıldığı ve G kuvveti göstergesi şeklinde hazırlanan armada, pilotların gösteri sırasında maaruz kaldıkları G kuvvetine atıfta bulunularak "Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor" yazıyor. Bu arma sadece Solotürk uçağıyla gösteri yapan pilotlara veriliyor.
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 00:58
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 978 izlenme - 3 yıl önce İngiltere, Waddington Uluslararası Hava Gösterilerinde Show'unu tamamladıktan sonra inişe geçen Solotürk alçalmaya erken başlamış ve bu ilginç görüntüler ortaya çıkmış. Pist başında bekleyenler Türk'ün gücünü görmüş.
SOLOTÜRK Pilotunun Kokpit Görüntüleri 00:57
SOLOTÜRK Pilotunun Kokpit Görüntüleri 58 izlenme - 3 ay önce SOLOTÜRK pilotunun kokpit görüntüleri yayınlandı Gökyüzündeki cesur hareketleri ve şovlarıyla uluslararası ödüller alan SOLOTÜRK pilotunun kokpitteki görüntüsü, sosyal medyada ilgi gördü.
KKTC - SoloTürk Gösterisi (Tamamı) 23:02
KKTC - SoloTürk Gösterisi (Tamamı) 553 izlenme - 2 yıl önce Kktc solotürk gösterisi kesintisiz kokpit içi çekim; anlatım eşliğinde...
Solotürk'ten Tarihi Gösteri 02:58
Solotürk'ten Tarihi Gösteri 973 izlenme - 4 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde ilke imza attı.
Sağanak Yağmur Altında Akrobasi Yapmak - Solotürk 04:54
Sağanak Yağmur Altında Akrobasi Yapmak - Solotürk 620 izlenme - 3 yıl önce İlk kez Türk Hava Kuvvetlerinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında ortaya çıkan Solotürk hava akrobasi takımının Hollanda hava kuvvetlerinin kuruluşunun 100'üncü yıl kutlamaları kapsamında ağır hava şartlarında gerçekleştirdiği gösteriyi izliyoruz, efendim...
Solotürk'ün Kabin İçi Görüntüleri Nefes Kesti 05:42
Solotürk'ün Kabin İçi Görüntüleri Nefes Kesti 234 izlenme - 9 ay önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çanakkale Boğazı'nda, Çanakkale Kara Savaşları'nın 102. yılı anma törenlerinde Şehitler Abidesi'nde gösteri uçuşu yapan Türk Hava Kuvvetleri'nin gösteri uçağı Solo Türk'ün kabin içi görüntüleri yayınlandı. Parmak ısırtan gösterinin kabin içi görüntüleri de nefes kesti.
Solotürk'ün Provası Bile Nefes Kesti 06:15
Solotürk'ün Provası Bile Nefes Kesti 35 izlenme - 2 ay önce Edirne´nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’nci yıl dönümü kutlamaları kapsamında 25 Kasım’da gösteri yapacak olan Türk Hava Kuvvetleri´nin gözbebeği SOLOTÜRK, F-16 jet uçaklarıyla prova uçuşu yaptı. Prova uçuşu, büyük heyecanla izlendi 25 Kasım tarihinde, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü kutlamaları kapsamında gösteri yapacak olan SOLOTÜRK, F-16 jetleriyle prova uçuşu yaptı. Selimiye Camii ve kent semalarında uçan jetlerin çıkardığı yüksek ses, kısa süreli paniğe neden olurken, gösteri, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. 'GÖZÜMÜZ YUKARIDA KALDI' Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğeri Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, provaların bile büyük hayranlık uyandırdığını ifade ederek, "Ay yıldızlı bir kahraman geçti üzerimizden. Tabi ki prova ama, 25 Kasım gerçek gösteri de biz heyecandan öleceğiz herhalde. Muhteşem bir prova uçuşu oldu. Gözümüz hep yukarıda kaldı" şeklinde konuştu. 'GURUR VE ONUR VERİCİ' Sivas’tan gezmek için Edirne’ye gelen Mustafa Yıldızdal da jetlerin uçtuğunu görenlerin önce korktuklarını ama gösteri uçuşu olduğunu öğrendikten sonra hayranlıkla izlediğini anlattı. Gösteriden büyük keyif aldığını söyleyen Esin Aktürk ise "Gösteri harikaydı, gurur ve onur verici. Türk halkı olarak askerimizle, polisimiz, emniyet güçlerimizle gurur duymalıyız. Ne Atatürk’ü ne de şehitlerimizi asla unutmamalıyız" dedi.
Türk Hava Kuvvetleri 103.Yıl Kutlamaları SOLOTÜRK Gösterisi 25:58
Türk Hava Kuvvetleri 103.Yıl Kutlamaları SOLOTÜRK Gösterisi 361 izlenme - 2 yıl önce Türk Hava Kuvvetleri'nin 103.Yılı Eskişehir'deki gösterilerle kutlandı.Türk Yıldızları da bu kutlamada gösteri yaptı.Gösteride Hava Kuvvetleri'nin envanterindeki uçakları selamlama geçişi yaptı. Ayrıca bu gösteride seyirciler SOLOTÜRK pilotu YZB.Yusuf KURT'un pistbaşı yapmadan önceki uçak kontrolleri ve kalkış için telsiz konuşmalarını da daha yakından görmüş oldular.
