Hoşgeldiniz!

sürü psikolojisi

En Güzel Sürü Psikolojisi 00:32
En Güzel Sürü Psikolojisi 66.743 izlenme - 4 yıl önce Spor Salonunda Yorgunluktan Üstlerini Çıkaran Erkeklere Bir Hanımefendi De Eşlik Ediyor. İnsanların Çevresindekilerden Nasıl Etkilendiğini Gösteren Güzel Bir Video..
Bom Çikii Bom Çikii Bom Çik Çik  00:43
Bom Çikii Bom Çikii Bom Çik Çik 1.862 izlenme - 12 ay önce Sürü psikolojisi (Bandwagon Effect); tabiri 1848’de Amerikan Politik sisteminde kullanılmaya başlandı. Dan Rice adında bir palyaço, o zamanlar bando arabası (bandwagon) kullanarak politik turlara katılmıştı. Bando arabası coşkulu müziklerle turlara çıkıyor ve “bandoya katıl” sloganıyla insanların dikkatini çekiyordu. Bu sayede elde ettiği popülerliğinden dolayı, seçimlerde büyük bir başarı kazanmıştır. Bu kavramın temelinde bu olay vardır ve sürü psikolojisi bu yüzden İngilizce “Bandwagon Effect” (BandoArabası Etkisi) olarak tabir edilir.
Milgram -  İtaat Deneyi 09:43
Milgram - İtaat Deneyi 2.062 izlenme - 1 yıl önce Siradan insanlar kendi ahlak degerlerini cigneyip baskalarina zarar vermelerini gerektirse bile ' otorite figürlerine ' itaat etmeyi sürdürüyor . Peki bu deneyden ne ders cikartabiliriz ? Bu deney yeterince kez tekrarlandi ve Her defasinda aşşagı yukari ayni sonucu verdi.. İzliyoruz..
Sürü Psikolojisi ve Özgür İrade Üzerine İlginç Bir Sosyal Deney 04:56
Sürü Psikolojisi ve Özgür İrade Üzerine İlginç Bir Sosyal Deney 2.588 izlenme - 2 yıl önce Sürü Psikolojisi ve Özgür İrade Üzerine İlginç Bir Sosyal Deney
Futbol Tarihindeki En İyi Ofsayt Taktiği 00:30
Futbol Tarihindeki En İyi Ofsayt Taktiği 2.466 izlenme - 2 yıl önce Ofsayt taktiği mi demeli yoksa sürü psikolojisi mi demeli bilemedim. öyle ya da böyle gayette başarılı bir organizasyon olduğu tartışılmaz.
Bir Şüpheci Tarafindan Din Eleştirisi  23:46
Bir Şüpheci Tarafindan Din Eleştirisi 1.314 izlenme - 2 yıl önce Küçük bir çocuğun beyni boş bir levhaya benzer. Doğduğu ve büyüdügü cevre onun neye inanmasi ve kimden nefret etmesi gerektigini ögretir Tanrı adına, bir ideoloji adına, ülke adına, başka şeyler adına. 5.000 yılda 15.000 savaş olmuş. Hala ne sevgiye ne de şefkate sahibiz. İnsan beyni manipüle edilmeye bu kadar acık bir organizma iken toplumların din yoluyla insanlari nasil kontrol altında tuttup şartlandirdigini izleyecegiz.. Sen ona inanc dersin biz korku deriz ' henrik ibsen'
asansörde sürü psikolojisi 02:13
asansörde sürü psikolojisi 3.411 izlenme - 8 yıl önce yok daha neler diyeniniz varsa askere gittikten sonra anlayacaksınız :))
Sürü Psikolojisi 2 02:38
Sürü Psikolojisi 2 216 izlenme - 3 yıl önce Arzularımız o kadar şiddetlidir ki, bazen birbirimizi parçalamak isteriz. Ama topluluk duygusu bizi durdurur. İlk versiyon için; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/69689/suru-psikolojisi-koyun
Sürü Psikolojisi ve Özgür İrade Üzerine Sosyal Deney 04:56
Sürü Psikolojisi ve Özgür İrade Üzerine Sosyal Deney 167 izlenme - 2 yıl önce National Geographic ekibinin, insan davranışlarını araştırma sırasında yaptıkları sosyal deneylerin başında "Sürü Psikolojisi Deneyleri" gelir. Belki daha önce bir kaçına şahit olmuşsunuzdur. Bu defa bir göz sağlığı merkezinde yaşanan sosyal deney gerçekten ilginç.
Sürü Psikolojisinin İspatı 00:15
Sürü Psikolojisinin İspatı 104 izlenme - 4 yıl önce Sürü Psikolojisinin İspatı
Sürü psikolojisi - illuminati yeni dünya düzeni 00:22
Sürü psikolojisi - illuminati yeni dünya düzeni 98 izlenme - 5 yıl önce http//www.facebook.com/dunya.duzeni