Hoşgeldiniz!

soma maden

Başımız Sağolsun #soma 02:12
Başımız Sağolsun #soma 291.428 izlenme - 4 yıl önce Soma Holding'e bağlı, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye ait maden ocağında 13 Mayıs 2014 saat 15.10'da vardiya değişimi sırasında madenin yaklaşık 600 metre içerisindeki trafoda patlama meydana geldi ve ardından yangın çıktı. Patlamanın olduğu yerden, çıkışa doğru olan kısımdaki işçiler birbirlerine yardım ederek dışarıya çıkmayı başardı. Ancak yangın perdesinin arkasında kalan işçiler ise içeride mahsur kaldı. Zamana karşı can kurtarma yarışı başlarken önce yangının sönmesi, sonra da içerideki zehirli dumanın boşalması beklendi. Ardından kurtarma ekipleri içeriye girdi. Ana galerilerde yapılan kurtarma çalışmalarında cesetler ve yaralılar çıkarılmaya başlandı. Türk Endüstri tarihinin en büyük faciası olan bu olayda, İzlesene çalışanları olarak, yaralı olarak kurtulanlara şifa, ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz.
Grup Yorum - Soma İçin 05:33
Grup Yorum - Soma İçin 107.605 izlenme - 4 yıl önce Soma'da hayatını kaybeden insanlarımızın anısına Grup Yorum'un yaptığı yeni şarkı. Şarkı Sözleri: Gün doğarken açılır kapı uyanır maden ocağı Simsiyah bir yol uzanır içimde yokluk sancısı Bir mezar ki kazdığımız ne ucu var ne bucağı Öldük boğaz tokluğuna, Soma oldu dert ocağı Sağım solum kara duman bir soluk bile alınmaz Açlık yoksulluk var diye bu kadar ucuz ölünmez Yedi kat yerin altında kaybolur gider ömrümüz Kader değil gözyaşımız bizim de gelir günümüz Gün ortasında doldu caddeler yitip giden canlar için Çözülüyor o susan diller hesap istiyor ölüler Ankara'dan gelen beyler lazım değil taziyeniz Ellerimiz kömür bizim kirlenmesin elbiseniz Sağım solum kara duman bir soluk bile alınmaz Açlık yoksulluk var diye bu kadar ucuz ölünmez Yedi kat yerin altında kaybolur gider ömrümüz Kader değil gözyaşımız bizim de gelir günümüz
Ramazan Yıldızhan - Soma 04:02
Ramazan Yıldızhan - Soma 31.450 izlenme - 4 yıl önce Aylardan Mayıs Günlerden Salı Sabahı aslında Korkulu Bir Rüyanın Başları manisa Soma İlçesinin Bu Acısı yürekleri Harbiden Kör Etti Dağladı 282 Eve Ateş Düştü bu Patlama Yıktı Harbi Bu Gönlümüzü unutmak Yok Artık İnan Yarını Dünü unutmak Unutturmak Yok İnan Bugunü ! yazdığım Her Cümlenin İçinde Bu Acı 76 Milyon İnsan Sizle Ağladı çıkardığınız Kömürler Yürekte Yandı manisada Şimdi Her Yeri Ölüm Sardıı.. göçük Altında Kalan Şehit Demiş Rabbim ailenizi Yürekten Temenni Ederim çocuklarınıza Bunu Nasıl Diyelim hepinize Yüre Rab'dan Rahmet Dilerim ne Yazmayla Anlatılır Ne Söylemeyle çizmeleri Kirli Uzanmadı Sedyeye senin Gibi Adam Gelmedi Bu Ülkeye herkesin Yüreği Sen Gibi Olsa Keşke bütün Herkes Sustu Şimdi Sizi İzliyor geride Kalanlara Dua Ediliyor daha Fazlasına Yürek Hiç Dayanmıyor şimdi Herkes Bir Umutla Durmuş Bekliyor ağlama Çocuk Sakın Baban Şehit Oldu ablacım Aglama Nolur Yürek Kahroldu anne Yolladın Cennete Sende Oğlunu bütün Türkiyede Sizinle Birlik Oldu yeter Bu Kadar Daha Fazla Yazamadım cümlelerim Boğazımda Dayanamadım şehidimi Unutmam Ben Hatırlatırım hiç Bir Zaman Bitmeyecek Bu Dualarım ..