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 02:55
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 606 izlenme - 4 yıl önce Türk Yıldızları Çek Cumhuriyetinde Yapılan NATO Gösterilerinde Marifetlerini Sergiliyor Kokpite Takılan Kamera Sayesinde Uçakların İçindende Görüntüler Var Muhteşem Bir Zevk İyi Seyirler.
Solotürk Kokpitinde Bir İlk 15:21
Solotürk Kokpitinde Bir İlk 258 izlenme - 3 yıl önce Solotürk Kokpitinde Bir İlk
Solotürk Pilotunun 10 Metredeki Şovu 01:00
Solotürk Pilotunun 10 Metredeki Şovu 126 izlenme - 11 ay önce Pistten kalktıktan hemen sonra, henüz 10 metre yükseklikteyken iniş takımlarını toplayıp, ters dönen SOLOTÜRK pilotunun bu gösterisi tüm dünyanın dikkatini çekti.
Solotürk'ten Yavaş Uçuş Rekoru 01:00
Solotürk'ten Yavaş Uçuş Rekoru 56 izlenme - 5 ay önce Türk Hava Kuvvetleri'nin gösteri uçağı SOLOTÜRK, saatte 180 kilometre hızla uçarak "yavaş uçuş" rekorunu kırdı.
Solo Türk Kalkış 00:41
Solo Türk Kalkış 308 izlenme - 3 yıl önce 1.Gösteri Pilotu Yzb.Yusuf KURT'un pilotluğunu yaptığı Solo Türk'ü diğer "solo" ekiplerden ayıran en önemli özelliği ise 3 metrede iniş takımlarını toplayıp 10 metrede terse geçiğ tırmanmasıdır.Ekibin 2.Gösteri Pilotu Erhan GÜNAR'dır. Gösteri de kullanılan uçak F-16C Block 40'dır.Ayrıca gösteriyi görsel olarak zenginleştirmek için kanat uçlarında duman üreteci bulınmaktadır.
Fetih Şöleni'nde Türk Yıldızları'ndan Muhteşem Gösteri 20:45
Fetih Şöleni'nde Türk Yıldızları'ndan Muhteşem Gösteri 238 izlenme - 2 yıl önce İstanbul'un Fethi'nin 563. yıldönümü Yenikapı'da düzenlenen Fetih Şöleni'nden Türk Yıldızları muhteşem bir gösteri yaptı
Solotürk Nefes Kesti 02:32
Solotürk Nefes Kesti 184 izlenme - 2 yıl önce SOLOTÜRK nefes kesti!
Solotürk afyon gösterisi (26 ağustos 2012) 01:42
Solotürk afyon gösterisi (26 ağustos 2012) 379 izlenme - 6 yıl önce YerAfyonkarahisar Hv.Myd.K.lığıTarih 26 Ağustos 2012 Saat 1800TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
SoloTürk İzmit Gösterisi (Kokpit İçi) 08:07
SoloTürk İzmit Gösterisi (Kokpit İçi) 140 izlenme - 2 yıl önce Solotürk'ün, 28 Haziran İzmit'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde yaptığı harikulade gösterisi.
Slovakya'da Solotürk Rüzgarı 01:47
Slovakya'da Solotürk Rüzgarı 29 izlenme - 5 ay önce Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK, Slovakya Uluslararası Hava Gösterisi'nde (SIAF 2017) "En İyi Gösteri Uçuşu" ödülüne layık görüldü.
Solotürk'ü Hayranlıkla İzlediler 03:00
Solotürk'ü Hayranlıkla İzlediler 269 izlenme - 3 yıl önce Eskişehir'de, Türk Hava Kuvvetleri'nin 103. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türk Yıldızları ve SoloTürk'ün gösterilerini 130 bin kişi izledi.
SOLOTÜRK 2015 Tanıtım Filmi 03:02
SOLOTÜRK 2015 Tanıtım Filmi 229 izlenme - 3 yıl önce Türk Hava Kuvvetleri'nin Türk milletine armağanı olarak oluşturulan SOLOTÜRK 2014 gösteri sezonunu 10 Kasım'da Ata'ya saygı uçuşu ile kapattı.Ekibin 1.Pilotu Yzb.Yusuf KURT,2.Pilot ise Yzb.Erhan GÜNAR'dır. Pilotlar aynı zamanda 141.Kurt Filo'da öğretmen pilot olarak görev yapmaktadırlar.Kullanılan uçakta boya haricinde herhangi bir değişiklik yoktur.Gösteri olmadığı günlerde bu uçakla görev uçuşu yapılmaktadır(geçen aylarda Ege'de gece uçuşu da yapılmış).Uçak F-16C Block 40'dır.
SOLOTÜRK'ten Gökyüzünde Harmandalı 01:37
SOLOTÜRK'ten Gökyüzünde Harmandalı 132 izlenme - 2 yıl önce SOLOTÜRK'ten Gökyüzünde Harmandalı Alçak İnişle İngilizlerin aklını alan SoloTürk Pilotu bu kez de F-16'ya Harmandalı oynattı.
İzleyenlere Konuşma Yapan Solotürk Pilotu 01:03
İzleyenlere Konuşma Yapan Solotürk Pilotu 132 izlenme - 2 yıl önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayram'ı törenlerinde gösteri uçuşu yapan Solotürk pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt'un tören alanına konuşma yaptığı anlar böyle kaydedildi.