Hoşgeldiniz!

Sürücüsüz Videoları İzle

Uber'in Sürücüsüz Aracı Kural İhlallerine Devam Ediyor  00:50
Uber'in Sürücüsüz Aracı Kural İhlallerine Devam Ediyor 4.444 izlenme - 6 ay önce Özel araç sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber adlı şirketin sürücüsüz araç teknolojisi, ABD yollarında trafik kuralları ihlaline yol açmaya devam ediyor.
Sürücüsüz Mercedes-Benz'in TIR'ı yolda 04:35
Sürücüsüz Mercedes-Benz'in TIR'ı yolda 11.721 izlenme - 2 yıl önce Daimler ve Mercedes-Benz ilk sürücüsüz TIR'larını Almanya'nın güneyinde otoyola çıkardı. Sürücüsüz Mercedes-Benz Actros, 430 beygir gücünde. Akıllı, "Otoyol Pilotu" sistemine sahip olan bu araç, kilometrelerce bir sürücünün yardımı olmadan yol alabiliyor. Bunu ise üzerindeki sensörler sayesinde başarıyor. Ancak TIR, şu an için ana yoldan çıkarken sürücüden yardım alması gerekiyor. Bu da ilerleyen zamandaki geliştirmelerle ortadan kalkabilir. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Geleceğin Tırları 2 03:34
Geleceğin Tırları 2 8.258 izlenme - 2 yıl önce Geleceğin tırları . Freightliner ve Daimler tarafından geliştirilen sürücüye ihtiyaç duymadan gidebilen Autonomous Tır’ın ismi ise Inspiration, dünya tarihinde ilk kendi kendine giden Tır olarak yerini almış oldu.
GTA V Modunda Google'ın Sürücüsüz Aracı Yüzünden Kimse Güvende Değil 00:34
GTA V Modunda Google'ın Sürücüsüz Aracı Yüzünden Kimse Güvende Değil 2.967 izlenme - 1 yıl önce Gerçek hayatta Google'ın sürücüsüz aracı gayet güvenli bir araç olmasına rağmen GTA V'in bu modunda şehirde tam bir kaos yaratıyor. Yetkililerin bu duruma el atmasını dileyerek iyi seyirler diliyoruz.
Uzaktan Kontrol Edilebilir, Sürücüsüz Zırhlı Araç 00:57
Uzaktan Kontrol Edilebilir, Sürücüsüz Zırhlı Araç 2.161 izlenme - 10 ay önce İnsansız araçlar hayatımıza gireli uzun zaman oldu. İnsansız hava araçları, otomobiller bu furyanın en önemli temsilcilerinden. Şimdi ise bu yelpazeye yeni bir sınıf ekleniyor. Rus ordusunun bünyesine 2006 yılında katılan ve hala hizmet veren zırhlandırılmış 4×4 Tigr‘lar yapılan yeniliklerin ardından artık uzaktan kontrol yeteneğine kavuşacak. Tigr’ların ana amacı askerlerin verilen koordinatlara sorunsuz ulaşmasını sağlamak. Tigr’larda aynı anda tam teçhizatlı 10 asker konumlanabiliyor. Yenilenen Tigr ise uzaktan kontrol edilebilir bir robot silaha dönüşüyor. Bu yeni entegrasyonun ardından aracın gerek kullanımında gerek ise silah kontrol sistemine erişimde uzaktan kontrol sayesinde can kaybı riski sıfıra indirilecek. Tigr aynı zamanda otomatik olarak hedef tanımlama ve izleme de yapabiliyor. Rusya bu projeyi özellikle Ukrayna ve Suriye gibi yüksek güvenlik önlemi gerektiren ve yakın temasın sık yaşandığı bölgelerde kullanmayı planlıyor. Tüm bu ekipmanlar ile beraber Tigr’da 30 Milimetrelik makineli tüfek ünitesine yer veriliyor.
