Hoşgeldiniz!

stopmotion

Robocop vs. Robocain (Stopmotionda Zirve Noktası) 04:51
Robocop vs. Robocain (Stopmotionda Zirve Noktası) 1.200 izlenme - 9 ay önce 1990 tarihli Irvin Kershner'in yönettiği Robocop 2 filminin final dövüşü sizlerle. Sahne stopmotion tekniğinin zirve noktası olarak bilinmekte ve bu filmden sonra tüm filmler cgi tekniğine geçmiştir. İyi seyirler...
Street Fighter Tadında Aşırı Eğlenceli Stop Motion Karate Gösterisi 01:36
Street Fighter Tadında Aşırı Eğlenceli Stop Motion Karate Gösterisi 3.285 izlenme - 3 yıl önce Daha önce Gerçek Hayatta GTA videosu ile bizleri kendisine bağlayan Corridor Digital'den street fighter tadında bir gösteri. Eğlenerek karate yapan adamların stop motion gösterisini izliyoruz...
Ülker Laviva’yla dolu dolu bi’gün 02:32
Ülker Laviva’yla dolu dolu bi’gün 1.247 izlenme - 3 yıl önce Dolu dolu yaşayan, stop motion tekniğiyle fark yaratan Laviva’yla dolu bi'gün videosu. Hayatı dolu dolu yaşa!
Play Doh Oyun Hamuru ile Animasyon 00:55
Play Doh Oyun Hamuru ile Animasyon 378 izlenme - 2 yıl önce Merhaba arkadaşlar, Play Doh Oyun Hamurları ile sizlere kardanadam animasyonunu hazırladık. Bakalım güneşin kara ne gibi bir etkisi var hep beraber görelim. İyi seyirler :)) Abone olmayı unutmayın!
radyoaktif zeytin 03:05
radyoaktif zeytin 857 izlenme - 9 yıl önce fm radyonun yanında uzun süre durmaktan radyoaktifleşen zeytinin fantastik hikayesi :) gerekli gereksiz açıklama: video için yaklaşık 1350 resim çekilmiştir, çöp adam bir kaç kısım hariç hepsinde tahta kalemi ile oraya buraya çiziktirilmiştir. arka fonda çalan müzik nihavend longa olup, video windows moviemaker'da montajlanmıştır.
Stop Motion Motor Bakımı 02:21
Stop Motion Motor Bakımı 305 izlenme - 3 yıl önce Eleman Ebay'den ucuza kapattığı motoru onarıyor, restore ediyor ve cillop gibi edip arabasına takıyor, işte o aşamada yaptığı işleri fotoğraflıyor, 3000den fazla resim kullandığını söylüyor.
Sigara Ve Cinsellik - Stopmotion 01:06
Sigara Ve Cinsellik - Stopmotion 130 izlenme - 3 yıl önce Geçen sene can sıkıntısından yapmış olduğum toplam 260 kareden oluşan bir stopmotion denemem. İyi seyirler.
Böyle Kovalamaca Sahnesi Filmlerde Yok! 02:34
Böyle Kovalamaca Sahnesi Filmlerde Yok! 334 izlenme - 5 yıl önce Cüneyt Arkin filmlerinden daha gercekci...İzleyin
Aldatma - Stopmotion 01:06
Aldatma - Stopmotion 83 izlenme - 3 yıl önce Geçen sene bir cumartesi akşamında farklı bir kafa yaşayışımın "yürüyen ayakkabılar görme" sendromuna sebep olmasının bana verdiği ilhamla yapmış olduğum bir stopmotion denemesi. Bir önceki stopmotion çalışmam: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/96147/sigara-ve-cinsellik-stopmotion
ParaNorman- Stop Motion Tekniği 02:57
ParaNorman- Stop Motion Tekniği 172 izlenme - 3 yıl önce Önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan ParaNorman isimli filmin nasıl çekildiğine şahit oluyoruz. Film Canon EOS 5D Mark II makinayla Stop Motion denen teknikle çekiliyor. Verilen emeğe şaşmamak münkün değil umarım izlenir.
