Hoşgeldiniz!

su ürünleri

Kendini Korumak İçin Emaneti Çeken Yengeç 00:35
Kendini Korumak İçin Emaneti Çeken Yengeç 8.994 izlenme - 8 ay önce Brazilyada yaşanan olayda zavallı yengeç kardeşimiz kazara girdiği evde kendisine saldıran ev sahibi insana karşı çekeriz meaneti öperiz* adaleti diyerek mücadele eden yengeçin durumu efendiler....
Kelime Oyunu - Meme 01:18
Kelime Oyunu - Meme 663 izlenme - 1 yıl önce Kelim Oyunundaki yarışmacımız 2 Üniversite mezunudur. Normalde su mühendisi olan bayan açıktan da Türk dili ve edebiyatı bitirmiştir. Kelime dağarcığım da geniş, Arapça ve Farsça kelimelere aşınayım demiştir yarışmaya başlamadan önce...O dillerle o kadar haşır neşir olmuş ki Türkçe olan, üstelik kadını kadın yapan o muhteşem şeyi unutmuştur.
dereköy ün hayatları tamamiyle içki olan sözde öğr 04:22
dereköy ün hayatları tamamiyle içki olan sözde öğr 2.183 izlenme - 8 yıl önce müslüm gürses kaç kadeh kırıldı adlı sevilen şarkısına klip çekti..klipte su ürünlerinin alkolik öğrencileri rol aldı..
Balıklar Hakkında 10 İlginç Bilgi ! 02:04
Balıklar Hakkında 10 İlginç Bilgi ! 181 izlenme - 2 yıl önce Latince “Pisces” olan balıklar, suda yaşayan, solungaçları olan, pullu vücuda sahip ve yumurta ile üreyen omurgalı canlılardır. Bazı türlerde canlı doğum gerçekleşirken, bazı türlerde ise yavrular yüzer duruma gelene kadar ağız içerisinde büyütülür. Sudaki yaşamın en önemli canlısı balıklardır. Günümüz itibariyle, en eski balık fosili yaklaşık 500 milyon yaşındadır. Hali hazırda, kıkırdaklı ve kemikli olarak 2 tür balık vardır. Çok eskilerdeki iki türden de bahsedebiliriz. Yaklaşık 300-400 milyon önce nesilleri sona ermiş, zırhlı ve dikenli köpek balıkları türleri bulunduğu kanıtlanmıştır. Omurgalı canlılar olarak kabul edilen balıklar, nüfus olarak en fazla sayıya sahip olanlardır. Yapılan çalışmalara göre yaklaşık 40.000 balık türü olduğu bilinmektedir. Kısaca yaşam alanlarına da değinirsek; Antarktika’dan-sıcak sulara, tatlı sulardan-tuzlu sulara, ışık gören yerlerden-insan eli değmemiş noktalara kadar geniş bir yelpazede yaşayabilmektedirler. Beslenme konusunda ise 3 tür vardır. Etçil, otçul, etçil-otçul. Beslenmek için 2 tür hariç hepsinde diş bulunurken, sadece mersin balığı ve demetsolungaçlılar türünde diş bulunmamaktadır.
Su Dünyası Dergisi 1. Yıl Kutlaması - Bölüm 3 13:00
Su Dünyası Dergisi 1. Yıl Kutlaması - Bölüm 3 712 izlenme - 7 yıl önce
Su Dünyası Dergisi 1. Yıl Kutlaması - Bölüm 2 10:00
Su Dünyası Dergisi 1. Yıl Kutlaması - Bölüm 2 449 izlenme - 7 yıl önce
Su Dünyası Dergisi 1. Yıl Kutlaması - Bölüm 1 10:00
Su Dünyası Dergisi 1. Yıl Kutlaması - Bölüm 1 282 izlenme - 7 yıl önce
Su ve Su Ürünleri Saçmalığı 00:06
Su ve Su Ürünleri Saçmalığı 95 izlenme - 3 yıl önce Her Şeye İnanmamak Lazım
Kahta Meslek Yüksek Okulu 2 04:42
Kahta Meslek Yüksek Okulu 2 137 izlenme - 7 yıl önce inandik ve başardık
Kahta Meslek Yüksek Okulu 3 05:41
Kahta Meslek Yüksek Okulu 3 105 izlenme - 7 yıl önce oynamasını bilemiyorsan yıldızları seyredeceksinçarşı02
Su Ürünleri Toplantısı 23:24
Su Ürünleri Toplantısı 40 izlenme - 4 yıl önce Su Ürünleri Toplantısı
Denizlerde Av Sezonu Bitiyor 01:00
Denizlerde Av Sezonu Bitiyor 45 izlenme - 4 yıl önce Trt Haber
Deniz Salyangozu Ülkeye Milyon Dolarlar Kazandırıyor 01:07
Deniz Salyangozu Ülkeye Milyon Dolarlar Kazandırıyor 5 izlenme - 11 ay önce Son yıllarda ülke ekonomisine milyon dolar döviz girdisi sağlayan deniz salyangozunda verimin artırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından Hopa'dan İğneada açıklarına kadar olan Karadeniz sahilinde deniz salyangozu ile ilgili araştırmalar yapılıyor. Konuyla ilgili bilgiler veren Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlhan Aydın, deniz salyangozunun Türkiye'nin en önemli ihraç kalemlerinden biri olduğuna dikkat çekerek bu yönde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Türkiye'de avlanan deniz salyangozlarının tamamının Avrupa ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç edildiğini kaydeden Müdür Aydın, “Deniz salyangozu ülkemize 1950 yıllarında gemiler tarafından denge suyu ile gelerek Karadeniz’in eko sisteminin bir parçası haline geldi. Son yıllarda ekonomik olarak avcılığı yapılmakta ve fabrikalarda işlenerek özellikle Avrupa’ya ve Uzakdoğu ülkelerine ihraç edilen bir ürün. Yıllık 10 bin ton civarlarında bir üretim söz konusu. Dolayısıyla milyon dolarlar ifade edilen gelir getirisi olan bir ürün. Bölgemizin önemli ihraç kalemlerinden biri. Bu konuda ülke olarak uluslararası antlaşmalar gereği sürdürmemiz gereken çalışmalar var. Enstitü olarak deniz salyangozunun üreme alanlarının tespiti, özellikle et verimi ve et kalitesine yönelik verilerle ilgili çalışma yapıyoruz. Bu çalışma Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destekleniyor. Biz de Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü olarak bu çalışmayı yürütmekteyiz. Çalışmamız Hopa’dan başlıyor İğneada'ya kadar tüm Karadeniz kıyısını kapsıyor. Buradaki ürünün özellikle büyüklüğü verimi gibi temel parametrelerini çalışıyoruz" dedi.