Hoşgeldiniz!

solotürk

Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 00:58
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 3.977 izlenme - 2 yıl önce İngiltere, Waddington Uluslararası Hava Gösterilerinde Show'unu Tamamladıktan Sonra İnişe Geçen Solotürk Alçalmaya Erken Başlamış Ve Bu İlginç Görüntüler Ortaya Çıkmış. Pist Başında Bekleyenler Türk'ün Gücünü Görmüş.
23 Nisan - Büyük Hayaller Cesaret İster 03:11
23 Nisan - Büyük Hayaller Cesaret İster 1.166 izlenme - 6 ay önce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Ulusal egemenliğimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ile özdeşleşen değerlerin izinde, vatan ve millet sevgisiyle dolu, çağdaş bireyler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Bu film, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu çocuklarımızla paylaşmak amacıyla hazırlanmıştır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü bir kez daha sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.
F-16'nin Yavaş Uçuşa Tepkisi - Solotürk 01:48
F-16'nin Yavaş Uçuşa Tepkisi - Solotürk 696 izlenme - 2 yıl önce F-16 uçağında Betty olarak adlandırılan sesli uyarı sistemi bulunmaktadır. Betty, F-16 pilotlarını gereken her durumda uyararak uçuşun emniyetli bir şekilde devam etmesini sağlar. Solotürk gösterilerinde yavaş uçuş hareketini icra ederken uçağın limitlerini tam anlamıyla zorlamaktadır. İniş-kalkış süratinden bile daha düşük bir süratte havada olan uçak pilotu devamlı uyarmakta ve uçağı düzeltmeye çalışmaktadır.
Solotürk F-16 Demo Team 01:12
Solotürk F-16 Demo Team 3.087 izlenme - 5 yıl önce http//www.facebook.com/SizinicinVariz
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 02:55
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 1.189 izlenme - 1 yıl önce Türk Yıldızları Çek Cumhuriyetinde Yapılan NATO Gösterilerinde Marifetlerini Sergiliyor Kokpite Takılan Kamera Sayesinde Uçakların İçindende Görüntüler Var Muhteşem Bir Zevk İyi Seyirler.
Solotürk Gören Masum İngilizler 00:36
Solotürk Gören Masum İngilizler 1.141 izlenme - 2 yıl önce Türk Akrobasi Uçaklarından Solotürk Kıbrısta Bir Gösteriye Gider Kıbrısa Tatile Gelen Bir İngiliz İse Solotürk'ün Hızı Karşısında Şaşkınlığına Engel Olamaz
Fetih Şöleni'nde Türk Yıldızları'ndan Muhteşem Gösteri 20:45
Fetih Şöleni'nde Türk Yıldızları'ndan Muhteşem Gösteri 218 izlenme - 5 ay önce İstanbul'un Fethi'nin 563. yıldönümü Yenikapı'da düzenlenen Fetih Şöleni'nden Türk Yıldızları muhteşem bir gösteri yaptı
KKTC - SoloTürk Gösterisi (Tamamı) 23:02
KKTC - SoloTürk Gösterisi (Tamamı) 422 izlenme - 1 yıl önce Kktc solotürk gösterisi kesintisiz kokpit içi çekim; anlatım eşliğinde...
