Hoşgeldiniz!

suni teneffüs

İlk Yardım Dersi Böyle Olur 01:05
İlk Yardım Dersi Böyle Olur 117.614 izlenme - 3 yıl önce Danimaka'da çekilen bir eğitici filmdir efendim kendileri. Gerçekten çok iyi düşünülmüş akılda bırakıcılığı gerçekten çok üst seviyede. Tebrik e diyoruz kedilerini.
cansız manken sandılar suni teneffüs yaptılar 03:06
cansız manken sandılar suni teneffüs yaptılar 7.578 izlenme - 7 yıl önce
köpekbalığı suni teneffüs 01:11
köpekbalığı suni teneffüs 2.943 izlenme - 8 yıl önce köpekbalığına da suni teneffüs mü yapılırmış demeyin.
Boğulan Kedi Suni Teneffüs İle Kurtarıldı 00:39
Boğulan Kedi Suni Teneffüs İle Kurtarıldı 601 izlenme - 11 ay önce İtalya’da bir sahil güvenlik görevlisinin boğulan kediyi hayata döndürmek için sarf ettiği çaba gündeme oturdu. Cuma günü yayınlanan bir video tüm dünyada günün konusu haline geldi. Sicilya açıklarında denizde boğulmakta olan bir kediyi gören kıyıdaki çocukların kendisini uyarmasıyla harekete geçen görevli, talihsiz kediyi kurtarma boyuna çıkardı. Burada kediye kalp masajı ve suni teneffüs uygulayan görevli talihsiz hayvanı yaşama döndürmeyi başardı. İşte o anlar…
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler 01:48
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler 700 izlenme - 2 yıl önce Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler Suni teneffüs yapmayı güzel bir kızla öğrenmek isteyen, erkeklere yapılan bomba şaka.
Bir Erkeğe Suni Teneffüs Yapar mısınız? - Sokak Röportajları 03:06
Bir Erkeğe Suni Teneffüs Yapar mısınız? - Sokak Röportajları 574 izlenme - 2 yıl önce Bir Erkeğe Suni Teneffüs Yapar mısınız? - Sokak Röportajları Suni teneffüs 2 aşamalıdır. Birincisi ağızdan nefes verme (suni teneffüs) , ikincisi kalp masajıdır. Suni Teneffüs: 1. İlk olarak kişi yan yatırılarak ağızdaki yabancı cisimler çıkartılır. 2. Sonra kazazede tekrar sırt üstü yatırılır. 3. İşaret parmağımızla ağızdaki kalan yabancı cisimler çıkartılır. 4. Kazazedenin sağ tarafına diz üstü çökülür. 5. Sağ elimizle kişinin boynundan yukarı doğru kaldırarak nefes yolu açılır ve elimiz burada tutulur. 6. Sol elimizle de burun delikleri tıkanarak vereceğimiz nefesin geri çıkması engellenir. 7. Kazazedenin ağzına, dudağımızı tam temas ettirerek normalde verilen nefesin biraz daha fazlası üflenir. Çok fazla değil normalin birazcık daha fazlası yeterli. 8. Kişinin göğüs kafesi nefes verdiğimizde şişecektir. Bu işlemi nefes alıp verinceye kadar tekrar etmeliyiz. Yetişkinlerde bu işlem 15 kez tekrarlanmalıdır. Kalp masajı: 1. Kişi yine suni teneffüste olduğu gibi sırt üstü yatırılır. 2. Aynı şekilde bizde sağ tarafına diz çökeriz. 3. Kazazedenin kalbi üzerine sağ elimizi, belimizin üzerine de sol elimizi koyarız. 4. Kollarımız kırılmadan dik bir şekilde göğüs kafesine baskı uygulanır. Bu baskı göğüs kafesinin 4 cm kadar içeriye bastırılmasıdır. Çok fazla basınç uygularsanız kişinin göğüs kafesini kırabilirsiniz. 5. Bu basınç ritmik bir şekilde kalp atışı gözlenene kadar yapılır. Burada çok önemli bir uyarı yapmakta fayda görüyorum! Kalp masajı asla çalışan kalbe yapılmamalıdır. Kalbin durduğundan kesinlikle emin olunmalıdır. Çalışan bir kalbe masaj yapmak kalbi durdurabilir. Hayat kurtarayım derken hayatına son verebilirsiniz. Şimdi sıra geldi suni teneffüs ve kalp masajını aynı anda yapmaya. Eğer sadece solunum durmuş, kalp hala çalışıyor ise, sadece suni teneffüs yapmalıyız, kalp masajı yapmamalıyız. Yetişkinlerde ve çocuklardaki solunum ve kalp atış sayısı farklı olduğundan suni teneffüs ve kalp masajı sayısı da farklılık gösterir. Yetişkinlerde; Eğer bize yardım edecek kimse yok ise yani bu işlemi tek başımıza yapacak isek 2 suni teneffüs 15 kalp masajıdır. Eğer iki kişiysek 1 suni teneffüs 5 kalp masajı uygulanır. Çocuklarda; Tek başımıza isek 4 suni teneffüs 15 kalp masajı. Eğer iki kişiysek yine 1 suni teneffüs 5 kalp masajı.
Arka Sokaklar - Araya Peçete Koyarak Suni Teneffüs Yapmak 00:56
Arka Sokaklar - Araya Peçete Koyarak Suni Teneffüs Yapmak 565 izlenme - 2 yıl önce Sondaki sahnede ne dediğimi anlayacaksınız. Spartacus'de millet neler neler yapıyor. Bizimkiler peçeteyle suni teneffüs yapıyor. Kalp masajı yaparken de bir abdest alaydı iyiydi.
köpekbalığı suni teneffüs 01:11
köpekbalığı suni teneffüs 952 izlenme - 8 yıl önce köpekbalığına da suni teneffüs mü yapılırmış demeyin...
