Hoşgeldiniz!

sömürü

Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 02:20
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 2.227 izlenme - 3 ay önce Türk dizilerinden benzetmeyi alırsak. Devlet baba gerçekten baba mı,yoksa üvey baba mı? Güya bizim iyiliğimizi düşünerek yaptığı şeyler bize yarar mı,zarar mı getiriyor? Bu altın kalpli devlet babamızın ve babaların yaptıkları şeyler kendi çıkarlarına mı hizmet ediyor? Korumacılığı samimi anlamda yapsa bile bu yarar mı zarar mı sağlıyor? Bu soruların cevabını burada bulabilirsiniz ama anlayana :).
Bir Ülke Nasıl Sömürülür? 03:24
Bir Ülke Nasıl Sömürülür? 4.377 izlenme - 9 ay önce Büyük resmi görebilen ilkokul mezunu arkadaşların pür dikkat izlemesi gereken ve duble yolların o kadar masum olmadığını anlatan kısa bir film. Oltadaki yem tüm balıklar için ilgi çekicidir. Videoda adı geçen kitap: Confessions of An Economic Hit Man
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 09:50
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 2.029 izlenme - 4 ay önce Kapitalizmin doğuşu, hayatımıza etkileri, nasıl insanları sömürdüğü kısaca anlatılmış. Zeitgeist'in tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Kapitalizm öldürür diyelim ve iyi seyirler dileyelim.
AKP'liler Namaz Kılmıyor 01:30
AKP'liler Namaz Kılmıyor 2.557 izlenme - 6 ay önce Levent Gültekin, din simsarlarını deşifre ediyor.
En Önemli Penaltı Kurtarışları TOP 10 03:17
En Önemli Penaltı Kurtarışları TOP 10 2.787 izlenme - 1 yıl önce Futbol tarihindeki önemli anlardan ve artistik kurtarışlardan en iyi 10 tanesi. Taffarel'in penaltıyı kurtarışında şahsen ben bile sevindim ve güzel bir nostalji oldu efendiler. Not; fenerde oynayan yada oynamış hiçbir futbolcu bulunmamaktadır fakat enteresan 2 gsli var...
Türkiye'deki İhanet Projeleri 22:13
Türkiye'deki İhanet Projeleri 1.591 izlenme - 1 yıl önce Van 100.yıl üniversitesi'den Öğretim Üyesi olarak emekli olan İlyas Yılmazer; Türkiye'nin, yer üstü ve yer altı doğal kaynaklarının, doğal güzelliklerinin yerli ve yabancılara nasıl peşkeş çekildiğini anlatıyor.
Erdoğan: Faize Düşmanım Onu Sömürü Aracı Olarak Görüyorum 01:47
Erdoğan: Faize Düşmanım Onu Sömürü Aracı Olarak Görüyorum 60 izlenme - 2 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İzmir ve Kocaeli Şehir Hastaneleri Proje Finansman Töreni'nde "Faize düşmanım, sömürü aracı olarak görüyorum" dedi. Erdoğan ayrıca kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye sipariş üzerine not vermeye kalktığını, bunların hiçbirisinin Türkiye için geçerli olmadığını söyledi.
Dün Beraber Olduklarını da Hiç Çekinmeden Harcıyorlar 00:49
Dün Beraber Olduklarını da Hiç Çekinmeden Harcıyorlar 66 izlenme - 2 ay önce Yaşar Nuri Öztürk, allah ile aldatanların gerçek yüzünü anlatıyor.
Teyemmüm Abdesti (Şarkılı Anlatım) 02:35
Teyemmüm Abdesti (Şarkılı Anlatım) 558 izlenme - 2 yıl önce Oha lan bu ne!!! Yorum yapamıyore.
Zabıtanın Besmele Çekmesiyle Ayaklanan Dilenci 01:12
Zabıtanın Besmele Çekmesiyle Ayaklanan Dilenci 190 izlenme - 1 yıl önce Bursa’da boynundaki para kumbarasıyla yerde sürünüp insanlardan para isteyen dilenci, zabıta ekiplerini görünce ortaya ilginç diyaloglar çıktı. Uzun süre ayağa kalkmakta direnen sahtekar, bir sivil bir zabıtanın “Hadi Bismillahirrahmanirrahim” demesiyle ayağa kalkarak zabıta aracına bindi.
