Hoşgeldiniz!

talha

Üç Bin Yıllık Tuvalet İle Evrimi Çürütmek - Talha Uğurluel 00:55
Üç Bin Yıllık Tuvalet İle Evrimi Çürütmek - Talha Uğurluel 11.335 izlenme - 2 hafta önce Yaklaşık iki yüz bin yıllık geçmişi olan homo sapiensin (insan ırkı) evrimini Urartulardan kalma aşağı yukarı üç bin yıllık tuvalet ile çürüten sanat tarihçisi Talha Uğurluel'i izliyoruz. Gerçekten ibretlik.
Orhan Ölmez Ve Talha Bora Öge Duet Hepsi Bir 03:46
Orhan Ölmez Ve Talha Bora Öge Duet Hepsi Bir 72.734 izlenme - 10 yıl önce orhan ölmez ve talha bora öge duet hepsi bir www.orhanolmez.com fan club ilknur
Korkmuyorum Seni Sevmekten 06:08
Korkmuyorum Seni Sevmekten 49.824 izlenme - 9 yıl önce tüm yürekten seven aşıklara gelsin süper bi şiir kesin dinlryin... aşık olmayanı bile aşık eder bu şiir :)
İkbal Gürpinar Ve Talha Bora Öge - Korkmuyorum Sen 06:10
İkbal Gürpinar Ve Talha Bora Öge - Korkmuyorum Sen 34.023 izlenme - 9 yıl önce
Talha Bora Öge - Cenazeme Gelirmisin 06:18
Talha Bora Öge - Cenazeme Gelirmisin 23.548 izlenme - 10 yıl önce talha bora öge - cenazeme gelirmisin
ıkbal gürpinar korkmuyorum seni sevmekten 06:10
ıkbal gürpinar korkmuyorum seni sevmekten 26.113 izlenme - 8 yıl önce
Güçlü Soydemir Yalnız Yürümek 04:55
Güçlü Soydemir Yalnız Yürümek 16.214 izlenme - 9 yıl önce sıkıntı
Talha Bora Öge - Korkmuyorum Aşktan 2011 05:01
Talha Bora Öge - Korkmuyorum Aşktan 2011 9.952 izlenme - 7 yıl önce www.facebook.com/ikimart daha fazlası için hayran sayfamıza bekliyoruz !!
Talha Bora Öge Anladım 04:15
Talha Bora Öge Anladım 11.799 izlenme - 9 yıl önce ,,,,,,,,,,
Müslüman Yapan Video - Talha Bora Öge 03:40
Müslüman Yapan Video - Talha Bora Öge 7.376 izlenme - 3 yıl önce Türkiyenin Konuştuğu Muhteşem Yorum, Muhteşem Hasbihal Kur'an'la etkileyici sohbet Talha Bora Öge Nam-ı Diğer Gölgenin Harika Sesiyle
Talha Annem Şarkısını Dinleyince Ağlıyor 00:16
Talha Annem Şarkısını Dinleyince Ağlıyor 9.896 izlenme - 8 yıl önce talha benim annem güzel annem şarkısını dinlerken ağlıyor
Talha Bora Öge ~ Hepsi Bir 03:45
Talha Bora Öge ~ Hepsi Bir 15.491 izlenme - 10 yıl önce (düet.Orhan öLmez)
Şehzade Mustafa Nasıl Öldürüldü? Talha Uğurluel Anlatıyor... 03:59
Şehzade Mustafa Nasıl Öldürüldü? Talha Uğurluel Anlatıyor... 6.184 izlenme - 4 yıl önce Ünlü Tarihçi Talha Uğurluel, babası Kanuni Sultan Süleyman'a baş kaldıran Şehzade Mustafa'nın, derin devlet ve dış güçler tarafından kandırıldığını söyledi. Mustafa'nın idam kararının tek başına Sultan Süleyman tarafından verilmediğinin altını çizen Uğurluel, Mustafa'nın, öldürüleceğini bilerek babasının yanına gittiğini belirtti. Muhteşem Yüzyıl dizisiyle gündeme gelen Şehzade Mustafa'nın ölümü ile ilgili tartışmalara Tarihçi Talha Uğurluel açıklık getirdi. Pelin Çift'in sunduğu 11 Mart 2013 tarihli Öteki Gündem programına katılan Uğurluel, Şehzade Mustafa'nın sanıldığı gibi genç yaşta ölmediğini, Mustafa'nın 39 yaşında Divan-ı Hümayun kararıyla idam edildiğini söyledi. MUSTAFA DERİN DEVLET TARAFINDAN