Suni Teneffüs Nasıl Yapılır? 01:26
Suni Teneffüs Nasıl Yapılır? 297 izlenme - 2 yıl önce Suni teneffüs hangi durumlarda yapılır? Suni teneffüsün riskleri var mı? Suni teneffüs ne kadar süre yapılmalı?
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler Fakat 01:19
Suni Teneffüs Yapmak İçin Sıraya Girdiler Fakat 512 izlenme - 2 yıl önce SUNİ TENEFFÜS YAPMAK İÇİN SIRAYA GİRDİLER FAKAT… Gizli kameraya çekildiklerini bilmeyen adamlar tam güzel bir kadına suni teneffüs yapacakken şok oldu...
Köpeğe Kalp Masajı Yapmak 02:50
Köpeğe Kalp Masajı Yapmak 383 izlenme - 2 yıl önce Hayvan sevgisinin en saf halini göreceğiz sayın üyeler. Köpeğe ne olmuş da bu hale gelmiş bilmiyorum ama cengaver abimiz kalp masajıyla geri döndürüyo hayvanı.İyi seyirler
Kalp Masajıyla Çocuğu Hayata Döndüren Polis 00:31
Kalp Masajıyla Çocuğu Hayata Döndüren Polis 356 izlenme - 3 yıl önce Çocuğun hareketsiz durduğunu farkeden polis hemen çocuğu ekip otosunun arka koltuğuna yatırıp kalp masajıyla birlikte suni teneffüs yapmış ve de tekrar hayata döndürmüş, çocuğun annesi polise 1000 dolar teklif etmiş ama kadın polis kabul etmemiş. Bu da dedikodu!!""
Kuyt'tan suni teneffüs dersi 00:24
Kuyt'tan suni teneffüs dersi 228 izlenme - 2 yıl önce Feyenoord'da forman giyen Fenerbahçe'nin eski yıldızı Dirk Kuyt, takım arkadaşlarıyla birlikte acil durum eğitimi aldı.
Cpr 51  - İki Kişi İle Kalp Masajı Ve Suni Teneffüs 00:29
Cpr 51 - İki Kişi İle Kalp Masajı Ve Suni Teneffüs 459 izlenme - 6 yıl önce
kalp masajı ile köpeğin hayatını kurtarıyor 03:03
kalp masajı ile köpeğin hayatını kurtarıyor 272 izlenme - 6 yıl önce www.facebook.com/videoclubu -- 500.000 için katıl
Kuşa Suni Teneffüs Yapıp Hayata Döndürdü 04:31
Kuşa Suni Teneffüs Yapıp Hayata Döndürdü 157 izlenme - 3 yıl önce Brezilya'da Alessandro Sambatti adlı adam, havuzunda ölü olarak bulduğu Bentivi cinsi kuşu, suni teneffüs yapıp, kalp masajı uygulayarak hayata döndürdü.
İtfaiye Eri Nefesiyle Can Verdi 01:23
İtfaiye Eri Nefesiyle Can Verdi 200 izlenme - 4 yıl önce Zonguldak'ta Yaşanan Yangında İtfaiye Eri Suni Teneffüs Yaptığı Emirhan'a Yeniden Can Verdi.
Ölmek İsteyen Kadını Komiser Kurtardı 02:23
Ölmek İsteyen Kadını Komiser Kurtardı 73 izlenme - 1 yıl önce Adana'da eşiyle tartıştıktan sonra nehre atlayan genç kadın, sudan çıkartıldıktan sonra bir komiser tarafından suni teneffüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürüldü.
itfaiyeci kediye suni teneffüs yaptı! 01:03
itfaiyeci kediye suni teneffüs yaptı! 223 izlenme - 7 yıl önce
Son Anda Hayata Tutunan Kedi 01:07
Son Anda Hayata Tutunan Kedi 98 izlenme - 2 yıl önce Sahipleri yangın anında can havli ile kaçarken bu sevimli dostumuzu unutmuşlar , neyse ki itfaiyeci John tam zamanın da yetişmiş. (John kısmını g.tümden uydurdum)
Kargayı İlk Yardımla Hayata Döndürdü 01:13
Kargayı İlk Yardımla Hayata Döndürdü 18 izlenme - 6 ay önce Havuzda boğulmak üzere olan kargayı havuzdan çıkaran adam onu hayata döndürmek için önce kal masajı yaptı daha sonra suni teneffüs.
Şunun Yaptığına Bakın!! 02:55
Şunun Yaptığına Bakın!! 157 izlenme - 9 yıl önce
Köpeğini Suni Teneffüs ile Kurtaran Adam! 02:41
Köpeğini Suni Teneffüs ile Kurtaran Adam! 58 izlenme - 4 yıl önce Köpeğini Sunni Teneffüs ile Kurtaran Adam! Şili'de bir evde çıkan yangın sonrası binada bulunan köpek boğulmak üzereyken itfaiye ekipleri tarafından suni teneffüs ile hayata döndürüldü.
Suya Düşen Yavru Kuşu Suni Teneffüsle Hayata Döndürdü 04:30
Suya Düşen Yavru Kuşu Suni Teneffüsle Hayata Döndürdü 41 izlenme - 3 yıl önce Genç çocuk, suya düşen küçük kuşun hareket etmediğini görünce hemen suni teneffüs yapıyor. Kuş hayata geri dönünce de tüylerini iyice kurutuyor ve gökyüzüne salıyor.
Peçete koyarak suni teneffüs yapmak 00:56
Peçete koyarak suni teneffüs yapmak 56 izlenme - 5 yıl önce Peçete koyarak suni teneffüs yapmak