Hoşgeldiniz!

Su Gelir Millendirir

Neşet Ertaş - Su Gelir Millendirir 01:38
Neşet Ertaş - Su Gelir Millendirir 13.341 izlenme - 2 yıl önce Büyük ustayı ancak kendi sözleri, türküleri anlatır. Allah rahmet eylesin Nur içinde yatsın. Hak bildiğim yoldan ayrı gitmedim, Koğular getirip gıybet etmedim, Gönülleri kırıp can incitmedim, Bir garip sazımı çaldım giderim. Neşet Ertaş Şu da not olarak kalsın... Demirel zamanında kendisine sunulan 'devlet sanatçılığı' ünvanını; "O dönem Süleyman Demirel Cumhurbaşkanıydı. Devlet sanatçılığı bana teklif edildi. Ben, 'hepimiz bu devletin sanatçısıyız, ayrıca bir devlet sanatçısı sıfatı bana ayrımcılık geliyor' diyerek teklifi kabul etmedim. Ben halkın sanatçısı olarak kalırsam benim için en büyük mutluluk bu. Şimdiye kadar devletten bir kuruş almadım, bir tek TBMM tarafından üstün hizmet ödülünü kabul ettim. Onu da bu kültüre hizmet eden ecdadımız adına aldım." diyerek geri çevirmiştir.[4] Halk bu tavra destek vermiş ve Neşet Ertaş adeta yaşayan bir efsane olmuştur. Unesco Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi kapsamında yapılan ulusal envanterlerden Yaşayan İnsan Hazineleri Türkiye Ulusal Envanterine alınarak yaşayan insan hazinesi kabul edilen Ertaş, 25 Nisan 2011 tarihinde İTÜ Devlet konservatuarı tarafından fahri doktora ödülüne layık görülmüş,bağlamadaki tavrı ve türküleri konservatuarlarda ders olarak okutulmuştur.
Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir 04:26
Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir 411 izlenme - 2 yıl önce Web Sitesi : http://www.yusuf.com.tr Facebook : http://www.facebook.com/yusufsavascomtr Twitter : http://www.twitter.com/yusufsavas
Neşet Ertaş - Su Gelir Millendirir 04:05
Neşet Ertaş - Su Gelir Millendirir 231 izlenme - 2 yıl önce Su gelir millendirir aman Çayırı çillendirir Senin şu bakışların Ahrazı dillendirir Gitme uzak yollarına Gurban olduğum Datlı söyler dillerine Hayran olduğum Su gelir daşa değer aman Kiprikler kaşa değer Merak etme sevdiğim Bir gün baş başa değer aman
Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir 10:09
Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir 47 izlenme - 6 ay önce Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir
Avuclu 05:30
Avuclu 426 izlenme - 7 yıl önce halil erkal - su gelir millendirir avuclu avuc köyü avuckoyu hacibektas nevsehir avuc köyü mhp neset ertas taner olgun halil erkal mustafa yildizdogan
Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir (Muhteşem) 06:32
Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir (Muhteşem) 165 izlenme - 2 yıl önce Tufan Altaş - Su Gelir Millendirir (Muhteşem)
Emel Esen - Su Gelir Millendirir 04:27
Emel Esen - Su Gelir Millendirir 325 izlenme - 5 yıl önce
Neşet Ertaş - Su Gelir Millendirir 04:05
Neşet Ertaş - Su Gelir Millendirir 38 izlenme - 8 ay önce Neşet Ertaş - Su Gelir Millendirir
Su Gelir Millendirir - Kalktı Kısmet Gayri Bu Ellerde Durulmaz - Neşet Ertaş ( Trt Orjinal Kayıt) 11:10
Su Gelir Millendirir - Kalktı Kısmet Gayri Bu Ellerde Durulmaz - Neşet Ertaş ( Trt Orjinal Kayıt) 78 izlenme - 3 yıl önce Su gelir millendirir - Kalktı kısmet gayri bu ellerde durulmaz - Neşet Ertaş ( TRT Orjinal Kayıt)
Neşe Dilekçioğlu & Su Gelir Millendirir 02:56
Neşe Dilekçioğlu & Su Gelir Millendirir 44 izlenme - 3 yıl önce Çankırı-Çerkeş Yöresi Hazırlayan: Erhan Duzturk
Ertuğrul Akyüz - Yalan Dünya & Su Gelir Millendirir 11:08
Ertuğrul Akyüz - Yalan Dünya & Su Gelir Millendirir 54 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Ertuğrul Akyüz - Su Gelir Millendirir & O Kız Mektepten Gelirdi 05:43
Ertuğrul Akyüz - Su Gelir Millendirir & O Kız Mektepten Gelirdi 44 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"
Ertuğrul Akyüz - Su Gelir Millendirir 08:33
Ertuğrul Akyüz - Su Gelir Millendirir 30 izlenme - 3 yıl önce Guller Diyari Isparta'nin Sanatcilarini tanitiyoruz... "Isparta 32"