Hoşgeldiniz!

soruşturma

Benim Babam Şerefsiz Öğretmenim 00:27
Benim Babam Şerefsiz Öğretmenim 5.185 izlenme - 4 hafta önce Okulun ilk gününde hepimizin yaşadığı şeylerden biri Ömerçip filminde dalga konusu olmuş. Mantık olarak öğretmenin baban ne iş yapıyor ya da büyüyünce ne olacaksın gibi sorular sorması da başlı başına vahim zaten. Bizim perşembe pazarında ne mühendisler var. Adam atom parçalamayı düşünürken domatesi yarıp millete şov yapıyor şu anda.
UEFA  Fenerbahçe'ye 2+1 Beşiktaş'a 1 Yıl Men Cezası Verdi 01:45
UEFA Fenerbahçe'ye 2+1 Beşiktaş'a 1 Yıl Men Cezası Verdi 20.372 izlenme - 5 yıl önce UEFA Fenerbahçe'ye 2+1 Beşiktaş'a 1 Yıl Men Cezası Verdi UEFA Cezaları Açıkladı Fenerbahçe'ye 2+1 Men Beşiktaş'a 1 Yıl Avrupa Kupalarından Men Cezası Şike soruşturması kapsamında UEFA Disiplin Kurulu'na sevkedilen Fenerbahçe'nin korktuğu başına geldi! Disiplin Kurulu, Fenerbahçe'ye 2+1 yıl Avrupa'dan men cezası verdi. Ceza uyarınca Fenerbahçe 2 sezon Avrupa kupalarına katılamayacak. +1 yıl ceza ise, sarı lacivertli kulübün 5 sezon içinde benzer bir olaya karışması durumunda hayata geçecek ve o zaman verilecek cezaya eklenecek.
Fethullah Gülen - Bonfire 00:38
Fethullah Gülen - Bonfire 9.668 izlenme - 3 yıl önce Fethullah Gülen Hoca Efendinin beddua kombosunun dubstep montajı. İyi seyirler.
Personel Kartlı Geçiş Sistemini 2 Yıl Yanıltıp İşe Gitmemek 00:51
Personel Kartlı Geçiş Sistemini 2 Yıl Yanıltıp İşe Gitmemek 3.531 izlenme - 1 yıl önce İtalya'nın Napoli şehrindeki Loreto Mare Hastanesi'nin 55 çalışanı, personel kartlı geçiş sistemini yanıltarak mesai saatlerinde görev yerlerinde bulunmayıp dışarıda zaman geçirdikleri için göz altına alındı. Söz konusu şüphelilerin bir mesai arkadaşının, hastanede bulunmayan en az 20 arkadaşının hastane giriş kartını personel takip sistemine tanıttığı anların görüntüleri hastanenin güvenlik kameralarına yansıdı. (hayret, Türkiye değil)
Soruşturma Açtıran PÖH Marşı 02:57
Soruşturma Açtıran PÖH Marşı 4.114 izlenme - 2 yıl önce Güneydoğu'da görev yapan PÖH (Polis Özel Harekat) Polislerine söylemiş oldukları marş nedeniyle soruşturma başlatıldı.Buyrun efendim o anlar...
Kasetlerle Başkan Olabilirsiniz, Başbakan Olamazsınız - Savcı Sayan 09:02
Kasetlerle Başkan Olabilirsiniz, Başbakan Olamazsınız - Savcı Sayan 11.763 izlenme - 4 yıl önce Türk siyasi tarihinin en ilginç simalarından biri olan Savcı Sayan'ın Ülke Tvdeki Turgay Güler programı En Sıradışı'da coştuğu anlar.
Fethullah Gülen - Yolsuzluğu Lanetlemek 05:47
Fethullah Gülen - Yolsuzluğu Lanetlemek 3.170 izlenme - 2 yıl önce Gülen'in 17 Aralık soruşturmalarından sonra 20 Aralık 2013 tarihli söylevinde bu konuyua değinip ettiği bedduaları izliyoruz. Tartışmalar daha da mı alevlenecek ne?
