Hoşgeldiniz!

synthpop

Beaten Fame - Kim Bilir 03:03
Beaten Fame - Kim Bilir 251 izlenme - 3 ay önce BEATEN FAME - Kim Bilir Ah bu dev korkular yakamı bırakmaz Yönünü hatırlatmaz yokmuş gibi ama doğar her gün yenilenir ruhum Bu bir savaşsa kazanacak umudum Yak yanacağı varmış Kalbindeki buzlar eriyip buharlaşmış Derdi yok, derdi günlerim Bir şarkı yazdım düğümlenir İçine attığın ne varsa Kim bilir,kim bilir Ölüm bile utanır halinden Gururunu yitirmiş mecalinden Unutulur nasılsa hakim bey Ama hatırlatır gece sahipsizken
Alanis Morissette - Thank U (1998) 04:19
Alanis Morissette - Thank U (1998) 351 izlenme - 3 yıl önce nis Nadine Morissette (doğumu 1 Haziran 1974 Ottawa, Ontario, Kanada) Kanadalı şarkıcı, şarkı sözü yazarı ve sinema oyuncusudur. Sanat hayatına Nickelodeon'un "You Can't Do That on Television" dizisinde oynayarak başlamış ve buradan kazandığı parayla Kanada'da epeyce satan ilk single çalışmasını ( Fate Stay With Me ve B yüzünde Find The Right Man) çıkarmıştır. İlk klibi Friends'den tanınan Matt le Blanc'ın da ilk ekran deneyimlerindendir. İkinci albümüyle istediği başarıyı yakalayamayan Alanis Amerika'ya gider ve orada yapımcı Glen Ballard'la tanışır. Hemen çalışmaya başlarlar ve dünyanın en çok satan çıkış albümü (33 milyondan fazla) olan "Jagged Little Pill" kısa zamanda ortaya çıkar. Daha sonra medyanın ilgisinden bunalan Alanis gelmiş geçmiş en iyi kadın sanatçı satışını yapsa da müziği bıraktığını açıklar ve Hindistan'a iç huzurunu aramaya gider. Orada huzuru bulduğunu belirtir ve yine müzik yapmaya başlayarak "Supposed Former Infatuation Junkie" albümünü çıkarır. Yazmış olduğu "Uninvited" ile Grammy ödülünü kazanır. Hindistan'a teşekkür ederek çıkışını "Thank U" ile yapar. Bu albüm yalnızca 7 milyon satmıştır. Bunda sonra "MTV Unplugged" albümünü çıkarır. Aynı dönemde Kevin Smith'in "Dogma" isimli filminde Tanrı rolünde oynar. "Still" şarkısını bu film için yazmıştır. Ardından "Under Rug Swept" gelir ve Alanis "Hands Clean" şarkısıyla kendini tekrar tanıtır. Albüm satışı 5 milyon gibi az bir rakamdır. Bu albümle en iyi yapımcı Juno Ödülü'nü almıştır. Ardından "Feast on Scraps" adlı bir albümle hayranlarının karşısına çıkar. Diğer ülkelerdekilere konser performansını izleme şansı verdiği bu albüme aynı zamanda "URS" e sığmayan şarkılarını da koyar. Önemli şarkılarından biri "Purgatorying"dir.Daha sonra "So-Called Chaos" gelir ve Kanadalı aktör Ryan Reynolds'a atfedilen bu albüm ile onun artık eskisi gibi sinirli olmadığını, olgunlaştığı görülmektedir. 2005 senesinde Narnia Günlükleri filmine yaptığı "Wunderkind" şarkısıyla Altın Küre'ye aday olan sanatçı Jagged Little Pill 'in 10. yılı anısına akustik versiyonunu çıkarır. Yine 2005 sonlarına doğru "The Collection" adlı "Best of" albümünü çıkarır ve "Crazy" şarkısıyla yeniden popüler olur.
Timecop1983 - Let'sTalk (80'lere Dönüş) 04:32
Timecop1983 - Let'sTalk (80'lere Dönüş) 318 izlenme - 3 yıl önce Newretrowave, Youtube'da 80'lerin ruhunu yaşatmak için kurulan bir müzik kanalı. Farklı sanatçıların, 80'lerin synthesizer esintili yüzlerce parçasını barındırıyor. Eskiye özlem duyanlar için takip edilmesi gereken bir kanal. İyi seyirler.