Soma Maden Haritası'nın Detayları 04:41
Soma Maden Haritası'nın Detayları 19.914 izlenme - 4 yıl önce CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa, Soma'daki maden faciası sonrası maden ocağının üretim haritasına açıklık getirdi. Madenin haritasını detaylarıyla anlatan Çapa, diğer madenler gibi asansörle yerin derinine inilmediğini, madenin en derin kısmının 400 metre olduğunun altını çizdi. Çapa, en çok işçinin olduğu tahmin edilen S panosunun ise yerin 100-150 metre altında bulunduğunu da söyledi.
Soma Maden Ocağı Şehitlerine İthafen 06:24
Soma Maden Ocağı Şehitlerine İthafen 23.126 izlenme - 4 yıl önce Allah'tan Rahmet Ailelerine Başsağlığı Ve Sabırlar Diliyoruz.__xclas__
Metroda Soma Faciası Tartışması 01:46
Metroda Soma Faciası Tartışması 12.695 izlenme - 4 yıl önce İstanbul'da metroya binen vatandaşlar arasında Soma'daki facia ile ilgili tartışma çıktı.
Soma Maden İşçisinin Mektubu 01:05
Soma Maden İşçisinin Mektubu 13.145 izlenme - 4 yıl önce Soma Maden Kazası, Soma Maden Kazası Son Dakika, Soma Maden İşçisinin Mektubu, Soma Da Katliam, Soma Maden İşçileri, Somada Maden Kazası, Soma Son Dakika
Soma'dan Acı Görüntüler 00:44
Soma'dan Acı Görüntüler 13.069 izlenme - 4 yıl önce Soma faciası objektiflere böyle yansıdı... Soma'dan gelen haber Türkiye'yi yasa boğdu. Facianın boyutu her geçen dakika artarken bölgede yaşananlar objektiflere böyle yansıdı...
İşte Faciadan Önce O Maden Ocağı 02:00
İşte Faciadan Önce O Maden Ocağı 14.759 izlenme - 4 yıl önce Sky 360 televizyonu faciadan önce yaptığı programda olayın gerçekleştiği maden ocağını görüntülemişti. İşte o görüntüler
Maden Kazasından Yeni Görüntüler (Soma) 05:50
Maden Kazasından Yeni Görüntüler (Soma) 4.956 izlenme - 2 yıl önce SOMA maden faciasının yayımlanan yeni görüntüleri kaza öncesinde ve sonrasında madeninin dışında ve içinde yaşananları gösteriyor.
Madenden Kurtulan İşçi O Anları Anlattı! 04:43
Madenden Kurtulan İşçi O Anları Anlattı! 9.412 izlenme - 4 yıl önce Soma'da Patlamanın Meydana Geldiği Anda Madende Bulunan Ve Şans Eseri Kurtulan İşçi O Anları Anlattı.
Kerem - Soma Maden Şarkisi 03:02
Kerem - Soma Maden Şarkisi 12.439 izlenme - 4 yıl önce Soma Maden Faciasi 2014
Madenciler (Şiir) 01:38
Madenciler (Şiir) 11.385 izlenme - 4 yıl önce #madenciler şiiri - Soma'da Vefat Eden Madencilerimizin Anısına Sesin eksik Ev ıssız bir sokak bugünlerde Titriyor hikayesi lambalarda Kaçağı bol sevgimizin Kara kuyular derindir Burda kalır madenciler Ücreti bir aferindir Zehir solur madenciler Bir de kara yüzleri var Yaşamdan hayli uzak Kömür gibi kadere bak Bilmem n'olur madenciler Grizu gelir uykuda Nice canlar yuta yuta Biz Cennet'te, o uykuda Toptan ölür madenciler Dile kolay kuyu dibi Salınır gezer sağ gibi Bin senelik maden gibi Fosil olur madenciler Yeryüzünde sevda güzel Derinlerden selam eder Bu dünyadan kömür gider Duman gelir madenciler
Başbakan Erdoğan'dan Soma Maden Kazası Açıklaması 01:57
Başbakan Erdoğan'dan Soma Maden Kazası Açıklaması 11.261 izlenme - 4 yıl önce Başbakan Erdoğan'dan Soma Maden Kazası Açıklaması,,soma'da Maden Faciası 2014 Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki Bir Kömür Ocağında Grizu Patlamasının Ardından Yangın Çıktı. Maden Ocağı Şehitlerimize Allah`tan Rahmet Ailelerine Başsağlığı Dileriz.
Soma Maden Ocağından Görüntüler 03:46
Soma Maden Ocağından Görüntüler 10.469 izlenme - 4 yıl önce Soma Maden Ocağından Görüntüler
 Chp'li Özgür Gürel'in 15 Gün Önceki Soma Konuşması (29.04.2014) 03:43
Chp'li Özgür Gürel'in 15 Gün Önceki Soma Konuşması (29.04.2014) 11.477 izlenme - 4 yıl önce CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel; 15 gün önce Soma'daki Maden Ocaklarında yaşanan kazalarla ilgili önerge vermişti fakat AKP oyları ile reddedilmişti. İşte 29.04.2014 tarihli meclis konuşması.
Sefa Köken Aykırı Sorular 33:05
Sefa Köken Aykırı Sorular "soma Faciası" (19 Mayıs 2014) 9.428 izlenme - 4 yıl önce Enver aysever ile aykırı sorular Maden işçisi sefa köken ve aziz çelik konuk oldular
''Oğlum Sağ Ama Sevinemedim'' 02:28
''Oğlum Sağ Ama Sevinemedim'' 7.928 izlenme - 4 yıl önce Madendeki patlamadan hemen sonra çıkmayı başaran Yasin adlı genç madenci ve Turgutlu'dan oğlunu aramaya gelen emekli madenci Ali, BBC Türkçe'den Sinan Onuş'un sorularını yanıtladı.
Maden Sahibi Alp Gürkan Basın Açıklaması Yaptı 07:26
Maden Sahibi Alp Gürkan Basın Açıklaması Yaptı 10.864 izlenme - 4 yıl önce Türkiye'yi yasa boğan Soma'daki madenin sahibi Alp Gürkan, yaptığı basın açıklamasında "Bugün hayatımın en büyük ızdırabını yaşıyorum" dedi. Kendini savunmaya çalıştı, basın mensuplarının tepkisiyle ve öfkesiyle karşılaştı.
Soma'da Madenci Olmak 01:59
Soma'da Madenci Olmak 8.855 izlenme - 4 yıl önce Soma artık bir yas şehri. Batı Anadolu’nun bu fakir kenti, İzmir’e 100 kilometre uzaklıkta. 100 bin nüfuslu Soma’da 15 bin kişi yeraltında çalışıyor. 600 milyon tonluk görünür rezerviyle Türkiye’nin Zonguldak’tan sonra en önemli kömür merkezi. Biz de Soma’ya ateşin düştüğü yere gidiyoruz. Oldukça kasvetli bir ortam söz konusu. Ölen madencilerin yakınları taziyeleri kabul ediyor. Mikrofonumuzu eski bir madenci olan Şaban Üfük’e uzatıyoruz: “Acı bir olay. İnsanlar çok zor şartlar altında çalışıyor. Görmüşsünüzdür belki, her biri 2, 3 kat elbise ile gidiyor yer altına. Terli elbiselerini sıkarak çalışıyorlar. Elbiselerini sıktıkları zaman kömür akar. Haklarını da alamıyorlar. Vasıfsız bir işçinin maaşı bin 200 TL. Bu adamın 300 TL ev kirası var. Çocuğunun okuduğunu düşünün. Bu şartlar altında nasıl geçinecekler.” Üfük, ölen madencilerin aileleri için güvence istiyor. Aynı zamanda onları asla yalnız bırakmayacaklarını da sözlerine ekliyor: “Sahipsiz bırakmayız biz onları, biz onların abileri, kardeşleri gibiyiz. Biz ailelerimizi gönderir, kendimiz gideriz. Her türlü yardımı yaparız. Zaten maaş bağlanıyor bu kişilere. Yani tahminen bu kişilere 100’er bin TL gibi bir para veriliyor. Herhalde bir ev de alınıyor. Sanırım.” Şimdi Soma’da hayatını kaybeden madencilerin yakınları, sevdiklerinin küçücük fotograflarını üzerlerinde taşıyor.
Soma Maden Faciası - Halkın Başbakan Tepkisi! 02:04
Soma Maden Faciası - Halkın Başbakan Tepkisi! 7.547 izlenme - 4 yıl önce Manisa Soma'da özel bir şirkete ait kömür ocağında salı günü saat 15:30 sıralarında trafo patlaması nedeniyle yangın çıktı. Yangın, işçileri tam vardiya değişimi sırasında yakaladı.
Soma Maden Kazası 02:44
Soma Maden Kazası 8.696 izlenme - 4 yıl önce Soma İçin,soma anısına,Soma Maden Kazası
 Maden Kazasında Ölenlerin Toplu Olarak Defnedilmesi 01:48
Maden Kazasında Ölenlerin Toplu Olarak Defnedilmesi 9.924 izlenme - 4 yıl önce İşsizliğin olmadığı (!) ülkemizde, 900-1300 lira arasında paralar kazanmak için yerin metrelerce altında kardeşlerimize insan gibi davranamadık. Güzel işlerde çalıştırıp, güzel bir gelecek veremedik ölüp gittiler ve şimdi ise güzel bir cenaze güzel bir kabir bile veremiyoruz. Neden topluca gömüyoruz? Neden beklemiyoruz tören yapmak için? Ölenler hepimizin kardeşi, ağabeyi, babası değil mi? Neden ölüsünden utanıyoruz hemen defnetmeye çalışıyoruz, bu acele neden? Güzel yaşatamadık, güzel defnedemiyoruz, yerlerine ölmesi gereken o kadar çok insan vardı ki fakat onlar öldü...
Esra Erol Soma'dan Canlı Yayın Yaptı 02:24
Esra Erol Soma'dan Canlı Yayın Yaptı 7.570 izlenme - 4 yıl önce Fox TV'de yayınlanan Esra Erol'la Evlen Benimle adlı izdivaç programının sunucusu Esra Erol, Soma'ya gitti. Maden kazasını duyunca yola çıkan Esra Erol, oradan canlı yayın yaptı. Esra Erol Soma'da canlı yayın yaptı! Fox TV'de yayınlanan Esra Erol'la Evlen Benimle adlı izdivaç programının sunucusu Esra Erol, Soma'ya gitti. Maden kazasını duyunca yola çıkan Esra Erol, oradan canlı yayın yaptı. Esra Erol Soma'da canlı yayın yaptı! ESRA EROL SOMA'DA CANLI YAYIN YAPTI! Ünlü sunucu Esra Erol'un sunduğu ve Fox TV'de yayımlanan Esra Erol'la Evlen Benimle programı dün yayınlanmadı. Önceki akşam Soma maden kazasını duyan Esra Erol, hemen bölgeye gitti. Tüm imkanlarını seferber eden Esra Erol, Soma Devlet Hastanesi'ne gitti, hayatını kaybeden işçilerin ailelerine destek olmaya çalıştı. Esra Erol, dün akşam saatlerinde ise Soma'dan canlı bağlantı yaptı. Oradaki acıyı anlatan Esra Erol, yaşananlara duyarsız kalamadı. Esra Erol yüzlerce maden işçisinin hayatını kaybettiği olayda sessiz kalamadı.
