Hoşgeldiniz!

şükran günü

Los Angeles'de Şükran Günü İş Çıkışı 00:55
Los Angeles'de Şükran Günü İş Çıkışı 1.827 izlenme - 1 yıl önce Los Angeles'taki 405 yolunda şükran günü nedeniyle iş çıkışında oluşan trafik hem gidiş hem de geliş yönünde kilometrelerce oluşan kuyruğu seyrediyoruz.
Afacan Louie - Şükran Günü 18:56
Afacan Louie - Şükran Günü 1.782 izlenme - 2 yıl önce Küçükkken müptelaası olduğum, şimdi bile ne zaman canım sıkılsa açıp izlediğim bir çizgi filmdir. Hep kendimi bulmuşumdur bu çizgi filmde şimdi yok böyle çizgi filmler. Bilen arkadaşlar varsa biraz sıkıntı atmaya gülmeye ihtiyaçları varsa buyrun efendim...
Bir Alışveriş Çılgınlığı: Amerika'da Black Friday Günü 07:02
Bir Alışveriş Çılgınlığı: Amerika'da Black Friday Günü 1.668 izlenme - 2 yıl önce Amerika Birleşik Devletlerin'de, Black Friday, Şükran Günün'den sonra gelen ilk Cuma gününe denir. Mağazalar çok erken saatte açılır ve geç kapanırlar, ve beklenmedik derecede indirimli satış yaparlar. Black Friday resmi bir tatil sayılmaz. Kanada ve Ingıltere'de de Black Frıday günü vardır, ve Amazon gibi internet üzerinde iş yapan çeşitli şirketler de indirimli satış yaparlar. Son yedi yıl içinde, bu günde indirim yapan şirketlerin karları sürekli artmıştır. Son yıllarda, mağazalarda, Black Friday gününde, aşırı kalabalıktan dolayı kaza oranı artmıştır. Örneğin, alışverişte kullanılan arabalar müşterilere ya da çalışanlara çarpıp, yaralanmalarına sebep olmaktadır. Örneğin, 2006 yılında, ABD'nin Columbus, Ohio şehrindeki asi Wal-Mart müşterileri, kapılar açılır açılmaz içeri taşıp, çalışanların mallara çarpıp, yaralanmalara sebep olmuşlardı. 2008'de ise, ABD'nin Valley Stream, New York şehrindeki sabah 5'deki açılışını bekleyen müşteriler, kapılar açılır açılmaz içeri girip, hem kapıyı kırdılar, hem de 34 yaşındaki bir çalışanı ezip, ölümüne sebep oldular. Müşteriler bu çalışanın başına gelen üzücü olaydan hiç şuçlu hissetmedikleri gözlemlenmiştir. 2010 yılında, Buffalo, New York'ta da Target mağazasında benzer bir olay olmuştur. Bazı müşteriler, uzun kuyruklara aradan girmeye kalkışıp, başka müşterileri tehdıt etmişlerdir. 2010 yılında, ABD'nin Madison, Wisconsin şehrindeki bir kadın, Toys 'R' Us mağazasında kuyruklara aradan girip itiraz edenleri vurmakla tehdit ettiği için tutuklandı. 2012'de ise, ABD'nin Tallahassee, Florida şehrinde, Wal-Mart'ın park yerinde, iki kişi park etme meselesinden dolayı vuruldu. Black Friday günündeki şiddete rağmen, bu gün ABD'de çok meşhurdur.
Afacan Louie Anderson - Beşinci Bölük 19:46
Afacan Louie Anderson - Beşinci Bölük 568 izlenme - 2 yıl önce Küçükkken müptelaası olduğum, şimdi bile ne zaman canım sıkılsa açıp izlediğim bir çizgi filmdir. Hep kendimi bulmuşumdur bu çizgi filmde şimdi yok böyle çizgi filmler. Bilen arkadaşlar varsa biraz sıkıntı atmaya gülmeye ihtiyaçları varsa, buyrun efendim.
Selena Gomez - Şükran Günü’nde Sahne Performansı 06:54
Selena Gomez - Şükran Günü’nde Sahne Performansı 735 izlenme - 4 yıl önce Selena Gomez, Perşembe akşamı (28.11.13) Teksas’ta oynanan Dallas Cowboys-Oakland Raiders Şükran Günü maçının devre arasında sahneye çıktı. Gossip Center’ın haberine göre kendisi de Teksaslı olan 21 yaşındaki şarkıcı, “Walk Like A Champion" ve “Come and Get It” gibi şarkılarını seslendirerek taraftarları coşturdu.