KANDIRILDI Hırslı bir kişiliğe sahip olan Şehzade Mustafa'nın, babası Kanuni Sultan Süleyman'ın yaşlanması üzerine tahta çıkmak istediğini kaydeden Uğurluel, Mustafa'nın bu hırsını fırsat bilen dış güçlerin ve derin devletin, baba ile oğlu birbirine düşürerek bir iç karışıklık çıkarmak istediğini belirtti. "TAHTA GEÇMEDEN SAKAL BIRAKILAMAZ" Şehzade Mustafa'nın çevresi tarafından "Baban seni tahta geçirmek istiyor" şeklinde kandırılarak sakal uzattığını söyleyen Tarihçi Uğurluel, "Osmanlı döneminde bir şehzade, tahta geçmeden asla sakal bırakamaz. Sakal bırakmak direkt 'yönetimde gözün var' anlamına gelir. Mustafa burada kandırılmıştır. Kandıranlarda iyi niyetli değil, baba ile oğlu vuruşturmak isteyen ekibin bir uzantısıdır. Derin devlet Osmanlı'da da vardı." dedi. KANUNİ İRAN SEFERİNDE ÖĞRENDİ Uğurluel, o sıralarda 3. İran seferi için yola çıkan 73 yaşındaki Kanuni Sultan Süleyman'ın, oğlu Şehzade Mustafa'nın tahta gözünü diktiği dedikodularına inanmak istemediğini, ancak Mustafa'nın sakal bıraktığı haberinin kendisine ulaşması üzerine oğlunu, o sırada bulunduğu Konya Ereğlisi'ne çağırdığını söyledi. KARAR DİVAN-I HÜMAYUN'DA ALINDI Uğurluel sözlerine şöyle sürdürdü; "Şehzade Mustafa'nın idam kararı Divan-ı Hümayun'dan çıkar, baba (Kanuni Sultan Süleyman) onaylar, Şeyhülislam fetvayı verir. Devletin bekası adına bu karar verilir. Çünkü o an bir fitne çıkabilir. Nihayetinde Mustafa ordusuyla beraber Konya Ereğlisi'ne gelir. Niyet şuydu aslında; Mustafa'ya, babasının yanına giderse öldürüleceği söylenerek iki ordunun birbiriyle savaşması amaçlanmıştı." MUSTAFA ÖLDÜRÜLECEĞİNİ BİLEREK GİTTİ Kanuni Sultan Süleyman'ın devletin bekası için bu kararı aldığını belirten Tarihçi Talha Uğurluel, Şehzade Mustafa'nın da öldürüleceğini bilerek babasının yanına gittiğini, devletin bekası için ne bu karara karşı geldiğini, ne de başka ülkelere sığındığını söyledi. Uğurluel, tarihi olayların o günün şartlarına göre değerlendirilmesi gerektiğini belirterek 2013 yılından yapılan yorumların sağlıklı olmayacağını da ifade etti.
Talha Bora Öge - İstemem  Uğur Karakuş 05:52
Talha Bora Öge - İstemem Uğur Karakuş 10.385 izlenme - 8 yıl önce
talha bora öge & korkmuyorum seni sevmekten 05:54
talha bora öge & korkmuyorum seni sevmekten 9.442 izlenme - 9 yıl önce
Talha Bora Öge-Voleybolcu Kız 09:51
Talha Bora Öge-Voleybolcu Kız 9.904 izlenme - 9 yıl önce bu şiir beni anlatıyor
raplaz dokunmayın keyfime 02:26
raplaz dokunmayın keyfime 19.436 izlenme - 9 yıl önce
Talha Bora Öge 10:17
Talha Bora Öge 4.309 izlenme - 5 yıl önce Nam-ı Diğer Gölge
Talha Bora Öge İşte Bu Kadar 2011 Yeni /facebook/damarabeskc1 03:55
Talha Bora Öge İşte Bu Kadar 2011 Yeni /facebook/damarabeskc1 8.118 izlenme - 7 yıl önce http//www.facebook.com/arabeskc1.damarabeskc1 hayran sayfamızı beğenerek bizi yakından takip edebilirsiniz..! profil sayfam http//www.facebook.com/damarabeskc1 / hayran sayfamızı beğenerek bize destek vermenizi önemle rica ediyoruz teşekkür ederim..!
