Hoşgeldiniz!

sürücüsüz

Türkiye'de Sürücüsüz Araba Benzinliğe Gelirse Ne Olur ? 05:09
Türkiye'de Sürücüsüz Araba Benzinliğe Gelirse Ne Olur ? 26.417 izlenme - 3 ay önce Engin Cengiz isimli bir vatandaşın yaptığı sosyal deney izleyenlere keyifli anlar yaşatmış. Engin Cengiz, aracının şoför koltuğuna kurduğu bir düzenekle kendisini gizleyip benzinliğe girmiş. Kendi kendine gidiyormuş izlenimi verilen araca bakın tepkiler nasıl olmuş. İzliyoruz efendim.
İlk Günde Kaza Yapan Sürücüsüz Servis Aracı 01:01
İlk Günde Kaza Yapan Sürücüsüz Servis Aracı 3.608 izlenme - 2 ay önce ABD’nin Las Vegas kentinde ilk sürücüsüz servis aracı hizmete girdi. Sürücüsüz aracın hemen ilk gününde ilk kazasını da yaptığı belirtildi.
Sürücüsüz Mercedes-Benz'in TIR'ı yolda 04:35
Sürücüsüz Mercedes-Benz'in TIR'ı yolda 12.284 izlenme - 2 yıl önce Daimler ve Mercedes-Benz ilk sürücüsüz TIR'larını Almanya'nın güneyinde otoyola çıkardı. Sürücüsüz Mercedes-Benz Actros, 430 beygir gücünde. Akıllı, "Otoyol Pilotu" sistemine sahip olan bu araç, kilometrelerce bir sürücünün yardımı olmadan yol alabiliyor. Bunu ise üzerindeki sensörler sayesinde başarıyor. Ancak TIR, şu an için ana yoldan çıkarken sürücüden yardım alması gerekiyor. Bu da ilerleyen zamandaki geliştirmelerle ortadan kalkabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Uber'in Sürücüsüz Aracı Kural İhlallerine Devam Ediyor  00:50
Uber'in Sürücüsüz Aracı Kural İhlallerine Devam Ediyor 4.662 izlenme - 1 yıl önce Özel araç sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber adlı şirketin sürücüsüz araç teknolojisi, ABD yollarında trafik kuralları ihlaline yol açmaya devam ediyor.
Geleceğin Tırları 2 03:34
Geleceğin Tırları 2 8.926 izlenme - 3 yıl önce Geleceğin tırları . Freightliner ve Daimler tarafından geliştirilen sürücüye ihtiyaç duymadan gidebilen Autonomous Tır’ın ismi ise Inspiration, dünya tarihinde ilk kendi kendine giden Tır olarak yerini almış oldu.
Sürücüsüz Arabalar 2021’de Her Yerde Olacak! 01:23
Sürücüsüz Arabalar 2021’de Her Yerde Olacak! 546 izlenme - 4 ay önce NVIDIA geçen yıl sürücüsüz otomobil dünyasına katılma planlarını duyurduğundan bu yana müthiş ilerlemeler kaydetti. Video kartı şirketi bir yılda Tesla da dahil birçok şirketle ortaklık kurdu ve 2021 yılına kadar caddelerde sürücüsüz araba göreceğimize inanıyor.
GTA V Modunda Google'ın Sürücüsüz Aracı Yüzünden Kimse Güvende Değil 00:34
GTA V Modunda Google'ın Sürücüsüz Aracı Yüzünden Kimse Güvende Değil 2.987 izlenme - 2 yıl önce Gerçek hayatta Google'ın sürücüsüz aracı gayet güvenli bir araç olmasına rağmen GTA V'in bu modunda şehirde tam bir kaos yaratıyor. Yetkililerin bu duruma el atmasını dileyerek iyi seyirler diliyoruz.
Sürücüsüz Araçlar Dünyayı Nasıl Görüyor? 01:45
Sürücüsüz Araçlar Dünyayı Nasıl Görüyor? 2.854 izlenme - 2 yıl önce Günümüzde birçok şirket sürücüsüz araçlar üretiyor ve üretmeye devam edecek. En son Tesla'nın yeni güncellemesi ile otomatik pilot özelliğine sahip Model S araçlarını görmüştük. Londra'da kaydedilen bu görüntülerde, sürücüsüz araçların dünyayı nasıl gördüklerine tanıklık ediyoruz.