Yeni Kapı Mitingine Çağrılmayan Demirtaş'ın Duygu Sömürüsü 02:04
Yeni Kapı Mitingine Çağrılmayan Demirtaş'ın Duygu Sömürüsü 54 izlenme - 4 ay önce HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Demirtaş, Erdoğan'ın HDP'nin Yenikapı'daki mitinge katılmama sebebini açıklarken şehitlere hesap veremezdi sözlerine Berkin Elvan'ın, Tahir Elçi'nin fotoğraflarıyla "Yenikapı sahnesi adeta günah çıkarma sahnesine dönüşmüştür. Adil bir soruşturma olsun kimler desteklemişse ortaya çıksın. Tabi ki HDP orada olmaz çünkü darbenin yanından yöresinden bir tek geçmeyen HDP'dir. Biz her şeyi birbirimize karşı bir rest ve koz olarak kullanalım demiyoruz. Ama onlarla yüzleşelim. Efendim birileri demiş ki 'HDP burada olsaydı halka şehitlerimize hesap veremezdi' diyor. Evet HDP orada olsaydı Ceylan'ın gözlerine bakamazdı, 74 gündür kayıp olan Hurşit Külter'e hesap veremezdi. HDP bunları unutup tabi ki Yenikapı'ya gidemezdi. Şırnak'ı Hakkari'yi, Cizre'yi, Sur'u, yakılmış yıkılmış kentlerimizi, Fethullah Gülen ile el ele vererek yaptıklarınızı unutarak tabi ki Yenikapı'ya gidemezdi. Ve elbette tabi ki HDP bu fotoğrafta bu ittifakta olamaz."diyerek yanıt verdi.
doymazmı ? 02:12
doymazmı ? 901 izlenme - 7 yıl önce Bir gün mutlaka;insanlık onuru"Dayatmacı,insan kanını kendi çıkar ve menfaatleri için emenleri,zulüm ve işkenceyi yenecektir.
Bankalar Nasıl Hayali Para Üretip Zengin Olur 04:03
Bankalar Nasıl Hayali Para Üretip Zengin Olur 301 izlenme - 2 yıl önce wall streeti işgal et eylemlerinden sonra bizim buralara kadar yayılan eylemler zinciri falan filandan sonra madem kapitalizm karşıtı günlerdeyiz parayı merkez bankasının değil de bankaların nasıl sanal olarak ürettikleri üzerine somutlaştırıcı bir video izliyoruz. video Prof. DR. Gültekin ÇETİNER in sitesinden alınmıştır.
Kapitalizmden Çıkmak - Fikret Başkaya 49:20
Kapitalizmden Çıkmak - Fikret Başkaya 137 izlenme - 1 yıl önce Sömürü düzeninin nasıl işlediğinin basit bir şekilde anlatıldığı bu konferansı izliyoruz.
Antikapitalist Simpsons 01:43
Antikapitalist Simpsons 141 izlenme - 1 yıl önce 3. dünya ülkelerindeki iş gücünün nasıl sömürüldüğüne açılış jeneriğindeki hiciv ile dikkat çekmeye çalışan The Simpsons büyük tartışma yarattı. "Hem sömürürüm hem de sömürümün esprisini yaparım , dünyayla dalga geçerim" şeklinde mi değerlendirsek, yoksa sorgulamayı kendi üzerinden yapmasını takdire şayan mı bulsak bilemedik. "Bu ne yaman çelişki anne" dedirten ve hem güldürüp hem düşündürmeyi başaran videoyu yorumlamayı sizlere bırakıyorum.
Sorunları Tekmeyle Çözen Adam - Chuck Norris 04:12
Sorunları Tekmeyle Çözen Adam - Chuck Norris 138 izlenme - 1 yıl önce Filmlerinde karşılaştığı günlük sorunları tekme atarak çözen ve ellerini kullanmayı pek sevmediğini anladığımız abimiz Chuck Norris in bu güzel uçan tekmelerinin güzide montajı efendiler.