Kaloriye Doymak - Epic Meal Time 02:30
Kaloriye Doymak - Epic Meal Time 528 izlenme - 3 yıl önce Epic meal time Amerika'da çok ünlü olan yemekleri aşırı kalorili ve absürde kaçarak yapan aşçı arkadaşlar. Yemeklerin de sürekli bacon kullanır ve kalorinin canını bu okur elemanlar. Bir nevi jackassın yemek versiyonu. Neyse efendim şükran gününe özel epic meal time dan geçmiş bir hindi nasıl olur izliyoruz..
Sülaleye Şükran Günü Sürprizi! 01:12
Sülaleye Şükran Günü Sürprizi! 339 izlenme - 4 yıl önce Sülaleye Şükran Günü Sürprizi!
Şükran Günü Paketi - Wolfteam Joygame 01:57
Şükran Günü Paketi - Wolfteam Joygame 225 izlenme - 3 yıl önce Şükran Günü Paketi 22 milyon oyuncusu ve 1,292,000 klanı ile Türkiye'nin lider MMOFPS online oyunu Wolfteam, 0 Türkçe içerik ve ücretsiz online ve web tabanlı oyun portalı Joygame kalitesi ile oyun severleri bekliyor! Milyonlarca oyuncu, ödüllü turnuvalar, etkinlikler, özel karakterler, kurtadamlar, eğlence, aksiyon, 7/24 Türkçe desteğiyle ve Joygame kalitesi ile 7/24 hizmet hepsi Joygame FPS oyunu Wolfteam'de!
Karnaval gibi kutlama 05:29
Karnaval gibi kutlama 155 izlenme - 4 yıl önce ABD'de 87. Geleneksel Şükran Günü Yürüyüşü New York'ta renkli görüntülere sahne oldu. ABD'de kasım ayının dördüncü perşembesi yapılan Şükran Günü kutlamaları başladı.
Nasa Astronotlarından Şükran Günü Yemeği 07:01
Nasa Astronotlarından Şükran Günü Yemeği 129 izlenme - 2 yıl önce Bütün günü havada uçarak sağa sola savrularak geçiren astronatların yemek ziyafetini görüntülemişler. Yemekler havada uçuşuyor..
ABD'de Şükran Günü'nü Kar Vurdu 00:56
ABD'de Şükran Günü'nü Kar Vurdu 89 izlenme - 3 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) doğusundaki kentlerde kötü hava koşulları ulaşımı felç etti. Aşırı kar yağışı ve fırtına Şükran Günü'ne denk gelince tatil planı yapanlar toplu ulaşım yerine otomobillerini tercih etti. Bu sebeplede yıllardır görülmemiş bir yoğunluk görüldü.
Obama, İki Hindinin Canını Bağışladı 02:25
Obama, İki Hindinin Canını Bağışladı 12 izlenme - 3 yıl önce ABD Başkanı Barack Obama, Şükran Günü geleneğine uygun olarak 2 hindinin canını bağışladı. Ohio'dan getirilen "Mac" and "Cheese" adlı 20 haftalık 2 hindi, bu yıl Şükran Günü yemeği olmaktan kurtuldu. Beyaz Saray'ın internet sitesinde yapılan yarışmada Amerikan halkı tarafından seçilen bu 2 hindiyi Obama da Beyaz Saray'da düzenlenen törenle azat etti. Obama, geçtiğimiz günlerde göçmenlik konusunda başkanlık yetkilerini kullanarak, Cumhuriyetçilerin çok tepkisini çeken ve çok konuşulan bir kanun hükmünde kararname açıklamıştı. Obama'nın törendeki konuşmasına, "Bu ayın en çok konuşulacak başkanlık eylemini açıklıyorum" diye başlayıp, sözlerine göçmenlik reformunu açıklarken kullandığı, "Tamamen kanunu yetkimi kullanarak, aynı benden önceki Demokrat ve Cumhuriyetçi başkanların yaptığı gibi" ifadeleriyle devam etmesi ve sonrasında da bu sözleri 2 hindinin bağışlanmasına bağlaması, salonda kahkalara neden oldu. Törenin ardından hindiler, artık kalıcı yuvaları olacak Morvern Park'taki "Turkey Hill"adlı çifliğe gönderildi.
