Hoşgeldiniz!

susuzluk

Nijer'deki Susuzluktan Ölmek Üzere Olan Bebek 01:52
Nijer'deki Susuzluktan Ölmek Üzere Olan Bebek 5.403 izlenme - 6 ay önce Afrika ülkesi Nijer'de annesi tarafından su verilmediği için fenalaşan bebeğe kendi eliyle su içirirken gözyaşlarına boğulan Dr. Mehmet Büyükçapar'ın sosyal medyada yayınlanan videosu izleme rekoru kırdı. İzleyenleri duygulandıran o anı anlatan Dr. Büyükçapar, "O çocuğa su verdikten sonra gözlerini açtı ve bana baktı, ben o anda koptum zaten. O bakışı görüp insanın dayanması mümkün değil" dedi.
Dünyadan Kuraklık Manzaraları (1.1 Derecelik Artış) 12:01
Dünyadan Kuraklık Manzaraları (1.1 Derecelik Artış) 1.308 izlenme - 3 ay önce Sanayi devriminden bu yana ortalama sıçaklıkta 1.1 santigratlık bir artış meydana gelmesi sonucunda, artan nüfus, kirlilik, karbon salınımı ve ölçüsüsüz tüketim sonucunda ciddi anlamda birçok ülke kırmızı alarmda. Kullanım suyunun azalması, tarım faaliyetleri dahil yaşamın birçok alanını baltalıyor. Ölümler, iklim göçü, susuzluk, kirli hava, dengesiz iklim, erozyon...Bilim adamlarının simülasyonlarında 4 derecelik bir artış dünyayı geri dönülemez felaketlere sürüklüyor. Maalesef durum bu ve bilim adamlarının öngörüleri bir bir gerçekleşiyor. Söylenecek fazla şey var lakin, kuraklıkla ilgili bir kolaj yapmak istedim haberlerden, durumu birçok insana duyurmak adına. Artık önemsemiyoruz ama yarın karşılacağımız durumlar bunlar.
150 Yıldır Susuz Köy 03:37
150 Yıldır Susuz Köy 1.543 izlenme - 10 ay önce Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Üçkuyu köyü, köy statüsüne kavuştuğu günden beri susuzlukla mücadele ediyor. 150 yıldır su sorunu aşılamayan köyde cenazeleri yıkamak için bile 8 kilometre uzaklıktaki köyden su taşınıyor.
Ramazanda Susuzluk Nasıl Giderilir? 05:19
Ramazanda Susuzluk Nasıl Giderilir? 2.661 izlenme - 4 yıl önce Ramazan ayında susuzluk nasıl giderilir? Sahur ve iftarda ne yenmeli?
Ramazanda Susuzluğun Çözümü 01:22
Ramazanda Susuzluğun Çözümü 3.250 izlenme - 5 yıl önce Uzm. Dyt. Merve Tığlı Anlatıyor; Ramazanda Susuzluğun Çözümü
Gelecekten Mektup... 05:26
Gelecekten Mektup... 2.788 izlenme - 11 yıl önce lütfen herkes bu videoyu izlesin....
Suyun Ticarileşmesi 12:22
Suyun Ticarileşmesi 1.101 izlenme - 2 yıl önce Akarsuların gasp edilip barajları tıkılması ve suyun hapsedilmesi sebebiyle doğaya verdiği zararın yanı sıra, yapılan bu eylemin insanlığın geleceğini nasıl etkileyeceğine dair açıklamaların olduğu videoyu seyrediyoruz.
Susuz Kalınca Cinsel Hayatı Biten Köylülerin İsyanı 02:01
Susuz Kalınca Cinsel Hayatı Biten Köylülerin İsyanı 1.221 izlenme - 3 yıl önce Alkışlayan elleri dert görmeyesice, değerli dostlarım; Şahinpınar köyü muhtarının zorluk çıkarması yüzünden bir aydır su yüzü görmeyen Dorak köyünde sinirler gergin, suratlar asık. Ademler kızgın fırın, havvalar mercimek... Erkeklerin "garılara yüzü yok". Susuzluk yüzünden cinsel hayatı sona eren köylüler feveran halindeler. Muhtarsa artık alıştığımız üzere, cami minaresinde kriz masası kurmakla meşgul.
gelin, sek içelim türkiye çöl olmasın!! 00:54
gelin, sek içelim türkiye çöl olmasın!! 2.134 izlenme - 10 yıl önce her yıl rakıya katılan su miktarı 600 ton! gelin sek içelim, türkiye çöl olmasın!!
Susuzluk 09:22
Susuzluk 665 izlenme - 9 yıl önce su daha doğrusu susuzluk?????
Bakanlık'tan Uyarı: Susuz Kalabiliriz 00:58
Bakanlık'tan Uyarı: Susuz Kalabiliriz" 350 izlenme - 4 yıl önce Kalkınma Bakanlığı, "2030'da susuz kalabiliriz" açıklamasını yaptı. "Türkiye'nin 2014 yılı kalkınma programını" hazırlayan Bakanlık, 2013 yılı itibarıyla kişi başına düşen yaklaşık bin 500 metreküp kullanılabilir su miktarı ile Türkiye'nin su sıkıntısı çeken ülkeler arasında olduğunu ifade etti.
Susuz Yaz Fragman 00:48
Susuz Yaz Fragman 335 izlenme - 6 yıl önce Susuz Yaz fragman
Suyun Değerini Bilen Maymun 00:46
Suyun Değerini Bilen Maymun 151 izlenme - 4 yıl önce İnsanoğlu susuzluğa dair uyarılara rağmen su kullanımına dikkat etmese de, maymun insanlardan daha duyarlı olduğunu gösteriyor.
Bir Zamanlar İstanbul 21:57
Bir Zamanlar İstanbul 193 izlenme - 3 yıl önce 1989-1994 SHP dönemininde İstanbul'un neler çektiğini yeni nesillerin daha iyi bilmesi için gayet başarılı bir belgesel İstanbul'un belediyecilik alanında ne kadar yol aldığınında bir göstergesi...
the thirst  blood war 01:43
the thirst blood war 338 izlenme - 7 yıl önce
Als Hastalığı İçin Başından Aşağı Su Dökenlere Tepki Göstermek 00:51
Als Hastalığı İçin Başından Aşağı Su Dökenlere Tepki Göstermek 226 izlenme - 3 yıl önce "ALS" yani "Amyotrofik Lateral Skleroz" olarak bilinen aynı zamanda motör norön hastalığı olarak bilinen, kişi de merkezi sinir sisteminde omurilik ve beyin sapı adı verilen bölgede motor sinir hücrelerinin (nöronlar) kaybından ileri gelen bir hastalıktır. Bildiğimiz gibi ünlüler bu hastalığa dikkat çekip halkın bağış yapmasını sağlamak için sosyal mecralara kafalarından aşağıya bir kova su döktükleri videoları yüklüyorlar. Bu arkadaşımız da ünlülerin ve de kendi arkadaş ortamında kafalarında aşağıya su döken insanlarla ilgili kendi fikirlerini bir videoya dökmek istemiş, hep beraber izleyelim arkadaşlar.
Bekçinin Kabusu 07:10
Bekçinin Kabusu 371 izlenme - 9 yıl önce yavuz sultan okullarında çekilen küresel ısınma konusuna değinen ilginç komik korkunç duygusal hareketli toplumsal kısacası çorba gibi bir film yorumlarınızı bekliyorum.
Olmayan Adaletine Tükürülesi Dünya! 02:24
Olmayan Adaletine Tükürülesi Dünya! 89 izlenme - 3 yıl önce Yuh olsun dünyanın süper gücü dediğimiz devletlere yuh olsun silah tüccarlarına yuh olsun lüks kamaralı gemilerde mılyon dolarlar harcayarak dünya turuna çıkan zenginlere yuh olsun her gece kumar masalarında binlerce dolar para katbedenlere yuh olsun ihtiyaç olmadığı halde milletin parasını har vurup harman savuranlara yuh olsun bizlere yuh olsun acımasızlığımıza yuh olsun vurdum duymazlıgımıza YUH OLSUN YUH! Adaletine mi sıçayım senin gibi dünya düzeninin kendi vurdumduymazlığımıza mı! MORGAN FREEMAN 'ın dediği gibi; "Afrika da bir anne çocuğuna 'tabağını bitir' diye bağırana kadar dünyadaki bütün tabakları kırmak istiyorum."
Ramazanda Susuzluğa Çare 01:22
Ramazanda Susuzluğa Çare 71 izlenme - 4 yıl önce Ramazan'da sıcak havanın olumsuz etkilerinden korunmak ve gün içinde daha az susamak için sahura kadar çeşitli aralıklarla azar azar .sıvı gıdalar tüketilmesi öneriliyor.
Su Bereketi 00:35
Su Bereketi 154 izlenme - 10 yıl önce niğde fesleğen köyünde su yokken.hançerli kasabasında su boşa akıyor
Susuz kalmanın organlar üzerindeki etkisi nedir? 00:34
Susuz kalmanın organlar üzerindeki etkisi nedir? 69 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Öğr. Gör. Hayrettin Mutlu, su tüketimi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Kliniğinde Uzman Diyetisyenlerimizle ;Obezite ve tıbbi beslenme tedavisi, Son teknoloji ürünü olan InBody 520 cihazı ile vücut kompozisyon (kas, yağ, kemik, sıvı) tespiti, Diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme tedavisi / kalp ve damar hastalıkları ve beslenme tedavisi, Gebelik ve emziklilik ve beslenme tedavisi / gesatasyonel diyabet (şeker) ve beslenme tedavisi, Bebek beslenmesi ve ek besinlere başlanması konusunda ailelere danışmanlık, Çocukluk çağı hastalıkları ve beslenme, Çocukluk çağı obezitesi ve beslenme, Çocukluk çağı diyabet (şeker) hastalığı ve beslenme, Çocukluk çağı matabolik hastalıklar ve beslenme (çölyak, galaktozemi, fruktozemi vb.), Böbrek hastalıkları ve beslenme tedavisi, Diyaliz hastalarının beslenme planının oluşturulması nutri-genetik analiz ve beslenme / besin (gıda) intöleransları ve beslenme, Online diyet danışmanlığı, İş yeri, okul, kreş ve toplu beslenme sistemlerine menü planlanması, İş yeri, okul, kreş gibi topluluklara tüm beslenme ve diyetetik alanına ilişkin eğitim ve seminerler verilmesi konularında bilimsel, modern ve güncel yaklaşımlarıyla danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Susuz kalmak vücudumuzun Psinden daha fazlası su olduğu için vücutta çalışan bütün sistemlerin bir parçası sudur ve bütün reaksiyonlar su yani sıvı ortamında gerçekleşmektedir. Bu bütün reaksiyonların aksaması vücudun bütün organlarına direk ya da endirekt şekilde etki etmektedir.
Teoman Alpsakarya - Susuzluk ( Thirst ) 03:36
Teoman Alpsakarya - Susuzluk ( Thirst ) 79 izlenme - 4 yıl önce Albüm Adı: T - Dance Vol. 1 Çıkış Tarihi: 26.07.2010 Türkçe Elektronik
1 Şişe Su İçin Arkadaşlarını Öldürdü 05:40
1 Şişe Su İçin Arkadaşlarını Öldürdü 50 izlenme - 3 yıl önce Dünya'da suların birden bire yok olmasıyla oluşabilecek olasılıklardan bir tanesini insanların gözünden canlandırmak istedik. İyi seyirler. Oyuncu Yönetmenler: Abdullah Safi Süleyman Akbulut Yunus Emre Kocalar
Ramazan'da uzun süre susuz kalmak tansiyonu etkiler mi? 00:29
Ramazan'da uzun süre susuz kalmak tansiyonu etkiler mi? 41 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Soner Demir, tansiyon hastaları hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Doktorları Ramazan Ayında sağlıkla ilgili merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtlıyor. Ramazan'da uzun süre susuz kalmak tansiyonu etkiler mi? Ramazan ayında 15-18 saatlik gibi uzun bir süre susuz kalmak tansiyonu yükseltmez. İftarla sahur arasında içilen 2-3 litrelik su bizim 24 saatlik su dengemizi zaten koruyacaktır.
Ramazanda susuzluk hissetmemek için iftar ve sahur arası su tüketimi nasıl olmalıdır? 00:42
Ramazanda susuzluk hissetmemek için iftar ve sahur arası su tüketimi nasıl olmalıdır? 25 izlenme - 3 yıl önce Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Maltepe Hastanesi, Diyetisyen Sinem Demirci iftar ve sahur arası su tüketimi hakkında bilgilendiriyor. www.hastane.fatih.edu.tr Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Doktorları Ramazan Ayında sağlıkla ilgili merak ettiğiniz soruları sizler için yanıtlıyor. Ramazanda susuzluk hissetmemek için iftar ve sahur arası su tüketimi nasıl olmalıdır? Su tüketimi günlük tabi ki her kişi için farklıdır. Ancak bayanlar için 1, 1.5 litre arası, erkekler içinde 2, 2.5 litre arası su tüketimi günlük gereksinimleridir. Ramazan ayında da tabi ki uzun süre aç ve susuz kalacağız. Bu dönemde iftarla sahur arasında olabildiğince hiç sınır gözetmeden iki bardak, üç bardak üst üstede içilebilir. Ama bu gereksinimi gün içerisinde tamamlamak gerekir.
Devenin yaratılışı 08:45
Devenin yaratılışı 14 izlenme - 3 yıl önce “Harika Canlılar 2 (Işıklı Canlılar, Örümcek, Deve)” Belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/22286/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Devenin-yaratilisi A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo
Filler 07:16
Filler 6 izlenme - 3 yıl önce "Doğadaki teknoloji" belgeselinden http://www.a9.com.tr/izle/25591/Belgesellerden-Secme-Bolumler/Filler A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo