Hoşgeldiniz!

Tardis

Tardis Hotel tanıtım 06:00
Tardis Hotel tanıtım 412 izlenme - 3 yıl önce Arkadaşlar bu videomuz ikinci videomuzdur biraz guzeldir iyi seyirler
Wholock Sherlock Holmes vs Doctor Who 05:26
Wholock Sherlock Holmes vs Doctor Who 1.231 izlenme - 3 yıl önce Sherlock Holmes ve Doctor Who Hayranlarının Yaptığı Bir Çalışma.Sherlock Holmes Doctor Who ile Tardis de Buluşursa Ne Olur ?Ne alakası var diyen olursa ikisinin Steven Moffat Sherlock Holmes ve Doctor Who Dizisinin Yaratıcısıdır.Wholock ise hayranlar arasında Doctor Who ve Sherlock Holmes Dizilerinin Birleşmesi Anlamına Gelir.
Doctor Who The Runaway Bride Bölümü (Türkçe Altyazılı) 02:48
Doctor Who The Runaway Bride Bölümü (Türkçe Altyazılı) 1.252 izlenme - 3 yıl önce "The Runaway Bride", Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who'nun üçüncü sezonunun özel bölümüdür. 2006 Noel'inde 25 Kasım'da yayınlanmıştır. Russell T Davies tarafından yazılan bölümün yönetmenliğini Euros Lyn üstlenmiştir
Doctor Who'nun Bilimi (Türkçe Altyazılı ) 03:01
Doctor Who'nun Bilimi (Türkçe Altyazılı ) 1.137 izlenme - 3 yıl önce Çeviri Tamamen Şahin OĞUZ'a Aittir. The Science of Doctor Who e Doctor Who'da kullanılan Bilim'i açıklayıp yorumlayan belgesel.Doctor Who ile ilgili olan herşey mutantlar, silahlar, TARDIS kısaca hepsinin gelecekte olasılığını ve günümüzde doctor who filmindeki kadar ilerlediğimize dair teknolojik bilgiler verilmiş olması örneğin:bizim zamanımızda doctor who teknolojisi var mı olsaydı kaç puan verirdiniz gibi belgeseli bu bölümü sadece bir kısım eğer bulabilirseniz belgeselin tamamını yayınlayın lütfen alkışlarlayaşıyorum.com da Türkçe altyazılı olarak. Tişikkirler alkışlarlayaşıyorum.com bilimkurgu'yu ayağına getiren site.
Tardis Cafe Tanıtımı - İstanbul 04:26
Tardis Cafe Tanıtımı - İstanbul 454 izlenme - 2 yıl önce Yozie Malu adlı yabancı bir Whovian, Türkiye'ye gelip Tardis Cafe'yi tanıtmış ve nasıl gidileceğinden bahsetmiş. İstanbul'a bu Cafe için bile gidilir Whovianlar, İstanbullu'lar çok şanslı, mmkünse diğer şehirlere şube isteriz şehirlerde ki marketler gibi....
İstanbul Tardis 01:34
İstanbul Tardis 407 izlenme - 4 yıl önce İstanbul Tardis
Doctor Who - The Three Doctors (10.Yıl Özel Bölümü) 02:02
Doctor Who - The Three Doctors (10.Yıl Özel Bölümü) 320 izlenme - 3 yıl önce Jele benzeyen bir yaratık Dünya'ya gelip, yardım için Zaman Lordları'nı çağıran Doktor'un peşine düşer. Zaman Lordları'nın kendisi de enerjileri bir kara delik tarafından çekildiği için kriz yaşamaktadır. Ona yardım etmesi Doktor'un önceki hallerini yardıma gönderirler. Bir zaman girdabına yakalandığından dolayı sadece tavsiye verebilen Birinci Doktor, bu yaratığın bir zaman köprüsü olduğunu anlar. Dünya'daysa, İkinci Doktor, Çavuş Benton ve Tuğgeneral ile birlikte Tardis'e sığınmak zorunda kalır. Birinci Doktor'un tavsiyesi üzerine Tardis'in güç kalkanlarını kapatır ve tüm UNIT binası kara deliğe taşınır. Tüm bunların arkasındaysa, Zaman Lordları tarihinden biri, solar mühendisliğiyle zaman yolculuğu için gerekli enerjiyi sağlayan Omega vardır. O zamandan beri kara delikte sıkışıp kalmıştır ve şimdi de Doktor'un onunla yer değiştirmesini istemektedir. Ancak daha sonra anlaşılır ki kara delikteki aşındırıcı etki, fiziksel formunu yok etmiştir, geriye bir tek iradesi kalmıştır. Omega, evreni yok etmekle tehdit eder ama İkinci Doktor'un blokflütüne dokundurularak kandırılır - Tardis kara delikten geçerken anti maddeye tek dönüştürülmeyen şey o blokflüttür- ve bunun sonucunda ortaya oluşan süpernovayla yok olur. Diğer herkes geldiği yere döner. Olay Sırası Üçüncü Doktor, Tardis'in güç kalkanını kapatır ve dışarı çıkar. Jo da onu takip eder, ikisi de plazma yaratık tarafından