Solotürk'ten Tarihi Uçuş 06:17
Solotürk'ten Tarihi Uçuş 1.161 izlenme - 3 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde bir ilke imza attı. Havada yakıt ikmali yapıldıktan sonra gerçekleştirilen ve bu özelliğiyle tek olan gösterinin her aşaması görüntülendi.Kars semalarında beğeniyle izlenen gösteri öncesinde Solotürk ekibinin filolarındaki hazırlıklarını, uçağın Ankara'dan hareketini, Solotürk'ün havadaki yakıt ikmalini, gösteri sırasında pilotun kokpitteki hareketlerini ve "tarihe geçen" gösteriyle ilgili her detay kaydedildi. 4'üncü Ana Jet Üs Komutanlığındaki "Kurt" çağrı kodlu 141'nci Filo bünyesindeki Solotürk ekibi, son hazırlıklarını gösteri öncesi yaptıkları brifingle tamamladı. İzlenecek rotanın, gösterinin detaylarının, meteorolojik durumun, arazi şartlarının ve havada gerçekleştirilecek yakıt ikmalinin konuşulduğu toplantıda Solotürk'ün pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt gösteriye ilişkin detayları anlattı. Toplantının bitiminde Yüzbaşı Kurt, teçhizat odasına geçerek uçuş için hazırlıklarını yapmaya başladı. Uçuş teçhizatlarını kuşanan Kurt, uçuşa ilişkin dijital bilgileri de almasının ardından uçağına gitti. Uçağın başında Solotürk'ün bakım ve destek ekiplerince karşılanan Yüzbaşı Kurt, teknisyenlerle uçağın kontrollerini yaptı. Kontrollerin ardından kokpite çıkan Kurt, motoru çalıştırdı. HAVADA YAKIT İKMALİ Gösterinin Kars'ta olmasından dolayı Solotürk'e gökyüzünde yakıt ikmali yapıldı. Bunun için 10. Tanker Üs 101. Havada Yakıt İkmal Filo Komutanlığına bağlı KC-135 R tipi tanker uçağı yapılan kontrollerinin ardından İncilirlik'ten havalandı. Tanker uçağı Kars üzerinde buluştuğu Solotürk'e yakıt ikmali yaptı. SOLOTÜRK PİLOTLARINA ÖZEL ARMA Zorlu gösterilere imza atan Solotürk pilotları, kollarına taktıkları armalarıyla da diğer pilotlardan ayrılıyor. Bir F-16 uçağının tüm kabiliyetlerini kullanan pilotlar, gösteri sırasında insan bünyesinin kaldırabileceği maksimum pozitif ve negatif G kuvvetine maruz kalıyorlar. İnsan fizyolojisinin limitlerini zorlayan bu durumlarda bazen pilotlara vücut ağırlıklarının 9 katı yük binerken bazen de vücutlarının üç kat hafiflediğini hissediyorlar. Pilotlar bu zorlu durumlarda dahi gösterilerini sürdürüyor. Tüm bunların anlatıldığı ve G kuvveti göstergesi şeklinde hazırlanan armada, pilotların gösteri sırasında maaruz kaldıkları G kuvvetine atıfta bulunularak "Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor" yazıyor. Bu arma sadece Solotürk uçağıyla gösteri yapan pilotlara veriliyor.
Solotürk'ten Tarihi Gösteri 02:58
Solotürk'ten Tarihi Gösteri 957 izlenme - 3 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde ilke imza attı.
Sağanak Yağmur Altında Akrobasi Yapmak - Solotürk 04:54
Sağanak Yağmur Altında Akrobasi Yapmak - Solotürk 558 izlenme - 2 yıl önce İlk kez Türk Hava Kuvvetlerinin 100. yıl etkinlikleri kapsamında ortaya çıkan Solotürk hava akrobasi takımının Hollanda hava kuvvetlerinin kuruluşunun 100'üncü yıl kutlamaları kapsamında ağır hava şartlarında gerçekleştirdiği gösteriyi izliyoruz, efendim...
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 00:58
Solotürk'ün Aşırı Alçak Geçişi 655 izlenme - 2 yıl önce İngiltere, Waddington Uluslararası Hava Gösterilerinde Show'unu tamamladıktan sonra inişe geçen Solotürk alçalmaya erken başlamış ve bu ilginç görüntüler ortaya çıkmış. Pist başında bekleyenler Türk'ün gücünü görmüş.
