Hoşgeldiniz!

sultan papağanı

Sultan Papağanı 01:05
Sultan Papağanı 35.169 izlenme - 9 yıl önce Sultan Papağanı
Muhabbet Kuşu İle Sultan Papağanı 03:02
Muhabbet Kuşu İle Sultan Papağanı 42.974 izlenme - 10 yıl önce Çok sevimliler
Konuşan Sultan Papağanı Çiko SATILIK ( 0545 365 49 57 ) 03:24
Konuşan Sultan Papağanı Çiko SATILIK ( 0545 365 49 57 ) 26.002 izlenme - 9 yıl önce Babacım Aşkım Cicikuş Piskus Babişko Cabuk Eve Gel Ciko Cango Gel Oğlum Gel Re Re Re Ra Ra Ra Gs Gs Cimbombom Dabi Dabi Dabi:) Öpücük Fıstık Tak Tak Tak Kimo :)
Sultan Papağanı  / Osman. 00:47
Sultan Papağanı / Osman. 14.480 izlenme - 10 yıl önce
sultan papağanı 02:00
sultan papağanı 18.362 izlenme - 13 yıl önce sultan papağanı
sultan papağanı çiftleşmesi 02:44
sultan papağanı çiftleşmesi 13.558 izlenme - 12 yıl önce sultan papağanlarının çiftleşmeleri
sultan papağanı ötüşü 01:40
sultan papağanı ötüşü 10.329 izlenme - 11 yıl önce yüksek sesle dinleyin videonun sesi kısık
Sultan Papağanı 00:51
Sultan Papağanı 12.080 izlenme - 10 yıl önce Sultan Papağanı
çok tatlı sultan papağanı kral 01:15
çok tatlı sultan papağanı kral 10.824 izlenme - 12 yıl önce çok tatlı konuşan bir sultan
Evcil Yavru Sultan Papağanı 00:35
Evcil Yavru Sultan Papağanı 7.810 izlenme - 9 yıl önce Evcil Yavru Sultan Papağanı Satılık
sultan papağanı titremesi 00:52
sultan papağanı titremesi 7.447 izlenme - 12 yıl önce ss
Sultan Papağanı Sesleri ve Ötüşü 02:10
Sultan Papağanı Sesleri ve Ötüşü 6.458 izlenme - 6 yıl önce Sultan Papağanı, papağan türleri arasında sevecen yapısıyla en çok tercih edilen ve en çok sevilen türlerden birisidir. Sultan Papağanı özel bir ilgi ve bakım gerektirmektedir. Kökeni Avustralya olan Sultan Papağanı Hollanda üzerinden ülkemize gelmiştir. Sultan Papağanı aldığınız günden itibaren ona göstereceğiniz ilgi ve sevgi ile sizinle iletişim sağlayabilen canlıdır. Sultan Papağanı’nın sekiz türe sahip olduğu bilinmektedir ve bunlardan bazıları ise melezdir. Bakımı gayet basit olan Sultan Papağanı beslerken bazı şeylerde dikkatli davranmak gerekir. Sultan Papağanı’nı diğer kuşlardan ayıran özelliği evcilleşme ve konuşmaya olan yatkınlıkları ile diğer kuş türlerine göre daha az ötmesidir. En az rastlanan Sultan Papağanı türü Albino iken, diğer türler ise Grey, Lutino, Cinnamon, Whiteface, Pied, Pearl ve Silver’dir. Sultan Papağanı Bakımı Sultan Papağanı özellikle sevgi ve ilgi gerektiren bir iştir. Soğuğa fazla dayanamadıkları için oda sıcaklığını 15 derecenin altına düşürmemeye dikkat edilmelidir. Kafes boyutlarında 50x50x50 olmasına özen gösterilmelidir, ayrıca kafes tellerinin yatay bir şekle sahip olması tercih edilmelidir. Kafeslerinde tünemeleri açısından tahta bir tünek bulundurulmalı ve bu tüneklerin üzerinde ise kaka yapmalarını engelleyen bir düzenek sağlanmalıdır. Sultan Papağanını hastalıklardan uzak tutmak amacıyla kafeslerinin temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Sultan Papağanı Hayvanların özellikle insanların gösterdikleri sevgiden anladıkları kanıtlanmıştır. Sultan Papağanı gösterilen sevgiden çok memnun kalacaktır. Beslenmesi darı ve çiğdem ile yapılan Sultan Papağanı lahana, salatalık ve marul gibi sebzeler de tüketerek beslenebilmektedir. Sultan Papağanlarının tırnak ya da gagaları kesilemez ya da temizlenemez, bu işlemi kendileri halletmektedir. Sultan Papağanı yaşama süresi ortalama olarak 20-30 yıl iken sizler iyi bir bakım ve göstereceğiniz özen ile papağanın daha uzun süre yaşamasını sağlayabilirsiniz. Sultan Papağanı konuşamayan bir türdür. Erkek türleri insan sesine benzer bir ses çıkarabilirken dişi Sultan Papağanlar ise hiç konuşamama özelliğine sahiptir.
