Hoşgeldiniz!

şura suresi

Şura Suresi - Nasser al Qatami (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 17:33
Şura Suresi - Nasser al Qatami (Kıraat 2) | fussilet Kuran Merkezi 373 izlenme - 9 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Nasser al Qatami'nin farklı bir kıraatından hazırlanmış Şura Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Şura Suresi - Hazza al Balushi | fussilet Kuran Merkezi 16:41
Şura Suresi - Hazza al Balushi | fussilet Kuran Merkezi 204 izlenme - 6 ay önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Hazza al Balushi'nin sesinden hazırlanmış Şura Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Şura Suresi - Mishary Rashid al Afasy | fussilet Kuran Merkezi 19:34
Şura Suresi - Mishary Rashid al Afasy | fussilet Kuran Merkezi 320 izlenme - 1 yıl önce fussilet Kuran Merkezi tarafından Mishary Rashid al Afasy'ın sesinden hazırlanmış Şura Suresini bu videoda bulabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Erhan Mete - Şura Suresi (20-24) ve Meali 04:58
Erhan Mete - Şura Suresi (20-24) ve Meali 127 izlenme - 3 yıl önce Her gün daha da gelişen, Dünya`nın en büyük mealli Kur`an-ı Kerim Videoları Kanalındasınız. Diğer hafızların sesinden Kur`an videolarına ulaşmak için lütfen youtube kanalını ziyaret edin veya abone olun. http://www.youtube.com/user/ozkulersin https://www.facebook.com/meallivideo https://twitter.com/ozkulersin Meal tercihi olarak Diyanet mealleri ve Elmalılı Hamdi Yazır Mealleri, Ömer Nasuhi Bilmen meali tercih ediyorum. Açıklama kısmı içinse Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri ve Nasuhi Bilmen Tefsiri, detaylı bir açıklama gerekecek olursa da Taberi, Kurtubi, İbni Kesir ve Beyzavi tefsirlerini tercih ediyorum. Hiç bir videodan maddi ve manevi bir beklenti yoktur. Ayrıca bilgisayarınıza dilediğiniz gibi indirebilirsiniz. Kendi logo ve web adresini ekleyip yayınlardan ötürü indirdikten sonra üzerine ekleme, çıkarma yada herhangi bir değişiklik yaparak yayınlamak helal değildir!
Şura Suresi - İshak Danış 19:38
Şura Suresi - İshak Danış 65 izlenme - 1 yıl önce
O dilediğine kız, dilediğine erkek çocukları verir! (Şura Suresi 49-50 - Ebubekir Şatıri) 00:44
O dilediğine kız, dilediğine erkek çocukları verir! (Şura Suresi 49-50 - Ebubekir Şatıri) 300 izlenme - 4 yıl önce Aklınızdaki sorulara Kur'an cevap veriyor! fussilet Kuran Merkezi tarafından Ebubekir Şatıri'nin sesinden hazırlanmış "Allah'ın dilediğine kız, diledğine erkek çocukları vermesi ve dilediğinide kısır yapması" ile ilgili konuya bu videodan ulaşabilir, aynı zamanda mealini okuyarak Allah'ın bize vermiş olduğu mesajı net bir biçimde anlayabilirsiniz. Kanalımızı ziyaret edin: http://www.izlesene.com/fussiletkuranmerkezi Web sitemizi ziyaret edin: www.fussilet.net Hatırlatma; Kanalımızdaki tüm Türkçe mealli Kur'an-ı Kerim videoları fussilet Kuran Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Videolar hazırlanırken başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere Diyanet Vakfı, Ömer Nasuhi Bilmen, Elmalılı Hamdi Yazır, Tefhim-ul Kur'an, Fizilal-il Kur'an gibi farklı meal çalışmalarından yararlanılmıştır.
Metin Çakar - Şura Suresi (20-24) 06:27
Metin Çakar - Şura Suresi (20-24) 89 izlenme - 3 yıl önce
Şura Suresi 19. Ayet Tefsiri 36:48
Şura Suresi 19. Ayet Tefsiri 98 izlenme - 4 yıl önce Şura Suresi 19. Ayet Tefsiri
Yasser Al Dosari - 42 - Şura Suresi ve Meali  16:20
Yasser Al Dosari - 42 - Şura Suresi ve Meali 71 izlenme - 3 yıl önce Türkçe Mealli Kur`an-ı Kerim Videoları için: http://www.youtube.com/user/ozkulersin http://www.facebook.com/meallivideo http://www.izlesene.com/iz/ozkulersin Meal tercihi olarak başta Diyanet eski meali ve Elmalılı Hamdi Yazır meali. Açıklamalı kısmı içinse Ömer Nasuhi Bilmen Tefsiri, Elmalılı Hamdi Yazır Tefsiri, Kurtubi Tefsiri, Beydavi Tefsiri ve Feyzül Furkan meali tercih ediyorum. Yayınlamadan önce her ne kadar kontrol etmeye çalışsam da gözden kaçan yazım hataları ve ses yazı sekron sorunları olabiliyor gözünüze çarpanları video yorumunda belirtirseniz en kısa sürede düzeltip yeniden yayınlarım. Videoları paylaşıp herkese ulaştırmayı ihmal etmeyin.
Saad Al Ghamidi - 42 - Şura Suresi ve Meali (Ok Takipli) 15:51
Saad Al Ghamidi - 42 - Şura Suresi ve Meali (Ok Takipli) 10 izlenme - 1 yıl önce Allah, (c.c.), Hz. Muhammed, (s.a.v.), Namaz Sureleri, Namaz süreleri, sure, süre, islam, islamiyet, kuran dinle, kuran izle, ayet, iman, koran, namaz, Kuran, kuran, Namaz Duaları, Dua, oruc, quran, coran, iman, cennet, cehennem, melek, resulullah, resulallah, mohammed, namaz duaları, Süresi, Nasr Suresi Süresi, Nasr suresi Suresi, Nasr Suresi Suresi dinle, Nasr Suresi Suresi izle, ok takipli Kur'an-ı Kerim Tilaveti, Nasr Suresi Türkçe Mealli Ok Takipli
Mesut Kurbani - Şura Suresi 20-23 Ayetler 04:50
Mesut Kurbani - Şura Suresi 20-23 Ayetler 23 izlenme - 4 yıl önce Albüm Adı: Selimiye'den Kur'an-ı Kerim Çıkış Tarihi: 11.05.2012 İslami (Dualar)
Şura Suresi, 16-17 Ayetlerinin Tefsiri 01:40
Şura Suresi, 16-17 Ayetlerinin Tefsiri 6 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: Şura Suresi, 16, şeytandan Allah’a sığınırım. “O’na icabet olunduktan sonra” Müslüman olduktan sonra, “Allah hakkında (sözde) uydurma deliller öne sürüp tartışanların' delilleri, Rableri Katında geçersizdir.” Mesela diyor ki, Kuran’da Darwinizm vardır, materyalizm vardır. İşte oradan buradan duyduğu hurafelerle Kuran’a dayandırarak hurafeyle Darwinizm’i anlatmaya kalkıyor. Allah ne diyor? Şeytan’dan Allah’a sığınırım. “Ona icabet olunduktan sonra”  Müslüman olduktan sonra, “Allah hakkında (sözde) uydurma deliller öne sürüp tartışanların' delilleri, Rableri Katında geçersizdir.” OKTAR BABUNA: İnşaAllah hocam evet. ADNAN OKTAR: Ne yaptık, TV Net’te? Bak yine Darwinistler’i yerle bir ettik. Cihad Hocam’ı gönderdim, paspas gibi çiğnedi yine Darwinistler’I, maşaAllah. O programdan da bölümler alıp, yayınlayalım sonra. OKTAR BABUNA: İnşaAllah hocam. ADNAN OKTAR: “Onların üzerinde bir gazab vardır ve şiddetli azap onlarındır.  Ki Allah, hak olmak üzere kitabı ve mizanı indirdi. Ne bilirsin; belki kıyamet-saati pek yakındır.” diyor Cenab-ı Allah. Ebcedi de 2120’yi veriyor. Oktar ne diyorsun? OKTAR BABUNA: Kıyamet tarihi hocam. Üstad Said Nursi’nin işaret ettiği, sizin de her zaman söylediğiniz hocam, maşaAllah. ADNAN OKTAR: Bak  “hak olmak üzere kitabı ve mizanı indirdi. Ne bilirsin; belki kıyamet-saati pek yakındır” inşaAllah.  http://www.a9.com.tr/izle/105957/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-16-17-Ayetlerinin-Tefsiri A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 12-13, 15 Ayetlerinin Tefsiri (2 Mayıs 2014 tarihli sohbetten) 02:53
Şura Suresi, 12-13, 15 Ayetlerinin Tefsiri (2 Mayıs 2014 tarihli sohbetten) 6 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: Mesela bak müteşabih ayet. Şura Suresi, 12. “Göklerin ve yerin anahtarları O'nundur. ” Anahtar deyince bildiğimiz klasik anahtar değil. Teşbihtir bu. Bazı yobaz takımı yok diyor, anahtar deyince klasik anahtar, bildiğin anahtar diyor. Değil. Teşbih. Aslan gibi adam deyince yeleli falan birisi çıkmaz. İriyarı anlamındadır, tabii. Şeytandan Allah'a sığınırım. “O: "Dini dosdoğru ayakta tutun ve onda ayrılığa düşmeyin"”  Dosdoğru ayakta tutun ne demek? Ayrılığa düşmeyin. Kuran'a tam uyun. İlave yapmayın, çıkarma yapmayın. Ayrılığa düşme nedir? Mezheplere ayrılmayın. Ayrı ayrı dinler çıkarmayın. Bak “Senin kendilerini çağırdığın şey, müşriklere ağır geldi.” diyor. Kuran'a uyun dendiği için. Bakıyorlar namaz kolay, abdest kolay. Diyorlar; “nasıl din böyle?”. “Böyle din mi olur?” diyorlar. “Museviler’i görmüyor musun? Ne kadar zor o din” diyor. “Diğer dinler ne kadar zor. Nasıl oluyor böyle? Böyle din mi olur?” diyor. Ağır geldi dediği bu. “Allah, dilediğini buna seçer ve içten Kendisi'ne yöneleni hidayete erdirir.” İçten ne demek? Samimi. Samimiyet çok önemli. Nasıl önemli? Tek kurtuluş yolu. Allah katında en iyi olanınız en takva olanınız diyor. Takva olmak için de ana şartı samimiyet olarak belirtiyor Cenab-ı Allah. (Şura Suresi, 13) “Emrolunduğun gibi doğru bir istikamet tuttur.” Dosdoğru hep, işte dosdoğru yol Kuran. “Onların heva (istek ve tutku)larına uyma.” Yani yobazların sözlerine göre hareket etme. Onların hevalarına, isteklerine göre hareket olmaz. “Ve de ki: Allah'ın indirdiği her kitaba inandım.” Tevrat'a, Zebur'a, İncil'e, hepsine inandım. “Aranızda adaletli davranmakla emrolundum.” Vicdanlı, adaletli davranmak. “Allah, bizim de Rabbimiz, sizin de Rabbinizdir. ” Hıristiyanların, Musevilerin, hepimizin Allah'ı bir diyor ayette. “Bizim amellerimiz bizim, sizin amelleriniz sizindir.” Baskı yok dinde. “Bizimle aranızda 'deliller getirerek tartışma (ya, huccete gerek)' yoktur.” diyor Allah. Hıristiyanlar’la tartışmayın diyor Allah. Musevilerle tartışmayın. “Allah bizi bir araya getirip-toplayacaktır. Dönüş O'nadır."” (Şura Suresi, 15) http://www.a9.com.tr/izle/186124/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-12-13-15-Ayetlerinin-Tefsiri-(2-Mayis-2014-tarihli-sohbetten) A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 21. Ayetinin Tefsiri 00:26
Şura Suresi, 21. Ayetinin Tefsiri 5 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: Bak Cenabı Allah diyor ki yine, Şura Suresi, 21’de "Yoksa onların birtakım ortakları mı var ki, Allah'ın izin vermediği şeyleri, dinden kendilerine teşri' ettiler (bir şeriat kıldılar)?” Kendi kendilerine bir şeriat çıkarıyorlar, kendi kendilerine bir din çıkıyorlar, ilave eklerle. İnsanların yaşayamayacağı, insan fıtratına aykırı bambaşka bir din. Allah bunu lanetliyor Kuran’da.  http://www.a9.com.tr/izle/105881/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-21-Ayetinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 39. Ayetinin Tefsiri 00:28
Şura Suresi, 39. Ayetinin Tefsiri 5 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR:“Şayet vazgeçecek olurlarsa, şüphesiz Allah, yaptıklarını görendir.” “Ve haklarına tecavüz edildiği zaman,” haklarına saldırıldığı zaman, Müslümanlara saldırıldığı zaman “birlik olup karşı koyanlardır.” Var mı şu an? Yok. İslam NATO’sunun farz olduğu Şura Suresi’nin 39. ayetinde çıkıyor, değil mi? Birleşmiş Milletler gibi birleşmeleri gerektiği bütün ayetlerden çıkıyor.   http://www.a9.com.tr/izle/106247/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-39-Ayetinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 21. Ayetinin Tefsiri 00:52
Şura Suresi, 21. Ayetinin Tefsiri 4 izlenme - 3 yıl önce   OKTAR BABUNA:Şey söylemiştiniz Hocam, münafıklar Kuran’ı haşa beğenmezler, hurafelerle ilave yapmak veya çıkarma yapmak isterler demiştiniz. Onunla ilgili ayeti okuyorum, inşaAllah. Şeytandan Allah’a sığınırım. “Yoksa onların birtakım ortakları mı var ki, Allah’ın izin vermediği şeyleri, dinden kendilerine teşri' ettiler (bir şeriat kıldılar)? Eğer o fasıl kelimesi olmasaydı, elbette aralarında hüküm (karar) verilirdi. Gerçekten zalimler için acı bir azap vardır.” (Şura Suresi, 21) ADNAN OKTAR:Evet, bir şerh et, açıkla biraz. OKTAR BABUNA:“Yoksa onların birtakım ortakları mı var ki, Allah’ın izin vermediği şeyleri,” yani Kuran’a aykırı olan şeyleri, hurafeleri, “dinden kendilerine teşri' ettiler,” ilave ettiler, “(bir şeriat kıldılar.)” Yani bir din haline getiriyorlar. “Eğer o fasıl kelimesi olmasaydı, elbette aralarında hüküm (karar) verilirdi. Gerçekten zalimler için acı bir azap vardır.” Allah Cehennem’le müjdeliyor, inşaAllah. http://www.a9.com.tr/izle/105842/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-21-Ayetinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 16, 29-31 Ayetlerinin Tefsiri 02:12
Şura Suresi, 16, 29-31 Ayetlerinin Tefsiri 4 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: Bakın, Şûra Suresi 16’da Cenab-ı Allah diyor ki -şeytandan Allah’a sığınırım-; “O’na icabet olunduktan sonra, Allah hakkında (sözde) deliller öne sürüp” bak sözde, sahte deliller öne sürüp, “tartışanların delilleri” bak, Darwinizmi Kuran nasıl anlatıyor, “delilleri, Rableri Katında geçersizdir. Onların üzerinde bir gazap vardır ve şiddetli azap onlarındır. Ki Allah, hak olmak üzere kitabı ve mizanı indirdi. Ne bilirsin; belki kıyamet-saati pek yakındır.” Bak; “O’na icabet olunduktan sonra Allah hakkında (sahte) deliller öne sürüp tartışanların delilleri” gösterdikleri sahte deliller “Rableri Katında geçersizdir. Onların üzerinde bir gazap vardır ve şiddetli azap onlarındır.” “Göklerin ve yerin yaratılması ile” bak “göklerin ve yerin yaratılması ile onlarda her türlü canlıdan türetip-yayması”, “her türlü canlıdan türetip-yayması”, Allah’ın canlıları yaratması, “O’nun ayetlerindendir” Allah’ın delillerindendir. “Ve O, dileyeceği zaman onların hepsini toplamaya güç yetirendir.” “Yeniden hepsini toplarım” diyor Cenab-ı Allah, “bir araya getiririm” diyor ve yaratılışa Allah dikkat çekiyor. “Size isabet eden her musibet,” isabet eden her şey, belalar, dertler, iyilikler, “her şey (ancak) ellerinizin kazandığı dolayısıyladır. (Allah) çoğunu da affeder.” Yani; “bir şey geldiyse mutlaka yaptığınız karşılığı ile olur” diyor Allah. “Siz yeryüzünde O’ nu (Allah’ı) aciz bırakacak değilsiniz. Ve sizin Allah dışında ne bir veliniz vardır, ne bir yardımcınız.” Çünkü kaderde zaten Allah’a uyuyor insan, her insan mecburen Allah’a uymak durumundadır inşaAllah.  http://www.a9.com.tr/izle/116101/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-16-29-31-Ayetlerinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 13. Ayetinin Tefsiri 01:16
Şura Suresi, 13. Ayetinin Tefsiri 3 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: Şura suresi 13. “O dini dosdoğru ayakta tutun.” Yani Kuran’a sıkı sıkıya sarılın, “...ve onda ayrılığa düşmeyin.” Bölümlere ayırmayın, İslam alemi parçalanmasın diyor Allah. Onlar ne yapıyor ayrılığa düşmeyin deyince? Tam anlamıyla ayrılığa düştüler. İşte bu ayrılığa düşmeyin ayetini uygulayacak olan Mehdi (a.s.)’dir. O ayrılığa düşmeyin sözü ne demektir? Birleşin demektir. Müslümanları ayrılığa düşmekten kurtaracak olan Mehdi (a.s.)’dir. Ve dolayısıyla Müslümanları birleştirecek. Bak, “Senin kendilerini çağırdığın şey müşriklere ağır geldi.” diyor Allah. Yani Kuran yeterlidir dediğinde adamların nevri dönüyor. Savaş açacaklar Mehdi (a.s.)’ye bu yüzden. Mehdi (a.s.) ne diyecek? Kuran yeterli, Resullullah (s.a.v.) çok güzel tefsirini yapmış, diyecek. Peygamberimiz (s.a.v.)’in tefsir ettiği gibi Kuran’a uyalım diyecek. Ama diyor bak; “...senin kendilerini çağırdığın şey müşriklere ağır geldi.” Mehdi (a.s.) devrindeki münafıkların mücadelesinin kökeni bu işte, ağır gelmesi. Yani Kuran’a çağırılma ağır gelecek onlara. http://www.a9.com.tr/izle/105880/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-13-Ayetinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 24-25 Ayetlerinin Tefsiri 01:00