Nihat Doğan: Ahmet Kaya’ya Yaptıklarını Bana da Yapmaya Çalışıyorlar 01:47
Nihat Doğan: Ahmet Kaya’ya Yaptıklarını Bana da Yapmaya Çalışıyorlar 3.533 izlenme - 3 yıl önce Özgecan Aslan’ın ölümü üzerine attığı tweet nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan şarkıcı Nihat Doğan savcılığa verdiği ifadede, “Zamanında Ahmet Kaya’da benim gibi linç kampanyasına maruz kalmıştı. Ahmet Kaya’ya yaptıklarını bana da yapmaya çalışıyorlar” dedi.
Mesut Komisere Soruşturma Açılıyor (Arka Sokaklar) 02:21
Mesut Komisere Soruşturma Açılıyor (Arka Sokaklar) 4.753 izlenme - 5 yıl önce Mesut Komisere Soruşturma Açılıyor (Arka Sokaklar)
Çok Tuhaf Soruşturma - Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Baykal Kent, Tuncel Kurtiz 01:53:40
Çok Tuhaf Soruşturma - Ferhan Şensoy, Rasim Öztekin, Baykal Kent, Tuncel Kurtiz 2.141 izlenme - 2 yıl önce Orta oyuncular'ın ilk olarak 1998 yılında oynadıkları, geçtiğimiz yıllarda ''Pardon'' adıyla bir de sinema filmi uyarlaması olan oyundur. Yanlışlıkla hapse düşen ve suçsuz olarak altı yıl içeride yatan, bu süre sonunda suçsuzluğu anlaşılarak salıverilen bir adamın başından geçen tutuklanma, soruşturma ve hapis sergüzeşti çerçevesinde, ülkemizdeki adalet mekanizmasının işleyiş biçimindeki yanlışlar, hapishanelerdeki uygulamalar ve insan hakları konularını işler. Ben ilk olarak filmini izlediğim için, o havayı bu oyunda bulamadığıma üzüldüm; nitekim oyunculuklarda da biraz farklılık var. Neyse, iyi seyirler.
Başbakan Erdoğan Yeni Bakanları (Kabine Değişikliği) Açıkladı 03:59
Başbakan Erdoğan Yeni Bakanları (Kabine Değişikliği) Açıkladı 5.284 izlenme - 4 yıl önce
Bu Nasıl Öğretmen? 02:40
Bu Nasıl Öğretmen? 3.986 izlenme - 8 yıl önce antakya'da ana sınıfı öğrencisini ayaklarının altına alarak cezalandıran öğretmen cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Barış Atay: Redhack Soruşturması 03:34
Barış Atay: Redhack Soruşturması 1.273 izlenme - 4 yıl önce CNN TÜRK'te Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular programına katılan Barış Atay, 17 Aralık Operasyonu'nu değerlendirdi. Atay, "Olayları buraya kadar getiren "tek adamcı ve ne istersem onu yaparımcı" bir şey. Ben cemaatin yaptırdığını kişisel olarak düşünebilirim. Ama şunu da söyleyemem "Cemaat iyi yapmış. Ben cemaati de iktidarı da istemiyorum. Tek adamcı bir zihniyeti kabul edemem" dedi.
Hüseyin Çapkın Görevden Alındı! 00:29
Hüseyin Çapkın Görevden Alındı! 908 izlenme - 4 yıl önce İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın görevden alındı.
Cizre Yanıyor Yanıyor, Ya bırak Yansın Boşver - Polis 01:59
Cizre Yanıyor Yanıyor, Ya bırak Yansın Boşver - Polis 836 izlenme - 2 yıl önce Şırnak Valiliği, 6-7 Ekim olayları sırasında olaylara müdahale ederken yaptıkları konuşma ve çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşan 4 polis memuru hakkında idari soruşturma başlatmış. Zırhlı araç içinde polis tarafından çekilen görüntülerde orantısız gaz kullanımı dikkat çekerken polisler arasında tepki toplayan diyalgolar yaşanıyor. Polislerden birinin "Yansın Cizre yansın anasını satayım, yeter ki devlet baki kalsın" dediği video idari soruşturmanın temel dayanağı olacak.
