Hoşgeldiniz!

speech

Zoraki Kral Fragman 02:27
Zoraki Kral Fragman 23.281 izlenme - 6 yıl önce Kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen Kral VI. George, kekemelik sorununu yenmek için Lionel Logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
zoraki kral 02:26
zoraki kral 4.382 izlenme - 8 yıl önce the king's speech fragman
Bir Milleti Baştan Yaratan Nutuk (10. Yıl Nutku) 07:53
Bir Milleti Baştan Yaratan Nutuk (10. Yıl Nutku) 1.558 izlenme - 3 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1933’te, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun onuncu yıl dönümünde yaptığı ve tarihe 'Onuncu Yıl Nutku' olarak geçen meşhur konuşmada, Türk milli kültürünün yükseltileceğine, Türk Milleti’nin artık pozitif bilimlere ve güzel sanatlara ağırlık vereceğine ve bunların Osmanlı’nın gevşetici zihniyeti ile değil, bilimsel prensipleri benimsemiş, çalışkan, yeni bir Türk nesli ile kısa sürede gerçekleştirileceğine vurgu yaptı. Türk milletini, bunu yapabilecek kapasitede olduğuna inandırmak için içtenlikle söylediği "Türk milleti çalışkandır! Türk milleti zekidir!" sözü, milletin özgüveninin gelişimine muazzam katkı sağlamış ve onun yaşamının tamamını milletine adamış olduğu gerçeğinin hafızalardan silinmesini önlemiştir. http://www.facebook.com/NedenAta http://www.twitter.com/NedenAtaturk
Otistik Çocukla Konuşma Terapisi 03:43
Otistik Çocukla Konuşma Terapisi 2.610 izlenme - 9 yıl önce speech therapy22 months
Black Mirror - Bing'in Konuşması 03:38
Black Mirror - Bing'in Konuşması 1.472 izlenme - 2 yıl önce Bilmeyenler için Black Mirror günümüz modern hayatın teknolojinin ilerlemesiyle yozlaşıp, değişmesini ve aynı zamanda gelişen teknolojiyle oluşan distopyayı eleştirel bir biçimde yansıtan İngiliz yapımı bir bilim kurgu dizisidir. Her bölüm derin anlamlar ve duygular ve aynı zamanda her bölüm farklı hikaye ve oyuncular içerir. Bu bölümde özetlemem gerekirse sanallaşmış ve izole olmuş insan hayatı anlatılıyor (Spoiler vermeyeyim). Videoda ise bölümün ana karakteri Bing bu sanallığa ve sisteme karşı geliyor. Diziyi tavsiye ederim kesinlikle.
aragorn'un konuşması 01:02
aragorn'un konuşması 7.023 izlenme - 11 yıl önce aragornun kara kapılara gittiklerinde askerlerle muhteşem konuşması!!!
8 Bit Olarak Hazırlanmış Jurassic Park 03:01
8 Bit Olarak Hazırlanmış Jurassic Park 2.140 izlenme - 4 yıl önce CineFix daha önceden de olduğu gibi popüler dizi ve filmleri 8 bit olarak sunmaya devam ediyor. Bu seferki çalışmasında Jurassic Park'ı bizlere 8 bit olarak sundu.
Bir Milleti Baştan Yaratan Nutuk (10. Yıl Nutku) 07:53
Bir Milleti Baştan Yaratan Nutuk (10. Yıl Nutku) 578 izlenme - 1 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim 1933’te, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun onuncu yıl dönümünde yaptığı ve tarihe 'Onuncu Yıl Nutku' olarak geçen meşhur konuşmada, Türk milli kültürünün yükseltileceğine, Türk Milleti’nin artık pozitif bilimlere ve güzel sanatlara ağırlık vereceğine ve bunların Osmanlı’nın gevşetici zihniyeti ile değil, bilimi benimsemiş, çalışkan, yeni bir Türk nesli ile kısa sürede gerçekleştirileceğine vurgu yaptı. Türk milletini, bunu yapabilecek kudrette olduğuna inandırmak için içtenlikle söylediği "Türk milleti çalışkandır! Türk milleti zekidir!" sözü, milletin özgüveninin gelişimine muazzam katkı sağlamış ve onun yaşamının tamamını milletine adamış olduğu gerçeğinin hafızalardan silinmesini önlemiştir.(Alıntı)
Taylor Swift Grammy E Damgasını Vurdu 03:19
Taylor Swift Grammy E Damgasını Vurdu 2.777 izlenme - 9 yıl önce 6 ödül alan beyonce u , 4 ödülle genç şarkıcı izledi
I Will Kill You - 96 Saat (Taken) 00:59
I Will Kill You - 96 Saat (Taken) 618 izlenme - 4 yıl önce Başrolde Liam Neeson'un oynadığı aynı zamanda 2. filminin İstanbul'da çekilmiş olduğu Taken'ın(96 saat) efsanevi repliğidir. Kızını kaçıran bir çeteyi bulmaya çalışan babanın çetenin üyesiyle konuşmasıdır Repliğin Türkçe’si; "Kim olduğunu bilmiyorum, ne istediğini bilmiyorum, fidye peşindeysen param yok ama çok özel yeteneklerim var; uzun bir çalışma sonunda elde ettiğim yetenekler, senin gibi aşşağalık heriflerin kabusu olmamı sağlayacak yetenekler. Kızımı hemen bırakırsan her şey bitecek, seni aramayacağım, peşine düşmeyeceğim, ama bırakmazsan; seni arayacağım, seni bulacağım ve seni öldüreceğim. --telefondaki ses: iyi şanslar--
zoraki kral the king's speech  fragman 02:27
zoraki kral the king's speech fragman 862 izlenme - 8 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
Kevin Spacey - Oscar Konuşması (2000 - Amerikan Güzeli) 03:59
Kevin Spacey - Oscar Konuşması (2000 - Amerikan Güzeli) 316 izlenme - 2 yıl önce Film dünyasının en iyilerinden biri olan Kevin Spacey'nin, American Beauty (Amerikan Güzeli) filmindeki rolüyle, 2000 yılında düzenlenen Akademi Ödülleri Töreni'nde, Russell Crowe, Sean Penn, Richard Farnsworth ve Denzel Washington gibi rakiplerine karşı En İyi Erkek Oyuncu dalında kazandığı Oscar ödülü konuşmasıdır.(Altyazı bana aittir.Kendimce çevirmeye çalıştım, yanlışlarım olabilir.İyi seyirler.)