Muhabbet Kuşu Ve Sultan Papağanı 04:15
Muhabbet Kuşu Ve Sultan Papağanı 9.355 izlenme - 6 yıl önce Papağan; Papağangiller (Psittacidae) familyasından, çok renkli tüyleri olan tırmanıcı kuşlara verilen addır. Tropikal bölgelerde (Asya ve Afrika’da az Güney Amerika ve Okyanus’ya da çokça) yaşarlar. Papağanın kıvrık ve kalın gagası, kısa bacakları vardır. Ayaklarında iki önde ikisi arkada olmak üzere dört parmak bulunur. Başlıca özelliği, insan sesini bilerek konuşuyormuşcasına taklit edebilmesidir. Söylediği sözcükler birkaç sözcüğü geçmese de uzun cümleleri şaşırmadan tekrarlayan türleri vardır. Papağanların parlak, göz alıcı, uzun ve güzel tüyleri vardır. Kırmızı, mavi, sarı, yeşil gibi parlak renkli tüyler kuşu olduğundan çok daha güzel gösterir. Renkleri ve konuşmaları taklit edebilme yeteneklerinden ötürü yüksek fiyatlar karşılığında alıcı bulurlar. Doğal olarak ağaçlarda yaşayan tırmanıcı kuşlardır. Pek iyi uçamazlar. Yuvalarını ağaç kovuklarına kaya yarıklarına yaparlar. Yılda 2-3 yumurta yapan büyüklerin yanı sıra küçük türler daha çok yumurta yaparlar. Üzüm ve benzeri yumuşak meyveler ya da tane tohum gibi yiyecek maddelerini yerler. Sert meyveleri (fındık, ceviz vb) sevmezler. Papağanların 500 den fazla çeşidi vardır. Başlıca türleri: Jakolar, amazonlar, loriler, aralar, kakadular. Amazon papağanı Amerika’da yaşar, yaklaşık 55 cm uzunluğunda, uçamayan bir türdür. Yeni Zelanda koca papağanı en büyük türlerdendir. Tüyleri mavi, kırmızı; kuyruğu mavi sarıdır. Yaklaşık 50 cm’dir. Yeni Zelanda’da yaşar, eti yenir. Papağangiller, (Lat. Psittacidae). Omurgalı hayvanlardan Kuşlar sınıfının, Guguksular takımının, Papağanlar alt takımına giren bir familyadır. Tropikal bölge kuşlarıdır. Dilleri düzdür ve konuşmaları taklit edebilirler. Başlıca türleri: Başkuşpapağanı, serçepapağanı, jako, Amazon papağanı, miğferli kakadu, muhabbet kuşu. Papağanlar, (Lat. Psittaci Psittaciformes). Omurgalı hayvanlardan Kuşlar sınıfının, Guguksular takımının bir alt takımıdır. Tropikal bölge hayvanlarıdır. Ayakları tırmanmaya uygun, canlı renkli ve konuşmaya alıştırılabilen kuşları içerir. Üst gagalarının ucu çengel gibi kıvrıktır. Papağangiller ve Fırçadilligiller olmak üzere iki familyası vardır.
konuşan sultan papağanım 00:20
konuşan sultan papağanım 8.212 izlenme - 12 yıl önce
Sultan Papağanı Yavrularını Elle Besleme 07:14
Sultan Papağanı Yavrularını Elle Besleme 5.688 izlenme - 7 yıl önce Anne ve babalarının beslemeyi bıraktığı 4 sultan papağanı yavrumuza bakma işi bu abimize düşmüş. Helal olsun sana. Bunlar da yavrularını bırakıp yeni yumurta telaşına düşen anne-baba: http://i.hizliresim.com/d237an.jpg
Cennet Papağanı - Sultan Papağanı 01:48
Cennet Papağanı - Sultan Papağanı 7.193 izlenme - 8 yıl önce www.2014muzikler.com
Kuşlarda Bilezik Nedir, Ne İşe Yarar 03:42
Kuşlarda Bilezik Nedir, Ne İşe Yarar 2.993 izlenme - 4 yıl önce Kuşların ayağında gördüğümüz renk renk olan bileziklerin ne olduğunu, ne işe yaradığını, neden kuşların ayağına takıldığını, ne zaman takıldığını vb.. birçok soruya cevap verdik. Kuşlarda bilezik her kuşun ayağına göre değişiklik gösterebilir. Bilezik çapı kuşun boyutuna göre değişir. Kuş bileziği nedir, Kuş bileziği ne işe yarar detaylıca anlattık, İyi Seyirler.. DİKKAT: Kuş bileziklerini kesinlikle çıkarmayın! Aksi taktirde kuşunuzun ayağına ciddi zararlar verirsiniz. Muhabbet kuşu bileziği, Sultan papağanı bileziği , papağan bileziği, Kuş bileziği nedir ne işe yarar, kuş bileziği nasıl yapılır, kuş bileziği nasıl çıkarılır, kuş bileziği yapımı, kuş bileziği fiyatları, kuş bileziği. YouTube: Evcil Platform tarafından yayınlanmıştır, İyi Seyirler
Evcil Sultan Papağanı 00:27
Evcil Sultan Papağanı 3.549 izlenme - 8 yıl önce Evcil Sultan Papağanı Yavru
Sultan Papağanı Konuşması ('Artist' döktürüyor) 01:58
Sultan Papağanı Konuşması ('Artist' döktürüyor) 2.055 izlenme - 6 yıl önce Sultan papağanı Artist gevezelik yapıyor. 2. videoyu yayınladım: https://youtu.be/-ARChsVwus4 sultan papağanı
Sultan Papağanı Eşleşmesi 00:18
Sultan Papağanı Eşleşmesi 2.935 izlenme - 9 yıl önce Sultan Papağanı Eşleşmesi
Lutino Sultan Papağanı Ötüşü - Cinsiyeti Nedir? 01:17
Lutino Sultan Papağanı Ötüşü - Cinsiyeti Nedir? 4.586 izlenme - 9 yıl önce Lutino Cinsi Sultan Papağanımın Ötüş Videosu
Sultan Papağanı Nasıl Doğar? 04:31
Sultan Papağanı Nasıl Doğar? 1.512 izlenme - 4 yıl önce Bebek sultan papağanı yumurtadan çıkarken. Babası yumurtadan çıkmasına yardım ediyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sultan Papağan Sesiyle Aşkım Sesi Konuşma Eğitimi 01:00:15
Sultan Papağan Sesiyle Aşkım Sesi Konuşma Eğitimi 1.492 izlenme - 4 yıl önce Papağan ve Muhabbet Kuşu nasıl konuşturulur ve muhabbet kuşu konuşma eğitimi nasıl verilir ıslık çalma sesi nasıl öğretilir sorusuna çözüm bulma amaçlı yapılmış hazır ses kayıt 1 saat dinletmenizi tavsiye edilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sultan Papağanın Ayak Problemi 02:27
Sultan Papağanın Ayak Problemi 2.722 izlenme - 9 yıl önce Sultan Papağanın Ayak Problemi
Sultan Papağanı Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? 03:37
Sultan Papağanı Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? 1.005 izlenme - 4 yıl önce Sultan papağanı türleri ve özellikleri nelerdir? "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Dişi Sultan Papağanlarının Ötüşleri Ve Sesleri 00:21
Dişi Sultan Papağanlarının Ötüşleri Ve Sesleri 1.202 izlenme - 4 yıl önce Dişi sultan papağanlarının ötüşleri ve sesleri nasıl olur? eğitici sesler.. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sultan Papağanı Yavrularım - Bayram Akyıldız 05:40
Sultan Papağanı Yavrularım - Bayram Akyıldız 3.466 izlenme - 10 yıl önce SULTAN PAPAĞANI YAVRULARIM Bayram AKYILDIZ
Evcil Sultan Papağanı 00:42
Evcil Sultan Papağanı 1.622 izlenme - 9 yıl önce Evcil Sultan Papağanı
Sultan 01:55
Sultan 1.483 izlenme - 9 yıl önce Sultan Papağanı
Dişi Sultan Papağanı kur hareketi 00:28
Dişi Sultan Papağanı kur hareketi 2.837 izlenme - 9 yıl önce (dişi) Sultan papağanı kur hareketi ve çıkardığı sesi