Şabanoğlu Şaban (Soruşturma) 06:24
Şabanoğlu Şaban (Soruşturma) 2.290 izlenme - 9 yıl önce
Liseli Meclislerinde Gülen Bedduası 01:29
Liseli Meclislerinde Gülen Bedduası 394 izlenme - 2 yıl önce Fethullah Gülen'in her kılığa sokulduğu beddua videosunu bu sefer ironik bir dille ele almışlar. Allah muhafaza sosyal medyanın diline düşmeye gör. Kaliteli olduğu söylenemez.
Akademisyenlere Kocaeli'de Gözaltı İstanbul'da Soruşturma Üstüne Soruşturma 00:29
Akademisyenlere Kocaeli'de Gözaltı İstanbul'da Soruşturma Üstüne Soruşturma 309 izlenme - 2 yıl önce Kocaeli'nde 21 akademisyen hakkında gözaltı kararının verilmesinin ardından İstanbul Anadolu ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı akademisyenlerle ilgili soruşturma başlattı. "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin yayımladığı bildiride imzaları bulunduğu gerekçesiyle Kocaeli Üniversitesinde (KOÜ) görevli 21 akademisyenden 14'ü gözaltına alındı, 7 akademisyen hakkında da gözaltı işlemleri devam ediyor. Bolu'da 3 akademisyenin evinde arama yapıldı. Giresun Üniversitesi, imzacı öğretim üyesini görevden uzaklaştırdı. Gaziantep'te 4, Akdeniz Üniversitesi'nde 9, Çukurova Üniversitesi'nde 2 ve Mersin'de 20 akademisyene idari soruşturma açıldı. Saat 11.30 itibariyle sıcak bir gelişme daha yaşandı. İstanbul'da Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da imzacı akademisyenler hakkında re'sen soruşturma başlattığı öğrenildi. İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NIN ARDINDAN BİR SORUŞTURMA DAHA! Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 'Bizler bu suça ortak olmuyoruz' başlıklı bildiriye imza atan akademisyenler hakkında terör örgütü propagandası yapmaktan soruşturma başlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın bin 128 akademisyen hakkında re'sen soruşturma başlattığını açıklamasının ardından, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da kendi bölgesinde bulunan akademisyenler hakkında soruşturma başlattı.
Ayakkabı Kutularından 4,5 Milyon Dolar Çıkması 01:23
Ayakkabı Kutularından 4,5 Milyon Dolar Çıkması 479 izlenme - 3 yıl önce Bu kutu başka kutu. Öyle Acun'un kutu açma programındaki kutulardan farklı kutu. Bu kutulara sahip kişiler hep büyük hisseder, hep büyük vurgunu yaparlar. Kimler mi, hamdolsuncular, inşallahçılar. Dilinizden düşürmediğiniz Allah'ın yanına bunca kul hakkı ile nasıl gideceksiniz.
Atalay Demirci Neden Tutuklandı? Demirci'nin Tutuklanma Süreci! 05:09
Atalay Demirci Neden Tutuklandı? Demirci'nin Tutuklanma Süreci! 166 izlenme - 2 yıl önce Sözde komedyen Atalay Demirci, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında hapse gönderildi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Demirci, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesine getirildi. Savcılık sorgusunun ardından, "terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklanması istenen ve Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Demirci, tutuklandı. FETÖ İLE İRTİBATI DEŞİFRE OLDU Demirci'nin, sosyal medya hesabından, FETÖ'nün elebaşı Fetullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen eski futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür ve basketbolcu Enes Kanter'le yazışmaları ortaya çıkmıştı. Atalay Demirci ifadesinde, Kanter, Şükür ile yazıştığını, bu kişilerle ara sıra görüştüğünü söyledi. "HOCAEFENDİ BENİ SEVMİŞ" Fetullah Gülen ile tanıştığını da kabul eden Demirci, "Tanıdığım abiler, Fetullah Gülen ile tanıştığımda bana 'Sen özel bir insansın, hoca efendi seni sevmiş, yoksa görüşemezdin' dediler" diye konuştu.
