Hoşgeldiniz!

son akşam yemeği

Katoliklerin Öfkesini Çeken En İyi Kalça Yarışması 00:55
Katoliklerin Öfkesini Çeken En İyi Kalça Yarışması 9.179 izlenme - 1 yıl önce "Miss Bumbum" olarak da bilinen ve sitemiz gençlerinin yakından bildiği en iyi kalçalı kadın yarışmasının bu seneki ayağı tepkilere neden oldu. Fotoğraf çekimi için İsa ve Havarilerinin yemeğinin tasvir edildiği Da Vinci'nin ünlü tablosu "Son Akşam Yemeği" pozu verdiler. Bu olay katolikler tarafından oldukça tepki gördü.
Leonardo Da Vinci'nun Son Akşam Yemeği Tablosu İncelemesi (The Last Supper) 09:26
Leonardo Da Vinci'nun Son Akşam Yemeği Tablosu İncelemesi (The Last Supper) 5.733 izlenme - 3 yıl önce Leonardo Da Vinci'nin he Last Supper eserinin güzel bir incelemesi,çok yararlı bilgiler içeriyor.
Üzüm Yesene Enişte, Ferahlarsın 02:21
Üzüm Yesene Enişte, Ferahlarsın 3.534 izlenme - 3 yıl önce Ailesi,Şükrü Arnamus'a olan borçlarını hiybe ettirmek uğruna öz oğullarını çok fena ketenpereye getirir. Hasan'a acı gerçeği öğrendiğinde en darbeli harekat baldızdan gelir. Gerçi sonunda son gülen (topu ağlara takan) Hasan olacaktır.Bunu uzatılan üzümü, altın yüzüğün ardından attığı bakış eşliğindeki yiyişinden anlıyoruz.
taylor momsen'dan olay yaratan klip!! 03:17
taylor momsen'dan olay yaratan klip!! 4.132 izlenme - 8 yıl önce gossip girl dizisiyle tanınan 17 yaşındaki genç yıldız taylor momsen'a amerikan ailelerinden tepki yağıyor.
Leyla ile Mecnun - Son Akşam Yemeği 01:29
Leyla ile Mecnun - Son Akşam Yemeği 527 izlenme - 3 yıl önce Leonardo Da Vincinin Meşhur Son Akşam Yemeği Tablosu meşhurdur. Son Akşam Yemeği'inde Hz. İsa ve Havarileri Kutsal Kase'den şarap içiyorlar ve ekmek yiyorlardı. Malumunuz Davincinin Şifresi filminde iyice ayyuka çıkmıştır. Leyla ile Mecnun son akşam yemeğini bölümlerinde işliyor efendim, iyi seyirler. Tabloyu bilmeyenler için : http://img455.yukle.tc/image.php?id=9069The_Last_Supper_-_Da_Vinci_1495-98.jpg
Kilometre Taşları - Leonardo Da Vinci 04:50
Kilometre Taşları - Leonardo Da Vinci 606 izlenme - 3 yıl önce Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezârfen. Döneminin önemli bir düşünürü, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeologu, kartografı, yazarı ve ressamıdır. En tanınmış yapıtları Mona Lisa (1503-1507) ve Son Akşam Yemeği'dir (1495-1497). Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmış, yalnız sanat yapısına değil, çeşitli alanlardaki araştırmaları ve buluşlarıyla da tanınan, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından ve dehalarından biri kabul edilir. 2. milenyumun adamı seçilmiştir.
Gizemleriyle Sırlarıyla ve Hayatıyla Leonardo da Vinci 24:59
Gizemleriyle Sırlarıyla ve Hayatıyla Leonardo da Vinci 377 izlenme - 2 yıl önce Leonardo da Vinci yapmış oldukları ile bizleri hala şaşırtan ve bir çok sırrları barındıran tabloları ile yaşadığı dönemin dahilerindendir.. Ayrıca Rönesans döneminin önemli bir filozofu, astronomu, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamıdır. Yapmış oldukları ile bizleri hala şaşırtan ve bir çok sırrları barındıran tabloları ile yaşadığı dönemin dahilerindendir.
Son Akşam Yemeği - Sanat Eseri Duvar Dokuması 03:21
Son Akşam Yemeği - Sanat Eseri Duvar Dokuması 263 izlenme - 2 yıl önce 1524-1525 yılları arasında Hollandalı sanatçılar, Bernard Van Orley ve Pieter De Pannemaker tarafından yapılan eserdeki harika işçiliği inceliyoruz. Son akşam yemeğini konu alan 4 seri olarak Yün ,İpek ve gümüş yaldızlı iplikten yapılan eserde inanılmaz ayrıntılar canlandırılmış. Eserden ayrı bir bilgi olarak; Yapıldığı dönemde resim kadar öneme sahip duvar dokumaları ,kilimleri ve halıları zamanında,evlerin değişmez dekorlarından birisiydi. Bulunduğu mekana göz zenginliği yaratması ile birlikte soğuk bölgelerde,evlerin duvarlarında yalıtım malzemesi olarakta kullanılırdı. Bugün halen Rusya gibi soğuk coğrafyalarda, evlerin duvarlarını süslemektedir. İçerik: Khan Academy'e aittir.
Sinema - Sinyalciler: Son Akşam Yemeği 02:10
Sinema - Sinyalciler: Son Akşam Yemeği 63 izlenme - 10 ay önce Ahmet Kapucu'nun yönettiği, Burak Satıbol, Ayhan Taş, Serkan Kuru, Cemal Hünal, Tamer Karadağlı ve Mahmut Tuncer'in rol aldığı "Sinyalciler: Son Akşam Yemeği" izleyici ile buluşacak.
The Long Game (1. Bölüm) - Leonardo Da Vinci Neden Dahi Değildi 04:25
The Long Game (1. Bölüm) - Leonardo Da Vinci Neden Dahi Değildi 84 izlenme - 3 yıl önce Kimsenin dahi olarak doğmadığını anlatan iki bölümlük bir video serisinin ilk bölümü.