Hoşgeldiniz!

sömürü

ABD'li Irak Gazisi Ateş Püskürdü! 01:57
ABD'li Irak Gazisi Ateş Püskürdü! 2.179 izlenme - 6 ay önce Amerika'nın Irak işgalinde orduda görev yapmış olan Ryan Endicott, 30.08.2013 tarihinde devletinin Irak'ı işgaline karşı sert açıklamalarda bulundu. Endicott, ABD yönetiminin kendi halkını önemsemediğini belirtti. Önceki video: https://www.youtube.com/watch?v=0diKt... Sosyal medyada bizi takip edin: Facebook: https://www.facebook.com/vidyoaktif Twitter : https://twitter.com/vidyoaktif Music: https://www.youtube.com/watch?v=je9bn...
Bir Ülke Nasıl Sömürülür? 03:24
Bir Ülke Nasıl Sömürülür? 4.651 izlenme - 2 yıl önce Büyük resmi görebilen ilkokul mezunu arkadaşların pür dikkat izlemesi gereken ve duble yolların o kadar masum olmadığını anlatan kısa bir film. Oltadaki yem tüm balıklar için ilgi çekicidir. Videoda adı geçen kitap: Confessions of An Economic Hit Man
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 02:20
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 2.282 izlenme - 2 yıl önce Türk dizilerinden benzetmeyi alırsak. Devlet baba gerçekten baba mı,yoksa üvey baba mı? Güya bizim iyiliğimizi düşünerek yaptığı şeyler bize yarar mı,zarar mı getiriyor? Bu altın kalpli devlet babamızın ve babaların yaptıkları şeyler kendi çıkarlarına mı hizmet ediyor? Korumacılığı samimi anlamda yapsa bile bu yarar mı zarar mı sağlıyor? Bu soruların cevabını burada bulabilirsiniz ama anlayana :).
AKP'liler Namaz Kılmıyor 01:30
AKP'liler Namaz Kılmıyor 2.722 izlenme - 2 yıl önce Levent Gültekin, din simsarlarını deşifre ediyor.
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 09:50
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 2.180 izlenme - 2 yıl önce Kapitalizmin doğuşu, hayatımıza etkileri, nasıl insanları sömürdüğü kısaca anlatılmış. Zeitgeist'in tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Kapitalizm öldürür diyelim ve iyi seyirler dileyelim.
En Önemli Penaltı Kurtarışları TOP 10 03:17
En Önemli Penaltı Kurtarışları TOP 10 2.827 izlenme - 3 yıl önce Futbol tarihindeki önemli anlardan ve artistik kurtarışlardan en iyi 10 tanesi. Taffarel'in penaltıyı kurtarışında şahsen ben bile sevindim ve güzel bir nostalji oldu efendiler. Not; fenerde oynayan yada oynamış hiçbir futbolcu bulunmamaktadır fakat enteresan 2 gsli var...
Türkiye'deki İhanet Projeleri 22:13
Türkiye'deki İhanet Projeleri 1.651 izlenme - 3 yıl önce Van 100.yıl üniversitesi'den Öğretim Üyesi olarak emekli olan İlyas Yılmazer; Türkiye'nin, yer üstü ve yer altı doğal kaynaklarının, doğal güzelliklerinin yerli ve yabancılara nasıl peşkeş çekildiğini anlatıyor.
Zabıtanın Besmele Çekmesiyle Ayaklanan Dilenci 01:12
Zabıtanın Besmele Çekmesiyle Ayaklanan Dilenci 506 izlenme - 3 yıl önce Bursa’da boynundaki para kumbarasıyla yerde sürünüp insanlardan para isteyen dilenci, zabıta ekiplerini görünce ortaya ilginç diyaloglar çıktı. Uzun süre ayağa kalkmakta direnen sahtekar, bir sivil bir zabıtanın “Hadi Bismillahirrahmanirrahim” demesiyle ayağa kalkarak zabıta aracına bindi.
Teyemmüm Abdesti (Şarkılı Anlatım) 02:35
Teyemmüm Abdesti (Şarkılı Anlatım) 938 izlenme - 4 yıl önce Oha lan bu ne!!! Yorum yapamıyore.
doymazmı ? 02:12
doymazmı ? 901 izlenme - 9 yıl önce Bir gün mutlaka;insanlık onuru"Dayatmacı,insan kanını kendi çıkar ve menfaatleri için emenleri,zulüm ve işkenceyi yenecektir.
Bankalar Nasıl Hayali Para Üretip Zengin Olur 04:03
Bankalar Nasıl Hayali Para Üretip Zengin Olur 403 izlenme - 3 yıl önce wall streeti işgal et eylemlerinden sonra bizim buralara kadar yayılan eylemler zinciri falan filandan sonra madem kapitalizm karşıtı günlerdeyiz parayı merkez bankasının değil de bankaların nasıl sanal olarak ürettikleri üzerine somutlaştırıcı bir video izliyoruz. video Prof. DR. Gültekin ÇETİNER in sitesinden alınmıştır.