Futbolcuya Tekme Atan Chapron'un Hakemliği Askıya Alındı 00:30
Futbolcuya Tekme Atan Chapron'un Hakemliği Askıya Alındı 14 izlenme - 1 ay önce Nantes- PSG maçının son dakikalarında kendisini düşüren futbolcuya ilk önce tekme atan daha sonra da ikinci sarı karttan kırmızı kart veren Chapron, soruşturma bitene kadar hakemlik yapamayacak
Savcı Zekeriya Öz Neden Gözaltıların Olduğu Emniyete Geldi? 01:28
Savcı Zekeriya Öz Neden Gözaltıların Olduğu Emniyete Geldi? 347 izlenme - 4 yıl önce Savcı Öz'ün Emniyet'e Gelişine Yönelik İddialar...
Polis Memuruna Cips Soruşturması! 00:43
Polis Memuruna Cips Soruşturması! 297 izlenme - 4 yıl önce Trabzon'da görevli 25 yıllık polis memuru 49 yaşındaki Veli Çakı hakkında, internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook'a yüklenen esprili bir video nedeniyle soruşturma açıldı.
Yeni Operasyon Geliyor, Bomba Açıklamalar 06:01
Yeni Operasyon Geliyor, Bomba Açıklamalar 267 izlenme - 4 yıl önce Kanal D Haber bu akşam şok bir iddiayı daha gündeme taşıdı.. İstanbul'da yeni bir operasyon talimatı veren savcılık yeni gözaltı kararlarının uygulanmasını istedi. Ancak şu ana kadar talimata uyulmadı.. Yeni soruşturmada Yasin El Kadı'nın da adı geçiyor.. Milyarlarca liralık yolsuzluktan söz ediliyor.
 Hüseyin Avni Mutlu'nun Gözaltına Alındığını Komşuları Duyurdu 00:31
Hüseyin Avni Mutlu'nun Gözaltına Alındığını Komşuları Duyurdu 131 izlenme - 2 yıl önce Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun, FETÖ'nün darbe girişimine yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı belirtildi.
Soma'da 5 Kişi Daha Adliyede 01:23
Soma'da 5 Kişi Daha Adliyede 354 izlenme - 4 yıl önce Soma'daki maden faciasıyla ilgili gözaltına alınan 5 kişi daha adliyeye sevk edildi. Aralarında Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan da var. Soma’da 301 işçinin öldüğü faciayla ilgili soruşturmada Soma Holding Yönetim Kurulu başkanı Can Gürkan’ın da arasında olduğu 25 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 5’ü tutuklanırken, 8 kişi savcılık sorgusundan sonra serbest bırakıldı. Bugün ifadeleri tamamlanan ve aralarında Soma Holding Yönetim Kurulu başkanı Can Gürkan’ın da bulunduğu 5 kişi daha adliyeye sevk edildi. CAN GÜRKAN: ZAMANI GELİNCE KONUŞACAĞIZ Gözaltına alınan, Soma Holding’in sahibi Alp Gürkan’ın oğlu ve Soma Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, adliyeye getirildi. Can Gürkan, "Zamanı gelince konuşacağız" dedi. (Soma Holding'in sahibi Alp Gürkan'ın oğlu Can Gürkan) BAŞSAVCI: TRAFO PATLAMASI DEĞİL, KÖMÜR YANMASI Soruşturmayı yöneten ve olayın trafo patlaması sonucu meydana gelmediğini belirten Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, olay tarihi ve öncesinde başlayan kömürün oksijen alarak yanması, çökmesi ve oluşan karbonmonoksit gazının tüm madeni kaplaması sonucu yaşandığını açıkladı. Başsavcılığın maden ocağı içindeki ısı değerlerinin yüksek olduğu, buna karşın üretimin neden durdurulmadığını sorduğu öğrenildi. BAŞSAVCIDAN YENİ AÇIKLAMA Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner yazılı açıklama yaptı. Şahiner’in açıklaması şöyle: "Soma Cumhuriyet Savcıları tarafından soruşturma devam ettirilmektedir. 