Hoşgeldiniz!

Stephen Hawking

The Theory of Everything (Fragman) 02:43
The Theory of Everything (Fragman) 26.823 izlenme - 3 yıl önce Eddie Redmayne ve Felicity Jones'un oynadığı, Stephen Hawking'in hayatını anlatan 2014 yapımı The Theory of Everything filminin fragmanı
Stephen Hawking : Zaman Yolculuğu - HD Türkçe Dublaj Belgesel 37:46
Stephen Hawking : Zaman Yolculuğu - HD Türkçe Dublaj Belgesel 1.357 izlenme - 2 yıl önce Dünyanın yaşayan en ünlü bilim insanı kozmosun en büyük esrarını araştırıyor. Daha önce hiç görülmemiş şekilde evrenin harikalarını açıklıyor. Gezegenin en zeki beyinlerinden birisi olan Stephen Hawkingin düşüncesinin gözü ile kainata kesin, cazip, şaşırtıcı ve güzel bir bakış büyüleyicidir. Belgesel; Yabancılar, Zamanda Yolculuk ve Her şeyin tarihi bölümlerini içermektedir.
Stephen Hawking: Dünya Ateş Topuna Dönecek 02:14
Stephen Hawking: Dünya Ateş Topuna Dönecek 110 izlenme - 2 ay önce 2600 yılında enerji tüketiminin Dünya’yı bir ateş topuna çevireceğini savunan ünlü fizikçi Stephen Hawking, tek kurtuluşun uzay göçü olduğunu kaydetti.
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Uzaylılar (Discovery Channel) 43:29
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Uzaylılar (Discovery Channel) 2.003 izlenme - 2 yıl önce Belgeselin orijinal adı Into The Universe With Stephen Hawking'dir. Dilimize çevrildiğinde "Stephen Hawking ile Evrenin İçine" gibi bir anlam çıkıyor. Ben bazı yerlerde gördüğüm şekilde yazdım. Seri üç bölümden oluşur. İlgi çekici ve izlemesi bir hayli zevkli noktalara değinen seride evrende olup bitenler Hawking'in fikirleriyle anlatılıyor. Bu bölümde ise yaşamın başlangıcı, uzaylıların var olup olmadığı gibi konular ele alınıyor. İyi seyirler.
Stephen Hawking dabbe mi? Yaşar Nuri Öztürk 01:55
Stephen Hawking dabbe mi? Yaşar Nuri Öztürk 1.392 izlenme - 3 yıl önce Dünyanın en ünlü bilim insanlarından Stephen Hawking için Yaşar Nuri Öztürk "dabbe" dedi! sebebi ise Stephen Hawking'in beynini kullanması ve felçli olduğu için makine aracı ile konuşması...
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Zamanda Yolculuk (Discovery Channel) 43:26
Stephen Hawking ile Evrenin Sırları - Zamanda Yolculuk (Discovery Channel) 1.347 izlenme - 2 yıl önce Belgeselin orijinal adı Into The Universe With Stephen Hawking'dir. Dilimize çevrildiğinde "Stephen Hawking ile Evrenin İçine" gibi bir anlam çıkıyor. Ben bazı yerlerde gördüğüm şekilde yazdım. Seri üç bölümden oluşur. İlgi çekici ve izlemesi bir hayli zevkli noktalara değinen seride evrende olup bitenler Hawking'in fikirleriyle anlatılıyor. Bu bölümde ise zamanda yolculuğun mümkün olup olamayacağı konusu işleniyor. İyi seyirler.
The Theory of Everything Fragman 02:43
The Theory of Everything Fragman 1.501 izlenme - 3 yıl önce Dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking'in hayatını anlatan The Theory of Everything adlı filmin fragmanı
Stephen Hawking ve Carl Sagan (Tanrı ve Evren Üzerine Söyleşi - 1988) 09:59
Stephen Hawking ve Carl Sagan (Tanrı ve Evren Üzerine Söyleşi - 1988) 743 izlenme - 3 yıl önce İngiliz fizikçi,evrenbilimci astronom Prof. Dr. Stephen Hawking,1996'da hayatını kaybeden ABD'li gökbilimci,astrobiyolog Prof. Dr. Carl Sagan ve ünlü bilimkurgu yazarı Arthur C. Clarke (1917-2008)'ın bulunduğu ''Tanrı, Evren Ve Diğer Herşey'' programından kısa bir bölüm.
