Hoşgeldiniz!

suni teneffüs

İlk Yardım Dersi Böyle Olur 01:05
İlk Yardım Dersi Böyle Olur 130.666 izlenme - 3 yıl önce Danimaka'da çekilen bir eğitici filmdir efendim kendileri. Gerçekten çok iyi düşünülmüş akılda bırakıcılığı gerçekten çok üst seviyede. Tebrik e diyoruz kedilerini.
Suni teneffüs ve kalp masajı nasıl yapılır? 03:18
Suni teneffüs ve kalp masajı nasıl yapılır? 1.786 izlenme - 2 ay önce Ehliyet alınırken aslında öğretimesi lazım fakat genelde çoğu kurs zorunlu tutmuyor bu dersleri verirken kursa gelinmesini çoğu kişide bilmiyor öğrenmek lazım.
Yüreği Güzel İnsanın Kalbi Duran Ceylanı Hayata Döndürmesi 01:37
Yüreği Güzel İnsanın Kalbi Duran Ceylanı Hayata Döndürmesi 2.107 izlenme - 9 ay önce Meksika'nın başkenti Meksiko'da kalbi duran ceylanı suni teneffüs yaparak hayata döndüren yüreği güzel insanın görüntülerini izliyoruz efendim.
cansız manken sandılar suni teneffüs yaptılar 03:06
cansız manken sandılar suni teneffüs yaptılar 7.626 izlenme - 8 yıl önce
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler 01:48
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler 734 izlenme - 3 yıl önce Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler Suni teneffüs yapmayı güzel bir kızla öğrenmek isteyen, erkeklere yapılan bomba şaka.
Boğulan Kedi Suni Teneffüs İle Kurtarıldı 00:39
Boğulan Kedi Suni Teneffüs İle Kurtarıldı 644 izlenme - 2 yıl önce İtalya’da bir sahil güvenlik görevlisinin boğulan kediyi hayata döndürmek için sarf ettiği çaba gündeme oturdu. Cuma günü yayınlanan bir video tüm dünyada günün konusu haline geldi. Sicilya açıklarında denizde boğulmakta olan bir kediyi gören kıyıdaki çocukların kendisini uyarmasıyla harekete geçen görevli, talihsiz kediyi kurtarma boyuna çıkardı. Burada kediye kalp masajı ve suni teneffüs uygulayan görevli talihsiz hayvanı yaşama döndürmeyi başardı. İşte o anlar…
Bir Erkeğe Suni Teneffüs Yapar mısınız? - Sokak Röportajları 03:06
Bir Erkeğe Suni Teneffüs Yapar mısınız? - Sokak Röportajları 611 izlenme - 3 yıl önce Bir Erkeğe Suni Teneffüs Yapar mısınız? - Sokak Röportajları Suni teneffüs 2 aşamalıdır. Birincisi ağızdan nefes verme (suni teneffüs) , ikincisi kalp masajıdır. Suni Teneffüs: 1. İlk olarak kişi yan yatırılarak ağızdaki yabancı cisimler çıkartılır. 2. Sonra kazazede tekrar sırt üstü yatırılır. 3. İşaret parmağımızla ağızdaki kalan yabancı cisimler çıkartılır. 4. Kazazedenin sağ tarafına diz üstü çökülür. 5. Sağ elimizle kişinin boynundan yukarı doğru kaldırarak nefes yolu açılır ve elimiz burada tutulur. 6. Sol elimizle de burun delikleri tıkanarak vereceğimiz nefesin geri çıkması engellenir. 7. Kazazedenin ağzına, dudağımızı tam temas ettirerek normalde verilen nefesin biraz daha fazlası üflenir. Çok fazla değil normalin birazcık daha fazlası yeterli. 8. Kişinin göğüs kafesi nefes verdiğimizde şişecektir. Bu işlemi nefes alıp verinceye kadar tekrar etmeliyiz. Yetişkinlerde bu işlem 15 kez tekrarlanmalıdır. Kalp masajı: 1. Kişi yine suni teneffüste olduğu gibi sırt üstü yatırılır. 2. Aynı şekilde bizde sağ tarafına diz çökeriz. 3. Kazazedenin kalbi üzerine sağ elimizi, belimizin üzerine de sol elimizi koyarız. 4. Kollarımız kırılmadan dik bir şekilde göğüs kafesine baskı uygulanır. Bu baskı göğüs kafesinin 4 cm kadar içeriye bastırılmasıdır. Çok fazla basınç uygularsanız kişinin göğüs kafesini kırabilirsiniz. 5. Bu basınç ritmik bir şekilde kalp atışı gözlenene kadar yapılır. Burada çok önemli bir uyarı yapmakta fayda görüyorum! Kalp masajı asla çalışan kalbe yapılmamalıdır. Kalbin durduğundan kesinlikle emin olunmalıdır. Çalışan bir kalbe masaj yapmak kalbi durdurabilir. Hayat kurtarayım derken hayatına son verebilirsiniz. Şimdi sıra geldi suni teneffüs ve kalp masajını aynı anda yapmaya. Eğer sadece solunum durmuş, kalp hala çalışıyor ise, sadece suni teneffüs yapmalıyız, kalp masajı yapmamalıyız. Yetişkinlerde ve çocuklardaki solunum ve kalp atış sayısı farklı olduğundan suni teneffüs ve kalp masajı sayısı da farklılık gösterir. Yetişkinlerde; Eğer bize yardım edecek kimse yok ise yani bu işlemi tek başımıza yapacak isek 2 suni teneffüs 15 kalp masajıdır. Eğer iki kişiysek 1 suni teneffüs 5 kalp masajı uygulanır. Çocuklarda; Tek başımıza isek 4 suni teneffüs 15 kalp masajı. Eğer iki kişiysek yine 1 suni teneffüs 5 kalp masajı.
