Hoşgeldiniz!

Taha Akyol

Serkan Demirtaş: Görüşmedeki Stratejik Ortaklık Vurgusu  Çok Önemli 01:06
Serkan Demirtaş: Görüşmedeki Stratejik Ortaklık Vurgusu Çok Önemli 1.815 izlenme - 3 ay önce Taha Akyol, Eğrisi Doğrusu programında bu hafta Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş ve EDAM Başkanı Sinan Ülgen'i ağırladı. Program'da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Ankara temasları değerlendirildi. Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş, görüşmelerden çıkan stratejik ortaklık vurgusuna dikkat çekti. "Geçmişten günümüze Türk-Amerikan ilişkilerinde etkili olan ortak çalışmaların metinde geçmesi, hem birbirimize güven tazelemek için hem de dosta düşmana bir hatırlatma olduğu için çok önemli" dedi.
Türk’ün Ateşle İmtihanı Belgeseli Cnn Türk’te 00:33
Türk’ün Ateşle İmtihanı Belgeseli Cnn Türk’te 1.924 izlenme - 9 ay önce Taha Akyol’un hazırlayıp sunduğu Kurtuluş Savaşı’nı anlatan ve 12 bölümden oluşan Türk’ün Ateşle İmtihanı belgeseli yakında CNN TÜRK’te.
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 1. Bölüm (52 dk) 52:18
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 1. Bölüm (52 dk) 5.073 izlenme - 3 yıl önce Sevr Antlaşması, savaş sonrasının en ağır projesidir. I. Dünya Savaşı'ndan sonra Türkiye'ye özel uygulanan düşmanca siyasetin başını çeken David Lloyd George kimdir? Türkiye'yi niçin Britanya İmparatorluğu'nun geleceği açısından tehdit olarak görmüştür? Hepsi ve daha fazlası, Cuma 21.45'te Taha Akyol'un hazırladığı "Bilinmeyen Lozan & 90. Yıldönümünde Öncesiyle, Sonrasıyla Lozan Anlaşması" belgeselinde... Belgeseli Youtube'ye yükleyen; VİDEO ARŞİV'ine teşekkür ederiz.
Belgesel Kuşağı - 13 Mart 2015 Cuma 48:10
Belgesel Kuşağı - 13 Mart 2015 Cuma 1.935 izlenme - 3 yıl önce 1914-1915 belgeselinde, bu iki yıla sığmış bilinmeyen siyasi kararlar, yaşanan facia ve yıkımlarla birlikte kahramanlık destanları belgelerle anlatılacak."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 2. Bölüm (52 dk) 51:52
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 2. Bölüm (52 dk) 1.687 izlenme - 3 yıl önce Sevr Antlaşması, savaş sonrasının en ağır projesidir. I. Dünya Savaşı'ndan sonra Türkiye'ye özel uygulanan düşmanca siyasetin başını çeken David Lloyd George kimdir? Türkiye'yi niçin Britanya İmparatorluğu'nun geleceği açısından tehdit olarak görmüştür? Hepsi ve daha fazlası, Cuma 21.45'te Taha Akyol'un hazırladığı "Bilinmeyen Lozan & 90. Yıldönümünde Öncesiyle, Sonrasıyla Lozan Anlaşması" belgeselinde... Video'yu Youtube'ye yükleyen; VİDEO ARŞİV'ine teşekkür ederiz.
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 3. Bölüm 48:47
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 3. Bölüm 1.203 izlenme - 3 yıl önce Sevr Antlaşması, savaş sonrasının en ağır projesidir. I. Dünya Savaşı'ndan sonra Türkiye'ye özel uygulanan düşmanca siyasetin başını çeken David Lloyd George kimdir? Türkiye'yi niçin Britanya İmparatorluğu'nun geleceği açısından tehdit olarak görmüştür? Hepsi ve daha fazlası, Cuma 21.45'te Taha Akyol'un hazırladığı "Bilinmeyen Lozan & 90. Yıldönümünde Öncesiyle, Sonrasıyla Lozan Anlaşması" belgeselinde... Video'yu Youtube'ye yükleyen; VİDEO ARŞİV'ine teşekkür ederiz.
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 4. Bölüm 50:33
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 4. Bölüm 1.094 izlenme - 3 yıl önce Sevr Antlaşması, savaş sonrasının en ağır projesidir. I. Dünya Savaşı'ndan sonra Türkiye'ye özel uygulanan düşmanca siyasetin başını çeken David Lloyd George kimdir? Türkiye'yi niçin Britanya İmparatorluğu'nun geleceği açısından tehdit olarak görmüştür? Hepsi ve daha fazlası, Cuma 21.45'te Taha Akyol'un hazırladığı "Bilinmeyen Lozan & 90. Yıldönümünde Öncesiyle, Sonrasıyla Lozan Anlaşması" belgeselinde... Video'yu Youtube'ye yükleyen; VİDEO ARŞİV'ine teşekkür ederiz.
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 6. Bölüm 46:16
Bilinmeyen Lozan - Taha Akyol - 6. Bölüm 1.007 izlenme - 3 yıl önce Sevr Antlaşması, savaş sonrasının en ağır projesidir. I. Dünya Savaşı'ndan sonra Türkiye'ye özel uygulanan düşmanca siyasetin başını çeken David Lloyd George kimdir? Türkiye'yi niçin Britanya İmparatorluğu'nun geleceği açısından tehdit olarak görmüştür? Hepsi ve daha fazlası, Cuma 21.45'te Taha Akyol'un hazırladığı "Bilinmeyen Lozan & 90. Yıldönümünde Öncesiyle, Sonrasıyla Lozan Anlaşması" belgeselinde... Video'yu Youtube'ye yükleyen; VİDEO ARŞİV'ine teşekkür ederiz.
Eğrisi Doğrusu   29 Ocak 2016 01:39:40
Eğrisi Doğrusu 29 Ocak 2016 802 izlenme - 2 yıl önce Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un sorularını cevaplandırdı. Arınç, çözüm sürecinde yaşanılanları anlattı, terör sorununun bitmesi için "adı ne olursa olsun yeni bir sürecin başlaması" gerektiğini ifade etti.
Sinan Ülgen: Görüşmeden Ele Edilebilecek En İyi Yol Haritası Çıktı 01:08
Sinan Ülgen: Görüşmeden Ele Edilebilecek En İyi Yol Haritası Çıktı 85 izlenme - 3 ay önce Taha Akyol, Eğrisi Doğrusu programında bu hafta Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş ve EDAM Başkanı Sinan Ülgen'i ağırladı. Program'da ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Ankara Temasları değerlendirildi. Türk-Amerikan ilişkileri açısından görüşmelerin pozitif bir ortam yarattığı vurgusu yapan EDAM Başkanı Sinan Ülgen, "Temaslarda olabilecek en iyi metin oluştu. Daha da önemlisi gerginliğin hafiflemesini sağlayacak bir yol haritası ortaya çıktı" dedi.
Eğrisi Doğrusu - 13 Şubat 2015 Cuma 01:13:53
Eğrisi Doğrusu - 13 Şubat 2015 Cuma 355 izlenme - 3 yıl önce AK Parti'ye parlamenter sistem anayasası hazırlayan Prof. Dr. Ergun Özbudun başkanlık sistemine neden karşı çıkıyor? Türkiye'de yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı ne durumda? Siyaset-yargı ilişkileri dün nasıldı, bugün nasıl? Türkiye'nin nasıl bir anayasaya ihtiyacı var? Taha Akyol sordu, Prof. Dr. Ergun Özbudun yanıtladı."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Gülerce: Düşenin Arkasından Konuşmak İstemiyorum 04:26
Gülerce: Düşenin Arkasından Konuşmak İstemiyorum 241 izlenme - 2 yıl önce Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, önceki gün CNN Türk’te Taha Akyol’un Eğrisi Doğrusu programında, AK Parti’ye yönelik eleştirilerde bulundu. Gazeteci - Yazar Hüseyin Gülerce, Arınç için, 'Düşenin arkasından konuşmak istemiyorum' yorumunu yaptı.
İlker Başbuğ: Suriye ordusu sınıra çıkmalıdır 00:52
İlker Başbuğ: Suriye ordusu sınıra çıkmalıdır 62 izlenme - 4 ay önce Genelkurmay Eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Afrin Harekatı'nı CNN TÜRK'te Taha Akyol'un sunduğu Eğrisi Doğrusu programında değerlendirdi. Başbuğ, terör örgütü YPG'nin varlığını sona erdirmek için Ankara'nın Şam yönetimi ile birlikte hareket etmesi gerektiğini savundu.