18/05/2014 günü tutuklanma kararı verilmek üzere tutuklama talep müzekkeresiyle Mahkemeye sevk edilen şüpheli sayısı 16'dır. "Bunlardan 5 kişi tutuklanmış, 3 kişi serbest bırakılmış, 8 kişi hakkında da adli kontrol altına alınarak Mahkemece serbest bırakma kararı verilmiştir." "Gözaltında bulunan şüpheli olduğu değerlendirilen toplam 6 kişi, 19/05/2014 günü gözaltından çıkarılarak ifadeleri alınmak üzere Soma Cumhuriyet Başsavcılığına getirilmişlerdir." “Soma Cumhuriyet Savcıları tarafından şüphelilerin ifadeleri alınarak gerekli yasal süreç devam ettirilecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." İLK ETAPTA 25 GÖZALTI Soma’da, 301 işçinin hayatını kaybettiği, 486 kişinin yaralandığı olayla ilgili soruşturmada Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, İşletme Müdürü Akın Çelik, Muhasebe Müdür Yardımcısı Ali Ulu, mühendisler Ertan Ersoy, Selçuk Demirci, Yalçın Erdoğan ile teknik nezaretçi, iş saha sahibi ve vardiya amirlerinden oluşan 25 kişi dün gözaltına alındı. İlk etapta ifadeleri alınan 5 kişi, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi Soma Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Çelik, Erdoğan, Ersoy ve Emniyet vardiya amirleri Yasin Kurnaz ile Hilmi Kazık “taksirle birden çok kişinin ölümü ve yaralanması” suçundan tutuklanırken, Demirci ve Ulu mahkemeden, 4 şüpheli de savcılık sorgularından sonra serbest bırakıldı. 16 şüphelinin ise sorgusuna devam edildiği belirtildi. SOMA HOLDİNG'TEN AÇIKLAMA: ALP GÜRKAN HAKKINDA GÖZALTI KARARI YOK Soma Holding'ten yapılan açıklamada maden sahibi Alp Gürkan hakkında gözaltı kararı olmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: ''Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan, Eynez Maden Ocağı’nda yaşanan elim kaza nedeniyle hakkında çıkan gözaltı kararını bu sabah öğrenmiştir. Soma’da emniyet güçlerine müracaat ederek hakkında gerekli işlemin yapılmasını talep eden Can Gürkan’ın ifadesi alınmaya devam edilmektedir. Soma Holding gözaltındaki tüm çalışanları için avukat görevlendirmiştir, aksi yönde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan hakkında herhangi bir gözaltı kararı bulunmamaktadır. Yapılan haberlerde hukuki sürecin başladığının göz önünde bulundurulmasını rica eder, hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.'' SAVCILIK SORDU: ÜRETİMİ NEDEN DURDURMADINIZ? Savcılık ve hakimlikteki sorguları sırasında şüphelilere, maden ocağında keşif yapan bilirkişi heyetinin hazırladığı ön rapor ve tanık ifadelerinin okunarak, maden ocağı içindeki kömürün yanması sonucu oluşan ısı değerlerinin yüksek olduğu, buna karşın üretimin neden durdurulmadığının sorulduğu öğrenildi. Tutuklanan şüphelilerin, üretimin durdurulması konusundaki sorumluluğun kendilerinde olmadığı yanıtını verdikleri bildirildi. "KESİNLİKLE İHMAL YOK" DİYEN İŞLETME MÜDÜRÜ: SORUMLULUK BENDE DEĞİL Faciadan 4 gün sonra Holding tarafından yapılan basın toplantısında "İhmal var mı?" sorularına "Kesinlikle yok" yanıtını veren İşletme Müdürü Akın Çelik'in ise, mahkemedeki ifadesinde, "Sorumluluk bende değil, iş güvenliği uzmanlarındaydı. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm, ayakta durmakta zorlanıyorum. Tüm önlemler alınmıştı." dediği öğrenildi. Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner olayın meydana gelmesinden sonra HSYK tarafından defin ruhsatlarının düzenlenmesi, cenazelerin madenci ailelerine teslim edilebilmesi işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılabilmesi için yetkilendirilen savcıların görevinin, Kırkağaç’taki işlemlerin tamamlanması üzerine sona erdiğini söyledi. BİLİRKİŞİNİN ÖN RAPORU Olayın meydana geldiği yerde ve çevresinde, olayın ilk meydana geldiği andan itibaren tüm önlemlerin Soma Cumhuriyet savcıları tarafından alındığını, delillerin tespiti ile muhafaza işlemlerinin gerçekleştirildiğini belirten Şahiner, Soma’da görevli iki savcının maden ve elektrik mühendisleri ve iş güvenliği uzmanlarından oluşan bilirkişi heyeti ile birlikte maden ocağına girerek, olay yerinde çok titiz ve saatlerce süren keşif yaptığını açıkladı. Şahiner, olayla ilgili olarak maden içinde savcılar ve bilirkişi heyeti tarafından yapılan inceleme sonucunda, kusurlu olduğu değerlendirilen maden ocağı teknik nezaretçisi, işletme müdürü, iş saha sahibi, iş güvenliği baş mühendisi, yönetim kurulu başkanı, vardiya amirlerinin bilirkişi tarafından düzenlenen ilk rapora göre savcılar tarafından şüpheli tespit edildiğini ve bunların açık kimlikleri ve adreslerinin tespit edilerek gözaltına alındıklarını söyledi. SORUŞTURMADA 5 SAVCI GÖREVLİ Şahiner, soruşturmanın Soma’da görevli 3 Cumhuriyet savcısı tarafından yürütüldüğünü, olayın kapsamı, genişliği, delillerin ivedilikle toplanabilmesi ve soruşturmanın bir an evvel tamamlanabilmesi için HSYK tarafından Akhisar ilçesinde görev yapan 2 savcının geçici olarak Soma savcısı olarak yetkilendirildiğini, 5 savcının soruşturmada görev yaptığını anlattı. Müşteki, mağdur ve tanıkların çok önemli bir kısmının ifadelerinin alındığını, gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınması işlemlerine başlandığı kaydeden Şahiner şunları söyledi: “Şüphelilerden şirketin yönetim kurulu başkanı da dahil olmak üzere toplam 25 kişi gözaltına alınmış, ifadeleri alınan şüphelilerden 6’sı ilk etapta tutuklanmaları istemiyle Soma Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevke dilmiş, yapılan sorgulama sonucunda 4 şüpheli tutuklanmıştır. TAKSİRLE BİRDEN FAZLA KİŞİNİN ÖLÜM VE YARALANMASINA YÖNELİK EYLEM Şüphelilerin üzerlerine atılı suç bu aşamada TCK’nın 85/2. maddesinde düzenlenen taksirle birden fazla kimsenin ölüm ve yaralanmasına yönelik eylem olarak vasıflandırılmıştır. Soruşturma süratli bir şekilde devam ettirilmekte olup adil bir yargılanmanın yapılabilmesi, lehe veya aleyhe olan tüm delillerin toplanıp usulüne uygun olarak değerlendirilmesi hususunda soruşturmayı yürüten Soma savcıları tarafından gereken her türlü önlem alınmıştır. Soruşturmanın en kısa sürede ikmal edilmesine çalışılmaktadır. Soruşturmayla ilgili olarak devam eden aşamalar hakkında ilerleyen aşamalarda açıklamalar basın sözcüsü olarak tarafımdan gerçekleştirilecektir. Meydana gelen bu elim olay sonucu vefat eden madencilere Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.” SAVUNACAK AVUKAT ÇIKMADI Operasyonun başlamasının ardından ilginç gelişmeler de yaşandı. Soma Holding, üst düzey çalışanlarından Akın Çelik gibi bazı isimler için bile avukat görevlendirmedi. CHP’li Özgür Özel, Çelik’in bunu doğruladığını, kendi avukatının ise İstanbul’da olduğunu