ParaNorman Maketlerinin Yapılışı ve Kamera Arkası 06:57
ParaNorman Maketlerinin Yapılışı ve Kamera Arkası 97 izlenme - 3 yıl önce Sanılanın aksine animasyon filmi değil kendi kategorisinde başarılı bir stop motion filmi olan ParaNorman filminin ne zorluklarla çekildiğini gösteren bir video...Her maket, model ve mekan için günlerce hatta aylarca çalışılıyor..
Bohemya'da Stalinizmin Ölümü 09:57
Bohemya'da Stalinizmin Ölümü 135 izlenme - 3 yıl önce 1990 yılında, şu an bize göre yaşayan en büyük sürrealist yönetmen olan Švankmajer, The Death of Stalinism in Bohemia – Bohemya’da Stalinizm’in Ölümü isimli on dakikalık stop motion/animasyon kısa filmini, “Bir ajit-prop” alt başlığıyla yaptı. 1948 Sovyet işgalinden 1989`da `Kadife Devrim`e kadar Çekoslavakya tarihine kendi sürrealist sanat anlayışı ve politik görüşünü birleştirerek bakan yönetmen, II. Dünya Savaşı sonrası paylaşımdan başlayarak 89daki Kadife Devrim’le birlikte, ülkedeki Stalinizm’in ölümünü gösteriyor. Ameliyat masasında kesilen Stalin büstünden, tek tipleştirilmiş işçilere, çetrefilli bir film bu. Jan Švankmajer, yetmişli yıllarda Prag Sürrealist Grubu’na katıldı. Sürrealizmi sadece bir estetik hareket olarak değil; politik görüş, ideoloji olarak benimsedi. Bu yanıyla o da (sürrealist) bir militan sinemacı sayılır nazarımızda.
Filmlerde Slow Motion Sahneler 03:58
Filmlerde Slow Motion Sahneler 147 izlenme - 3 yıl önce Filmlerde genellikle hikayenin kilit noktalarını vurgulamak yada oyuncuların duygularını daha fazla izleyiciye yansıtmak için kullanılan en güzel yavaşlatılmış film sahneleri... Filmler: 300, Alien 3, Arlingtone Road, Bad Boys, Boondock Saints, Charots Of Fire, Disconnect, Dogma, Dredd, Edward Scissorhands, Equilibrium, Escape to Victory, Forrest Gump, Gagster Squad, Inception, Kick-Ass, Leon The Professional, Lock Stock And Two Smoking Barrels, Looper, Mean Machine, Revolver, Sherlock Holmes 1 and 2, Snatch, Swordfish, Teen Wolf, The Game, The Rock, The Last of the Mohicans, The Matrix, The Social Network, The Hurt Locker, The Untochables, The Usual Suspects, V For Vendetta, X-Men First Class. Muzik: The Surface Of The Sun - John Murphy (Sunshne OST)
Radyoaktif Zeytin 03:05
Radyoaktif Zeytin 73 izlenme - 3 yıl önce bobiler'in stopmotion üstadı mscank'tan fm radyonun yanında fazla durmaktan radyoaktifleşen zeytinin hikayesi... mscank'ın ağzından gerekli gereksiz açıklama: Video için yaklaşık 1350 resim çekilmiştir, çöp adam bir kaç kısım hariç hepsinde tahta kalemi ile oraya buraya çiziktirilmiştir.Arka fonda çalan müzik nihavend longa olup, video windows moviemaker'da montajlanmıştır. diğer mscank içerikleri: http://alkislarlayasiyorum.com/etiket/mscank
Stop Motion Yarış - Delorean - Optimus - Bat Mobile (Bonuslu) 02:56
Stop Motion Yarış - Delorean - Optimus - Bat Mobile (Bonuslu) 59 izlenme - 3 yıl önce Film ve çizgil filmlerden tanıdığımız geleceğe dönüşün Delorean'ı, Batman'ın BatMobile'i ve lider otobot Optimus'un stop motion ile kapışmasını izliyoruz. Bakalım yarışı kim kazanacak? Sonradan ortaya çıkarak sürpriz yapanı söylemiyorum.