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 02:55
Türk Yıldızları - Çek Cumhuriyeti Gösterisi (NATO Gösterileri) 570 izlenme - 2 yıl önce Türk Yıldızları Çek Cumhuriyetinde Yapılan NATO Gösterilerinde Marifetlerini Sergiliyor Kokpite Takılan Kamera Sayesinde Uçakların İçindende Görüntüler Var Muhteşem Bir Zevk İyi Seyirler.
Solotürk Kokpitinde Bir İlk 15:21
Solotürk Kokpitinde Bir İlk 240 izlenme - 2 yıl önce Solotürk Kokpitinde Bir İlk
Türk Hava Kuvvetleri 103.Yıl Kutlamaları SOLOTÜRK Gösterisi 25:58
Türk Hava Kuvvetleri 103.Yıl Kutlamaları SOLOTÜRK Gösterisi 197 izlenme - 1 yıl önce Türk Hava Kuvvetleri'nin 103.Yılı Eskişehir'deki gösterilerle kutlandı.Türk Yıldızları da bu kutlamada gösteri yaptı.Gösteride Hava Kuvvetleri'nin envanterindeki uçakları selamlama geçişi yaptı. Ayrıca bu gösteride seyirciler SOLOTÜRK pilotu YZB.Yusuf KURT'un pistbaşı yapmadan önceki uçak kontrolleri ve kalkış için telsiz konuşmalarını da daha yakından görmüş oldular.
Solotürk Nefes Kesti 02:32
Solotürk Nefes Kesti 164 izlenme - 1 yıl önce SOLOTÜRK nefes kesti!
Solo Türk Kalkış 00:41
Solo Türk Kalkış 233 izlenme - 2 yıl önce 1.Gösteri Pilotu Yzb.Yusuf KURT'un pilotluğunu yaptığı Solo Türk'ü diğer "solo" ekiplerden ayıran en önemli özelliği ise 3 metrede iniş takımlarını toplayıp 10 metrede terse geçiğ tırmanmasıdır.Ekibin 2.Gösteri Pilotu Erhan GÜNAR'dır. Gösteri de kullanılan uçak F-16C Block 40'dır.Ayrıca gösteriyi görsel olarak zenginleştirmek için kanat uçlarında duman üreteci bulınmaktadır.
SoloTürk İzmit Gösterisi (Kokpit İçi) 08:07
SoloTürk İzmit Gösterisi (Kokpit İçi) 114 izlenme - 1 yıl önce Solotürk'ün, 28 Haziran İzmit'in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde yaptığı harikulade gösterisi.
SOLOTÜRK'ten Gökyüzünde Harmandalı 01:37
SOLOTÜRK'ten Gökyüzünde Harmandalı 108 izlenme - 12 ay önce SOLOTÜRK'ten Gökyüzünde Harmandalı Alçak İnişle İngilizlerin aklını alan SoloTürk Pilotu bu kez de F-16'ya Harmandalı oynattı.
Solotürk afyon gösterisi (26 ağustos 2012) 01:42
Solotürk afyon gösterisi (26 ağustos 2012) 378 izlenme - 4 yıl önce YerAfyonkarahisar Hv.Myd.K.lığıTarih 26 Ağustos 2012 Saat 1800TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR
Solotürk'ü Hayranlıkla İzlediler 03:00
Solotürk'ü Hayranlıkla İzlediler 239 izlenme - 2 yıl önce Eskişehir'de, Türk Hava Kuvvetleri'nin 103. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türk Yıldızları ve SoloTürk'ün gösterilerini 130 bin kişi izledi.