Sürücüsüz Araçlar Dünyayı Nasıl Görüyor? 01:45
Sürücüsüz Araçlar Dünyayı Nasıl Görüyor? 2.827 izlenme - 2 yıl önce Günümüzde birçok şirket sürücüsüz araçlar üretiyor ve üretmeye devam edecek. En son Tesla'nın yeni güncellemesi ile otomatik pilot özelliğine sahip Model S araçlarını görmüştük. Londra'da kaydedilen bu görüntülerde, sürücüsüz araçların dünyayı nasıl gördüklerine tanıklık ediyoruz.
Çin'den dünyanın ilk sürücüsüz otobüsü 01:05
Çin'den dünyanın ilk sürücüsüz otobüsü 2.649 izlenme - 2 yıl önce Çin'in önde gelen otobüs üreticisi Yutong, dünyanın ilk sürücüsüz otobüsünü tanıttı. Şehirlerarası karayolu üzerinde yapılan ilk deneme başarıyla tamamlandı. 32'den km boyunca 26 trafik ışığını başarıyla geçen otobüs, yolculuk sırasında şerit değiştirirken, diğer araçları sollama dahil karmaşık manevraları başardı.
Geleceğin Tırları 01:35
Geleceğin Tırları 4.394 izlenme - 2 yıl önce Geleceğin tırları . Freightliner ve Daimler tarafından geliştirilen sürücüye ihtiyaç duymadan gidebilen Autonomous Tır’ın ismi ise Inspiration, dünya tarihinde ilk kendi kendine giden Tır olarak yerini almış oldu.
sürücüsüz tarla süren traktör !! 01:05
sürücüsüz tarla süren traktör !! 9.848 izlenme - 8 yıl önce rahmetlik dedem göreseydii
Bunu da Yaptılar 01:35
Bunu da Yaptılar 2.645 izlenme - 2 yıl önce Bunu da yaptılar Otomobil endüstrisinin önde gelen firmalarından biri olan Daimler, dünyanın ilk sürücüsüz TIR'ını duyurdu.
Singapur Da Sürücüsüz Taksi Dönemi 01:36
Singapur Da Sürücüsüz Taksi Dönemi 800 izlenme - 10 ay önce Singapur'da sürücüsü olmayan ticari taksiler deneme süreci için trafiğe çıkarıldı. Kendi kendini sürebilen taksiler, henüz deneme amaçlı olduğu için müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Araçlara şimdilik sadece şirket tarafından özel olarak davet edilmiş kişiler binebiliyor.
1971 Yılına Ait Sürücüsüz Araç Denemesi Görüntüleri 00:48
1971 Yılına Ait Sürücüsüz Araç Denemesi Görüntüleri 2.271 izlenme - 2 yıl önce Evet sayın alkışlarlayaşıyorum sakinleri bu videomuzda 1971 yılında İngiltere'de Road Research Laboratory tarafından yapılan sürücüsüz araç denemesini izliyoruz. Okuğum bilgiler doğrultusunda bilim adamları 2000 li yıllarda herkes arabasının arka koltuğunda keyfine bakıp bilgisayar her işi onlar yerine halledecek diyormuş. Karar sizin. iyi seyirler efenim..