Mert Eyin Soma Şehitlerine Şiir Yazdı. 02:06
Mert Eyin Soma Şehitlerine Şiir Yazdı. 7.186 izlenme - 4 yıl önce Yüz Karası Değildi, Kömür Karasıydı. böyle Kazanılırdı Ekmek Parası. başımız Sağolsun Türkiye... -.soma.-
Cem Karaca - Maden Ocağının Dibinde - Sunum Cüneyt Ersöz 04:31
Cem Karaca - Maden Ocağının Dibinde - Sunum Cüneyt Ersöz 8.261 izlenme - 4 yıl önce Soma Maden Faciasında Hayatlarını Kaybedenlere İthafen... maden Ocağının Dibinde (sözleri) maden Ocağının Dibinde hava Yok Işık Yok maden Ocağının Dibinde besin Yok Karın Yok maden Ocağının Dibinde oğlun Bile Yok maden Ocağının Dibinde bir Sen Varsın, Direnen maden Ocağının Dibinde ışık Yok Hava Yok maden Ocağının Dibinde besin Yok Karın Yok maden Ocağının Dibinde oğlun Bile Yok bir Sen Varsın, Direnen maden Ocağının Dibinde ayırdılar Seni Dünyadan aldılar Elinden Işığını, Havanı, Besinini sevdiğin Kadını Taptığın Oğlunu Aldılar Elinden ayırdılar Seni Dünyadan...
Soma Maden Ocağı 04:47
Soma Maden Ocağı 4.884 izlenme - 4 yıl önce Soma Maden Ocağı
Madenci Resmini Çizen Öğrenci 01:33
Madenci Resmini Çizen Öğrenci 7.597 izlenme - 4 yıl önce Madencinin baretinden yansıyan ışık ve ailesini resmeden lise öğrencisinin madencilikle ve babasıyla ilgili anlamlı cümleleri.
 Soma Maden Ocağındaki İşçilerin Çıkışı Güvenlik Kamerasında 00:35
Soma Maden Ocağındaki İşçilerin Çıkışı Güvenlik Kamerasında 5.370 izlenme - 4 yıl önce Maden ocağında mahsur kalan işçilerin çıkışı güvenlik kameralarına böyle yansıdı. Maden ocağında çalışan işçilerin çıkışı güvenlik kamerasına böyle yansıdı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Soma'daki maden ocağında meydana gelen kazada 201 kişinin öldüğünü ve 80 kişinin yaralandığını belirtti.Arama çalışmalarına halen devam edilmekte olduğunu söyledi.
Soma'da Maden Ocağının Ağzına Tuğla Örülüyor 01:08
Soma'da Maden Ocağının Ağzına Tuğla Örülüyor 5.725 izlenme - 4 yıl önce Soma'da yaşanan maden faciasının ardından bugün maden ocağının 2 ağzının tuğlayla örüldüğü görüldü. Soma Kömür İşletmeleri Maden Ocağı, arama kurtarma çalışmalarının dün sona ermesinin ardından bu sabah itibarıyla görevliler dışında tümüyle boşaltıldı. Kuzey batı kesimdeki 2 ocak ağzının tuğlayla örülmeye başlandığı görüldü. ÇALIŞMALARIN SONLANMASIYLA OCAK KAPATILDI Eynez mevkisindeki maden ocağı sahasına girişler, arama kurtarma çalışmalarının sonlanmasıyla basın mensupları da dahil görevli olmayan herkese kapatıldı. Madende görev yapan gazetecilerin sabah saatlerinde çıkarıldığı sahada, sadece İş Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri ile jandarma personeli ve maden çalışanları bulunuyor.