1 Aralık HIV/AIDS Günü - Stop Motion 00:36
1 Aralık HIV/AIDS Günü - Stop Motion 97 izlenme - 3 yıl önce Bandırma Toplum Gönüllüleri 1 Aralık HIV/AIDS Etkinliği ekibince hazırlanan stop motion çalışması.. HIV/AIDS öldürmez. Önyargı öldürür.
Dot (Nokta) : Dünyanın En Küçük Stop-Motion Film Karakteri 01:37
Dot (Nokta) : Dünyanın En Küçük Stop-Motion Film Karakteri 50 izlenme - 3 yıl önce CellScope mikroskopu kullanılarak çekilen bir buçuk dakikalık Dot, 9 milimetrelik başkarakteriyle dünyanın en küçük stop-motion filmi olma özelliğine sahip. Not: Cell scope, telefona monte edilebilen florasan mikroskobu hastalığın belirtilerini tanıyabilme özelliğine sahip. Bu aletin amaçlarının arasında tıbbi olarak zayıf ama telefon sahibi olan insanların çok olduğu gelişmekte olan ülkelerde insanların bu aleti kullanarak hastalıkların teşhisinde bulunması da yer almaktadır.
Oyuncak MotoCross - Stopmotion 03:15
Oyuncak MotoCross - Stopmotion 36 izlenme - 3 yıl önce İşte karşınızda bir başka oyuncak kullanılarak çekilmiş motocross heyecanı temalı bir video. Elemanlar bir hayli uğraşmışlar sanıyorum. Özellikle havada çekilen sahneler, çekilmesi zor olsa gerek.
Stop Motionın Dibine Vurduran Müzik 03:55
Stop Motionın Dibine Vurduran Müzik 43 izlenme - 3 yıl önce Müziğin ismi Delta Heavy - Get By, adamlar üşenmeden uğraşmış ben sadece 1 sahnesini yapamam dediğinizi duyar gibiyim
Big Bang Big Boom - Stop Motion 09:54
Big Bang Big Boom - Stop Motion 59 izlenme - 3 yıl önce Çok uğraşılmış ve emek harcanmış olduğu her halinden belli olan stop motion video çalışmasında, evrimin oluşumu ve gidişatı duvarlar boyanarak işlenmiş. Sonuna kadar izlenmesi tavsiye olunur.
Atari Kasedi - 0,7 Ucunuz Var mı? (Klipli) / ONüçÇizer Yapım 03:12
Atari Kasedi - 0,7 Ucunuz Var mı? (Klipli) / ONüçÇizer Yapım 62 izlenme - 2 yıl önce Facebook: /atarikasedimuzik Twitter: @atarikasedim Her zaman çok ince gördüm Ama artık ipince görmek istiyorum Ben bu işlerden çok sıkıldım İşler bitince gelmek istiyorum Var mı? 0,7 ucunuz var mı? Ben de sabır bitti siz devam mı? Önüme geleni kırıp geçtim Kurşun kalem hala var mı? Tükenmezde hataya yer yok Silinmiyor ki yanlışların Mürekkep sonsuza dek gitse de Yine de var tek şansın Var mı? 0,7 ucunuz var mı? Ben de sabır bitti siz devam mı? Önüme geleni kırıp geçtim Kurşun kalem hala var mı? Söz - Müzik: Atari Kasedi
Besin Zinciri 00:43
Besin Zinciri 21 izlenme - 2 yıl önce Besin zincirini açıklayan kısa bir çalışma yaptım sizler için. Stopmotin ile yaptığım çalışma doğadaki işleyişi anlatıyor.Herkese iyi seyirler...
Moves Like Jagger (Stop-motion) 01:25
Moves Like Jagger (Stop-motion) 20 izlenme - 3 yıl önce Üniversitenin ilk yıllarında heveslenip yaptığım, el emeği göz nuru videodur efendim. Sitedaşlarıma sunmak istedim. Saygılar.
Sınebox+sinevızyon Tanıtım_sinematv_filtv_cansubizim 00:11
Sınebox+sinevızyon Tanıtım_sinematv_filtv_cansubizim 6 izlenme - 2 yıl önce Cansu Bizim'in hazırlayıp sunduğu, beyazperdenin ve gişenin nabzını tutan, sinemaseverlere yön veren SineVİZYON Fil Tv ve Sinema Tv'de!