Sorunları Tekmeyle Çözen Adam - Chuck Norris 04:12
Sorunları Tekmeyle Çözen Adam - Chuck Norris 251 izlenme - 3 yıl önce Filmlerinde karşılaştığı günlük sorunları tekme atarak çözen ve ellerini kullanmayı pek sevmediğini anladığımız abimiz Chuck Norris in bu güzel uçan tekmelerinin güzide montajı efendiler.
Dün Beraber Olduklarını da Hiç Çekinmeden Harcıyorlar 00:49
Dün Beraber Olduklarını da Hiç Çekinmeden Harcıyorlar 170 izlenme - 2 yıl önce Yaşar Nuri Öztürk, allah ile aldatanların gerçek yüzünü anlatıyor.
Amerika-Yetkin Karakaya 04:01
Amerika-Yetkin Karakaya 790 izlenme - 10 yıl önce bırakın silahları...top tüfek tankları.. barış ve sevgi için.. huzur ve güven için.. çocuklar aĞlamasin.......
Antikapitalist Simpsons 01:43
Antikapitalist Simpsons 183 izlenme - 3 yıl önce 3. dünya ülkelerindeki iş gücünün nasıl sömürüldüğüne açılış jeneriğindeki hiciv ile dikkat çekmeye çalışan The Simpsons büyük tartışma yarattı. "Hem sömürürüm hem de sömürümün esprisini yaparım , dünyayla dalga geçerim" şeklinde mi değerlendirsek, yoksa sorgulamayı kendi üzerinden yapmasını takdire şayan mı bulsak bilemedik. "Bu ne yaman çelişki anne" dedirten ve hem güldürüp hem düşündürmeyi başaran videoyu yorumlamayı sizlere bırakıyorum.
Kapitalizmden Çıkmak - Fikret Başkaya 49:20
Kapitalizmden Çıkmak - Fikret Başkaya 155 izlenme - 3 yıl önce Sömürü düzeninin nasıl işlediğinin basit bir şekilde anlatıldığı bu konferansı izliyoruz.
Şakirt Ayfonu 01:45
Şakirt Ayfonu 165 izlenme - 3 yıl önce Müslüman bir akademisyen ve din bilimcisi Dr. Zakir Naik, dünyanın ilk İslami telefonunu hazırlamış. Naik, Kur’an ile modern bilimi bir araya getireceğini öne sürdüğü telefonun büyük ilgi gördüğünü belirtmekteymiş. Vay arkadaş daha neler ne sömürüler göreceğiz bakalım...
RTE'nin Elini Öpmeye Çalışan Hukuk Fakültesi Dekanı 00:49
RTE'nin Elini Öpmeye Çalışan Hukuk Fakültesi Dekanı 144 izlenme - 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Esenboğa Kampüsü ve Sağlık Temel Bilimleri Binası açılış töreninde üniversite Hukuk Fakültesi Bölümünün Fahri Doktora Diploması taktim edildi. YBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uşan, Erdoğan'ın elini öpmek için harekete geçti ancak Erdoğan elini öptürmedi.
Yeni Kapı Mitingine Çağrılmayan Demirtaş'ın Duygu Sömürüsü 02:04
Yeni Kapı Mitingine Çağrılmayan Demirtaş'ın Duygu Sömürüsü 69 izlenme - 2 yıl önce HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Demirtaş, Erdoğan'ın HDP'nin Yenikapı'daki mitinge katılmama sebebini açıklarken şehitlere hesap veremezdi sözlerine Berkin Elvan'ın, Tahir Elçi'nin fotoğraflarıyla "Yenikapı sahnesi adeta günah çıkarma sahnesine dönüşmüştür. Adil bir soruşturma olsun kimler desteklemişse ortaya çıksın. Tabi ki HDP orada olmaz çünkü darbenin yanından yöresinden bir tek geçmeyen HDP'dir. Biz her şeyi birbirimize karşı bir rest ve koz olarak kullanalım demiyoruz. Ama onlarla yüzleşelim. Efendim birileri demiş ki 'HDP burada olsaydı halka şehitlerimize hesap veremezdi' diyor. Evet HDP orada olsaydı Ceylan'ın gözlerine bakamazdı, 74 gündür kayıp olan Hurşit Külter'e hesap veremezdi. HDP bunları unutup tabi ki Yenikapı'ya gidemezdi. Şırnak'ı Hakkari'yi, Cizre'yi, Sur'u, yakılmış yıkılmış kentlerimizi, Fethullah Gülen ile el ele vererek yaptıklarınızı unutarak tabi ki Yenikapı'ya gidemezdi. Ve elbette tabi ki HDP bu fotoğrafta bu ittifakta olamaz."diyerek yanıt verdi.
Erdoğan: Faize Düşmanım Onu Sömürü Aracı Olarak Görüyorum 01:47
Erdoğan: Faize Düşmanım Onu Sömürü Aracı Olarak Görüyorum 60 izlenme - 2 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde İzmir ve Kocaeli Şehir Hastaneleri Proje Finansman Töreni'nde "Faize düşmanım, sömürü aracı olarak görüyorum" dedi. Erdoğan ayrıca kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'ye sipariş üzerine not vermeye kalktığını, bunların hiçbirisinin Türkiye için geçerli olmadığını söyledi.