No Doubt - Hey Baby (2001) 03:27
No Doubt - Hey Baby (2001) 236 izlenme - 3 yıl önce "Hey Baby", Gwen Stefani, Tony Kanal, Tom Dumont ve Bounty Killer tarafından No Doubt'ın beşinci stüdyo albümü Rock Steady (2001) için yazılan şarkıdır. Şarkı daha çok Jamaika dancehall etkisindedir. "Hey Baby", Rock Steady albümünden yayımlanan ilk single çalışmasıdır. Dave Meyers tarafından şarkıya video klip çekildi. Şarkı Sözleri (lyrics): Hey baby, hey baby, hey Girls say, boys say Hey baby, hey baby, hey Hey baby, baby I'm the kind of girl that hangs with the guys Like a fly on the wall with my secret eyes Taking it in, try to be feminine With my makeup bag, watching all the sin Misfit, I sit Lit up, wicked Everybody else surrounded by the girls With the tank tops and the flirty words I'm just sipping on chamomile Watching boys and girls and their sex appeal With a stranger in my face who says she knows my mom And went to my high school All the boys say Hey baby, hey baby, hey Girls say, girls say Hey baby, hey baby, hey Hey baby, baby Hey baby, hey baby, hey Boys say, boys say Hey baby, hey baby, hey All the boys get the girls in the back I'm the one they feed upon Give a bit a star is born And if you're hot enough you'll get the pass So you can tell your friends how you made it back No matter what they say I'm still the same Though somehow everybody knows my name And all the girls wanna get with the boys And the boys really like it All the boys say Hey baby, hey baby, hey Girls say, girls say Hey baby, hey baby, hey Hey baby, baby Hey baby, hey baby, hey Boys say, boys say Hey baby, hey baby, hey All the boys get the girls in the back Check it out, it's Bounty Killer and No Doubt Jump on the stage makes me going crazy Afterwards myself and one of the gorgeous ladies There is no need to be actin' shady C'mon baby, hey hey baby Jump on the stage makes me goin' crazy Afterwards myself and one of the gorgeous ladies There is no need to be actin' shady C'mon baby, hey, hey baby When you rock your hips you know that it amazes me Got me off the hook and nothing else don't phase me Can you be my one and only sunshine baby If no, maybe, hey baby I'm just sippin' on chamomile Watching boys and girls and their sex appeal With a stranger in my face who says she knows my mom And went to my high school All the boys say Hey baby, hey baby, hey Girls say, girls say Hey baby, hey baby, hey Hey baby, baby Hey baby, hey baby, hey Boys say, boys say Hey baby, hey baby, hey Can you be my one and only sunshine baby Hey baby, hey baby, hey Girls say, girls say Hey baby, hey baby, hey When you rock your hips you know that it amazes me Hey baby, hey baby, hey Boys say, boys say Hey baby, hey baby, hey All the boys get the girls in the back
80'ler Video Klip Mix - 65 dk 01:05:03
80'ler Video Klip Mix - 65 dk 202 izlenme - 3 yıl önce 80'li yılların sevilen italo disco , eurodance , synthpop, vs tarzı şarkılarından oluşan bir derleme. Keyifli seyirler.
Jay Jay Johanson - Far Away 04:30
Jay Jay Johanson - Far Away 226 izlenme - 3 yıl önce İsveçli sanatçı Jäje Johanson'un Poison albümünden nadide bir parça, aslında aşk üzerine geçen birçok sinema filminde, kısa filmde, jenerikte rastladık bu esere. Bilmeyenler de gecenin bu saatinde dinleyip eski aşklarını, eski günlerini yad etsinler efendim.
Pet Shop Boys - What Have I Done to Deserve This (1987) 04:16
Pet Shop Boys - What Have I Done to Deserve This (1987) 159 izlenme - 3 yıl önce Pet Shop Boys, modern dans müziğiyle pop müziği karıştırarak, ritmik bir sentez yaratan İngiliz grup. 1981 yılının Ağustos ayında Londra’da kuruldu. Solist Neil Tennant ve bir zamanlar mimarlık okuyan keyboardcu Chris Lowe ile bir elektronik eşya dükkânında tanışıp, müzik zevklerinin aynı olduğunun farkına vararak[kaynak belirtilmeli], bir grup kurmaya karar verdi. Gruba, evcil hayvan dükkânlarında çalışan arkadaşlarının anısına Pet Shop Boys adını verdiler. Grubun ilk çalışması 1980'lerin başında çıktı. 1984 yılında piyasaya sunulan West End girls hem ingilterede hem de abd de 1 numara oldu. 80’lerin ortasında ünlenen grubun bu 1 numarasının ardından "Love Comes Quickly" adlı 45'lik geldi. Her ne kadar parça İngiliz listelerinde 19 numaraya çıkabilse de grubun en iyi parçalarından biri olarak kabul edilmektedir. Grubun bu iki hiti taşıyan ilk albümü Please piyasaya sürüldü ve hem ABD'de hem İngiltere'de ilk 10'a girerek tüm dünyada 5 milyon civarında sattı. Albümden çıkan diğer single'lar Let's Make Lots of Money, Amerika'da 10, İngiltere'de 11 numaraya ulaştı. Son single "Suburbia" İngiltere'de 8 numara olurken, Almanlar tarafından pek sevildi ve uzun süre Almanya'da 2 numarada kaldı. Sekiz ay boyunca sessizliğini koruyan ikili, Temmuz 1987'de muhteşem "It's A Sin"le süpergrup sıfatına doğru bir adım attı. Parça, 4 numaradan girdiği İngiliz listelerinde ikinci haftasında bir numaraya yerleşti ve 4 hafta boyunca yerini korudu. Parça ilerleyen haftalarda ABD'de piyasaya sürüldü ve 9 numaraya çıkarak PSB'nin üçüncü Top Ten Hiti unvanını kazandı. 1987 tarihli Always on My Mind ile 1988 tarihli "Heart" İngiliz listelerinde 1 numara olurken, It's A Sin Amerika listelerinde 9, Elvis Presley cover'ı Always On My Mind 4 numaraya çıktı. Grubun, İngilizlerin efsane sesi Dusty Springfield'la seslendirdikleri What Have I Done to Deserve This? Atlantik'in iki yakasında da 2 numaraya oturdu ve Dusty Springfield'ın kariyerinde yeni bir sayfa açıldı.. Grubun 1988 yılında çıkardığı latin esintiler taşıyan Domino Dancing single’ı, amerika'da 1 numaraya ulaştı. 1993 yılında çıkan Very, grubun o güne kadarki en iyi albümü olarak nitelendiriliyor. Pet Shop Boys, latin ezgileri içeren Bilingual albümüyle müzik dünyasına dönüş yaptı ve 1999’da da Nightlife albümünü çıkardı. Bu albümdeki New York City Boy parçası büyük ilgi gördü. 1987'de çıkardıkları bu şarkı Amerika Billboard Dance/Club Play Songs Chart'de ilk sırayı almıştır.
Depeche Mode - Personal Jesus (1989) 03:45
Depeche Mode - Personal Jesus (1989) 90 izlenme - 3 yıl önce Elektropop müziğinin neferi Depeche Mode grubunun 1990 yılında çıkardığı "Violator" albümünün çıkış parçası "Personal Jesus"un video klibidir. Keyifle ve alkışlarla izliyoruz.
Yello - The Race 03:22
Yello - The Race 69 izlenme - 3 yıl önce 80'lerin synthpopçularından Yello'nun birçok program ve filmde de kullanılmış The Race adlı şarkısını duyunca ''anaa bu şarkı bu muymuş?'' diyebileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca Türk Tilivizyasında çıkan bir programın da fon müziğiydi ama hatırlayamadım şimdi.
The Buggles - Video Killed The Radio Star (1979) 03:35
The Buggles - Video Killed The Radio Star (1979) 135 izlenme - 3 yıl önce "Video Killed the Radio Star" İngiliz synthpop/New Wave grubu The Buggles'ın bir teklisidir. 7 Eylül 1979'da onların çıkış teklisi olarak Island Records şirketi etiketiyle yayınlamıştır.Şarkı radyonun altın çağlarını kutlar, kariyerinin televizyon tarafından kesilen bir radyo yıldızını anlatır. Şarkı bazı ülkelerdeki müzik listelerinde üst sıralara yükseldi. Ve birçok şarkıcı tarafından yeniden yorumlandı. Klibi ilk kez Birleşik Devletler MTV kanalında 1 Ağustos 1981'de yayınlandı. Şarkı VH1'in 100 Greatest One-Hit Wonders of the 80's listesinde 40. oldu.
Tears For Fears - Shout (1984) 06:24
Tears For Fears - Shout (1984) 53 izlenme - 3 yıl önce "Shout" İngiliz grup Tears for Fears tarafından "1984" yılında çıkarılmıştır.Sözleri Roland Orzabal ve Ian Stanley'e aittir.Şarkı Amerika Billboard Hot 100'de ilk sırayı almıştır.
Art Of Noise - Moments İn Love 04:20
Art Of Noise - Moments İn Love 56 izlenme - 3 yıl önce 80'lerin en sıradışı gruplarından biridir Art Of Noise.. YES grubundan tanıdığımız, aynı zamanda ünlü bir prodüktör olan Trevor Horn'un, müzik basınından Paul Morley ile birlikte öncülüğünü yaptığı Art Of Noise projesi, 80'lerin elektronik müzik furyasına farklı bir renk katmıştır. 84 yılından , grubun ilk albümü ve kariyerlerinin başlangıcı olan 'Into Battle ve Art Of Noise' dan güzel pir parça. Keyifli dinlemeler ...
Animotion - Obsession (1985) 04:00
Animotion - Obsession (1985) 32 izlenme - 3 yıl önce 80'li yıllarda Amerika'da Synthpop müziğin başını çeken gruplardan biridir. Çıkarttıkları 3 albüm ile Müzik listelerinde üst sıralara kadar yükselmişlerdir.
Erasure - Always (1994) 04:02
Erasure - Always (1994) 24 izlenme - 3 yıl önce Erasure, New Wave ve pop-rock/synthpop tarzında müzik yapan bir İngiliz grubudur. Grubun solisti Andy Bell'dir. Klavyede ise Vince Clarke bulunmaktadır.
OMD - Electricity 03:27
OMD - Electricity 29 izlenme - 3 yıl önce Seksenli yılların synthpop müzik tarzıyla ilgilenmiş gruplarından, Orchestral Manoeuvres In The Dark, kısa ismiyle OMD'nin ilk çıkış şarkısıdır.