Hoşgeldiniz!

sosyalizm

Küba Gerçeği 04:57
Küba Gerçeği 8.374 izlenme - 1 yıl önce Castro'nun devrimiyle sosyalizmin dünyaya en şirin şekilde pazarlandığı ülke Küba'da halk açlıktan inim inim inliyor. Kaynak: Vox.com Çeviri: Mehmet Dinç Redaksiyon: Bünyamin Aydın
Solcu Öğrencileri Trollemek 00:24
Solcu Öğrencileri Trollemek 6.691 izlenme - 1 yıl önce Tabi ki Besim Tibuk ahahahahahahahahahaahahahahahahaahahahaahahahahahahaahhahaahahahahhaahhaahahahahahahahahahahah (Besim Tibuk kahkahası) Yahu dünya üzerindeki en troll siyasetçi olabilir bu Besim Tibuk
2.dünya Savaşı (Bölüm-1-) 10:06
2.dünya Savaşı (Bölüm-1-) 63.484 izlenme - 11 yıl önce 1914 yılından 1945 yılına kadar geçen süreçte rusayda lenin önderlginde komızmın kurulması almanyada 1.dünya savaşından sonra cumhuriyetin kurulması ve gelecekte nazi almanyasını kuracak olan adolf HİTLER in hayatını anlatan videonun 1. bölmü.Bu bölümde geçen anlatım 1.dünya savaşı ve HİTLER in hayatı ve yahudiler olan düşmanlıgının başlamsı
Devlet İnsanları Nasıl Özel Sektör Düşmanı Yapar 03:28
Devlet İnsanları Nasıl Özel Sektör Düşmanı Yapar 4.634 izlenme - 1 yıl önce
Nobel Ödüllü Ekonomist Milton Friedman'ın Ünlü Kalem Örneği 00:48
Nobel Ödüllü Ekonomist Milton Friedman'ın Ünlü Kalem Örneği 3.129 izlenme - 1 yıl önce Uzun zamandır yoktum.Beni çok özlediniz biliyorum :). Her neyse sonra sarılırız,reyizin dediklerini dinleyin :). Bu arada I love capitalism Kapitalizm olmasa sizlerle bu mecrada buluşamıyacaktık mesela :). Bu arada Marx'ın dediği rekabet ve kapitalizm de insanları birbirine düşürür lafı ne kadar palavra olduğu gözüküyor.Kapitalizm birbirini sevmeyen insanları birleştirir.İş birliği yaptırır bir şekilde. Atıyorum mahallenin ahlakçı bakkalı başı açık kadınlara bir şey satmazsa batar. Mahallenin laikçi bakkalı tesettürlü kadınlara bir şey satmazsa batar. Alkışlarlayaşıyorum.com,Youtube,Twitter sadece belirli görüşten insanların fikirlerini belirtmesine izin verirse hit alamaz ve batar. Bunlar başka şirketlerle rekabet içinde değiller mi?
Sosyalizm Ne Demek? - Sokak Röportajı 01:16
Sosyalizm Ne Demek? - Sokak Röportajı 2.516 izlenme - 2 yıl önce 4K Sokak Röportajları ekibi insanlara tartışma programlarında sıklıkla duydukları bir kelimeyi sordu: Sosyalizm nedir? Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Nobel Ödüllü Ekonomist Milton Friedman'a Göre Ahlaksız Davranışların Teşviği 05:30
Nobel Ödüllü Ekonomist Milton Friedman'a Göre Ahlaksız Davranışların Teşviği 2.137 izlenme - 1 yıl önce Ahlaksızlığı sıfırlayamazsınız.Daima vardır ama bazı ülkelerde farkında olarak veya olmayarak teşvik edilir,bazısında ise edilmez. Bu dinlede,dine karşı olarakta çözülmez.Dünya üzerindeki en ahlaksız ülkeler müslüman ülkelerdir ama en en ahlaksızı,en çok ateist oranına sahip Kuzey Kore'dir. Bu sınırı uç noktalara çizip,gerisini serbestiyete bırakarak çözülür.Bakarsınız zamanla o çizgiye bile gerek kalmamış.Bir sonraki videom o çizgiye gerek kalmayacak olan sistem anarko kapitalizm hakkında olacak.