Suni Teneffüs Nasıl Yapılır? 01:26
Suni Teneffüs Nasıl Yapılır? 423 izlenme - 3 yıl önce Suni teneffüs hangi durumlarda yapılır? Suni teneffüsün riskleri var mı? Suni teneffüs ne kadar süre yapılmalı?
Arka Sokaklar - Araya Peçete Koyarak Suni Teneffüs Yapmak 00:56
Arka Sokaklar - Araya Peçete Koyarak Suni Teneffüs Yapmak 685 izlenme - 3 yıl önce Sondaki sahnede ne dediğimi anlayacaksınız. Spartacus'de millet neler neler yapıyor. Bizimkiler peçeteyle suni teneffüs yapıyor. Kalp masajı yaparken de bir abdest alaydı iyiydi.
Köpeğe Kalp Masajı Yapmak 02:50
Köpeğe Kalp Masajı Yapmak 456 izlenme - 3 yıl önce Hayvan sevgisinin en saf halini göreceğiz sayın üyeler. Köpeğe ne olmuş da bu hale gelmiş bilmiyorum ama cengaver abimiz kalp masajıyla geri döndürüyo hayvanı.İyi seyirler
Köpekbalığı Suni Teneffüs 01:11
Köpekbalığı Suni Teneffüs 958 izlenme - 9 yıl önce köpekbalığına da suni teneffüs mü yapılırmış demeyin...
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler Fakat 01:19
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler Fakat 519 izlenme - 3 yıl önce SUNİ TENEFFÜS YAPMAK İÇİN SIRAYA GİRDİLER FAKAT… Gizli kameraya çekildiklerini bilmeyen adamlar tam güzel bir kadına suni teneffüs yapacakken şok oldu...
Kalp Masajıyla Çocuğu Hayata Döndüren Polis 00:31
Kalp Masajıyla Çocuğu Hayata Döndüren Polis 364 izlenme - 4 yıl önce Çocuğun hareketsiz durduğunu farkeden polis hemen çocuğu ekip otosunun arka koltuğuna yatırıp kalp masajıyla birlikte suni teneffüs yapmış ve de tekrar hayata döndürmüş, çocuğun annesi polise 1000 dolar teklif etmiş ama kadın polis kabul etmemiş. Bu da dedikodu!!""
Kuyt'tan suni teneffüs dersi 00:24
Kuyt'tan suni teneffüs dersi 235 izlenme - 3 yıl önce Feyenoord'da forman giyen Fenerbahçe'nin eski yıldızı Dirk Kuyt, takım arkadaşlarıyla birlikte acil durum eğitimi aldı.
Cpr 51  - İki Kişi İle Kalp Masajı Ve Suni Teneffüs 00:29
Cpr 51 - İki Kişi İle Kalp Masajı Ve Suni Teneffüs 476 izlenme - 7 yıl önce
kalp masajı ile köpeğin hayatını kurtarıyor 03:03
kalp masajı ile köpeğin hayatını kurtarıyor 272 izlenme - 7 yıl önce www.facebook.com/videoclubu -- 500.000 için katıl
Yunusu Kurtarmak İçin Suni Teneffüs Yaptılar 00:55
Yunusu Kurtarmak İçin Suni Teneffüs Yaptılar 32 izlenme - 5 ay önce Yalova'nın Çınarcık ilçesinde yaralı olarak kıyıya vuran yavru yunus, uygulanan suni teneffüse rağmen hayata döndürülemedi. Çınarcık'ın Taşliman sahilinde yaralı olarak kıyıya vuran yavru yunusu gören vatandaşlar, Çınarcık Belediyesi zabıta ve veterinerlik birimlerine haber verdi. İhbar üzerine harekete geçen Çınarcık Belediyesi ekipleri ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü personeli, yunus balığını hayatta tutmak için seferber oldu. Balığı kurtarmak, tekrar hayata döndürmek için denize giren görevliler, hareketsiz olduğu için kıyıya çıkardıkları yunusun birçok yerinden yaralandığını belirledi. Kıyıda bulunan balıkçı teknesinin içini su dolduran belediye çalışanları, yunusu bu kez burada kurtarmak için çaba harcadı. Tekrar denize alınan yavru yunus, uygulanan suni teneffüse ve tüm çabalara karşın kurtarılamadı. 'KURTARAMADIĞIMIZ İÇİN ÜZGÜNÜZ' Soğuk havaya ve suya rağmen denizin içinde balığı kurtarmak için büyük mücadele veren görevliler, hayata döndüremedikleri yunusu incelenmek üzere Çınarcık Belediyesine götürdü. Çınarcık Belediyesi veteriner hekimi Nesrin Fakirullahoğlu, yavru yunusu yaşatmak için çok mücadele verdiklerini söyledi. Fakirullahoğlu, vatandaşın ihbarı üzerine belirtilen sahile gittiklerini belirterek, "Yaklaşık 100 santimetre boyunda, 15 kilogram ağırlığında balığın çeşitli yerlerinde yaraları vardı. Yaşatmak için elimizden geleni yaptık. Ben de müdahalede bulundum ama yunusumuz çok çeşitli yerlerinden darbe almıştı. Kurtaramadığımız için üzgünüz." dedi."
