Hoşgeldiniz!

Sosyal Fobi Videoları İzle

Fobi Nedir? 03:12
Fobi Nedir? 2.376 izlenme - 11 ay önce Fobi nedir? kökeni fransızca bir kelime olup, 'belirli nesneler veya durumlar karşısında duyulan olağan dışı güçlü korku, yılgı' olarak açıklabilecek hissiyat. Bizdeki fobi değil, Fear of the Dark kafası ;)
Sosyal Fobi Nedir? (Kısa Film) 08:14
Sosyal Fobi Nedir? (Kısa Film) 510 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobi rahatsızlığına yakalanan bir gencin trajikomik hikayesinin konu alındığı bir kısa film . Yönetmen M.Oğuzhan Kadıoğlu. Bir kısa film ama aslında belgesel niteliği taşıyan bir çalışma. Biz Sosyofobiklerin yaşayabileceği türden sıkıntılardan bazılarını işlemiş. Çoğu zaman çekingenlik, asosyallikle karıştırılır. Bir yorumumda belirtmiştim ben de Sosyal anksiyete bozukluğu sahibi biriyim. Hep böyle kalıcam galiba ama artık daha az çekiniyorum. Böyle de mutlu olunabileceğini öğrendim çünkü. Çoğu zaman çekingenlik, asosyallikle karıştırılır. Benim gibi olanlara tavsiyem yakın çevrelerinden en az bir kişiye durumu anlatarak içine kapanıp kaldıkları, tek başlarına savaştıkları bu sorunu paylaşarak işe başlamaları. Dalga geçerler mi diye çekinmeyin! Kendinizi fazla ciddiye almayın sizden 7 milyar tane daha var. Kendinizle dalga geçerek işe başlayın. Kendinize gülün ya da bana gülerek başlayabilirsiniz :)
Sosyal Fobi - Terapi Odası 07:03
Sosyal Fobi - Terapi Odası 147 izlenme - 2 yıl önce Psikoterapist Cem KEÇE ile Terapi Odası bu bölümün konusu "Sosyal Fobi", Kaygı Bozuklukları, Psikoterapi, Bireysel Terapi, Kişisel Gelişim, Psikolojik Destek http://www.cised.org.tr http://www.cemkece.com.tr
Sosyal Fobi Nedir? 01:29
Sosyal Fobi Nedir? 203 izlenme - 2 yıl önce Son zamanlarda adına sıkça rastlar olduk; sosyal fobi. Peki, sosyal fobi nedir? Herhangi bir ortama girildiğinde rahatsızlık duymak, iletişimden kaçmak, içe kapanıklık sosyal fobiden kaynaklanıyor olabilir! Sosyal fobi ile ilgili bilinmeyenleri Dr. Nedim Havle‘ye sorduk. http://migrostv.migros.com.tr/
Sosyal fobi tedavi edilir mi? 00:58
Sosyal fobi tedavi edilir mi? 83 izlenme - 3 yıl önce Sosyal fobi tedavi edilir mi?
Sosyal Fobinin Tedavisi Mümkün Mü? 00:38
Sosyal Fobinin Tedavisi Mümkün Mü? 135 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobilerim var diyenlerden misiniz? Kendinizi kalabalık içinde rahatsız mı hissediyorsunuz? Peki, bu hep böyle mi devam edecek? Sıkça işlediğimiz konulardan biri olan sosyal fobinin tedavisi mümkün müdür, Dr. Nedim Havle’ye soruyoruz. http://migrostv.migros.com.tr/
Sosyal fobi nedir? Nasıl tedavi edilir? 01:11
Sosyal fobi nedir? Nasıl tedavi edilir? 72 izlenme - 3 yıl önce Sosyal fobi nedir? Nasıl tedavi edilir?
Sosyal fobinin fiziksel belirtileri nelerdir? 01:00
Sosyal fobinin fiziksel belirtileri nelerdir? 137 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobi nedir? 01:13
Sosyal fobi nedir? 74 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobi ile utangaçlık arasındaki fark nedir? 00:56
Sosyal fobi ile utangaçlık arasındaki fark nedir? 60 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobinin üzerine gidilmeli mi? 00:29
Sosyal fobinin üzerine gidilmeli mi? 60 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobi neden olur? 00:49
Sosyal fobi neden olur? 59 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobiler tedavi edilmezse nelere yol açar? 01:09
Sosyal fobiler tedavi edilmezse nelere yol açar? 55 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobisi olan kişi psikiyatriye ne zaman başvurmalıdır? 00:43
Sosyal fobisi olan kişi psikiyatriye ne zaman başvurmalıdır? 47 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobi tedavi edilir mi? 00:58
Sosyal fobi tedavi edilir mi? 47 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobi tedavisinde psikoterapi nasıl uygulanır? 01:36
Sosyal fobi tedavisinde psikoterapi nasıl uygulanır? 36 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobide psikoterapide en iyi sonuçlar bilişsel davranışçı terapilerle elde ediliyor. Gerek görülürse bir psikiyatr tarafından ilaç yazıldıktan sonra kişilerin duygu, düşünce ve davranışlarını ayırt etmeleri sağlanıyor. Terapistin bu durumda davranışsal ve bilişsel açıdan farklı yolları danışanına uygulaması gerekiyor.