Talha Kılıç Bmx 00:34
Talha Kılıç Bmx 3.023 izlenme - 5 yıl önce Talha Kılıç Bmx
Mtg / Kukla (Kukla Albümü) Orjinal Ses Kaydı 04:16
Mtg / Kukla (Kukla Albümü) Orjinal Ses Kaydı 3.086 izlenme - 3 yıl önce MTG KUKLA ALBÜMÜNDEN KUKLA ŞARKISI Çocuklar için rap hip hop tarzında değerler eğitimi şarkıları. Şarkı Sözleri BAĞIMLI OLMA AKILLI OL*4 KUKLA YAPMIŞ HERKESTEN / OYNATIYOR MERKEZDEN KAFAMIZ VİRÜS DOLDU / KOPMUŞUZ GERÇEKLERDEN HERKES SANAL ALEMDE / HACKER OLDUK SAYENDE HİPER, FİBER, ULTRANET / TEKNOLOJİK MUSİBET Evde var 4,5 pencere / her biri başka bir bilmece Pc, tablet, telefon derken / internete daldık çok erken Kara kara camlar, nasıl heyecanlar / basınca düğmeye şovları başlar Sanala dalıpta büyüsüne kanma / oyunlara kaptırıp çok gaza basma Seni kendine bağlar 5 saat / bak nasıl akıp ta geçiyor bu hayat Çık biraz dışarı toprağı elle / ekrana bağlandı bütün mahalle Dostluklar olmuş hep sanal / muhabbetler sarmıyor çok banal Kafanı bir kaldır da bak etrafa / dön hadi sen de gerçek hayata NAKARAT Annem sadık bir dizikolik / hızı çok yüksek süpersonik Bütün bölümler sıkı takipte / ulaşılmaz kendisine dizi saatinde Baba belli koyu maç hastası / hiç eve gelmez yarı final haftası Aman dokunma maç izlerken / tuttuğu takımın marşı çalarken Çocuklar sanal aleme akmış / internette kariyer yapmış Yabancılarla sohbete dalmış / kimileri çoktan evden kaçmış Teknoloji bize büyük geldi / faydasından çok zarar verdi İyi kullanmayı beceremeyenleri / köle gibi kendisine bağlayıverdi NAKARAT
dogan modifiye 02:20
dogan modifiye 5.015 izlenme - 9 yıl önce
Talha Bora Öge'den Erdoğan Şiiri 01:51
Talha Bora Öge'den Erdoğan Şiiri 2.850 izlenme - 4 yıl önce Talha Bora Öge ! Nam-ı Diğer Gölge ...
Talha Bora Öge - İstemem 05:50
Talha Bora Öge - İstemem 3.063 izlenme - 5 yıl önce İSTEMEM! Nicedir selamın alamaz oldum Anladım unuttun yazma istemem Sensizde yaşanır bir dünya kurdum Kurduğum düzeni bozma istemem Sebep ne bilmesem bilsem ne çıkar Değilmi ki boşa geçti o güzel yıllar Aşkımı aşkına bağlasa yollar Çevremde dolaşma gezme istemem Vefasız diyene düşman olurdum Bir kızsam bin defa pişman olurdum Zamanlar içinde artık yoruldum Arayıp derdimi sezme istemem Demek ki ihmali gurur sanmışsın Yürekleri hep aşkla vurur sanmışsın Yılları yerinde durur sanmışsın Aldandın derimde bana kızma istemem Yaralı gönüle girilir sanma Ölen aşk yeniden dirilir sanma Özürle kabahat silinir sanma Bu yoda bin yalan düzme istemem Kapandı hesaplar artık açılmaz Kırıldı kanatlar tekrar uçulmaz Arasan sorsan da faydası olmaz Hem beni hem kendini üzme istemem Dünyamdan uzaksın gönlümden ayrı İşin yok artık yanımda gelme istemem Acılar küllendi deşilmez gayrı Geciken dermanı bulma istemem Peşine bin gözü takıp geçersin Kelebek gibisin konar kaçarsın Gün gelir ektiğini sende biçersin Bu kadar hercai olma istemem Bu hızlı hayattan yorulacaksın Zamanla elbette durulacaksın O zaman kalbini boş bulacaksın Ömrünü bin bölük bölme istemem Sanada çektirir gün gelir Bıkarsın hayattan dersin illallah Acılar çok derin olmaz inş Sevgisiz kal ama ölme istemem Gizlice peşinden izlemekteyim Attığın her adımı gözlemekteyim Yürekten severek özlemekteyim Yine de bunları bilme istemem.
Talha Bora Öge Mejnun Gibi 03:39
Talha Bora Öge Mejnun Gibi 4.324 izlenme - 9 yıl önce ........
Talha Özmen - Zeytin Gözlüm 02:47
Talha Özmen - Zeytin Gözlüm 3.273 izlenme - 8 yıl önce
Ofm Yenilmezlik Taktiği 01:41
Ofm Yenilmezlik Taktiği 3.302 izlenme - 5 yıl önce Ofmde Yenmek İçin Taktik
Dünyanın En Güzel 5 Fotografı Erzurum Türkü Karışı 03:23
Dünyanın En Güzel 5 Fotografı Erzurum Türkü Karışı 3.457 izlenme - 9 yıl önce çok güzel
talha gülşen heyt kop kop 01:40
talha gülşen heyt kop kop 2.624 izlenme - 7 yıl önce talha gülşen heyt kop kop
Korkmuyorum Seni Sevmekten... 06:10
Korkmuyorum Seni Sevmekten... 2.720 izlenme - 9 yıl önce ...