Stephen Hawking ile Sıradışı Röportaj (Türkçe altyazılı) 07:38
Stephen Hawking ile Sıradışı Röportaj (Türkçe altyazılı) 663 izlenme - 2 yıl önce HBO kanalının "Geçen Hafta Bu Gece" (Last Week Tonight) başlıklı programının sunucusu John Oliver, kendi sıradışı (ve kimilerine göre itici gelebilecek) tavrıyla, günümüzün en başarılı bilim insanlarından Stephen Hawking ile bir röportaj yapıyor. Bize de çevirmek düştü. İyi seyirler. ÇMB (Evrim Ağacı) alıntı Daha önce sitede olan bir video bunun farkı Türkçe altyazılı olması.
Stephen Hawking - Allah Yoktur Diyemeyiz 03:26
Stephen Hawking - Allah Yoktur Diyemeyiz 1.016 izlenme - 3 yıl önce Uzun yıllar evrenin oluşumu ve işleyişini tesadüfen diye açıklayan Hawking'in türk muhabirle yaptığı röportajda "Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır ama bu bilim kurallarını yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez" açıklaması tüm ateist çevrelerce kuşkuyla karşılandı.
Stephen Hawking ile Sıra Dışı Röportaj 07:38
Stephen Hawking ile Sıra Dışı Röportaj 818 izlenme - 3 yıl önce HBO kanalının "Geçen Hafta Bu Gece" (Last Week Tonight) başlıklı programının sunucusu John Oliver, kendi sıra dışı (ve kimilerine göre itici gelebilecek) tavrıyla, günümüzün en başarılı bilim insanlarından Stephen Hawking ile bir röportaj yapıyor. Stephen Hawking, rahatsızlığından dolayı; ancak ona özel tasarlanan bir cihaz ile söyleyeceklerini bir bilgisayar programının algılayıp aktarması ile konuşabiliyor.
Stephen Hawking'in Allah'ın Varlığını Kabul Etmesi 00:39
Stephen Hawking'in Allah'ın Varlığını Kabul Etmesi 721 izlenme - 3 yıl önce Ateistlere bir darbe de ünlü fizikçiden geldi. Her fırsatta Allah'ın varlığına inanmadığını dile getiren Dünyaca ünlü fizikçi Stephen Hawking, sonunda Allah'ın varlığını kabul etti. Hawking, yaptığı açıklamalarla ateistleri şoka uğrattı. Hawking, 70 yaşında ve bu yaşa kadar Allah'ın varlığını kabul etmiyordu. Hawking'in açıklamaları belki de ateistlerin Allah'ın varlığını kabul etmesine sebep olacak. Hawking, Kanal D Londra Temsilcisi Ayşegül Ekinci'ye verdiği röpörtajda : "Evrenin oluşumu bilimin gerçekliğine dayanır. Ama bu hiçbir şekilde, Bilim Kuralları'nı koyan ve onları da yaratan bir Tanrı olmadığı anlamına gelmez..." şeklinde konuştu. Hawking'in bu sözlerinin bilim dünyasında nasıl bir etki oluşturacağı merak ediliyor. Hawking'in, bilim ile bu kadar ilgili olup da 70 yaşına kadar Allah'ın varlığını kabul etmemesi zaten kocaman bir çelişkiydi. Dahası, Allah'ın varlığını kabul etmek için ünlü bir fizikçinin sözü değil, kainattaki mevcut olan her şeye bakmamız yeterlidir. Röportajın tamamı için: http://www.aysegulekinci.com/tr/yasayan-en-buyuk-bilim-adami-stephen-hawking-aysegul-ekinciye-konustu.html Bakın Bediüzzaman Said Nursi Allah'ın varlığını kabul etmeyenler için ne demiş: "İşte, ey tabiata saplanan ve bataklıkta boğulmak derecesine gelen gafil! Bütün mazi ve müstakbele ulaşacak hikmetli ve kudretli manevi el sahibi olmayan birşey, nasıl bu zeminin hayatına karışabilir? Senin gibi hiç ender hiç olan tesadüf ve tabiat buna karışabilir mi? Kurtulmak istersen, "Tabiat, olsa olsa bir defter-i kudret-i İlahiyedir. Tesadüf ise, cehlimizi örten gizli bir hikmet-i İlahiyenin perdesidir" de, hakikate yanaş." http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/142439/stephen-hawking-allah-yoktur-diyemeyiz http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/200388/stephen-hawking-ile-sira-disi-roportaj http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/142217/yigit-bulut-hawking-allahin-varligini-kabul-etti