Amerika-Yetkin Karakaya 04:01
Amerika-Yetkin Karakaya 789 izlenme - 8 yıl önce bırakın silahları...top tüfek tankları.. barış ve sevgi için.. huzur ve güven için.. çocuklar aĞlamasin.......
Şakirt Ayfonu 01:45
Şakirt Ayfonu 107 izlenme - 1 yıl önce Müslüman bir akademisyen ve din bilimcisi Dr. Zakir Naik, dünyanın ilk İslami telefonunu hazırlamış. Naik, Kur’an ile modern bilimi bir araya getireceğini öne sürdüğü telefonun büyük ilgi gördüğünü belirtmekteymiş. Vay arkadaş daha neler ne sömürüler göreceğiz bakalım...
RTE'nin Elini Öpmeye Çalışan Hukuk Fakültesi Dekanı 00:49
RTE'nin Elini Öpmeye Çalışan Hukuk Fakültesi Dekanı 92 izlenme - 1 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış töreninde üniversite Hukuk Fakültesi Bölümünün Fahri Doktora Diploması taktim edildi. YBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uşan, Erdoğan'ın elini öpmek için harekete geçti ancak Erdoğan elini öptürmedi.
Bir Mevsimlik Sömürü 16:06
Bir Mevsimlik Sömürü 74 izlenme - 2 yıl önce Bir Mevsimlik Sömürü Belgeseli Şanlıurfanın Suruç ilçesinde çekilmiş olup mevsimlik tarım emekçilerinin yaşadıkları sömürüyü ve bu sömürü karşısında hissettikleri duyguları, acıları,y oksulluklarını ve beklentilerini tüm insanlığa göstermeyi amaçlamıştır.
Tennessee Ernie - Ford Sings 16 Tons 03:03
Tennessee Ernie - Ford Sings 16 Tons 40 izlenme - 2 yıl önce Kömür madeni işçilerini anlatan 16 tons şarkısını dinliyoruz. *** On Altı Ton Bazı insanlar der ki insan çamurdan yapılmıştır Zavallı adamcağız kas ve kandan yapılmıştır Kas ve kan ve deri ve kemikler Zayıf bir zihin ve kuvvetli bir sırt On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli Güneşin ışıldamadığı bir sabah doğdum Küreğimi alıp madene doğru yürüdüm 9 numara kömürden on altı ton yükledim Ve patron da dedi ki "vay be" On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli Bir sabah doğmuştum, hafif yağmur yağıyordu Dövüşmek ve bela benim göbek adımdır Bambu çalılığın da bir anne aslan tarafından yetiştirildim Hiç bir cırtlak sesli kadın beni hizaya sokamaz On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli Eğer beni karşıdan gelirken görürsen kenara çekil Bir çok adam çekilmedi, bir çok adam öldü Bir yumruğum demirden, öbürü çelikten Eğer sağdaki halledemezse Soldaki halleder On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli
Her Yeni Yıl Bir Umut Reklamı - Öğrenci Versiyonu 01:29
Her Yeni Yıl Bir Umut Reklamı - Öğrenci Versiyonu 29 izlenme - 2 yıl önce Coca Cola'ya verilen en güzel en anlamlı cevap bu olsa gerek. Video için ironikkahraman nickli arkadaşımıza teşekkür ederiz. öğrencilerin yaşadıklarını görmek için izleyelim.
PKK tüm Ortadoğu'yu işgal etmek isteyen gözü dönmüş bir cinayet şebekesidir 01:36
PKK tüm Ortadoğu'yu işgal etmek isteyen gözü dönmüş bir cinayet şebekesidir 8 izlenme - 11 ay önce PKK tüm Ortadoğu'yu işgal etmek isteyen gözü dönmüş bir cinayet şebekesidir Adnan Oktar’ın 10 Ağustos 2015 tarihli A9 TV röportajından www.a9.com.tr www.harunyahya.org