Şura Suresi, 24-25 Ayetlerinin Tefsiri 3 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: Şura Suresi’ni açtım, şeytan’dan Allah’a sığınıyorum. “Allah batılı yok edip ortadan kaldırır.” Ebcedi: 2014, maşaAllah. “Ve kendi kelimeleriyle hakkı hak olarak pekiştirir. Çünkü o sinelerin özünde olanı bilendir. Kullarından tevbeyi kabul eden, kötülükleri affeden ve işlediklerinizi bilen O’dur.” Müslümanlar hata yaptıklarında tövbe edecekler ama illa ki Allah affeder diye, mesela perşembe günü tövbe edersem affeder, öyle bir şey yok. Allah dilerse affeder, öyle bir mantık yanlıştır. İşte falanca gün, falanca saat tövbe edersen hepsi kabul olur, bu Hıristiyan mantığı, böyle şey olmaz. Allah’ın takdirine bırakılmıştır, Cenab-ı Allah’ın takdiri. Cenab-ı Allah isterse affeder, inşaAllah.  http://www.a9.com.tr/izle/105958/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-24-25-Ayetlerinin-Tefsiri A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 52. Ayetinin Tefsiri 00:19
Şura Suresi, 52. Ayetinin Tefsiri 3 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: “Şüphesiz sen, dosdoğru olan bir yola yöneltip-iletiyorsun.” Diyor Cenabı Allah, 52. Ayette. Şura Suresi, 52’de; “Şüphesiz sen, dosdoğru olan bir yola yöneltip-iletiyorsun.” http://www.a9.com.tr/izle/106340/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-52-Ayetinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 13. Ayetinin Tefsiri 00:51
Şura Suresi, 13. Ayetinin Tefsiri 3 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR: Şeytan’dan Allah’a sığınırım. Şura Suresi 13. “O: ‘Dini dosdoğru ayakta tutun ve onda ayrılığa düşmeyin’ diye dinden Nuh'a vasiyet ettiğini ve sana vahyettiğimizi, İbrahim'e, Musa'ya ve İsa'ya vasiyet ettiğimizi sizin için de teşri' etti (bir şeriat kıldı).” Hepsinde aynı şey, bütün peygamberlere aynı din geliyor. “... bir şeriat kıldı.” diyor, hepsi İslam dinidir. “Senin kendilerini çağırdığın şey, müşriklere ağır geldi.” Biz müşriklere ne diyoruz? Gelin, Kuran’a uyun. Müşrikler ne diyor? “Yok biz hurafeye uyacağız, uydurmalara uyacağız.” Kuran’ı kabul ediyor mu? Etmiyor. “Allah, dilediğini buna seçer ve içten Kendisi'ne yöneleni hidayete erdirir.” ‘Samimi olarak İslam’a yöneleni hidayete erdirir’ diyor Cenab-ı Allah, inşaAllah. http://www.a9.com.tr/izle/116348/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-13-Ayetinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Şura Suresi, 12. Ayetinin Tefsiri 00:36
Şura Suresi, 12. Ayetinin Tefsiri 2 izlenme - 3 yıl önce ADNAN OKTAR:MaşaAllah. Şura Suresi, 12; şeytandan Allah’a sığınıyorum, “Göklerin ve yerin anahtarları O'nundur” diyor Allah. Demek ki her türlü kanun, her türlü bilgi Allah’ta. Kanunları yaratan Allah, sistemleri yaratan Allah. İnsanlar, Allah’ın verdiği bu bilgiyi Allah istediğinde öğrenebiliyorlar. “Ben buldum” diye fırlıyor. Kanunu yaratan kim? Allah. Sen ne yapıyorsun? Allah’ın yarattığını bulmuş oluyorsun.  http://www.a9.com.tr/izle/106308/Kuran-Tefsiri/Sura-Suresi-12-Ayetinin-Tefsiri- A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo