Hoşgeldiniz!

süleymaniye

Mustafa Sevim Yak Sultanim Menzil İlahileri 01:58
Mustafa Sevim Yak Sultanim Menzil İlahileri 35.018 izlenme - 6 yıl önce
Celaleddin Rumi Bir Gecede 70 Kere mi? 03:08
Celaleddin Rumi Bir Gecede 70 Kere mi? 5.379 izlenme - 2 yıl önce Tasavvuf kitaplarındaki sapıklıkları anlatıyor arkadaş.. Bir gecede 70 kere mi? Yok e.. a.. ali sami!
İstanbul'un En Büyük Camisi (Röportaj - Türkler ve Yabancılar) 01:33
İstanbul'un En Büyük Camisi (Röportaj - Türkler ve Yabancılar) 1.347 izlenme - 2 yıl önce İlk röportajımızda 7 Türk ve 7 yabancıya İstanbul'un en büyük camisini sorduk. Bakalım İstanbul'u kim daha iyi tanıyor.
Ehlisünnet Tv'ye Diss Atan Elemanlar 06:24
Ehlisünnet Tv'ye Diss Atan Elemanlar 2.718 izlenme - 3 yıl önce EhliSünnet TV'nin bokumtrak skecine karşılık güzel bir video olmuş. Bunlar daha bir ciddi sanki. http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/201892/ehlisunnet-tv-imsaktan-sonra-yemek-yiyen-adam
Dashni Murad - Hela Hupa (Iraklı Kürt Shakira) 04:29
Dashni Murad - Hela Hupa (Iraklı Kürt Shakira) 3.144 izlenme - 8 yıl önce Dashni Murad - Hela Hupa (Iraklı Kürt Shakira)
Irak'taki Büyük Deprem Görüntüleri 07:31
Irak'taki Büyük Deprem Görüntüleri 77 izlenme - 3 ay önce Irak'ın Süleymaniye kentinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için www.izlesene.com/nefer26medya kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler
Konya İli Akören İlçesi Süleymaniye Köyü Düğünü 04:51
Konya İli Akören İlçesi Süleymaniye Köyü Düğünü 1.970 izlenme - 6 yıl önce konya ili akören ilçesi süleymaniye köyü düğünü
Canlı Yayında Yaşanan Deprem Korkusu 00:45
Canlı Yayında Yaşanan Deprem Korkusu 87 izlenme - 3 ay önce Irak'ın Güneydoğusunda yer alan Süleymaniye kentinde 7.3 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Deprem anında canlı yayın yapmakta olan bir Irak kanalında, sunucu ve konuğunun yaşadıkları korku dolu anlar, kameralara saniye saniye yansıdı.
Irak'taki Deprem Anı Kamerada 00:18
Irak'taki Deprem Anı Kamerada 72 izlenme - 3 ay önce Amerika Birleşik Devletleri Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nun (USGS) verilerine göre Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye'de deprem yaşandı. Depremin Richter ölçeğine göre 7.3 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı. Deprem Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok şehirde hissedildi. Deprem, Irak ve Türkiye'nin yanı sıra İran, Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde de hissedildi.
Süleymaniye'de Kur'an Tilaveti 04:01
Süleymaniye'de Kur'an Tilaveti 246 izlenme - 8 ay önce İftarı Beklerken’de Hasan Kara, Bakara Suresi’nin 153-157. ayetlerini tilavet ediyor. İftarı Beklerken Ramazan boyunca TRT Diyanet’te. En yeni içerikler ve güncel videolar için kanalımıza abone olmayı unutmayın. Kanalımıza Abone Olmak İçin: https://www.youtube.com/user/diyanettv?sub_confirmation=1&feature=iv&src_vid=Pw6SPinr1CU&annotation_id=annotation_2140645055 Web Sitemiz http://www.diyanet.tv Facebook http://www.fb.com/trtdiyanet Twitter http://www.twitter.com/trtdiyanet Instagram : http://instagram.com/trtdiyanet
Şampuan Almak İsteyen Urfalı 10:42
Şampuan Almak İsteyen Urfalı 397 izlenme - 2 yıl önce İsmail Kılıç Tamtepe isimli Urfalı abimiz bu sefer de şampuan almak için telefon görüşmesi yapıyor. Enteresan telefon numarasıyla gönüllerimize taht kuruyor.
Konya Akören Süleymaniye Köyü Konyatatarlaricom 01:40
Konya Akören Süleymaniye Köyü Konyatatarlaricom 1.177 izlenme - 8 yıl önce konya akören süleymaniye köyü konyatatarlaricom köyümüzün videosu
Irak'ta 7.3 Büyüklüğünde Deprem 02:57
Irak'ta 7.3 Büyüklüğünde Deprem 50 izlenme - 3 ay önce ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu'nun (USGS) verilerine göre Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye'de deprem yaşandı. Depremin Richter ölçeğine göre 7.3 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Depremde can ya da mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı. Deprem Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok şehirde hissedildi. Deprem, Irak ve Türkiye'nin yanı sıra İran, Suriye, Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde de hissedildi.
Çuval Olayı - Ne Notası Müzik Notası mı ? 03:00
Çuval Olayı - Ne Notası Müzik Notası mı ? 977 izlenme - 3 yıl önce 4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde başlarına çuval geçirilerek Türk askerleri Amerikan askerlerince gözaltına alındılar. Yurt çapında o dönemde birçok protesto gösterilerine neden olay olay ile ilgili mecliste Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 'Amerika'ya nota vermeyecekmisiniz'sorusuna "Nota öyle her kafa estiğinde verilen birşey değildir ne veriyorsun müzik notası mı?" şeklindeki sözleri hala bugün de hatırlanmaktadır. Ayrıca çuval olayları Ergenekon ve Bolyoz operasyonlarında da adı geçmiştir. Ordu içerisindeki gizli yapılaşma iddasına da dayanak olarak gösterilmiştirler.
Süleymaniye'deki Haç'lı Taşın Sırrı 02:45
Süleymaniye'deki Haç'lı Taşın Sırrı 164 izlenme - 10 ay önce
Süleymaniye'de Peşmergelere Ayının Saldırması 00:42
Süleymaniye'de Peşmergelere Ayının Saldırması 49 izlenme - 4 ay önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi sınırları içerisinde yer alan Süleymaniye'de bir ayı peşmergelere saldırmış. Kameraya yansıyan görüntüleri izliyoruz efendim.
Gavs Ne Demektir! - Süleymaniye Vakfı 04:36
Gavs Ne Demektir! - Süleymaniye Vakfı 317 izlenme - 4 yıl önce Gavs Ne Demektir! - Süleymaniye Vakfı
Peşmergelere Ayı Saldırması - Süleymaniye 00:23
Peşmergelere Ayı Saldırması - Süleymaniye 32 izlenme - 4 ay önce Görüntüdede aç kalan ayı açlıktan ne yapacağı bilmeyip silahlı peşmeregeler saldırdı.Çapsızlar ayıya silah sıkarak durdurdu
Zarê - İlk Kürtçe Film 01:03:29
Zarê - İlk Kürtçe Film 319 izlenme - 2 yıl önce Süleymaniye Senfoni Orkestrası eşliğinde Zarê... Film 1926 yılında Ermenistan Sineması’nın kurucusu kabul edilen Hamo Beknazaryan (1892-1965) tarafından çekilmiştir. Ermenistan’daki Kürt köylerinde çekimi yapılan filmin senaryosunu, Ermeni harfleri temelinde ilk Kürt alfabesini hazırlayan Hakob Gazaryan kaleme aldı. Kürtler arasında çok sevildiği için Lazo veya Apo diye adlandırılan yazarın Zarê’nin Kaderi adlı öyküsü filmin senaryosuna temel oluşturdu. Birçok ünlü Ermeni oyuncunun rol aldığı filmde; Zarê ve çoban Seydo arasında başlayan bir aşk ilişkisi ve bundan rahatsız olan köyün ağası Temur Bey etrafında gelişen olaylar anlatılır. Bundan yaklaşık olarak 80 yıl önce çekimi yapılan bu film, Kürtleri konu edinen ilk film olarak tarihe geçti. Zerê sessiz bir filmdi. Ancak daha sonra Ermeni kompozitör Alexsandir Spendiarov ilgisini Kürt kültürü üzerinde yoğunlaştırır ve filmi 1970 yılında sesli filme dönüştürür.
Işid’in Yaptığı Aşırılıkların Kur’an’dan Bir Dayanağı Var mı? 13:07
Işid’in Yaptığı Aşırılıkların Kur’an’dan Bir Dayanağı Var mı? 479 izlenme - 3 yıl önce Işid’in yaptığı aşırılıkların Kur’an’dan bir dayanağı var mı? Abdülaziz hoca Kuran-ı Kerim temelinde cevap veriyor. Bu video gerçek islamı merak eden arkadaşlara gelsin.
Erdoğan'a Suikast Yapmak - Kod Adı: K.O.Z. 00:47
Erdoğan'a Suikast Yapmak - Kod Adı: K.O.Z. 411 izlenme - 3 yıl önce 13 Şubat'ta Vizyonda olacağı belirtilen ve paralel yapı/17 aralık konularının işleneceği Kod adı: K.O.Z. filminin yayınlanan teaser'ında, Erdoğan'ı canlandıran Cem Kurdoğluna suikast sahnesi sizlerle... Hakan Fidan rolünü de Hakan Ural canlandıracakmış.