Ferman Padişahın, Dağlar Bizimdir!!! 03:58
Ferman Padişahın, Dağlar Bizimdir!!! 14.451 izlenme - 8 yıl önce
Kerpiç Bir Ev- Mahir Çayan Wwwproleterdevrimcom 03:16
Kerpiç Bir Ev- Mahir Çayan Wwwproleterdevrimcom 7.915 izlenme - 8 yıl önce devrime adanmışlığın ve siper yoldaşlığının adıdır kızıldere
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 02:20
Sizi Asıl Sömürenler Kimler? 2.278 izlenme - 1 yıl önce Türk dizilerinden benzetmeyi alırsak. Devlet baba gerçekten baba mı,yoksa üvey baba mı? Güya bizim iyiliğimizi düşünerek yaptığı şeyler bize yarar mı,zarar mı getiriyor? Bu altın kalpli devlet babamızın ve babaların yaptıkları şeyler kendi çıkarlarına mı hizmet ediyor? Korumacılığı samimi anlamda yapsa bile bu yarar mı zarar mı sağlıyor? Bu soruların cevabını burada bulabilirsiniz ama anlayana :).
1958'de Küba'da Kişi Başına Düşen Milli Gelir Fransa'dan Daha Yüksek Seviyedeydi (Besim Tibuk) 09:46
1958'de Küba'da Kişi Başına Düşen Milli Gelir Fransa'dan Daha Yüksek Seviyedeydi (Besim Tibuk) 2.388 izlenme - 1 yıl önce Türkiye'de ''Kronik solcu'' lafını kullanan kesimi sevmem ama iyi lakap bulmuşlar bizim solculara
İsveç'in Sosyal Demokrasi İle Kalkındığı Yanılgısı 01:28
İsveç'in Sosyal Demokrasi İle Kalkındığı Yanılgısı 2.467 izlenme - 1 yıl önce Solcuların ideolojilerini savunurken pek bir argümanı yoktur. Sanırım onlardan bir argümanları daha çürüdü. Gerçi hepsi çürük de, neyse. Kalan birkaç tane sağlam gözükeni de çürütücem. Yakında entellektüelleriniz bile ''Abi ama her şey bedava'' demeye başlıyacak.
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 06:29
Tek Şarkıda Sovyetler Birliği Tarihi 3.331 izlenme - 3 yıl önce tüm rejimlerin birbirinin düşman kardeşi aynı bokun laciverti olduğunu rus tarihi üzerinden ve tetris blokları dizme metaforuyla anlatılmış hali... çar rejiminde halk açken aristokrasi tabağında altın yiyo, bolşevikler sosyalistler iktidarken yemek var ama tek tipleştirme var özgürlük yok, aykırı hiçbir ses çıkaramazsın.kapitalizm geldi paradan önemli hiçbişey yok, insani duygular rafa kaldırılmış ve yine sol yükselmeli.döngü tekrar başa dönerek sürer gider.
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 09:50
Kapitalizm Nasıl İşler? - Zeitgeist 2.164 izlenme - 2 yıl önce Kapitalizmin doğuşu, hayatımıza etkileri, nasıl insanları sömürdüğü kısaca anlatılmış. Zeitgeist'in tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Kapitalizm öldürür diyelim ve iyi seyirler dileyelim.
Adolf Hitler İktidara Nasıl Geldi? 44:59
Adolf Hitler İktidara Nasıl Geldi? 2.426 izlenme - 2 yıl önce 1929 yılında meydana gelen büyük ekonomik kriz Almanya'yı da derinden etkilemiş, tüm ülkeyi büyük bir umutsuzluğa sürüklemişti. Naziler ve komünistler arasındaki kanlı sokak çatışmaları gün geçtikçe kızışıyordu. Demokrasi risk altındaydı ve onu koruyacak kimse kalmamıştı. Hitler'in 1933 yılında başbakan olmasıyla, Nazi rejiminin karanlık gölgesi Almanya'yı kaplamıştı. Hitler bir yandan barış mesajları verirken bir yandan da büyük savaş için hazırlık çalışmaları yapılmaya başlanılmıştı.