Bir Mevsimlik Sömürü 16:06
Bir Mevsimlik Sömürü 98 izlenme - 3 yıl önce Bir Mevsimlik Sömürü Belgeseli Şanlıurfanın Suruç ilçesinde çekilmiş olup mevsimlik tarım emekçilerinin yaşadıkları sömürüyü ve bu sömürü karşısında hissettikleri duyguları, acıları,y oksulluklarını ve beklentilerini tüm insanlığa göstermeyi amaçlamıştır.
Tennessee Ernie - Ford Sings 16 Tons 03:03
Tennessee Ernie - Ford Sings 16 Tons 66 izlenme - 3 yıl önce Kömür madeni işçilerini anlatan 16 tons şarkısını dinliyoruz. *** On Altı Ton Bazı insanlar der ki insan çamurdan yapılmıştır Zavallı adamcağız kas ve kandan yapılmıştır Kas ve kan ve deri ve kemikler Zayıf bir zihin ve kuvvetli bir sırt On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli Güneşin ışıldamadığı bir sabah doğdum Küreğimi alıp madene doğru yürüdüm 9 numara kömürden on altı ton yükledim Ve patron da dedi ki "vay be" On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli Bir sabah doğmuştum, hafif yağmur yağıyordu Dövüşmek ve bela benim göbek adımdır Bambu çalılığın da bir anne aslan tarafından yetiştirildim Hiç bir cırtlak sesli kadın beni hizaya sokamaz On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli Eğer beni karşıdan gelirken görürsen kenara çekil Bir çok adam çekilmedi, bir çok adam öldü Bir yumruğum demirden, öbürü çelikten Eğer sağdaki halledemezse Soldaki halleder On altı ton yüklersin, eline ne geçer Daha da yaşlanıp daha da borca batarsın Aziz Peter beni çağırma çünkü gidemem Ruhum şirkete zimmetli
Her Yeni Yıl Bir Umut Reklamı - Öğrenci Versiyonu 01:29
Her Yeni Yıl Bir Umut Reklamı - Öğrenci Versiyonu 54 izlenme - 3 yıl önce Coca Cola'ya verilen en güzel en anlamlı cevap bu olsa gerek. Video için ironikkahraman nickli arkadaşımıza teşekkür ederiz. öğrencilerin yaşadıklarını görmek için izleyelim.
Öğrencilerin Duygularını Sömüren Dilenci Kamerada 01:34
Öğrencilerin Duygularını Sömüren Dilenci Kamerada 11 izlenme - 1 yıl önce Esenler Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede dilencilik yaparak insanların iyi niyetini suistimal edenlere yönelik denetimlerini sürdürüyor. İlçede bir okul önünde dadanarak kendisine lösemi süsü veren bir dilenciyi fark eden ekipler hemen harekete geçti. Özellikle küçük öğrencilerin duygularını sömürmeye çalışan şahsı fark eden zabıta ekipleri, ağzında maske ve boynunda "Lösemi " yazısı olan C.A isimli şahsın yanına yaklaştı. Bir öğrencinin şahsa para da verdiğini gören ekipler, dilenciye " Sen hasta mısın" diye sordu. Zabıta ekiplerinin ısrarlı soruları üzerine hasta olmadığı itiraf eden C.A ekipler tarafından zabıta karakoluna götürüldü. C.A'ya ayrıca 105 TL idari para cezası kesilirken, ekiplerin denetim anı ise bir cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde zabıta ekiplerin kendine Lösemi hastası süsü veren dilenciye, hasta olup olmadığını sorduğu görülüyor. Dilencilik yapan şahsın ise lösemi olmadığını kabul ettiği duyulan görüntülerde okuldan çıkan öğrencilerin etrafta oldukları görülüyor. Bu sırada her şeyden habersiz bir öğrencinin ise iyi niyetiyle dilenciye para verdiği görülüyor. Ekiplerin parasını geri alması konusunda uyardığı öğrenci, ilk etapta parasını almak istemiyor. Zabıtadan öğrenciye; “Okulda simit alacağın parayı verme boşuna” Bunun üzerine zabıta ekipleri öğrenciye, bak hasta olmadığını kabul ediyor, okulda simit alacağın parayı verme boşuna” diyerek çocuğun parasını geri verdiği görüntülere yansıyor. Ekiplerin daha sonra öğrenciye ‘bak dünya kadar para var, senin cebinde bu kadar para var mı’ diyerek iyi niyetlerini suistimal eden dilencilere karşı dikkatli olması konusunda uyarıyor.
Emperyalizmin küresel sömürü sistemi 03:24
Emperyalizmin küresel sömürü sistemi 6 izlenme - 1 yıl önce AVRUPA TÜRK GAZETESİ TV (ATGtv) Haberin ayrıntılarını okuyun: http://www.avrupaturkgazetesi.com