aktardığını kaydetti. Yasaya göre 5 yılı aşan suçlarda avukatların sorguya girme zorunluluğu olduğundan, savcılık, durumu Manisa Barosu’na bildirdi. Olağan prosedüre göre, Soma’daki nöbetçi avukatları görevlendirmesi gereken baro, toplam 40 avukatın bulunduğu Soma’da, ismi nöbet listesinde bulunan tüm avukatlardan “onları savunmayız” yanıtı aldı. Bunun üzerine, Baro Başkanı Zeynel Balkız, Akhisar’daki 5 avukatı görevlendirdi ve bu avukatlar mahkeme sorgusuna girdi. Balkız, “Soma’daki arkadaşlar, ölenlerin akrabaları, komşuları, arkadaşları olduğunu, şüphelileri savunmalarının ahlaki olmayacağını söyledi. Taraf olduklarını aktardılar. Ben de yetkimi kullanarak Akhisar’daki 5 avukat arkadaşı görevlendirdim.” diye konuştu. MADENİ DENETLEYEN MÜFETTİŞLER DE İNCELENİYOR Çalışma Bakanlığı’nın olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında müfettişler, Soma Madencilik’in önceki denetimlerini yapan müfettişlerin raporlarını da incelemeye aldı. Soruşturma kapsamında taşeron işçi, çocuk işçi iddialarıyla, madenden son 3 gündür çıkan kömürün sıcak olduğu, bazı teknik görevlilerin bu konudaki uyarısının dikkate alınmadığı iddialarının da soruşturulduğu öğrenildi.
Kasetlerle Başkan Olabilirsiniz, Başbakan Olamazsınız - Savcı Sayan 09:02
Kasetlerle Başkan Olabilirsiniz, Başbakan Olamazsınız - Savcı Sayan 226 izlenme - 2 yıl önce Türk siyasi tarihinin en ilginç simalarından biri olan Savcı Sayan'ın Ülke Tvdeki Turgay Güler programı En Sıradışı'da coştuğu anlar.
Operasyon Hükümetimizi Etkilemez, Cemaatin İşi Değil - Adnan Oktar 03:53
Operasyon Hükümetimizi Etkilemez, Cemaatin İşi Değil - Adnan Oktar 344 izlenme - 3 yıl önce Adnan Oktar 17 Aaralıktn beri gelişen operasyon süreciyle ilgili fikirlerini beyan ediyor, cemaatle ilişkisini değerlendiriyor.
Maltepe Belediyesinde Şok İntihar! 00:53
Maltepe Belediyesinde Şok İntihar! 191 izlenme - 3 yıl önce Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde çalışan Berna S., belediyenin 3. katından atlayarak intihar etti. Berna S., olay yerinde hayatını kaybetti. Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde çalışan bir kadın, belediyenin 3. katından atlayarak intihar etti. ÜÇÜNCÜ KATTAN BETON ZEMİNE ÇAKILDI Edinilen bilgilere göre olay, Maltepe Belediyesi'nin İdealtepe'de bulunan ek hizmet binasında bugün yaşandı. Maltepe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nde sekreter olarak çalışan Berna S., binanın 3. katındaki penceresinden atladı. Beton zemine çakılan Berna S.'ye ilk müdahaleyi Belediye Sağlık İşleri Müdürü Şenol Karasu yaptı. Berna S., tüm müdahalelere rağmen olay yerinde hayatını kaybetti. Berna S.'nin cesedi, polisin incelemesinin ardından Kartal Dr. Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
Canlı Yayında Şarkı Söyleyip Kıvırarak Göbek Atmak - Adnan Aybaba 01:49
Canlı Yayında Şarkı Söyleyip Kıvırarak Göbek Atmak - Adnan Aybaba 340 izlenme - 3 yıl önce Bir Adnan Aybaba klasiği daha. Reyting uğruna her türlü rezilliği yapabilecek program Serbest Vuruş'ta dünkü bölümde de şaşırtıcı anlar yaşandı. Ünlü spor yorumcusu Adnan Aybaba, Aziz Yıldırım hakkında yeniden yargılanma kararı çıkınca canlı yayınca şarkı söyleyip göbek attı. Ortaya da böyle ilginç görüntüler çıktı tabi. Yorum sizin.