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 03:06
Robert Nozick'in Anlattığı 9 Durum - Hangisinde Köle Değilsiniz? 1.189 izlenme - 1 yıl önce Robert Nozick popüler konularda pek çalışma yapmatığından tanınmaz.Ama büyük bir bilim adamıdır.Bu verdiği örneklem ve sorduğu soru adamın kalitesini ortaya çıkarıyor.Devletçilik eleştirisi yapılırken pratikte ki başarısızlığından söz edilir daima.Teori olarak yeteri eleştiri getirilemediğinden devletçilik ve türevleri savunucuları tarafından ''Gerçek Şeriat bunlar değil,şöyle böyledir.'' ''Gerçek komünizm bunlar değil,şöyle böyledir.'' denildi.Sanırım bu örneklem ve soru bunları yıkacak boyutta.
Sosyalizm Ne Demek? 01:16
Sosyalizm Ne Demek? 1.375 izlenme - 2 yıl önce Bir sokak röportajı ekibi, Türk insanına sosyalizmin ne demek olduğunu soruyor. Cevaplar insanı intihara sevkediyor.
Cemal Abdül Nasır'ın Müslüman Kardeşler Hakkındaki Kürsü Konuşması 02:12
Cemal Abdül Nasır'ın Müslüman Kardeşler Hakkındaki Kürsü Konuşması 1.752 izlenme - 2 yıl önce Mısır'ın en ünlü liderlerinden Cemal Abdül Nasır hür subaylar hareketinin Mısır Krallığına son vermesinde etkin rol oynamıştır. Devrimden sonra başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı da yapan Abdül Nasır, hızlı bir millileştirme politikasına gitmiş ve Süveyş Kanalı'nı millileştirmiştir. Dönemin en büyük muhalefeti Müslüman Kardeşler örgütüne ağır bir darbe vurmuş, laik ve Arap sosyalizmi hakim bir Mısır amaçlayarak tek adam haline gelmiştir. Her ne kadar iyi bir devlet adamı olsa da yetenekli bir komutan olamadığı 6 Gün Savaşı'nda İsrail tarafından ağır bir yenilgi alarak ortaya çıkmıştır. Bu yenilgi ününü kaybetmesine de sebep olmuştur. Kendisi tüm sorumluluğu üzerine almış ve istifa etmiştir. Ancak halkın yoğun gösterileri ve ısrarları sonucu tekrar görevinin başına dönmüştür. Görüntüler ise Nasır'ın Müslüman Kardeşler ile görüşmelerini anlattığı bir kesitten alıntıdır. Not: Çeviriler tarafımca yapılmıştır. Hatam varsa affola. İyi seyirler.
Çözülmenin Şafağında Enternasyonal (1986) 01:05
Çözülmenin Şafağında Enternasyonal (1986) 929 izlenme - 1 yıl önce Sovyetler Birliği Komünist Partisinin son genel sekreteri Gorbaçov, Demokratik Almanya'nın son lideri Honecker ve marşı zoraki söylediği adeta her halinden belli olan bir adet Yeltsin. Ya da sadece fazla alkol almıştır bilemeyiz tabi...
Nazi Almanyası Propaganda Konuşması - Joseph Goebbels 02:01
Nazi Almanyası Propaganda Konuşması - Joseph Goebbels 2.631 izlenme - 2 yıl önce 13 Mart 1933'te Almanya'da iktidara gelen Nazi partisinde Propaganda Bakanı görevinde bulundu. En az Adolf Hitler gibi insanları etkileyebilme gücü göze çarpmaktadır. Videoda Goebbels, Doğu Cephesi'ndeki Görlitz Halkına Konuşuyor(1945) Ayrıca kendisinin "Amacımız doğruları söylemek değil insanları etkilemek" gibi birçok ilginç sözü bulunan etkili bir siyasetçi, iletişim uzmanıdır.
Bülbül Ne Yatarsın Bahar Erişti 04:08
Bülbül Ne Yatarsın Bahar Erişti 8.381 izlenme - 11 yıl önce Bağlama ve vokal:Can Ali Vokal :Sema Perküsyon :Sinan Gitar :Erdal Sözleri Karacaoğlan'a müziği ise Can Ali Türkmen'e ait olan "Bülbül Ne Yatarsın Bahar Erişti" adlı türkü.
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 02:07
Sovyetler Birliği'ne Açılan İlk Mc Donalds (1990) 1.489 izlenme - 3 yıl önce 1990 yılında Sovyetlerin çökmesine bir yıl kala başkent Moskova'ya açılan ilk Mc Donalds şubesi aynı zamanda kapitalizmin Sovyetler Birliği'ne ilk ayak basışı olarak da anlamlandırılabilir.İnsanların ilgisi ise dikkatte şayan.