Google'a Ait Sürücüsüz Otomobilin Kaza Anı! 01:03
Google'a Ait Sürücüsüz Otomobilin Kaza Anı! 605 izlenme - 1 yıl önce Görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla sürücüsüz otomobil hızlanmakta olan bir yolcu otobüsüne hafif bir şekilde yandan çarpıyor. Her iki aracın da hızının çok düşük olması, kazanın ucuz atlatılmasını sağlıyor. Daha önce kendi aracıyla 17 ayrı kazaya karışan Google için bir ilk olan, kendi teknolojisinin kusurlu olduğu bu kaza, hiç şüphesiz otonom araçlarla ilgili oldukça kıymetli veriler ve ufuk açıcı çıkarımlar sağlayacaktır:
Dünyanın En Büyük Sürücüsüz TIR Filosu Avrupa’yı Dolaştı 04:31
Dünyanın En Büyük Sürücüsüz TIR Filosu Avrupa’yı Dolaştı 544 izlenme - 1 yıl önce Sürücüsüz otomobil teknolojisi yalnızca ufak araçlarla sınırlı değil. Bir süredir test aşamasında olan sürücüsüz kamyon ve TIR’lar artık gelişimini tamamladı ve uluslararası yollara çıkacak kıvama geldi. Sürücüsüz TIR’ların artık güvenli bir şekilde yollara çıkabileceğini kanıtlamak isteyen Avrupa Birliği de dünyanın en büyük TIR filosuyla bir ilke imza attı. European Truck Platooning adıyla hayata geçirilen organizasyon, farklı otomobil üreticilerinin Avrupa’nın farklı kentlerinden yola çıkarak Hollanda’nın Rotterdam şehrinde buluşmasını öngörüyordu. Daimler, Volvo, Scania, Iveco gibi ünlü TIR üreticilerinin de aralarında bulunduğu filolar, sürücüsüz kabiliyetlerini bu kez şehirlerarası yollarda gösterme şansına sahip oldu. Dün itibarıyla yolculuğunu tamamlayan sürücüsüz TIR’lar, aşağı yukarı aynı zamanda güvenli bir şekilde Rotterdam’a ulaştı. Organizasyonun amacı sürücüsüz TIR’larla birlikte geleceğin taşımacılığına vurgu yapmak ve bunun artık sorunsuz bir şekilde hayata geçebileceğini tüm dünyaya göstermek. Sürücüsüz TIR’larla birlikte hem maliyetten hem de trafikten tasarruf sağlamak mümkün. Örneğin TIR’lar sürücüyle birlikte yol alsaydı aralarında 50 metre mesafe bırakmaları zorunluydu. Sürücüsüz TIR’larda ise bu mesafe 15 metreye kadar düşüyor. Böylece uzun TIR konvoylarının yolu kapladığı mesafe de epey kısalmış oluyor. Organizasyonun tanıtım videosunu hemen yukarıdan, TIR’ların Hollanda yolculuğunu gösteren videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.
Drone Destekli ve BMW i8 Tabanlı Sürücüsüz Otomobil 06:03
Drone Destekli ve BMW i8 Tabanlı Sürücüsüz Otomobil 662 izlenme - 2 yıl önce Rinspeed isimli İsviçreli bir firma sıra dışı konsept bir otomobile imza attı. BMW’nin göz alıcı tasarıma sahip otomobili BMW i8’in üzerine inşa edilen Rinspeed Etos, bünyesinde barındırdığı drone’la sektörde bir ilki yaşatıyor. Hem dış hem iç mekan tasarımında yapılan değişikliklerle BMW i8’den ayrılan konsept spor otomobil, gelecekten fırlamış gibi görünüyor. Otomobilin arka kısmında yer alan drone, yol boyunca otomobile eşlik edip farklı açılardan video kaydedebiliyor. BMW i8’de de kullanılan 1,5 litre hacimli ve 3 silindirli benzinli motora ek elektrikli bir motorun da yer aldığı otomobil 100 kilometre hızlanmasını 4,4 saniyede tamamlıyor. Sürücüsüz olarak da kullanılabileceği belirtilen Rinspeed tos’un iç mekanında iki adet 21,5 inçlik UHD kavisli ekran bulunuyor. Direksiyonun katlanarak yuvaya girmesinin ardından otomobil sürücüsüz moda geçiyor ve bu ekranlar sürücüye doğru yaklaşıyor. Sürücüler bunun yanında otomobilde yer alan 180 derecelik geniş açı görüntü kaydedebilen 8 adet kameranın çekmiş olduğu görüntüleri ekranlar üzerinden izleyebiliyor. Önümüzdeki ay CES Fuarı‘nda sergilenmesi beklenen otomobilin diğer detayları bu fuarda açığa çıkacak.
Bmw Sürücüsüz Araba - 2016 - Super Arabalar 02:10
Bmw Sürücüsüz Araba - 2016 - Super Arabalar 415 izlenme - 1 yıl önce BMW, sürücüsüz otomobil üzerindeki çalışmalarına devam ederken, tasarımlar ve fikirler gelişiyor. BMW Vision Next 100 BMW Self Driving Car, sürücünün odaklanmasını ve yolla olan bağlantısını artıracak.