Ferguson Protestosu Eşliğinde  Şükran Günü Kutlamaları
Ferguson Protestosu Eşliğinde Şükran Günü Kutlamaları 15 izlenme - 3 yıl önce ABD'de Şükran Günü kutlamaları- New York'ta 88. Geleneksel Şükran Günü Yürüyüşü, "Ferguson protestosu" eşliğinde gerçekleştiNEW YORK (AA) - ABD'nin New York kentindeki 88. Geleneksel Şükran Günü Yürüyüşü sırasında bir grup, "Ferguson protestosu" gerçekleştirdi.Macy's mağazalar zinciri tarafından 1927'den bu yana geleneksel olarak yapılan Şükran Şünü Yürüyüşü, Central Park'ın batısındaki 77. Sokak'tan başladı, 34. Sokak'taki Herald Meydanı'nda sona erdi. Çizgi film karakteri dev balonların renk kattığı yürüyüşü soğuk havaya rağmen milyonlarca kişi Manhattan sokaklarında izledi. Sayıları bini aşan sanatçı, sporcu, palyaço, bando üyesi, dansçı ve amigonun katıldığı yürüyüş devam ederken, New York Kütüphanesi önünde toplanan bir grup, St. Louis kentinin Ferguson semtinde siyahi genç Michael Brown'ı öldüren polis memuru Darren Wilson'ın yargılanmasına gerek görmeyen jüri kararını protesto etti."Michael Brown için Adalet", "Siyahların hayatı önemlidir" yazılı pankartlar taşıyan göstericiler, "Ellerim havada, ateş etme", "Adalet yoksa barış da yok" sloganları attı. -ABD'de Şükran Günü kutlamaları
Obama Hindileri Affetti 00:53
Obama Hindileri Affetti 12 izlenme - 3 yıl önce ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'da düzenlenen Şükran Günü töreninde Cheese ve Mac adlı iki hindinin canını bağışladı. Amerikalıların internet aracılığıyla katıldıkları anketle seçilen Cheese ve Mac adlı hindiler, Ulusal Şükran Günü Hindileri olmaya hak kazandı. Obama'nn canını bağışladığı Cheese adlı hindi birinci seçilirken, Mac adlı öteki hindi de kesilmekten kurtuldu. Beyaz Saray'ın Gül Bahçesi'nde düzenlenmesi planlanan ancak hava koşullarının el vermemesi yüzünden Doğu Odası'nda yapılan törende Başkan Obama, göçmenlik konusunda aldığı kararlar nedeniyle kendisini yetkilerini aşmakla suçlayan muhalefete de şakayla karışık mesaj göndermeyi de ihmal etmedi. Esprili bir dille ayın en çok konuşulacak başkanlık kararını vereceğini belirten Obama, "Bugün, bütünüyle yasal yetkilerime dayanan bir eylemi yerine getiriyorum" dedi. Kızları Sasha ve Malia'nın eşlik ettiği Obama, konuşmasının ardından elini masanın üzerine konulan hindinin başına doğru uzatarak "Cheese bağışlanmak için burdasın" dedi. ABD'de kasım ayının son perşembe günü kutlanan Şükran Günü'nde geleneksel olarak hindi yemeği yapılıyor. Şükran Günü öncesinde binlerce hindinin kesildiği ülkede bir hindi 'Ulusal Şükran Günü Hindisi' seçilerek canı başkan tarafından bağışlanıyor. 1863'de Başkan Abraham Lincoln Şükran Günü'nün ulusal bayram olmasını önermesi, ancak 1941'de Kongre'de karara bağlanan Şükran Günü kutlaması, her yılın kasım ayının son perşembesi yapılıyor. Şükran Günü Kızılderililer arasında ise Yas Günü olarak anılıyor.
Los Angeles'ta Sıradan Bir İş Çıkışı 00:55
Los Angeles'ta Sıradan Bir İş Çıkışı 1 izlenme - 1 yıl önce Hayatınızda bazı şeyler kötü gidiyorsa emin olun daha da kötüsü mutlaka vardır. Los Angeles'taki 405 yolunda şükran günü nedeniyle iş çıkışında oluşan trafik hem gidiş hem de geliş yönünde kilometrelerce kuyruğa sebep oldu.