16 Ocak 2015 Cuma / İlhami Güler - Bekir Karlığa 01:15:16
16 Ocak 2015 Cuma / İlhami Güler - Bekir Karlığa 320 izlenme - 3 yıl önce İslam tarihinde bilim ve felsefe nasıl yükseldi, sonrasında neden karanlığa gömüldü? İslam dini nasıl doğru, nasıl yanlış anlaşılır? Dini kullanan terörist hareketlere nasıl bakılmalıdır? Taha Akyol sordu, Prof. Dr. İlhami Güler ve Prof. Dr. Bekir Karlığa yanıtladı."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Hidayet Tuksal: Sözde Fetvalar Güven Ortamına Zarar Veriyor 04:06
Hidayet Tuksal: Sözde Fetvalar Güven Ortamına Zarar Veriyor 19 izlenme - 2 ay önce Taha Akyol, Eğrisi Doğrusu programında bu hafta öğretim üyeleri Prof. Dr. Mustafa Öztürk ve Yrd. Doç. Dr. Hidayet Şefkatli Tuksal'ı ağırladı. Programda sözde ilahiyatçıların tartışma yaratan fetvaları ve İslam'ın kadına bakışı tartışıldı. Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Hidayet Şefkatli Tuksal, "İlahiyatçıların özellikle kadın-erkek ilişkilerinde güven tahsis etmek ile ilgili görevi var. Son zamanlardaki bu fetvalar toplumda güven ortamına zarar veriyor" dedi. Yanlış yorumlanmış dini açıklamaların toplumu dinden uzaklaştırdığını ve dine zarar verdiğini söyledi
Taha Akyol Kimdir? 01:11
Taha Akyol Kimdir? 96 izlenme - 3 yıl önce Taha Akyol Biyografi, Taha Akyol Kimdir, Taha Akyol Hayatı, Taha Akyol Yaşamı, Taha Akyol Kim, Taha Akyol
Tl Neden En Çok Değer Kaybeden Para Birimlerinden? 02:25
Tl Neden En Çok Değer Kaybeden Para Birimlerinden? 25 izlenme - 5 ay önce Eğrisi Doğrusu bu hafta Türkiye ve dünya ekonomisini değerlendirdi. Hürriyet Gazetesi Ekonomi Yazarı Uğur Gürses ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selva Demiralp, Taha Akyol’un konuğu oldu. Doç. Dr. Selva Demiralp, Türk Lirası'nın Dolar karışındaki değer kaybını Eğrisi Doğrusu programında değerlendirdi. Politik etkilerin kur üzerindeki olumsuz etkisine dikkat çekerek, "MB'nın faiz artırımı konusunda yavaş davranması kurun yükselmesinde önemli rol oynuyor” dedi.
Programda ilginç anlar! Abi seviyorsan git konuş! 00:57
Programda ilginç anlar! Abi seviyorsan git konuş! 141 izlenme - 5 yıl önce CNNTÜRK`te Taha Akyol`un sunduğu Eğrisi Doğrusu programına damga vuran okuyucu Tweet "Abi seviyorsan git konuş bence"
Mustafa Öztürk: Din Ve Ahlak İlişkisi Oluşturmakta Yanlışlar Yapıyoruz 02:05
Mustafa Öztürk: Din Ve Ahlak İlişkisi Oluşturmakta Yanlışlar Yapıyoruz 7 izlenme - 2 ay önce Taha Akyol, Eğrisi Doğrusu programında bu hafta öğretim üyeleri Prof. Dr. Mustafa Öztürk ve Yrd. Doç. Dr. Hidayet Şefkatli Tuksal'ı ağırladı. Karar Gazetesi yazarı ve öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, din ve ahlak ilişkisi oluşturmakta yanlışlar yapıyoruz diyerek, "Bu kadar dini söylem altında yaşarken ahlaki açıdan aynı ölçüde ilerleme hissedemiyoruz" dedi.
Afrin ve Menbiç Türkiye için neden önemli? - Eğrisi Doğrusu 19.01.2018 Cuma 01:06:35
Afrin ve Menbiç Türkiye için neden önemli? - Eğrisi Doğrusu 19.01.2018 Cuma 18 izlenme - 4 ay önce Amerikan'nın ağır silahlar verdiği PYD, Afrin ve Menbiç'te Türk ordusuna direnebilir mi? Amerika ve Rusya'nın Suriye planları ne? Suriye ve Ortadoğu sorunlarında Türkiye'nin güvenlik müttefikleri kimler? Türkiye dış politikada ne gibi revizyonlar yapmalı? Taha Akyol sordu, Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Belgin Şan Akca ve Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mitat Çelikpala yanıtladı.
Vahap Coşkun: Ak Parti Yarattığı Sosyolojinin İhtiyaçlarına Cevap Vermede Zorlanıyor 02:13
Vahap Coşkun: Ak Parti Yarattığı Sosyolojinin İhtiyaçlarına Cevap Vermede Zorlanıyor 3 izlenme - 1 ay önce Eğrisi Doğrusu programında bu hafta erken seçim ve seçmen sosyolojisi masaya yatırıldı. Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tanju Tosun ve Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Vahap Coşkun, Taha Akyol'un konuğu oldu. Vahap Coşkun kentleşmenin seçmen sosyolojisine etkisini değerlendirdi. Kentleşmenin AK Parti döneminde arttığını vurgulayarak, "AK Parti bugün kendi yarattığı sosyolojinin ihtiyaçlarına cevap vermede zorlanıyor" dedi.