SOLOTÜRK Pilotundan Heyecan Veren Manevralar 01:41
SOLOTÜRK Pilotundan Heyecan Veren Manevralar 129 izlenme - 1 yıl önce SOLOTÜRK, Türk Hava Kuvvetleri pilotlarından oluşan bir gösteri ekibi. Adlarını ilk defa duymuş olmamız bizim ayıbımız olabileceği gibi onların tanıtım konusuna biraz daha eğilmeleri gerektiğini de gösteriyor olabilir. Tüm gösterilerinde F-16 kullanıyorlar. Yaptıkları bir gösteriye ait kısa ama etkileyici bir videoyu Youtube üzerinde yayınlamışlar. Heyecana hazır olun
SOLOTÜRK 2015 Tanıtım Filmi 03:02
SOLOTÜRK 2015 Tanıtım Filmi 149 izlenme - 2 yıl önce Türk Hava Kuvvetleri'nin Türk milletine armağanı olarak oluşturulan SOLOTÜRK 2014 gösteri sezonunu 10 Kasım'da Ata'ya saygı uçuşu ile kapattı.Ekibin 1.Pilotu Yzb.Yusuf KURT,2.Pilot ise Yzb.Erhan GÜNAR'dır. Pilotlar aynı zamanda 141.Kurt Filo'da öğretmen pilot olarak görev yapmaktadırlar.Kullanılan uçakta boya haricinde herhangi bir değişiklik yoktur.Gösteri olmadığı günlerde bu uçakla görev uçuşu yapılmaktadır(geçen aylarda Ege'de gece uçuşu da yapılmış).Uçak F-16C Block 40'dır.
SoloTürk'den Boğazda Muhteşem Gösteri 14:52
SoloTürk'den Boğazda Muhteşem Gösteri 147 izlenme - 1 yıl önce Genç Kartallar Haftası etkinliği kapsamında, Türk Hava Kuvvetleri'nin (THK) tek kişilik gösteri uçağı Solotürk, İstanbul Boğazı'nda muhteşem bir gösteriye imza attı. Akrobatik hareketler sergileyen Solotürk pilotu, izleyenleri adeta büyüledi.
İzleyenlere Konuşma Yapan Solotürk Pilotu 01:03
İzleyenlere Konuşma Yapan Solotürk Pilotu 83 izlenme - 12 ay önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayram'ı törenlerinde gösteri uçuşu yapan Solotürk pilotu Yüzbaşı Yusuf Kurt'un tören alanına konuşma yaptığı anlar böyle kaydedildi.
Solotürk Sarıkamış Şehitleri İçin Uçtu! 11:03
Solotürk Sarıkamış Şehitleri İçin Uçtu! 116 izlenme - 2 yıl önce Oğulcan Turan Urun - Abone Olunuz. |
SOLOTÜRK Kokpit İçinden KKTC Semaları 01:57
SOLOTÜRK Kokpit İçinden KKTC Semaları 45 izlenme - 11 ay önce Solotürk kokpit içinden KKTC semaları SOLOTÜRK KKTC Gösterisi Hazırlıkları KKTC'de Solotürk gösterisi Türk yıldızları ve Solotürk, KKTC’de Girne semalarında gösteri yaptı.
Solotürk'ten Muhteşem Hava Gösterisi 02:32
Solotürk'ten Muhteşem Hava Gösterisi 123 izlenme - 3 yıl önce Hava Kuvvetleri Komutanlığının gösteri ekibi Solotürk, Sarıkamış Harekatı'nın 99'uncu yılı dolayısıyla yaptığı gösteride akrobasi tarihinde ilke imza attı. H...
SOLOTÜRK 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gösterisi 12:03
SOLOTÜRK 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Gösterisi 66 izlenme - 12 ay önce SOLOTÜRK Cumhuriyetimizin 92'nci yıl dönümü kutlamaları kapsamında Ankara'da uçmuş. Gurur veren bu müthiş gösteriyi izliyoruz.
Alçak İnişle İngilizlerin aklını alan SoloTürk Pilotu bu kez de F16'ya Harmandalı oynattı 01:41
Alçak İnişle İngilizlerin aklını alan SoloTürk Pilotu bu kez de F16'ya Harmandalı oynattı 81 izlenme - 12 ay önce Alçak İnişle İngilizlerin aklını alan SoloTürk Pilotu bu kez de F 16'ya Harmandalı oynattı