Hoşgeldiniz!

soykırım

Eylem İçin Gelen Ermeni Grubu 05:33
Eylem İçin Gelen Ermeni Grubu 4.050 izlenme - 2 ay önce Bundan yaklaşık 2 yıl önce 24 Nisan 2016'da "soykırım" propagandası için gelen Ermeni grubun Türkler tarafından göt oluşunu izliyoruz. Video kaynağı: https://youtu.be/fYDLCnMr08s
Soysuzlar Çetesi Fragman 01:45
Soysuzlar Çetesi Fragman 64.634 izlenme - 4 yıl önce Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar.Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.
Hotel Rwanda Fragman 02:07
Hotel Rwanda Fragman 35.371 izlenme - 4 yıl önce 1994'de dünyanın gözü önündeki soykırım Rwanda'da gerçekleşti...Oranın halkı ikiye bölünmüş durumda Hutular ve Tutsiler diye insanları ayırmışlar ve çıkan savaşda yüzbinler katledilmiştir...Fakat filmdeki acı gerçek dünya buna seyirci kaldı...Bin küsür insanın hayatını kurtarmaya çalışan bir insanın hiyakesini anlatıyor.
Çizgili Pijamalı Çocuk Fragman 02:14
Çizgili Pijamalı Çocuk Fragman 30.102 izlenme - 4 yıl önce Nazi Almanya’sı Bruno’nun babasını görevli olarak Polonya’ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur. Ancak iki çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin (Vera Farmiga) endişelerini artıracaktır. Bruno ve ailesinin yeni evleri birbuçuk milyon Yahudinin Nazilerce öldürüldüğü Auschwitz toplama ve yoketme kampının bitişiğindedir.
İlber Ortayli : Türkiye 21:50
İlber Ortayli : Türkiye "Ermeni Soykırım" tanırsa ne olur? 14.592 izlenme - 3 yıl önce Türkiyenin erm*ni soykırımını tanıması durumunda hukuken ne duruma düşer ilber ortaylı cevaplıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/alkislarlayasiyorum kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Euronews'in Soykırım Oylaması Haberi ve Buldukları Vatandaşlar 01:27
Euronews'in Soykırım Oylaması Haberi ve Buldukları Vatandaşlar 3.837 izlenme - 2 yıl önce Avrupa Birliği ortak kanalı olan Euronewsde izlediğim haberde nasıl aranıp bulunduysa soykırımı kabul eden Türk'ü koymaları nasıl algılarla oynadıklarını gösteriyor
Schindler'in Listesi - Duş Sahnesi (+18) 02:44
Schindler'in Listesi - Duş Sahnesi (+18) 7.121 izlenme - 3 yıl önce Filmin en çok geren sahnelerinden biri oscar schinler abimiz servetini kurtarabildiği kadar yahudi kurtarmak yolunda tüketmiştir.1000 küsur kişilik liste yaparak fabrikasında çalıştırmak bahanesiyle yahudi kurtarmıştır. ilişki ağlarını ve parasını kullanarak satın aldıkları kişileri erkekler ve kadınlar ayrı trenlerde memleketine götürmeye çalışırken kadınların olduğu tren yanlışlıkla yahudilerin gaz odalarında toplu katliama uğradığı Auschwitz'e götürülür. kurtulduklarını ve yeni bir hayata başlayacaklarını sanan grup bir anda çalışma kamplarından dilden dile konuşulan ama kimsenin gözüyle görmediği, görenlerin ise yaşamadığı bir efsane olan banyo yapma bahanesiyle gaz odalarında boğulup yakılma olayını yaşama ihtimali tarifsiz bir gerilim yaşamalarına neden olur duşlardan su mu gelecek yoksa ölümlerine sebep olacak gaz mı ateş mi bekleyişi ölüm korkusunu iliklerine kadar hissetme duygusunu yaşatır.
Hrant Dink'in Almanya'nın Ermeni Sorununa Tavrına İsyanı 00:29
Hrant Dink'in Almanya'nın Ermeni Sorununa Tavrına İsyanı 2.780 izlenme - 2 yıl önce Hrant Dink'in 2005 yılında bir programda yine bir ermeni soykırımı konusunun gündeme gelmesi sonrasında almanyaya isyanı. Aslında konuşması sırasında çok mantıklı bir soru soruyor hrant 'niye bırakıyoruz paşam bunların eline' Bu bahsi geçen acı olaylar bu topraklarda ve bu toprakların insanları arasında yaşandı ve yine aynı şekilde çözümde bu toprakların insanları arasında olucaktır, olmalıdır. hrantın yıllarca bahsettiği konuda bu aslında. ne almanı ne fransızı hiçbiri bu konuda samimi olamaz empati yapamaz niyetleride şu ana kadar iyi olmamıştır zaten. bugünkü almanyanın tavrıda eski örnekler gibi siyasi bir mesajdan öte değil.
Nüremberg Duruşması - Ünlü Savunma Sahnesi 03:55
Nüremberg Duruşması - Ünlü Savunma Sahnesi 4.862 izlenme - 3 yıl önce Dr.Ernst Janning (Franz Schlegelberger) Almanya 3. Reich'ın hakimlerinden biridir. ve Nüremberg Duruşmasında ana suçlularından biridir, İnsanlığa karşı savaş suçları ve suç işlemek için komplo kurmaktan ömür boyu hapse mahkûm edildi Bu sahnede ise Franz Schlegelberger'in savunma avukatının "Hitler" tanımına şahit olacağız.
Müslümanlara Yapılan Akıl Almaz Zulümler
Müslümanlara Yapılan Akıl Almaz Zulümler 2.851 izlenme - 3 yıl önce Artık bunlara birilerinin dur demesi lazım bence bunda çok sıkı çalışan www.uhim.org adresi buna en iyi örnek...
ermeni soykırımı 11:15
ermeni soykırımı 11.122 izlenme - 10 yıl önce ermeni soykırımı var diyenlere lütfen yorum yazın
Ermeni Gerçekleri - Fact Check Armenia 02:40
Ermeni Gerçekleri - Fact Check Armenia 1.372 izlenme - 2 yıl önce Ermeniler'in, Osmanlı Devleti'ne karşı çıkarttıkları isyanları nasıl birer propaganda aracı olarak kullandığını ve milyonlarca insanın ölümüne sebep olacak bir iç savaşı nasıl başlattıklarını öğrenmek için hazırlanan videoyu izliyoruz. Kaynak: http://factcheckarmenia.com/home/tr
Srebrenitsa'da Sırp Başbakan'a Saldırı 01:11
Srebrenitsa'da Sırp Başbakan'a Saldırı 2.827 izlenme - 3 yıl önce Srebrenitsa soykırımının 20. Yılı dolayısıyla düzenlenen cenaze törenine katılmak üzere Potoçari Anıt Mezarlığı'na gelen Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç saldırıya uğradı
doğu türkistan'da yaşanan soykırım 05:55
doğu türkistan'da yaşanan soykırım 9.685 izlenme - 9 yıl önce seyit tümtürk'ün kanal d ekranlarından urumçiden gelen telefon'la orada yaşananları anlatıyor..İsmini vermek istemeyen kardeşimiz verseniz de olur diyor ben canımdan geçtim diyor..doğru türkistan da resmen soykırım var İzleyin..
Avrupa'nın Karanlık Tarihi Sömürü ve Soykırımlar 07:26
Avrupa'nın Karanlık Tarihi Sömürü ve Soykırımlar 1.287 izlenme - 2 yıl önce
Mini Belgesel - Ölüm Makineleri (Nazi Kampları) 05:42
Mini Belgesel - Ölüm Makineleri (Nazi Kampları) 2.380 izlenme - 3 yıl önce Naziler sadece savaştıkları esir aldıkları insanları değil kendi içlerinde güçsüz ve hasta olan insanlarıda öldürüp yakıyorlardı.Bunun amacı sağlam hastalıksız ve safkan olmasını sağlayıp üstün bir Alman ırkı yaratmak. Videoda Nazi kamplarından bazıları ve kamplarda insanlar üzerinde yapılan iğrenç deneyler hakkında kısa bir belgesel izlemektesiniz. İyi seyirler
Bosna Savaşı & Srebrenitsa Katliamı (1993-1997) 17:51
Bosna Savaşı & Srebrenitsa Katliamı (1993-1997) 2.372 izlenme - 3 yıl önce Sitemizde dört başı mamur, orta uzunlukta bir Bosna iç savaşaı belgeseline ihtiyacı vardır. Unutmamak, unutturmamak ve insan olmak için.
Doğu Türkistan - Vur Yiğidim Vur 03:22
Doğu Türkistan - Vur Yiğidim Vur 6.230 izlenme - 9 yıl önce güzel bir Şarkı çok anlamlı kesin mutlaka dinleyin...
Schindler'in Listesi ve Soykırımdan Kurtulan Yahudiler 06:10
Schindler'in Listesi ve Soykırımdan Kurtulan Yahudiler 1.589 izlenme - 2 yıl önce Nazi partisi üyesi olan Schindler' in Soykırımdan kurtardığı Yahudiler dünyada yaşanmış iyi şeylerden biri. Soykırım draması hala milyonlarca insan tarafından unutulmuş değil.
Auschwitz Kampı 01:45
Auschwitz Kampı 1.961 izlenme - 3 yıl önce Nazi Almanyası tarafından II. Dünya Savaşı döneminde kurulmuş en büyük toplama, zorunlu çalışma ve imha kampı. İlk kurulan ana kamp Auschwitz I Polonya'nın Krakow şehrinin 60 km batısında, küçük bir şehir olan Owicim'in güneybatısında, Auschwitz II Owicim'in 3 km batısında Brzezinka köyünde, I.G. Farben, Krupp, Siemens gibi fabrikalar için yapılan Auschwitz III ise Owicim doğusunda Monowice (Monowitz) köyünde inşa edilmiştir. Auschwitz'e tüm Avrupa'dan 1,3 milyon insan yerleştirilmiştir. Bunların, 1 milyonu Yahudi olmak üzere 1,1 milyon insanın öldürüldüğü tahmin edilmektedir. Yaklaşık 900.000 kişi kampa geldikleri anda doğrudan gaz odalarına gönderilmiş ya da vurularak öldürülmüştür. Kalan 200.000 kişi, hastalık, eksik beslenme, kötü muamele, tıbbi deneyler nedeniyle ve daha sonra gönderildikleri gaz odalarında ölmüştür. Ortalama 6 ay içinde ölen tutsaklar, en ağır şartlarda günde en az 10 saat çalıştırıldılar. Gaz odalarına gönderilirken, saç kesme, ceset toplama, yakma gibi işlemleri de yine kendileri yapıyorlardı. İkinci Dünya Savaşı’ndan önce Auschwitz, eski adıyla Oscwinchim, yarısı Yahudi olan 14 bin kişinin yaşadığı sakin bir kasabaydı.Bu kamplarda, Yahudi, çingene, eşcinseller gibi Nazilerin düşman ilan ettikleri gruplar başta olmak üzere 6 milyon kişi ölmüştür. 1979 yılında UNESCO'nın İnsanlığın Kültür Mirası listesine eklenen bu iki kampın kalıntıları ve Yahudi mezarlığı, Auschwitz-Birkenau Devlet Müzesi ve Holokost anma mekânı olarak kamuya açılmıştır.
Başbakan'ın Sözde Ermeni Soykırımı Konuşması 04:24
Başbakan'ın Sözde Ermeni Soykırımı Konuşması 1.101 izlenme - 3 yıl önce Başbakanı seven sevmeyen herkesin takdir edebileceği, en azından deneyeceği sözde Ermeni soykırımı ve Karabağlar hakkındaki Ermenistan'daki tarihi konuşması.
hocali katlİami - bu son olsun ! 13:21
hocali katlİami - bu son olsun ! 5.347 izlenme - 9 yıl önce http://www.forumkantini.net/
Srebrenica Katliamı 03:48
Srebrenica Katliamı 4.102 izlenme - 8 yıl önce Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı,1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)'nda Srpska Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temmuz 1995'te yaşanan ve en az 8,372 Boşnak'ın Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde general Ratko Mladiç komutasindaki ağır silahlarla donatılmış Bosna Sırp ordusu tarafından öldürülmesine verilen addır. Katliamda bir kısım kadın ve küçük yaşta çocuğun da öldürüldüğü, belgelerle kanıtlanmıştır . Bosna Sırp ordusunun dışında katliama "Akrepler" olarak tanınan Sırbistan özel güvenlik güçleri de katılmıştır. Birleşmiş Milletler Srebrenitsa'yı güvenli bölge ilan etmiş olmasına karşın 400 silahlı Hollanda barış gücü askerinin varlığı katliamı önlememiştir. Srebrenitsa katliami II. Dünya Savaşı'ndan bu yana Avrupa'da gerçekleşmiş en büyük toplu insan kıyımı olması ve Avrupa'daki hukuksal olarak ilk kez belgelenmiş soykırım olması açısından da önem taşır.
Dogu Türkistan 04:48
Dogu Türkistan 3.367 izlenme - 9 yıl önce dogu türkistan
Almanya Meclis'inde Onaylanan Soykırım Kararını Vatandaşa Sorduk 03:18
Almanya Meclis'inde Onaylanan Soykırım Kararını Vatandaşa Sorduk 808 izlenme - 2 yıl önce Almanya Parlamentosu tek bir belge ortaya koymadan ve hiçbir yetkisi olmadan 1915 Ermeni tehcirini "soykırım" diye kabul etmesi üzerine sokağa çıktık ve vatandaşımızın düşüncesini sorduk. Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir'in Ermeni rozetiyle Meclis'te sözde "soykırımı" kabul etmesini kınayan vatandaşımız "Bunu tartışmak Almanlara kalmamış" diyerek tepki gösterdi.
Filistindeki Katliyam 01:49
Filistindeki Katliyam 4.234 izlenme - 10 yıl önce filistinde hergün 100'lerce kardeşimiz acımasız israil ordusu tarafından katlediliyor''zalİmler İçİn yaŞasin cehennem''
2. Dünya Savaşı - Alman Vahşeti Manipülasyonu 03:02
2. Dünya Savaşı - Alman Vahşeti Manipülasyonu 1.901 izlenme - 3 yıl önce 2. Dünya Savaşı'nda bir çok konu önem kazandığı gibi propagandacılık da önem kazanmıştır. Müttefikler savaşa olan desteği artırmak adına propagandalarında manipülasyonlar yaratmaktan hiç çekinmemişlerdir. Bu fotoğraflar da bunlar bir kaç ispatından birileridir. Müttefiklerin de yaptığı katliamlar ortada olsa da ne de olsa tarihi kazananlar yazmaktadır. İzliyoruz...
Ratko Mladiç'in Srebrenitsa İtirafı 00:21
Ratko Mladiç'in Srebrenitsa İtirafı 1.265 izlenme - 3 yıl önce Yugoslavya'yı uzun yıllar demir yumrukla yöneten Josip Broz Tito'nun ölümünü takip eden süreçte ülkedeki etnik kökenlerin arasında milliyetçilik tekrar hortladı. Bu ideoloji 80'lerin ortasında Sırbistan'da ortaya çıkan aşırı milliyetçi lider Slobodan Miloseviç'in kanlı ellerinde büyüyordu. Krivaya Operasyonu adı verilen harekat dahilinde BM Barış Gücü tarafından korunan Srebrenitsa şehrine giren Ratko Mladiç önderliğindeki Sırp Ordusu, müslüman Boşnaklara karşı büyük bir temizlik harekatına girişmişti. Mladiç, soykırım gününde çekilen bu videoda katliamın nedenini itiraf ediyordu: "müslüman Türklerden tarihin intikamını alıyoruz"
Toplu İnfaz Sahnesi - Piyanist 01:42
Toplu İnfaz Sahnesi - Piyanist 2.263 izlenme - 3 yıl önce O yıllarda yaşananları konu alan filmin can alıcı sahnelerinden biri. Çalıştıkları İnşaattan Gettoya götürülen işçileri, aniden bir alman subay durduruyor ve aralarından seçtiği 8 kişiyi sebepsiz bir şekilde tek kurşunla öldürüyor. Güzel filmdir izlememiş olanlar için tavsiyemdir.
Bayhan - Cezayir Menekşesi 03:03
Bayhan - Cezayir Menekşesi 3.185 izlenme - 8 yıl önce cezayir menekşesi(ölüm çiçeği)