İslamda Sakal İn Hükmü Nedir 04:35
İslamda Sakal İn Hükmü Nedir 423 izlenme - 5 yıl önce Cevat Akşit Hocaefendi Islamda Sakal İn Hükmü Nedir Teravih Namazi Bidat Degildir
Süleymaniye Cami Belgeseli 21:43
Süleymaniye Cami Belgeseli 223 izlenme - 3 yıl önce Osmanlı yükseliş devrinin muhteşem eseri. Bir külliye şeklinde inşâ edilen bu eser, Kânûnî Sultan Süleymân Hanın emriyle, Mîmar Sinân tarafından 1550-1557 yılları arasında inşâsına Şeyhülislâm Ebüssü’ûd Efendinin duâsı ve câminin temeline ilk taşı koymasıyla başlandı. Külliyede; câmiden başka, medrese, mektep, dârülhadîs, dârüşşifâ, imâret, tabhâne, bîmârhâne, kervansaray, tıp mektebi, hamam, oda ve dükkânlarla Kânûnî Sultan Süleymân Han ve Hürrem Sultan türbeleri de vardır. Mîmar Sinân’ın kalfalık eserim diye nitelendirdiği büyük bir külliyenin kısa sürede yapılması, zamânına göre, büyük bir başarıdır. Câmi 16 Ağustos 1557’de Kânûnî Sultan Süleymân Han ve bütün devlet ricâlinin hazır bulunduğu bir merâsimle, Mîmar Sinân tarafından ibâdete açılmıştır. Süleymâniye külliyesinin bulunduğu yer, İstanbul’a hâkim bir noktadadır. Avlusuyla birlikte dikdörtgen şeklinde olan câminin harem kısmı 68x63 m ölçüsündedir. 26,50 m kutrunda ve 53 m yükseklikte olan düz pandantifli kubbe, dört kalın kemer üzerinde oturmakta ve kâidesinde yuvarlak kemerli otuz iki pencere bulunmaktadır. Sütunlardan biri Topkapı Sarayından, biri Kıztaşı’ndan, biri İskenderiye ve diğeri Baalbek’ten getirtilmiştir. Mihrap ve cümle kapısı tarafında iki yarım kubbe bulunmaktadır. Yanlarda, ayaklar arasında mukarnas başlıklı ikişer mermer sütuna dayanan üç sivri kemerli galeri uzanır. Câmi, 138 pencereden ışık alır. Câminin akustik ve havalandırma düzeni bir mîmârî şâheseridir. Mihrâbda Kur’ân-ı kerîm okuyan bir kimsenin sesi, hiçbir yükselticiye, hoparlöre ihtiyâç duymadan câminin en uzak noktasındaki kimsenin kulağına aynı tonda ulaşabilmektedir. Câminin dört minâresinden ikisi, iç avlunun kuzey cephesinin iki köşesinde olup, ikişer şerefelidir. Diğer ikisi ise üç şerefeli olup, arka cephenin köşelerinde yer alır. Câminin dış görünüşü her yönden bakıldığında bir âhenk örneğidir. Yarım kubbeler, ağırlık kuleleri, köşelerdeki küçük kubbeler, büyük kubbenin baskısını hafifletecek şekilde, çok ince hesaplarla yapılmıştır. Câmi, estetik, çizgilerindeki güzellik ve tenâsüp bakımından şâheserdir. Kubbeyi tutan ayakların alt taraflarında birer oyuk hücre açılarak, ayakların hâsıl edeceği ağırlık ortadan kaldırılmış, yeknesaklık da bertaraf edilmiştir. Böylece câminin iç ve dış âhengi nesillere örnek olacak şekilde denkleştirilmiştir. Minârelerdeki on şerefe, Kânûnî’nin onuncu sultan olduğuna işârettir. Üç şerefeli olanlar 63,80 m yüksekliktedir. Câminin mermer işleri, yazıları, çinileri, fildişi ve sedef kakmaları devrin en iyi örneklerini teşkil eder. Câminin yazıları Karahisârî Ahmed Efendi ve talebesi Hasan Çelebi’ye âittir. Mer’a kapısı, eski saray kapısı, mektep kapısı, çarşı kapısı, hekimbaşı kapısı, imâret kapısı, kubbe kapısı, tabhâne kapısı, ağa kapısı ve harem kapısı adıyla 11 tâne kapısı vardır. Dikdörtgen bir plânda olan iç avlunun biri merkezde, diğerleri yanlarda üç kapısı vardır. Merkezdeki kapının iki yanında üçer sırada 12 pencere ve odalar iç avlunun ortasında dikdörtgen şeklinde mermer bir şadırvan bulunmaktadır. Avlunun zemini mermer döşelidir ve etrâfını 28 kubbeli bir revak çevirmektedir. Köşede bulunan Tıp Medresesi, günümüzde tâmir edilerek, dispanser; bîmârhâne ise kız Kur’ân kursu olarak kullanılmaktadır. Câminin kuzey cephesindeki imâret bir müddet Türk ve İslâm eserleri Müzesi olarak kullanılmış, daha sonra Türk Dünyâsı Araştırmaları Vakfına geçerek Darü’z-ziyâfe adıyla Osmanlı yemeklerinin tanıtım ve ikrâmına tahsis edilmiştir. Câminin mihrâbı önünde bulunan sâhada Kânûnî Sultan Süleymân Hanın türbesi vardır. Türbe sekiz köşeli bir plân üzerine etrafı revaklı olup, 28 sütuna dayanmaktadır. Türbenin iki duvarı nefis çinilerle süslenmiş, giriş kapısının üzerine de Hacerü’l-Esved’den bir parça konulmuştur. Kânûnî Sultan Süleymân Hanın yanına kızı Mihrimâh Sultan, İkinci Süleymân ve kardeşi İkinci Ahmed ile Dilâşup Sâlihâ Sultan ve kızı Ayşe Sultan defnedilmiştir. Kânûnî Sultan Süleyman Türbesinin karşısında bulunan Hurrem Sultan türbesinde, Hurrem Sultanla İkinci Selim’in şehzâdesi Sultan Mehmed ve İkinci Ahmed’in kızı Hatice Sultan medfundur. Külliyenin sol tarafında, köşede ufak bir sebil ve mütevazi bir türbe vardır. Bu türbede ünlü şaheserin, büyük sanatkârı Mîmar Sinân yatmaktadır.
Kutup Bölgesinde Namaz Vakitleri - Belgesel 01:16:40
Kutup Bölgesinde Namaz Vakitleri - Belgesel 271 izlenme - 2 yıl önce Daha önceden bazı videolarda gördüğümüz kutup bölgesinde namaz vakitleri ve oruç tutmanın zorlukları gibi videolar olmuştur. Bu konuda yayınlanmış bir belgeseli sizinle paylaşmak isterim. Yanlış hesaplanan imsak vakitleri ile Türkiye de gündemde olan Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'ın başkanlığını yürüttüğü Süleymaniye Vakfının hazırladığı belgeseli seyrinize sunarım. Not: İnanmayabilirsiniz, ciddiye almayabilirsiniz fakat Diyanetin aldığı devasa bütçelerle hiç bir şey yapmamasının yanında bu insanların kendi imkanlarıyla ortaya çıkan emeğe saygı duymanızı bekliyorum. İyi Seyirler dilerim.
Süleymaniye Camii - Yağlı Boya Çalışması 07:18
Süleymaniye Camii - Yağlı Boya Çalışması 239 izlenme - 4 yıl önce Süleymaniye Camii - Yağlı Boya Çalışması
mimar sinan ve süleymaniye 08:23
mimar sinan ve süleymaniye 743 izlenme - 8 yıl önce mimar sinan ve süleymaniye
Irakta'ki 7.3'lük Deprem Kamerada 00:30
Irakta'ki 7.3'lük Deprem Kamerada 18 izlenme - 3 ay önce Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye'de 7.3 şiddetinde meydana gelen deprem anı bir alışveriş merkezinde amatör kameraya böyle yansımış.
Prof Dr Cevat Akşit Hoca Süleymaniye Dersleri [97] TV5 20:29
Prof Dr Cevat Akşit Hoca Süleymaniye Dersleri [97] TV5 215 izlenme - 3 yıl önce Prof Dr Cevat Akşit Hoca Süleymaniye Dersleri [97] TV5 izle sohbetini dinle
Sare Davutoğlu Süleymaniyeliler Buluşmasına Katıldı 03:06
Sare Davutoğlu Süleymaniyeliler Buluşmasına Katıldı 230 izlenme - 3 yıl önce Sare Davutoğlu, ihtisas yaptığı Süleymaniye Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin eski ve yeni çalışanlarıyla bir araya geldi.
Sefer Ayı Ve Gökten İnen Belalar Hurafesi 01:18
Sefer Ayı Ve Gökten İnen Belalar Hurafesi 181 izlenme - 3 yıl önce Sefer Ayı Ve Gökten İnen Belalar Hurafesi..