İtfaiye Eri Nefesiyle Can Verdi 01:23
İtfaiye Eri Nefesiyle Can Verdi 201 izlenme - 5 yıl önce Zonguldak'ta Yaşanan Yangında İtfaiye Eri Suni Teneffüs Yaptığı Emirhan'a Yeniden Can Verdi.
Kuşa Suni Teneffüs Yapıp Hayata Döndürdü 04:31
Kuşa Suni Teneffüs Yapıp Hayata Döndürdü 159 izlenme - 4 yıl önce Brezilya'da Alessandro Sambatti adlı adam, havuzunda ölü olarak bulduğu Bentivi cinsi kuşu, suni teneffüs yapıp, kalp masajı uygulayarak hayata döndürdü.
Ölmek İsteyen Kadını Komiser Kurtardı 02:23
Ölmek İsteyen Kadını Komiser Kurtardı 83 izlenme - 2 yıl önce Adana'da eşiyle tartıştıktan sonra nehre atlayan genç kadın, sudan çıkartıldıktan sonra bir komiser tarafından suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürüldü.
itfaiyeci kediye suni teneffüs yaptı! 01:03
itfaiyeci kediye suni teneffüs yaptı! 226 izlenme - 8 yıl önce
Son Anda Hayata Tutunan Kedi 01:07
Son Anda Hayata Tutunan Kedi 108 izlenme - 3 yıl önce Sahipleri yangın anında can havli ile kaçarken bu sevimli dostumuzu unutmuşlar , neyse ki itfaiyeci John tam zamanın da yetişmiş. (John kısmını g.tümden uydurdum)
Şunun Yaptığına Bakın!! 02:55
Şunun Yaptığına Bakın!! 157 izlenme - 10 yıl önce
Kargayı İlk Yardımla Hayata Döndürdü 01:13
Kargayı İlk Yardımla Hayata Döndürdü 26 izlenme - 1 yıl önce Havuzda boğulmak üzere olan kargayı havuzdan çıkaran adam onu hayata döndürmek için önce kal masajı yaptı daha sonra suni teneffüs.
Köpeğini Suni Teneffüs ile Kurtaran Adam! 02:41
Köpeğini Suni Teneffüs ile Kurtaran Adam! 58 izlenme - 5 yıl önce Köpeğini Sunni Teneffüs ile Kurtaran Adam! Şili'de bir evde çıkan yangın sonrası binada bulunan köpek boğulmak üzereyken itfaiye ekipleri tarafından suni teneffüs ile hayata döndürüldü.
Suya Düşen Yavru Kuşu Suni Teneffüsle Hayata Döndürdü 04:30
Suya Düşen Yavru Kuşu Suni Teneffüsle Hayata Döndürdü 46 izlenme - 4 yıl önce Genç çocuk, suya düşen küçük kuşun hareket etmediğini görünce hemen suni teneffüs yapıyor. Kuş hayata geri dönünce de tüylerini iyice kurutuyor ve gökyüzüne salıyor.
Peçete koyarak suni teneffüs yapmak 00:56
Peçete koyarak suni teneffüs yapmak 56 izlenme - 6 yıl önce Peçete koyarak suni teneffüs yapmak
Vatandaştan Yavru Köpeğe Son Nefes 04:11
Vatandaştan Yavru Köpeğe Son Nefes 6 izlenme - 6 ay önce Vatandaştan yavru köpeğe son nefes 112 ekipleri ambulansta yavru köpeğe defalarca kalp masajı yaptıZONGULDAK - Zonguldak bir evde çıkan yangında dumandan zehirlenen yavru köpeğe bir vatandaş dakikalarca suni teneffüs yaptı.
Yaralı Yunus Suni Teneffüse Rağmen Kurtarılamadı 03:17
Yaralı Yunus Suni Teneffüse Rağmen Kurtarılamadı 2 izlenme - 5 ay önce Yalova'nın Çınarcık ilçesinde yaralı olarak kıyıya vuran yavru yunus, uygulanan suni teneffüse rağmen hayata döndürülemedi