Lenin Konuşurken Hüloğğ Diye Bağıran Kalabalık 00:23
Lenin Konuşurken Hüloğğ Diye Bağıran Kalabalık 545 izlenme - 4 yıl önce Rus Komünist Partisinin kurucusu, Sovyetlerin ilk başkanı Vladimir Lenin'in zamanında yaptığı konuşma, miting, hitap falan. Yahu sanki bir şeyleri andırıyor, benzeşiyor gibi ama alla alla enteresan... "Tarih tekerrürden ibarettir" diye boşa dememişler.
Adolf Hitler Speech Subtitles 10:42
Adolf Hitler Speech Subtitles 389 izlenme - 7 yıl önce
the king's speech 1 fragmanı 02:43
the king's speech 1 fragmanı 523 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
sailor starlights speech turkish 00:25
sailor starlights speech turkish 287 izlenme - 7 yıl önce sailor starlights speech turkish
sailor saturn speech turkish 00:12
sailor saturn speech turkish 281 izlenme - 7 yıl önce
Reported Speech Konu Anlatımı #88 20:54
Reported Speech Konu Anlatımı #88 65 izlenme - 2 yıl önce Reported Speech konu anlatımı videomda, indirect speech olarak da bilinen, dolaylı aktarım cümlelerini anlatıyorum. Bu dersi PDF olarak indirmek ve 'Çeviriyle Öğren' kitabımı satın almak isterseniz www.konuanlatımı.com siteme bakabilirsiniz. Söylenilen bir sözün, başkalarına nasıl aktarılacağını öğreneceğimiz bu konuda, cümleyi olduğu gibi aktarma veya rapor ederek aktarma şeklinde iki ayrı yöntem söz konusu. Cümleyi olduğu gibi aktarırken, tıpkı Türkçedeki gibi iki tırnak içine alıyoruz ve hiçbir değişiklik yapmıyoruz. Buna direct speech yani dolaysız aktarım diyoruz. Dolaysız aktarım cümlelerinde “söyledi/dedi” anlamlarını vermek için “say” fiilinden faydalanıyoruz.
Guano Apes - No Speech 03:33
Guano Apes - No Speech 177 izlenme - 8 yıl önce
the king's speech 3 fragmanı 00:46
the king's speech 3 fragmanı 264 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
Gvz Seamless Agent 01:39
Gvz Seamless Agent 312 izlenme - 9 yıl önce gvz seamless agent yazılımı, konuşma tanıma uygulamalarında 0 tanıma performansı sunan, insan-makine birleşimi hibrit bir yapay zeka uygulamasıdır.
the king's speech 4 fragmanı 00:46
the king's speech 4 fragmanı 234 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
the king's speech 2 fragmanı 02:43
the king's speech 2 fragmanı 224 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
speech - remember the titans 00:45
speech - remember the titans 138 izlenme - 7 yıl önce speech - remember the titans
Gvz Meditalk 02:39
Gvz Meditalk 197 izlenme - 9 yıl önce gvz meditalk yazılımı, doktorların raporlarını dikte etmesinde büyük kolaylık sağlayan, tıp alanına uyarlanmış, çok yüksek kapasiteli sürekli konuşma tanıma teknolojisidir. www.sestek.com.tr
the king's speech 5 fragmanı 00:43
the king's speech 5 fragmanı 184 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
the king's speech 9 fragmanı 02:27
the king's speech 9 fragmanı 160 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
Lady Leshurr - Queen's Speech Ep.4 03:23
Lady Leshurr - Queen's Speech Ep.4 19 izlenme - 11 ay önce Lady Leshurr - Queen's Speech Ep.4
the king's speech 8 fragmanı 02:27
the king's speech 8 fragmanı 124 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.
the king's speech 6 fragmanı 00:47
the king's speech 6 fragmanı 122 izlenme - 7 yıl önce kardeşinin feragat etmesiyle gönülsüz bir şekilde tahta geçen kral vı. george kekemelik sorununu yenmek için lionel logue adlı bir konuşma terapisti tutar.