Sosyal Fobi Dr. Ali Hilmi Yazıcı Anlatıyor 12:02
Sosyal Fobi Dr. Ali Hilmi Yazıcı Anlatıyor 25 izlenme - 1 yıl önce http://www.veritaspsikiyatri.net https://www.facebook.com/veritaspsikiyatri/ Sosyal fobi toplumda  oranında görülen çocukluk ergenlik yaşlarından itibaren başlayan bir tablodur. Yabancı insanlardan çekinme, eleştirilerden çok etkilenme, topluluk içinde konuşamama, grup toplantılarında huzursuzluk, ses titremesi ve diğer beden belirtileri ile gider. Sosyal fobi çoğu kez utangançlık gibi anlaşılır ve profesyonel yardım için başvurmak akla gelmez. Oysa psikoterapi ve ilaç tedavilerinin birlikte kullanılması çok iyi netice verebilir
Sosyal fobilerin tedavileri nasıldır? 01:22
Sosyal fobilerin tedavileri nasıldır? 42 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobi nasıl tedavi edilir? 02:11
Sosyal fobi nasıl tedavi edilir? 18 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobinin tedavisinde üç tür yaklaşım vardır. Bunlar; psikiyatrların uyguladığı ilaç tedavisi, psikoterapi seansları ve kombine uygulamalardır. Ancak en yararlısı kombine tedavi yani iki tedaviyi aynı anda yürütmektir. Psikoterapide davranışsal, duygusal ve düşünsel etkiler ortadan kaldırılmaya çalışılır.
Fobi Ne Anlama Gelir? 00:46
Fobi Ne Anlama Gelir? 24 izlenme - 2 yıl önce Fobi kişinin bir nesneden ya da bir durumdan aşırı korkma halidir. Kişinin günlük yaşantsını oldukça olumsuz yönde etkiler. Örneğin sosyal fobisi olan bir kişi, topluluk içinde söz almaktan kaçınır ve bu durum geri planda kalmasına sebep olur. Uçak fobisi olan bir kişi seyahat etmekten kaçınır, uzun yolculuklara çıkamaz. Hayvanlarla ilgili fobisi olan bir kişi hayvanların olabileceği bir ortamdan kaçar, sürekli tedirgin ve tetikte olur. Fobi, kişinin gergin ve huzursuz olmasına sebep olan, hayatını istediği gibi özgürce yaşamasına engel olan yoğun bir endişe halidir.
Sosyal fobi hayatımızı nasıl etkiler? 00:44
Sosyal fobi hayatımızı nasıl etkiler? 30 izlenme - 3 yıl önce
Sosyal fobinin belirtileri nelerdir? 02:33
Sosyal fobinin belirtileri nelerdir? 11 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobinin toplum tarafından kolaylıkla anlaşılan davranışsal, duygusal ve düşünsel belirtileri vardır. Davranışsal belirtilerde kişinin sosyal iletişim kurmaktan sürekli kaçınması gözlemlenir, bu en önemli belirtidir. Düşünsel olarak kişi kendini toplumda izleniyor, yargılanıyor ve aşağılanıyor olarak hisseder. Böylece topluma girmezse bu aşağılanmayı yaşamayacağını düşünüp uzaklaşır. Bedensel belirtilerine bakıldığında ise kişilerde kaygıyla beraber adrenalinin fazla salgılandığından ağız kuruluğu, göz bebeklerinin büyümesi, titreme ve terleme görülebilir.
Sosyal fobi nedir? 01:20
Sosyal fobi nedir? 11 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobi, bireyin toplumsal kontağın olduğu ya da diğer insanlarla iletişim ihtimali olan yerlerden kaçınma halidir. Duygusal, davranışsal ve düşünsel olarak buralarla ilgili otomatik genellemeler ve yetersizlik hissinin yoğun hissedildiği tanılanmış bir rahatsızlık biçimidir. İki tip sosyal fobi çeşidi vardır; yaygın olan ve yaygın olmayan. Yaygın olan tip sosyal ortamda yemek yemekte ve insanlarla iletişime geçmekte güçlük çekerken, yaygın olmayan tip arkadaşlık dahil her türlü insan ilişkisinden kaçınır.
Sosyal fobi kişinin hayatını nasıl etkiler? 01:29
Sosyal fobi kişinin hayatını nasıl etkiler? 10 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobi kişinin hayatını iki yönde etkiler. Bunlardan biri ve en önemlisi izolasyon yani ortamlardan sürekli kaçıştır. Dışarıya çıkma, sosyalleşme, arkadaş edinme, flört yaşama gibi davranışlardan kaçınırlar. İş hayatında insanlarla iletişim kurmaktan kaçındıklarından kariyer planları olumsuz etkilenir.
Sosyal fobinin nedenleri nelerdir? 01:09
Sosyal fobinin nedenleri nelerdir? 8 izlenme - 2 yıl önce Sosyal fobinin nedenleri çeşitli psikolojik kuramlar tarafından farklı farklı açıklanabilir. Davranışçı kurama göre çocukluk tecrübelerinde erken ve geç ergenlik dönemine bağlı olarak karşılaşılan olumsuz tecrübelerin fazla genelleştirilmesi, aşırı eleştirel aile yapısı ve bireyin yetersiz hissettirilmesi ileride sosyal fobi rahatsızlığına neden olabilir.
En Sık Görülen Fobiler Nelerdir? 00:42
En Sık Görülen Fobiler Nelerdir? 12 izlenme - 2 yıl önce Ülkemizde en sık sosyal fobi başta olmak üzere hayvan fobisi, uçak fobisi, açık alan fobisi, yükseklik fobisi ve kan aldırma fobisi görülür.
Sosyal Fobili Çocukların Tedavi Süreci Nasıldır? 00:30
Sosyal Fobili Çocukların Tedavi Süreci Nasıldır? 0 izlenme - 3 hafta önce Sosyal fobinin ağırlığına göre sosyal fobili çocuğun tedavisi de bireyselleştirilebilir. Eğer yaşı uygunsa antidepresan, serotonerjik ilaçlar çocuklarda da kullanılabilmektedir. Bunun dışında bilişsel davranışlı tedaviler, basitçe üzerine gitme tedavileri, çocuklarda da uygulanabilecek bir tedavi yöntemidir.