Geleceğin Tırları 01:35
Geleceğin Tırları 4.810 izlenme - 3 yıl önce Geleceğin tırları . Freightliner ve Daimler tarafından geliştirilen sürücüye ihtiyaç duymadan gidebilen Autonomous Tır’ın ismi ise Inspiration, dünya tarihinde ilk kendi kendine giden Tır olarak yerini almış oldu.
Uzaktan Kontrol Edilebilir, Sürücüsüz Zırhlı Araç 00:57
Uzaktan Kontrol Edilebilir, Sürücüsüz Zırhlı Araç 2.264 izlenme - 1 yıl önce İnsansız araçlar hayatımıza gireli uzun zaman oldu. İnsansız hava araçları, otomobiller bu furyanın en önemli temsilcilerinden. Şimdi ise bu yelpazeye yeni bir sınıf ekleniyor. Rus ordusunun bünyesine 2006 yılında katılan ve hala hizmet veren zırhlandırılmış 4×4 Tigr‘lar yapılan yeniliklerin ardından artık uzaktan kontrol yeteneğine kavuşacak. Tigr’ların ana amacı askerlerin verilen koordinatlara sorunsuz ulaşmasını sağlamak. Tigr’larda aynı anda tam teçhizatlı 10 asker konumlanabiliyor. Yenilenen Tigr ise uzaktan kontrol edilebilir bir robot silaha dönüşüyor. Bu yeni entegrasyonun ardından aracın gerek kullanımında gerek ise silah kontrol sistemine erişimde uzaktan kontrol sayesinde can kaybı riski sıfıra indirilecek. Tigr aynı zamanda otomatik olarak hedef tanımlama ve izleme de yapabiliyor. Rusya bu projeyi özellikle Ukrayna ve Suriye gibi yüksek güvenlik önlemi gerektiren ve yakın temasın sık yaşandığı bölgelerde kullanmayı planlıyor. Tüm bu ekipmanlar ile beraber Tigr’da 30 Milimetrelik makineli tüfek ünitesine yer veriliyor.
Çin'den dünyanın ilk sürücüsüz otobüsü 01:05
Çin'den dünyanın ilk sürücüsüz otobüsü 2.816 izlenme - 2 yıl önce Çin'in önde gelen otobüs üreticisi Yutong, dünyanın ilk sürücüsüz otobüsünü tanıttı. Şehirlerarası karayolu üzerinde yapılan ilk deneme başarıyla tamamlandı. 32'den km boyunca 26 trafik ışığını başarıyla geçen otobüs, yolculuk sırasında şerit değiştirirken, diğer araçları sollama dahil karmaşık manevraları başardı.
sürücüsüz tarla süren traktör !! 01:05
sürücüsüz tarla süren traktör !! 9.925 izlenme - 8 yıl önce rahmetlik dedem göreseydii
Sürücüsüz Rus Minibüslerin Görücüye Çıkması 06:30
Sürücüsüz Rus Minibüslerin Görücüye Çıkması 671 izlenme - 7 ay önce Rusya, Matreshka adını verdiği ülkenin ilk sürücüsüz minibüsü test sürüşüne başladı. Tamamen otomatik ulaştırma aracı olan Matreshka, yolcu ve yük taşıyabiliyor, ayrıca belediye hizmetlerinde kullanılması bekleniyor.
Bunu da Yaptılar 01:35
Bunu da Yaptılar 2.757 izlenme - 3 yıl önce Bunu da yaptılar Otomobil endüstrisinin önde gelen firmalarından biri olan Daimler, dünyanın ilk sürücüsüz TIR'ını duyurdu.
Sürücüsüz Servis Aracı İlk Gününde Kaza Yaptı 01:01
Sürücüsüz Servis Aracı İlk Gününde Kaza Yaptı 257 izlenme - 2 ay önce ABD’nin Las Vegas kentinde ilk sürücüsüz servis aracı hizmete girdi. Sürücüsüz aracın hemen ilk gününde ilk kazasını da yaptığı belirtildi.