9 Ocak 2015 Cuma / Mustafa Çağrıcı - Talha Köse 01:14:56
9 Ocak 2015 Cuma / Mustafa Çağrıcı - Talha Köse 82 izlenme - 3 yıl önce Paris katliamı, El Kaideler, IŞİD'ler, Taliban'lar neyin göstergesi? Radikal Selefi İslamcı akımlar İslam imajını nasıl etkiliyor? Batı'da yükselen İslamofobi ve ırkçılık nelere yol açabilir? Taha Akyol sordu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Yrd. Doç. Dr. Talha Köse yanıtladı."İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"
Dünya Yozgatlılar Günü Taha Akyol 00:57
Dünya Yozgatlılar Günü Taha Akyol 115 izlenme - 8 yıl önce taha akyol a dünya yozgatlılar gunu onur ödülü
Muhafazakar Kesim Aydınlarını Yaratamadı Mı 02:40
Muhafazakar Kesim Aydınlarını Yaratamadı Mı 27 izlenme - 11 ay önce
Ankara Esad'la diyalog kurmalı mı? - Eğrisi Doğrusu 09.02.2018 Cuma 01:10:04
Ankara Esad'la diyalog kurmalı mı? - Eğrisi Doğrusu 09.02.2018 Cuma 14 izlenme - 3 ay önce Afrin Harekatı'nın diplomasisini iyi yürütüyor muyuz? Menbiç konusunda Amerika ile çözüme varılabilir mi? Ankara Beşar Esad ile diyalog kurmalı mı? Avrupa Birliği ile ilişkiler ve Gümrük Birliği görüşmeleri ne yönde ilerliyor? Taha Akyol sordu, İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Sekreteri Doç. Dr. Çiğdem Nas, Emekli Büyükelçi Uluç Özülker yanıtladı.
Sandıktan ne çıkacak? 00:33
Sandıktan ne çıkacak? 102 izlenme - 4 yıl önce Seçmenler neye göre oy veriyor, sandıktan ne çıkacak? Propagandalar, mitingler seçmenleri etkiliyor mu? Yolsuzluk iddiaları kimler için önemli, kimler için önemsiz?Seçimlerden sonra Türkiye'yi bekleyen siyasi ve ekonomik sorunlar nelerdir? Ekonomist Prof. Dr. Seyfettin Gürsel, kamuoyu araştırmacıları Prof. Dr. Özer Sencar ve Adil Gür Eğrisi Doğrusu'nda Taha Akyol'un sorularını cevaplandırıyor. Eğrisi Doğrusu , 21 Mart Cuma günü 20.45'te CNN TÜRK'te! Programın tüm videoları için: http://tv.cnnturk.com/egrisidogrusu
Sağım Solum Tarih   24 Ocak 2016 02:15:35
Sağım Solum Tarih 24 Ocak 2016 69 izlenme - 2 yıl önce Turgut Özal ekonomide devrim mi yaptı, yoksa vahşi kapitalizmi mi getirdi? Özal’ın politikaları muhafazakar mıydı, liberal miydi? 24 Ocak 1980 kararlarının ardından Türkiye’de neler değişti? Altan Öymen, Taha Akyol, Mehmet Alkan sordu, Özal’ın Başbakan Yardımcısı Kaya Erdem anlatı
Sağım Solum Tarih   21 Şubat 2016 02:19:41
Sağım Solum Tarih 21 Şubat 2016 58 izlenme - 2 yıl önce Tarihten gelen sorunların sıcak gündeme yansımaları ve 27 Mayıs’ın artçı şokları Sağım Solum Tarih’te masaya yatırılıyor. Talat Aydemir’in 1962 ve 1963’teki darbe girişimlerinin canlı tanıkları yaşanan süreçleri ilk defa CNN TÜRK’te anlatıldı.
Hidayet Tuksal: İlahiyatçılar özgür konuşamıyor 00:47
Hidayet Tuksal: İlahiyatçılar özgür konuşamıyor 6 izlenme - 2 ay önce Taha Akyol, Eğrisi Doğrusu programında bu hafta öğretim üyeleri Prof. Dr. Mustafa Öztürk ve Yrd. Doç. Dr. Hidayet Şefkatli Tuksal'ı ağırladı. Programda sözde ilahiyatçıların tartışma yaratan fetvaları ve İslam'ın kadına bakışı tartışıldı. Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Hidayet Şefkatli Tuksal, İlahiyatçıların özgür konuşamadıklarını ifade etti. İlahiyatçıların açıklama gerektiren konularda çekimser davrandıklarını söyledi.
20 Şubat 2015 Cuma / Ayşe Böhürler - Şule Toktaş 01:06:34
20 Şubat 2015 Cuma / Ayşe Böhürler - Şule Toktaş 60 izlenme - 3 yıl önce "İlk bilen siz olun! Türkiye ve Dünya gündemine dair CNN Türk videoları artık İzlesene'de! Hemen Abone Olmak İçin : http://izlesene.com/cnnturk"