Stephen Hawking ve Herşeyin Teorisi - (Türkçe Belgesel) 01:27:49
Stephen Hawking ve Herşeyin Teorisi - (Türkçe Belgesel) 420 izlenme - 2 yıl önce Stephen Hawking ve Herşeyin Teorisi - (Türkçe Belgesel izle) Belgesel, ünlü fizikçi ve günümüz dehalarından Stephen Hawking’in hayatını anlatmaktadır. Odak noktası olarak Hawking’in 1965 ve 1991 yılları arasında ilk eşi Jane Wilde ile olan ilişkisini, öğrencilik yıllarında başlayan bilim alanında yaptığı buluşları ve hastalık teşhisiyle yaşadığı zorluklara tanık olacağız. Ancak bütün bu olumsuzluklara rağmen çok güçlü durmaya çalışması ve bilimin nimetleri ile insanlara bir şeyler öğretmeye çalışması, kitaplar yazabilmesi kısaca hakkında merak edilen her şeye filmde tanık olabileceksiniz..
Yiğit Bulut - Hawking Allah'ın Varlığını Kabul Etti! 02:17
Yiğit Bulut - Hawking Allah'ın Varlığını Kabul Etti! 426 izlenme - 3 yıl önce Joleyle hayata tutunan adam Yiğit Bulut yine bi saçmalıkta bulunup evrenbilimci Dr. Stephen Hawking'in Allah'ın varlığını kabul ettiğini öne sürüyor.
Hawking'in Fikirlerinin Basitleştirilmesi 02:43
Hawking'in Fikirlerinin Basitleştirilmesi 257 izlenme - 3 yıl önce Bu kısa videoda, çağımızın en büyük bilim insanlarından biri olan Stephen Hawking'in ömrü boyunca ele aldığı fikirlerin bazılarının basitçe anlatımını dinleyeceğiz. Modern bilimin en önemli araştırmalarının sonuçlarını anlamak, en azından bir fikir sahibi olmak açısından faydalı olacağı kanısındayız. İçinde meme olmayan bu videoya umarım ilgi onlardan daha yoğun olur. İyi seyirler. Altyazılandıran: ÇMB (Evrim Ağacı)
Stephen Hawking Tanrı Üzerine 00:43
Stephen Hawking Tanrı Üzerine 172 izlenme - 3 yıl önce Discovery Channel Curiosity S01E01'den alınmıştır. Stephen Hawking tanrının ve kaderin olmadığını söylüyor ve bu hayatın değerini bilmemizi ve tadını çıkarmamızı tavsiye ediyor, çünkü tekrar olmayacak diyor.
Symphony Of Science - A Glorious Dawn 03:33
Symphony Of Science - A Glorious Dawn 415 izlenme - 8 yıl önce http://www.symphonyofscience.com my own musical tribute to two great men of science. carl sagan and his cosmologist companion stephen hawking present: a glorious dawn - cosmos remixed. almost all samples and footage taken from carl sagan's cosmos and stephen hawking's universe series. rip dr. sagan, you will be missed!! http://www.symphonyofscience.com
Dünyanın En Zekisi! 01:11
Dünyanın En Zekisi! 315 izlenme - 4 yıl önce İngiltere'de yaşayan 4 yaşındaki Sherwyn Sarabi, 4 yaşında en zeki insanlar arasına adını yazdırdı. Sherwyn'e yapılan IQ testinde çocuğun zeka skoru 160 olarak belirlendi. Şimdiden Albert Einstein, Bill Gates ve Stephen Hawking ile aynı zeka seviyesine ulaşan Sherwyn'in yaşayan en zeki insan olacağı öngörülüyor. Küçük Einstein lakaplı çocuk 10 aylıkken konuşmaya, 20 aylıkken cümle kurmaya başladı. Güney Yorkshine bölgesindeki Barnsley kentinde yaşan çocuk zeki insanlar topluluğu MENSA'nın üyesi olarak kabul edildi. Okula iki yaşında başladığında zeka yaşı 9 olarak ölçülen Sherwyn annesi Amanda Sarabi, "Oğlumun genel kültürü inanılmaz. Her şey hakkında bilgisi var. 4 yaşında olduğuna ben bile inanamıyorum" dedi. Özel bir okulda eğitim almaya başlayan çocuğun erken yaşta üniversite alması muhtemel.
Evrenin Başlangıcı - Büyük Patlama 15:05
Evrenin Başlangıcı - Büyük Patlama 140 izlenme - 3 yıl önce Bildiğiniz gibi Evren'in "yaratılışı", daha doğrusu "başlangıcı", uzun yıllardır bilimin cevap veremediği, dolayısıyla hakkında binlerce yıldır sayısız hikayenin ve mitin anlatıldığı bir konu olmuştur. İnsanlar, önce kendilerinin nereden geldiğini merak etmişlerdir. Bin yıllar boyunca buna net bir cevap verememişler ve şahsi inançlarına gömülerek bilimden uzaklaşmışlardır. Ancak günümüzden 150 yıl kadar önce Biyoloji'nin attığı dev adımlar sayesinde var oluşumuza ve kökenlerimize ışık tutulmuş ve insanların inandığının aksine "gökten inmediği"miz, tam tersine doğanın içerisinden, yavaş bir süreç sonucunda evrimleştiğimiz ortaya çıkarılmıştır. Günümüzde bu gerçek, hızla kabul edilmektedir. Bu defa insan, yeniden "bin yılların sorusu", "varlığın büyük gizemi" olarak isimlendirdikleri soruya dönmüşlerdir: "Peki Evren nasıl var oldu?" Yine bilim uzun yıllar bu soruya cevap verememiştir ve bu sebeple insanlar yine bilimsel olmayan, şahsi inançlarına yönelmişler ve bu şekilde kendi meraklarını tatmin etmeye çalışmışlardır. Ancak özellikle son 30-40 yılda Fizik'in aldığı akıl almaz yollar sayesinde artık Büyük Patlama ve Evren'in başlangıcı da bilimsel olarak açıklanabilmeye başlamıştır. Bilim, "her şey"in nasıl var olduğuna adım adım yaklaşmaktadır. Büyük adımlarla gerçeğe yaklaştıkça, doğanın ve Evren'in hiçbir köşesinde olmadığı gibi, Evren'in başlangıcında da doğaüstü bir sebep olmadığını görmekteyiz. Bu harika belgeselde, günümüzün dehası olarak kabul edilen Prof. Dr. Stephen Hawking bizlere Evren'in nasıl "doğaüstü" ile açıklanmadan, tamamen bilimsel yollarla var olabileceğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Fizik alanındaki bilim insanlarına hakaret olmaması adına, uzmanı olmadığımız bir konu ile ilgili hiçbir tartışmaya girmek istemeyen bizler, bu sebeple sözü Fizik'in üstatlarına bırakıyoruz. İyi seyirler. Beğenilirse diğer partları da gelicek
Stephen Hawking'den İnsanlığı Korkutan Açıklama 01:33
Stephen Hawking'den İnsanlığı Korkutan Açıklama 34 izlenme - 1 yıl önce Dünyaca ünlü bilim adamı Stephen Hawking, Oxford Üniversitesi Derneği’nde verdiği konuşmada birbirinden ilginç açıklamalarda bulundu. 74 yaşındaki fizik profesörü, Oxford Üniversitesi'nde yaptığı 'The Origin of the Universe' (Evrenin Kaynağı) adlı konuşmada; insanoğlunun bin sene sonra yeryüzünden tamamen yok olacağını savundu. Hawking, "Kırılgan gezegenimizden kaçmadığımız takdirde, bin yıla çıkacağımızı sanmıyorum" dedi. Ünlü fizikçi, insanoğlunun yaşamını sürdürebilmesi için gelecekte uzay yolculuğu yaparak farklı gezegenlere yerleşmesi gerekeceğini iddia etti. Hawking, "Bana göre, uzaya gitmezse, insan ırkının geleceği yok" ifadesini kullandı.
Stephen Hawking Ve Richard Dawkins Sohbeti 05:20
Stephen Hawking Ve Richard Dawkins Sohbeti 89 izlenme - 3 yıl önce Richard Dawkins ve Stephen Hawking evren, bilimin geleceği ve evrim hakkında konuşuyorlar.
Her Şeyin Teorisi  - Fragman (Altyazılı) 02:31
Her Şeyin Teorisi - Fragman (Altyazılı) 57 izlenme - 3 yıl önce Her Şeyin Teorisi, günümüzün en zeki, en ünlü fizikçisi Stephen Hawking ile 1960’larda Cambridge’de okurken aşık olduğu sanat bölümü öğrencisi Jane Wilde’ın hikayesini anlatıyor. 21 yaşında ölümcül bir hastalık teşhisi konulmasının ardından iki yıllık ömür biçilen, Kozmoloji bölümünün parlak ama amaçsız öğrencisi Stephen Hawking’den çok az şey ümit ediliyordu. Oysa o, Cambridge öğrencisi Jane Wilde’a duyduğu aşktan güç alarak ileride Einstein’ın halefi, bir koca ve üç çocuklarının babası olarak hayatına devam etti. Evlilikleri boyunca Stephen’ın bedeni çöktü, akademik şanı yükseldi, ilişkilerinin sınırlarını test eden ve ikisinin de hayatlarının gidişatını dramatik bir biçimde değiştiren kusurlar ortaya çıktı.
Stephen Hawking Tanrı Üzerine 00:43
Stephen Hawking Tanrı Üzerine 10 izlenme - 11 ay önce Discovery Channel Curiosity S01E01'den alınmıştır. Stephen Hawking tanrının ve kaderin olmadığını söylüyor ve bu hayatın değerini bilmemizi ve tadını çıkarmamızı tavsiye ediyor, çünkü tekrar olmayacak diyor.
Stephen Hawking: İnsanlar Yaşamak İçin Dünya'dan Ayrılmalı 01:16
Stephen Hawking: İnsanlar Yaşamak İçin Dünya'dan Ayrılmalı 8 izlenme - 9 ay önce Stephen Hawking, insanlara hayatta kalabilmek için diğer gezegenleri kolonileştirme ihtiyacı hakkında konuşmaya devam ediyor.
Patlamadaki muhteşem denge 09:19
Patlamadaki muhteşem denge 6 izlenme - 2 yıl önce "Göklerdeki düzen" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/24988/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Patlamadaki-muhtesem-denge A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
2 Dakikada Dünya'da Son 1Hafta(28 Kasım-4 Aralık) 02:26
2 Dakikada Dünya'da Son 1Hafta(28 Kasım-4 Aralık) 2 izlenme - 1 yıl önce Bilgisayara aktarırken mikrofonla kaydettiğimiz ses dosyasında bir arıza olduğunu fark ettik. Ses kötü geliyorsa affedin bu videoluk :) İyi seyirler :) Videomuzu beğenmeyi, paylaşmayı ve kanalımıza abone olmayı ve yorum yapmayı unutmayın! ABONE OLUN: https://www.youtube.com/channel/UCZSIpth0yYTOwdrjRXDu2fw https://www.youtube.com/channel/UCZSIpth0yYTOwdrjRXDu2fw/?sub_confirmation=1 Westworld severler buraya: https://youtu.be/Ks61hnbjBFU Marvel'ı tanıyor musunuz? : https://youtu.be/MFwZyk4qMFE DC hakkında bilinmeyenler: https://youtu.be/x5gJAIY9mVw Bize ulaşın; nekonussak@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/nekonussak Instagram: https://www.instagram.com/nekonussak/ Twitter: https://twitter.com/NeKonussakk Oynatma Listelerimiz; Haberler: https://www.youtube.com/watch?v=U51mOtHMXbY&list=PL4yZlCoFGYl7k8STEYjLdBo4td4_BP8hd Kitaplar: https://www.youtube.com/watch?v=faQRt7s5cdU&list=PL4yZlCoFGYl7nPQrzco4Fw0MMxZhY9SWO veee oyunlar! : https://www.youtube.com/watch?v=fDVTY2uNstY&list=PL4yZlCoFGYl7PCPAV6zEteYYaVr86Muq1&index=13