ATV Haber Google'ın 1 Nisan Şakasını Gerçek Sandı 01:17
ATV Haber Google'ın 1 Nisan Şakasını Gerçek Sandı 296 izlenme - 1 yıl önce ATV, Google'ın 1 Nisan'da yaptığı 'sürücüsüz bisiklet' şakasını gerçekmiş gibi sundu. Şakanın üstünden 16 gün geçikten sonra sunulan haberde yeni bisikletin sürücüye ihtiyacı olmadan gidebildiği, asla devrilmediği ve hatta uzak bir konumdan mobil uygulama sayesinde bisikletin çağrılacağı 'temel gazetecilik' esaslarına dayanarak anlatıldı.
Google'ın Sürücüsüz Otomobili 02:52
Google'ın Sürücüsüz Otomobili 427 izlenme - 3 yıl önce Daha önce sürücüsüz otomobil çalışmalarını sergileyen Google, kendi tasarladığı ilk sürücüsüz otomobilini resmi olarak tanıttı. Ayrıntılar webeyn.com'da.
Son Haliyle Google'ın Sürücüsüz Araba Projesi 01:55
Son Haliyle Google'ın Sürücüsüz Araba Projesi 258 izlenme - 2 yıl önce Google'ın sürücüsüz araba projesi son hız devam ediyor. İleride Türkiye'de görmek dileğiyle...
Sürücüsüz Audi Kırmızı Halı'da Kendini Gösterdi! 01:51
Sürücüsüz Audi Kırmızı Halı'da Kendini Gösterdi! 179 izlenme - 1 yıl önce Audi’nin sürücüsüz sürüş teknolojisinin son örnekleri ile özel olarak geliştirilen bir A8 L W12 kırmızı halıda.Model otomobil, Alman Hollywood yıldızı Daniel Brühl ve kız arkadaşını kaldığı otelden alarak, karmaşık Berlin trafiğinde sorunsuz bir şekilde yol aldıktan sonra Berlin Palast’taki Gala gecesine getirdi. Kırmızı Halı önüne park eden sürücüsüz Audi, Brühl kadar ilgi çekti. Audi’nin sürücüsüz sürüş teknolojisi ile donatılan A8’in arkasında, önünde, sağında ve solunda bulunan sensörler, 360 derece görüş sağlarken, öndeki ve arkadaki kameralar da otomobilin çevresiyle olan iletişimini sağlıyor.
Drone'lar ile Dubai'de Taksi Hizmeti Verilecek! 01:39
Drone'lar ile Dubai'de Taksi Hizmeti Verilecek! 48 izlenme - 4 ay önce Elektrikli ve sürücüsüz araçlarla birlikte drone'lar geleceğin insan taşımacılığında büyük rol oynayacağa benziyor. World Government Summit'te duyurulan bir haber ise bu insan taşımacılığının Dubai için Temmuz ayında olabileceği yönünde oldu. 100 kilograma kadar taşıma kapasitesi bulunan Çin üretimi EHang 184 model dronelar bu yaz Dubai'de uçuşa hazırlanıyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Sürücüsüz Giden Araba - İzle Kamera Şakası 03:40
Sürücüsüz Giden Araba - İzle Kamera Şakası 232 izlenme - 3 yıl önce Sürücüsüz Giden Araba - İzle Kamera Şakası Youtube Kanalına Abone Olun Hediye Kazanma Şansı Yakalayın Http://www.youtube.com/yerliyersizvideo
Mercedes Benz'in Sürücüsüz TIR'ı Yolda 04:35
Mercedes Benz'in Sürücüsüz TIR'ı Yolda 91 izlenme - 2 yıl önce Mercedes-Benz markasını çatısı altında bulunduran Daimler şirketi, “Highway Pilot” adını verdiği ve tırların uzun yollarda kendi kendini sürebilmesini sağlayan teknolojiyi tanıttı ve Almanya’daki otobanlarda test etmeye başladı. Mercedes-Benz Actros model bir tır, Almanya’nın güneyinde bulunan bir otobanda ilk kez yola çıkarak, uzun yollarda devreye giren ve “otomatik pilot” olarak tanımlanabilecek sistemi tanıttı. Gelecekte araçlar ağırlıkla sürücüsüz otomobil olarak evrilmiş olacak olsa da, kamyon ya da otobüslerin de tıpkı uçaklarda olduğu gibi oto pilot moduna sahip olması bekleniyor. Alman otomotiv devi Daimler, daha önce ABD’de gerekli izinleri alarak Mercedes-Benz‘in sürücüsüz otomobil testlerine başlamıştı. Test rotaları arasına anavatanı Almanya’yı da ekleyen şirket bugün 20 bin kilometreyi deviren bir test aşamasını geçmiş durumda. Bu yeni özelliği oldukça üst düzey isimleriyle destekleyen Daimler, bu tarz otomatik pilot gibi özelliklerin bu aralar oldukça gündemde olan karbon salınımı konusunda da duyarlı ve verimli olacak. Optimize edilen vites geçişleri, gaz ve frenleme gibi konular sayesinde karbon salınımı da yüzde 5 daha düşük olacak.
Sürücüsüz Giden Araba 01:47
Sürücüsüz Giden Araba 141 izlenme - 2 yıl önce Avrupada popüler olan bu şaka, koltuğu kamuflaj olarak kullanarak araçlara sürücüsüz imajı yaratmaktadır.
Avrupa'da Sürücüsüz Otobüs Dönemi 01:24
Avrupa'da Sürücüsüz Otobüs Dönemi 73 izlenme - 2 yıl önce Yunanistan’ın Tırhala kentinde bu sürücüsüz otobüsler halkın şaşkın bakışları arasında deneme seferlerine başladı. Avrupa’nın 5 ülkede başlattığı bu proje için geliştirilen otobüsler elektrikle çalışıyor. CityMobil2 adı verilen projenin amacı mevcut toplu taşıma sistemine karşın havayı kirletmeyen alternatif bir ulaşım sistemi oluşturmak. “Sürücüsüz bir otobüs nasıl olur diye kendi kendime soruyordum. Ama sevdim diyebilirim. Alışmakta sorun yaşamadım. Sıradan bir otobüs gibi. Zaten benim oturduğum yerden geçtiği için sık sık kullanacağım.” “Bu otobüs elektrikli motorla çalışıyor. Batarya, GPS ve lazer entegre edildi. Bizim belirlediğimiz yolu takip ediyor. Bu yol dışında alternatif bir yolu kullanamaz.” Saatte 20 km hızla giden ve maksimum 12 yolcu alabilen sürücüsüz otobüsler 6 ay boyunca denenecek. Gürültü ve hava kirliliği oluşturmayan otobüs AB tarafından finanse ediliyor. “Bazı insanlar binmeye korkuyor kimileriyse tereddüt ediyor. Otobüslerin güvenli olduğu konusunda halk ikna edilmeye çalışılıyor. Projede yer alan araştırmacılar sürücüsüz otobüslerin diğer araç ve yayalarla nasıl uyum göstereceğini de görmek istiyor. Proje başarılı olursa Avrupa’da toplu taşıma alanında yeni bir dönem açılacak.” Tırhala kentinde sefere başlayan toplam 5 otobüs ön tarafına yerleştirilen sensörler sayesinde güzergahı üzerinde yaya ya da başka bir engelle karşılaştığında otomatik olarak duruyor. 2,4 km’lik bir hat üzerinde 8 otobüs durağı bulunuyor. Yerleştirilen kameralar sayesinde otobüsler merkezi bir sistem tarafından sürekli takip ediliyor. Projeye öncelikli olarak Yunanistan, Finlandiya, Fransa, İtalya ve İspanya katılıyor.
Bu otomobil sürücüsüz 305 km/s hız yapıyor! 03:50
Bu otomobil sürücüsüz 305 km/s hız yapıyor! 110 izlenme - 3 yıl önce Otomotiv devi Audi, geçtiğimiz günlerde sürücüsü olmadan 305 km/s hız yapabilen otomobil testlerine başladı. Audi RS 7 bu otomobil sahip olduğu sensörler sayesinde ne zaman hızlanacağını, ne zaman duracağını biliyor ve güvenli sürüş deneyimi sunuyor.
Google’dan Sürücüsüz Otomobil 02:27
Google’dan Sürücüsüz Otomobil 57 izlenme - 3 yıl önce Google sürücüsüz otomobil projesinde yeni bir adım atarak prototip model geliştirdi. Modelde ne direksiyon ne de pedal var. Kamera ve sensörlerle donatılmış otomobil ilk testlerini yaptı. Test modeli maksimum saatte 40 km hıza çıkıyor ve elektrikle çalışıyor. Google üretim ve test süreçlerini anlattığı video yayınladı.
Denizli'de Sürücüsüz Otobüs Minibüse Çarptı 02:16
Denizli'de Sürücüsüz Otobüs Minibüse Çarptı 35 izlenme - 3 yıl önce Denizli'de freni boşalan park halindeki belediye otobüsünün minibüse çarpması sonucu 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.
İstanbul'a Sürücüsüz Metro Hattı 02:31
İstanbul'a Sürücüsüz Metro Hattı 5 izlenme - 7 ay önce Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı, Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattının vagonları raylara indirildi. metronun Ocak ayında test sürüşlerine başlanacağı belirtildi. ÜSKÜDAR-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı’nda çalışacak vagonlardan ikisi raylara indirildi. Üsküdar ile Çekmeköy arasında 16 istasyondan oluşacak ve ulaşımın süresini 27 dakikaya indirecek metronun İspanya’da üretilen vagonları TIR’larla raylara indirileceği noktaya getiirldi. TIR’lardan alınan vagonlar vinçlerle raylara indirildi. Rayların indirilmesi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreteri Hayri Baraçlı sürücüsüz metro araçlarıyla 20 km uzunluğundaki hatta İstanbul’a hizmet vereceklerini belirtti. SÜRÜCÜSÜZ METROLAR Türkiye için bir ilki gerçekleştirdiklerini aktaran Baraçlı, "Sürücüsüz metro araçlarımızla İstanbul’a hizmet vereceğiz. Gerçekten çok önemli bir çalışma. Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının araçlarının indirilmesi töreninde beraberiz. Tabi bu hatta 126 trenle işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Bizim için önemli olan unsur sürücüsüz araçların olmasıdır. Cumhurbaşkanımız liderliğinde gerçekleştirdiğimiz yerlileştirmede ilk adımı da bu araçlarla atıyoruz. Bizler bu projeleri gerçekleştirirken ilkleri de ortaya çıkarmak. inşallah vatandaşlarımız bu hizmeti alırken hakikaten konforu ve rahatlığı bu bölgede sağlayacaklar. Başkanımızla beraber birçok projeye imza atıyoruz. bu hatta 20 kilometre gerçekleşen hat, 16 istasyonda hizmet verecek. 2017 Ocak ayında Yamanevler’e kadar deneme seferleri başlayacak. 2017 içerisinde de tüm hatlarla hizmete girecek" ifadelerini kullandı. Hedeflerinin raylı sistemlerle değil toplu ulaşımlarla da hizmetleri artırabilmek olduğunu belirten Baraçlı, "Sanayi işbirliği çerçevesinde yerli metro aracı çalışmasınıda başlattık. Yerli metro aracında inevasyonu ön planda tutup, yeniliği hedef edindik. Milli sanayinin gelişmesiyle raylı sistemler üst seviyeye çıkacak. Önemli olan unsur gelecek odaklı 2023, 2053 ve 2071 Türkiye’sine daha modern ve daha katılımcı bir anlayışla seviyesine getirebilmek." şeklinde konuştu.
Google'ın Sürücüsüz Otomobili Görme Engellilere Umut Oldu 03:01
Google'ın Sürücüsüz Otomobili Görme Engellilere Umut Oldu 17 izlenme - 3 yıl önce Google'ın Autonoumus aracı el sürmeden araba kullanma şansı verirken, görme engellilerin korku duymadan trafiğe katılabilmelerini sağlıyor.