Hoşgeldiniz!

söylem

Irkçı Adamı Tek Yumrukta Öldürdü! 00:37
Irkçı Adamı Tek Yumrukta Öldürdü! 2.258 izlenme - 3 yıl önce Zekâ geriliği olduğu belirtilen bir kişi, kaldırımdaki bisikletliyi uyarıyor. İkili arasında yaşanan tartışmanın ardından bisikletli yoluna devam ediyor. Bu sırada bisikletlinin arkasından ırkçı bir ifade kullanan adam, başka bir şahıs tarafından saldırıya uğruyor.
Mustafa Çayan Çocuk Olmak Suç 06:49
Mustafa Çayan Çocuk Olmak Suç 1.416 izlenme - 6 yıl önce
Bir Başbakan İki Erdoğan / Recep Erdoğan - Tayyip Erdoğan 07:44
Bir Başbakan İki Erdoğan / Recep Erdoğan - Tayyip Erdoğan 1.966 izlenme - 4 yıl önce Bir öyle, bir böyle.. Tek din, bedelli askerlik vb bir çok farklı ve çelişkili söylemler..
Nevzat Çelik - Şafak Türküsü Şiiri Kendi Sesinden 11:29
Nevzat Çelik - Şafak Türküsü Şiiri Kendi Sesinden 91 izlenme - 1 yıl önce Biz hep bu şiiri, Ahmet Kaya'nın şarkısı olarak biliyoruz. Şimdi şiir olarak, bizzat şairin sesinden dinleyelim. Şiir stüdyo ortamında okunmamış. Söyle dergisinin Adana Kız Lisesi binasındaki etkinliğinde okunmuş . Ortamın sesi de geliyor. Şiirle, türkü birbirinden bayağı farklı. Beste adına şiir tırpanlanmış.
Beşiktaş Şampiyon Olursa Eşek Gibi Anırırım - Rasim Ozan 01:47
Beşiktaş Şampiyon Olursa Eşek Gibi Anırırım - Rasim Ozan 153 izlenme - 2 yıl önce Yaptığı her açıklma ile kamuoyu üzerinde etki bırakan Rasim Ozan Kütahyalı, bu kez de Beşiktaş'ın şampiyonluk şansı hakkında iddialı bir söylemde bulundu ve Beşiktaş'ın şampiyon olması durumunda eşek gibi anıracağını dile getirdi.
Bahattin Söylem Siir 04:35
Bahattin Söylem Siir 168 izlenme - 5 yıl önce bütün sevenlerime selam ve sevğilerimi yolluyorum....
Konstantin Kavafis - İthaki 02:15
Konstantin Kavafis - İthaki 35 izlenme - 1 yıl önce İthaki İthaka'ya doğru yola çıktığın zaman, dile ki uzun sürsün yolculuğun, serüven dolu, bilgi dolu olsun. Ne lestrigonlardan kork, ne kikloplardan, ne de öfkeli Poseidon'dan. Bunların hiçbiri çıkmaz karşına, düşlerin yüceyse, gövdeni ve ruhunu ince bir heyecan sarmışsa eğer. Ne Lestrigonlara rastlarsın, ne Kikloplara, ne azgın Poseidon'a, onları sen kendi ruhunda taşımadıkça, kendi ruhun onları dikmedikçe karşına. Dile ki uzun sürsün yolun. Nice yaz sabahları olsun, eşsiz bir sevinç ve mutluluk içinde önceden hiç görmediğin limanlara girdiğin! Durup Fenike'nin çarşılarında eşi benzeri olmayan mallar al, sedefle mercan, abanozla kehribar, ve her türlü başdöndürücü kokular; bu başdöndürücü kokulardan al alabildiğin kadar; nice Mısır şehirlerine uğra, ne öğrenebilirsen öğrenmeye bak bilgelerinden. Hiç aklından çıkarma İthaka'yı. Oraya varmak senin başlıca yazgın. Ama yolculuğu tez bitirmeye kalkma sakın. Varsın yıllarca sürsün, daha iyi; sonundakocamış biri olarak demir at adana, yol boyunca kazandığın bunca şeylerle zengin, İthaka'nın sana zenginlik vermesini ummadan. Sana bu güzel yolculuğu verdi İthaka. O olmasa, yola hiç çıkmayacaktın. Ama sana verecek bir şeyi yok bundan başka. Onu yoksul buluyorsan, aldanmış sanma kendini. Geçtiğin bunca deneyden sonra öyle bilgeleştin ki, Artık elbet biliyorsundur ne anlama geldiğini İthakaların. Çeviren-Cevat Çapan Seslendiren.Sinan Söylem Memiş
bahattin söylem türkü 04:23
bahattin söylem türkü 90 izlenme - 5 yıl önce tüm sevenlerime sonsuz teşekkür ederim...
Bahattin Söylem Türkü.... 03:29
Bahattin Söylem Türkü.... 73 izlenme - 5 yıl önce tüm sevenlerime selam ve sayğılarımı yolluyorum...
Mısır Medyasının Gazze Hakkındaki Söylemleri 01:45
Mısır Medyasının Gazze Hakkındaki Söylemleri 18 izlenme - 2 yıl önce İsrail'in Gazze'deki saldırılarını başlattığı günden bu yana Mısır yönetiminin ortaya koyduğu tavır ve Mısır medyasında kullanılan söylemler bize orada ölen ufak çocukların masumların sorumlusunun sadece İsrail olmadığını göstermek.
PKK’nın hezimete uğradık söylemleri insanların savunma refleksini kırmak içindir 01:48
PKK’nın hezimete uğradık söylemleri insanların savunma refleksini kırmak içindir 1 izlenme - 1 yıl önce PKK’nın hezimete uğradık söylemleri insanların savunma refleksini kırmak içindir.