1971 Yılına Ait Sürücüsüz Araç Denemesi Görüntüleri 00:48
1971 Yılına Ait Sürücüsüz Araç Denemesi Görüntüleri 2.283 izlenme - 2 yıl önce Evet sayın alkışlarlayaşıyorum sakinleri bu videomuzda 1971 yılında İngiltere'de Road Research Laboratory tarafından yapılan sürücüsüz araç denemesini izliyoruz. Okuğum bilgiler doğrultusunda bilim adamları 2000 li yıllarda herkes arabasının arka koltuğunda keyfine bakıp bilgisayar her işi onlar yerine halledecek diyormuş. Karar sizin. iyi seyirler efenim..
Singapur Da Sürücüsüz Taksi Dönemi 01:36
Singapur Da Sürücüsüz Taksi Dönemi 821 izlenme - 1 yıl önce Singapur'da sürücüsü olmayan ticari taksiler deneme süreci için trafiğe çıkarıldı. Kendi kendini sürebilen taksiler, henüz deneme amaçlı olduğu için müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Araçlara şimdilik sadece şirket tarafından özel olarak davet edilmiş kişiler binebiliyor.
Google'a Ait Sürücüsüz Otomobilin Kaza Anı! 01:03
Google'a Ait Sürücüsüz Otomobilin Kaza Anı! 727 izlenme - 2 yıl önce Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla sürücüsüz otomobil hızlanmakta olan bir yolcu otobüsüne hafif bir şekilde yandan çarpıyor. Her iki aracın da hızının çok düşük olması, kazanın ucuz atlatılmasını sağlıyor. Daha önce kendi aracıyla 17 ayrı kazaya karışan Google için bir ilk olan, kendi teknolojisinin kusurlu olduğu bu kaza, hiç şüphesiz otonom araçlarla ilgili oldukça kıymetli veriler ve ufuk açıcı çıkarımlar sağlayacaktır:
Dünyanın En Büyük Sürücüsüz TIR Filosu Avrupa’yı Dolaştı 04:31
Dünyanın En Büyük Sürücüsüz TIR Filosu Avrupa’yı Dolaştı 610 izlenme - 2 yıl önce Sürücüsüz otomobil teknolojisi yalnızca ufak araçlarla sınırlı değil. Bir süredir test aşamasında olan sürücüsüz kamyon ve TIR’lar artık gelişimini tamamladı ve uluslararası yollara çıkacak kıvama geldi. Sürücüsüz TIR’ların artık güvenli bir şekilde yollara çıkabileceğini kanıtlamak isteyen Avrupa Birliği de dünyanın en büyük TIR filosuyla bir ilke imza attı. European Truck Platooning adıyla hayata geçirilen organizasyon, farklı otomobil üreticilerinin Avrupa’nın farklı kentlerinden yola çıkarak Hollanda’nın Rotterdam şehrinde buluşmasını öngörüyordu. Daimler, Volvo, Scania, Iveco gibi ünlü TIR üreticilerinin de aralarında bulunduğu filolar, sürücüsüz kabiliyetlerini bu kez şehirlerarası yollarda gösterme şansına sahip oldu. Dün itibarıyla yolculuğunu tamamlayan sürücüsüz TIR’lar, aşağı yukarı aynı zamanda güvenli bir şekilde Rotterdam’a ulaştı. Organizasyonun amacı sürücüsüz TIR’larla birlikte geleceğin taşımacılığına vurgu yapmak ve bunun artık sorunsuz bir şekilde hayata geçebileceğini tüm dünyaya göstermek. Sürücüsüz TIR’larla birlikte hem maliyetten hem de trafikten tasarruf sağlamak mümkün. Örneğin TIR’lar sürücüyle birlikte yol alsaydı aralarında 50 metre mesafe bırakmaları zorunluydu. Sürücüsüz TIR’larda ise bu mesafe 15 metreye kadar düşüyor. Böylece uzun TIR konvoylarının yolu kapladığı mesafe de epey kısalmış oluyor. Organizasyonun tanıtım videosunu hemen yukarıdan, TIR’ların Hollanda yolculuğunu gösteren videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.
Drone Destekli ve BMW i8 Tabanlı Sürücüsüz Otomobil 06:03
Drone Destekli ve BMW i8 Tabanlı Sürücüsüz Otomobil 687 izlenme - 2 yıl önce Rinspeed isimli İsviçreli bir firma sıra dışı konsept bir otomobile imza attı. BMW’nin göz alıcı tasarıma sahip otomobili BMW i8’in üzerine inşa edilen Rinspeed Etos, bünyesinde barındırdığı drone’la sektörde bir ilki yaşatıyor. Hem dış hem iç mekan tasarımında yapılan değişikliklerle BMW i8’den ayrılan konsept spor otomobil, gelecekten fırlamış gibi görünüyor. Otomobilin arka kısmında yer alan drone, yol boyunca otomobile eşlik edip farklı açılardan video kaydedebiliyor. BMW i8’de de kullanılan 1,5 litre hacimli ve 3 silindirli benzinli motora ek elektrikli bir motorun da yer aldığı otomobil 100 kilometre hızlanmasını 4,4 saniyede tamamlıyor. Sürücüsüz olarak da kullanılabileceği belirtilen Rinspeed tos’un iç mekanında iki adet 21,5 inçlik UHD kavisli ekran bulunuyor. Direksiyonun katlanarak yuvaya girmesinin ardından otomobil sürücüsüz moda geçiyor ve bu ekranlar sürücüye doğru yaklaşıyor. Sürücüler bunun yanında otomobilde yer alan 180 derecelik geniş açı görüntü kaydedebilen 8 adet kameranın çekmiş olduğu görüntüleri ekranlar üzerinden izleyebiliyor. Önümüzdeki ay CES Fuarı‘nda sergilenmesi beklenen otomobilin diğer detayları bu fuarda açığa çıkacak.
Türkiye'nin Sürücüsüz İlk Metro Hattı Açıldı 03:21
Türkiye'nin Sürücüsüz İlk Metro Hattı Açıldı 23 izlenme - 1 ay önce Cumhurbaşbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, açılışını gerçekleştirdikleri sürücüsüz Üsküdar-Ümraniye metrosuna binerek, Üsküdar'dan Ümraniye'ye ilk seferi gerçekleştirdi. Türkiye'nin ilk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar- Ümraniye- Çekmeköy- Sancaktepe Metro Hattı'nın Üsküdar-Ümraniye Etabı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenin ardından kurdele kesimi gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekiler törenin ardından metroya bindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindekilerle birlikte bindiği metroyla Üsküdar'dan Ümraniye'ye geçerek, sürücüsüz metro hattını testini gerçekleştirdi. ============================ Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin: http://bit.ly/Turkiye-Gazetesi Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi http://www.turkiyegazetesi.com.tr Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri https://facebook.com/turkiyegazetesi https://twitter.com/turkiyegazetesi https://plus.google.com/+turkiyegazetesi https://instagram.com/turkiyegazetesi... Türkiye Gazetesi Haber Akışı http://www.turkiyegazetesi.com.tr/rss...
Bmw Sürücüsüz Araba - 2016 - Super Arabalar 02:10
Bmw Sürücüsüz Araba - 2016 - Super Arabalar 431 izlenme - 2 yıl önce BMW, sürücüsüz otomobil üzerindeki çalışmalarına devam ederken, tasarımlar ve fikirler gelişiyor. BMW Vision Next 100 BMW Self Driving Car, sürücünün odaklanmasını ve yolla olan bağlantısını artıracak.
ATV Haber Google'ın 1 Nisan Şakasını Gerçek Sandı 01:17
ATV Haber Google'ın 1 Nisan Şakasını Gerçek Sandı 304 izlenme - 2 yıl önce ATV, Google'ın 1 Nisan'da yaptığı 'sürücüsüz bisiklet' şakasını gerçekmiş gibi sundu. Şakanın üstünden 16 gün geçikten sonra sunulan haberde yeni bisikletin sürücüye ihtiyacı olmadan gidebildiği, asla devrilmediği ve hatta uzak bir konumdan mobil uygulama sayesinde bisikletin çağrılacağı 'temel gazetecilik' esaslarına dayanarak anlatıldı.
Google'ın Sürücüsüz Otomobili 02:52
Google'ın Sürücüsüz Otomobili 429 izlenme - 4 yıl önce Daha önce sürücüsüz otomobil çalışmalarını sergileyen Google, kendi tasarladığı ilk sürücüsüz otomobilini resmi olarak tanıttı. Ayrıntılar webeyn.com'da.
Son Haliyle Google'ın Sürücüsüz Araba Projesi 01:55
Son Haliyle Google'ın Sürücüsüz Araba Projesi 279 izlenme - 3 yıl önce Google'ın sürücüsüz araba projesi son hız devam ediyor. İleride Türkiye'de görmek dileğiyle...
Sürücüsüz Audi Kırmızı Halı'da Kendini Gösterdi! 01:51
Sürücüsüz Audi Kırmızı Halı'da Kendini Gösterdi! 203 izlenme - 2 yıl önce Audi’nin sürücüsüz sürüş teknolojisinin son örnekleri ile özel olarak geliştirilen bir A8 L W12 kırmızı halıda.Model otomobil, Alman Hollywood yıldızı Daniel Brühl ve kız arkadaşını kaldığı otelden alarak, karmaşık Berlin trafiğinde sorunsuz bir şekilde yol aldıktan sonra Berlin Palast’taki Gala gecesine getirdi. Kırmızı Halı önüne park eden sürücüsüz Audi, Brühl kadar ilgi çekti. Audi’nin sürücüsüz sürüş teknolojisi ile donatılan A8’in arkasında, önünde, sağında ve solunda bulunan sensörler, 360 derece görüş sağlarken, öndeki ve arkadaki kameralar da otomobilin çevresiyle olan iletişimini sağlıyor.
Drone'lar ile Dubai'de Taksi Hizmeti Verilecek! 01:39
Drone'lar ile Dubai'de Taksi Hizmeti Verilecek! 89 izlenme - 11 ay önce Elektrikli ve sürücüsüz araçlarla birlikte drone'lar geleceğin insan taşımacılığında büyük rol oynayacağa benziyor. World Government Summit'te duyurulan bir haber ise bu insan taşımacılığının Dubai için Temmuz ayında olabileceği yönünde oldu. 100 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunan Çin üretimi EHang 184 model dronelar bu yaz Dubai'de uçuşa hazırlanıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sürücüsüz Giden Araba - İzle Kamera Şakası 03:40
Sürücüsüz Giden Araba - İzle Kamera Şakası 234 izlenme - 4 yıl önce Sürücüsüz Giden Araba - İzle Kamera Şakası Youtube Kanalına Abone Olun Hediye Kazanma Şansı Yakalayın Http://www.youtube.com/yerliyersizvideo
Mercedes Benz'in Sürücüsüz TIR'ı Yolda 04:35
Mercedes Benz'in Sürücüsüz TIR'ı Yolda 102 izlenme - 2 yıl önce Mercedes-Benz markasını çatısı altında bulunduran Daimler şirketi, “Highway Pilot” adını verdiği ve tırların uzun yollarda kendi kendini sürebilmesini sağlayan teknolojiyi tanıttı ve Almanya’daki otobanlarda test etmeye başladı. Mercedes-Benz Actros model bir tır, Almanya’nın güneyinde bulunan bir otobanda ilk kez yola çıkarak, uzun yollarda devreye giren ve “otomatik pilot” olarak tanımlanabilecek sistemi tanıttı. Gelecekte araçlar ağırlıkla sürücüsüz otomobil olarak evrilmiş olacak olsa da, kamyon ya da otobüslerin de tıpkı uçaklarda olduğu gibi oto pilot moduna sahip olması bekleniyor. Alman otomotiv devi Daimler, daha önce ABD’de gerekli izinleri alarak Mercedes-Benz‘in sürücüsüz otomobil testlerine başlamıştı. Test rotaları arasına anavatanı Almanya’yı da ekleyen şirket bugün 20 bin kilometreyi deviren bir test aşamasını geçmiş durumda. Bu yeni özelliği oldukça üst düzey isimleriyle destekleyen Daimler, bu tarz otomatik pilot gibi özelliklerin bu aralar oldukça gündemde olan karbon salınımı konusunda da duyarlı ve verimli olacak. Optimize edilen vites geçişleri, gaz ve frenleme gibi konular sayesinde karbon salınımı da yüzde 5 daha düşük olacak.
Sürücüsüz Giden Araba 01:47
Sürücüsüz Giden Araba 156 izlenme - 3 yıl önce Avrupada popüler olan bu şaka, koltuğu kamuflaj olarak kullanarak araçlara sürücüsüz imajı yaratmaktadır.