Hoşgeldiniz!

Soyuz Videoları İzle

Soyuz 1 Uzay Aracının Parçalanaması ve Vladimir Komarovun Ölümü (1967) 02:48
Soyuz 1 Uzay Aracının Parçalanaması ve Vladimir Komarovun Ölümü (1967) 2.902 izlenme - 1 yıl önce Soyuz 1 (Rusça:
Uzay Mekiği Kutsamak - Soyuz 01:43
Uzay Mekiği Kutsamak - Soyuz 296 izlenme - 2 yıl önce 2011 yılında Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilen insansız Rus uzay aracı kalkıştan hemen sonra parçalanmıştı. Bu sefer sıkı önlemler alan Rusya, uzay mekiğini ortodoks bir din adamına okutup üfletiyor. Mekikle birlikte kozmonotlar ve tüm ekibi de kutsayan papaz hızını alamayarak önüne gelene kutsalı veriyor. Sonuç: Uzay mekiği, baba oğlu ve kutsal ruhun yardımıyla kazasız belasız yolcuğuna devam ediyor.
Space Oddity - Uzayda Gariplik 05:30
Space Oddity - Uzayda Gariplik 262 izlenme - 4 yıl önce Space Oddity - Uzayda Gariplik
 Soyuz TMA-09M Uzay Aracı Kalkışını Gerçekleştirdi 09:47
Soyuz TMA-09M Uzay Aracı Kalkışını Gerçekleştirdi 37 izlenme - 2 yıl önce Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) üç kişilik ekibi götürmek üzere yola çıkan Soyuz TMA-09M roketlerini ateşledi ve görevine başladı. Kazakistan'da bulunan Baykonur Uzay Üssü'ne trenle getirilen uzay aracı haftasonunda rampaya yerleştirilmişti.
 Soyuz TMA-09M Uzay Aracı Astronotlarına Uluslararası Uzay Üssünde Karşılama 01:58
Soyuz TMA-09M Uzay Aracı Astronotlarına Uluslararası Uzay Üssünde Karşılama 26 izlenme - 2 yıl önce Kazakistan Baykonur Uzay Üssünden kalkan Soyuz TMA-09M yaklaşık 6 saat sonra uzay üssüne vardı. Üsteki astronotlar yeni gelenleri sevinçle karşıladı.
 Soyuz TMA-09M Uzay Aracı 6 Saatten Kısa Bir Sürede Uzay Üssüne Vardı 03:47
Soyuz TMA-09M Uzay Aracı 6 Saatten Kısa Bir Sürede Uzay Üssüne Vardı 25 izlenme - 2 yıl önce Kazakistan'da bulunan Baykonur uzay üssünden kalkan Soyuz TMA-09M kullanılan yeni bir yöntem sayesinde 6 saatten daha kısa bir sürede uzay üssüne vararak yeni bir rekor kırdı.
Soyuz Uzay Aracı'nın Yörüngesine Giren Güzel Bir Manzara 00:42
Soyuz Uzay Aracı'nın Yörüngesine Giren Güzel Bir Manzara 21 izlenme - 2 yıl önce Uzayda bir yıllık görev başladı Soyuz uzay aracı tarihi bir görev için Uluslararası Uzay İstasyonu'na ateşlendi. Uzay istasyonuna gönderilen ABD'li Scott Kelly ve Rus Mikhail Kornienko, bir yıl boyunca uzayda kalacak. Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (UUİ) görev alacak üç mürettebat, bu akşam TSİ 21.42'de Kazakistan'daki Baykonur Cosmodrome uzay üssünden Soyuz kapsülüyle yörüngeye gönderildi. ABD'li astronot Scott Kelly ve Rus kozmonot Mikhail Kornienko, son 20 yıl içinde gerçekleştirilen en uzun süreli uzay yolculuğuna başladı. Kelly ve Kornienko, Mart 2016'ya kadar UUİ'de kalarak burada en uzun süre kalan insan unvanını kazanacaklar. Mürettebatın diğer üyesi kozmonot Gennady Padalka ise altı aylık sonra dönecek. Kelly ve Kornienko'nun bir yıllık görevi, 2020'den itibaren başlaması planlanan derin uzay görevlerinin hazırlık aşamalarından birini temsil ediyor. Kelly ve Kornienko, insan vücudunun yerçekimsiz ortama uzun süre nasıl adapte olduğunu gözlemleyecek ve birçok deney gerçekleştirecek. Elde edilecek sonuçların, Mars yolculuğu dahil uzun süreli görevler için önemli bilgiler sunması bekleniyor. Bir yıllık görev, 2012'de ortaya atılmış ve kabul edilmişti. 51 yaşındaki Kelly, görev kendisine ilk teklif edildiğinde çok sıcak bakmadığını ancak bilime yapacağı katkı adına fikrini değiştirdiğini söyledi. 54 yaşındaki Kornienko ise 'bir yıl uzayda kalmanın büyük bir fırsat olduğunu ve elde edecekleri bilgilerle Mars'a yolculuk yapacak nesillere yardımcı olacaklarını' söyledi. NASA, UUİ'de 50 yaş üzeri için özel üç kutu vitamin bulunacağını belirtti. Kelly ve Kornienko'dan önce uzayda en uzun süreli görevi gerçekleştiren isim kozmonot Valeri Polyakov olmuştu. Polyakov, Mir uzay istasyonunda 14 ay kalmış ve Mart 1995'te Dünya'ya dönmüştü.