Aziz Nesin, Dinleyicilerden Gelen Soruları Cevaplıyor (1991) 33:14
Aziz Nesin, Dinleyicilerden Gelen Soruları Cevaplıyor (1991) 1.237 izlenme - 2 yıl önce Aziz Nesin, 1991'de Sidney Halkevinin çağrılısı olarak gittiği Avustralya'da, 2ea radyosunun Türkçe yayınında dinleyicilerden gelen çeşitli soruları yanıtlıyor.
NSDAP'nin Mitingleri ve Geçit Törenleri - Renklendirilmiş 05:21
NSDAP'nin Mitingleri ve Geçit Törenleri - Renklendirilmiş 1.183 izlenme - 2 yıl önce Bu video Nasyonal Sosyalist Alman İşçi Partisi'nin ve onun alt kuruluşu Schutzstaffel'in miting ve geçit töreni gibi etkinliklerini içeren renklendirilmiş görüntüleri barındırıyor. İlk dakikalar 1932 temmuzundaki seçimler yapılan miting olup ileriki kısımlarda Üçüncü Reich dönemi görülüyor.
Grup Ekin - Kavga Dostlarına Sevdam 02:34
Grup Ekin - Kavga Dostlarına Sevdam 2.263 izlenme - 8 yıl önce çoğalttım sevdamıbüyüttüm öfkemikavga oldu yaşamın adıçağladım ırmaklar gibiçoğaldım aktıkçaulaştım kardeşlik denizine ulaştımsen dostum kavgamın güzelisen o denizde bir damlaben o denizde bir damlaçağladım ırmaklar gibiçoğaldım aktıkçaulaştım kardeşlik denizine ulaştım
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 46:01
Lenin'in Hayatı (Türkçe) 760 izlenme - 1 yıl önce History Channel'in biyografiler serisinden, Vladimir İlyiç Ulyanov'un (Lenin) hayatını izleyeceğiz. İyi seyirler.
Kemal Sunal'ın Ölüm Haberi - İlyas Salman 03:17
Kemal Sunal'ın Ölüm Haberi - İlyas Salman 1.190 izlenme - 2 yıl önce Büyük usta İlyas Salman Kemal Sunal'ın ölüm haberini nasıl aldığını o anda ne düşündüğü kendi yaşamını sürdürdüğü bir kapıcı dairesinde anlatıyor.
Hitler Almanyası'ndan Çok Özel Renkli Görüntüler! (Nazi İmparatorluğu) 04:06
Hitler Almanyası'ndan Çok Özel Renkli Görüntüler! (Nazi İmparatorluğu) 955 izlenme - 3 yıl önce Birinci Dünya Savaşı'ndan kolu kanadı kırılmış çıkan Almanya'da halk perişandı. İmparatorlukları dağılmış, orduları aşağılanmış, kendileriyse, ağır savaş tazminatları yüzünden açlığa mahkum edilmişti. Ülkedeki perişanlıkla birlikte kaos ve ümitsizlik de artıyordu. Halk, adeta mucizevi bir kurtarıcı bekliyordu. Onlara eski şaşalı günlerine götürecek, büyük utanca son verecek bir kurtarıcı. Bekledikleri çıka geldi. Adolf Hitler ismindeki asker eskisi, "Düşün peşime! Size bin yıl yaşayacak bir imparatorluk kuracağım!" dedi. Kurdu da: Yeni bir dünya savaşına ve 60 milyon insanın ölümüne neden olan Nazi İmparatorluğu'nu...
sosyalizm fragman 01:14
sosyalizm fragman 951 izlenme - 7 yıl önce sosyalizm fragman
1 Mayıs 1977 (Kanlı 1 Mayıs) Katliamı Belgeseli - Oradaydım 35:47
1 Mayıs 1977 (Kanlı 1 Mayıs) Katliamı Belgeseli - Oradaydım 792 izlenme - 2 yıl önce "Tarihe adını Kanlı 1 Mayıs olarak geçiren 34 kişinin katledildiği, 136 kişinin yaralandığı, devlet tarafından bizzat desteklenen Kontrgerilla'lar tarafından gerçekleşen katliamın CnnTurk tarafından hazırlanmış belgesel."