oluşturulan parlak bir ışık tarafından çekilirler. İkinci Doktor, Tardis'in güç kalkanını kapatır ve tüm UNIT binası kara deliğe taşınır. İkinci ve Üçüncü Doktor, kara delikte Omega'nın gücünün kaynağı olan tekillik noktasını bulurlar. Orada Omega'ya yakalanırlar ve Üçüncü Doktor'u siyah bir boşlukta, trole benzeyen bir yaratıkla savaşmaya zorlayarak onları tehdit eder. Bu yaratık Omega'nın zihninin karanlık tarafıdır ve neredeyse Doktor'u boğacaktır. Önceki rejenerasyonlarına veda eden Üçüncü Doktor, Zaman Lordları'nın onu Tardis'i için yeni bir cisimlenme devresi ve zaman yolculuğu sırlarını geri vererek ödüllendirdiğini anlar. Durumu açıklamak Bay Ollis* için çok zordur ve sorunu, yemeğin hazır olup olmadığını sorarak örter. *Bay Ollis, kara deliğe gönderilen ilk kişidir. Kazara oraya gönderilmiştir. Kendisi bir bölgenin bekçisidir. Bölümdeki Göndermeler Hokus pokus Yitik Cennet (Omega=Şeytan) Robinson Crusoe Omega'nın gardiyanları The Blob filmindendir. Jo, The Beatles'ın şarkısı I am the Walrus'ın sözlerini yanlış söyler. Omega Descartes'in düşüncesini yıkar. ("Yok edebiliyorum, öyleyse varım!") H.G. Wells'ten bir kez daha bahsedilir. ("Görünmez Adam'dan yumruk yemek gibi") (Doctor Who Türkiye Grubundan Alıntıdır)
Doctor Who Tr Fan - 50. Yıl Özel Tanıtım 05:57
Doctor Who Tr Fan - 50. Yıl Özel Tanıtım 124 izlenme - 1 yıl önce Bana göre mutlaka izlenmesi gereken dizilerden biridir.Etrafta çok fazla dizi var ama kaliteli dizi sayısı çok azdır.Fringe,Friends,Doctor Who,Breaking Bad, Sherlock benim favorilerimdir.Şimdi 50. yıla özel hazırlanmış videoyu izliyoruz.İyi seyirler
Back to the Whoture (DeLorean ve Tardis İçerir) 01:58
Back to the Whoture (DeLorean ve Tardis İçerir) 148 izlenme - 3 yıl önce Geleceğe Dönüş'ün Doleran Aracı ile Doctor Who'nun Telefon Kulübesi Tardis İkisi de Birer Zaman Makinesi ve Bu İkisi Zaman Tünelinde Buluşursa Ne Olur Hep Beraber İzleyelim..
Tardis Hotel To Join 00:35
Tardis Hotel To Join 109 izlenme - 3 yıl önce Tardis Hotel Join Gae En Yeni Oyun Videolarını Bu Kanaldan Takip Edebilirsiniz..
Doctor Who - En İyi Tardis Sahneleri (1963-2013) 07:28
Doctor Who - En İyi Tardis Sahneleri (1963-2013) 193 izlenme - 3 yıl önce TARDIS (Time And Relative Dimension In Space)Yani Uzay ve Zamanda Göreceli Boyut Anlamına Geliyor İngiliz bilim kurgu dizisi Doctor Who'daki uzay ve zamanda herhangi bir yere gidebilen, Gallifrey adlı bir gezegende yaşayan Zaman Lordları tarafından yaratılan bir zaman makinesidir. Bazen adı "The Blue Box" yani "Mavi Kulübe" olarak da geçer. Asıl şekli olmasa da dışarıdan 1963 yılı Londrasından kalma bir polis telefon kulübesi olarak görünmektedir. Şekil değiştirmesini sağlayan kamuflaj ünitesi bozulduktan sonra Doktor onu tamir etmemiş, öyle bırakmıştır. Aynı anda 6 kişinin kullanabilme kapasitesi olan bu zaman makinesinin aynı zamanda içi dışından daha büyüktür. TARDIS'in içinde uyuma bölümleri, özel ihtiyaç odaları, gardırop, kütüphane, inziva odası ve kontrol odası bulunuyor. TARDIS, taşıdığı yolculara farklı dilleri anlama ve konuşma yetisi veren bir sisteme sahiptir. Ayrıca her TARDIS'in kendine has bir zekası ve kişiliği vardır. Doktor onu çalmıştır ya da kendi söylediğine göre ödünç almıştır ve onunla birlikte son büyük zaman şavaşından kaçmayı başarmıştır. "The Doctor's Wife" bölümünde TARDIS insan görünümündedir ve Doktor'un kendisini çaldığını değil de kendisinin Doktor'u çaldığını iddia eder. Doctor Who dizisi İngiltere'nin her yerine yayıldıktan sonra popüler kültür arasına girmeyi de başarmıştır. "TARDIS" kelimesi artık içi dışından büyük görünen herhangi bir şeyin adı olmuştur. Kavramsal tarihi 1963'te Doctor Who dizisi yazılırken, yazan kişiler Doktor'un zaman makinesinin neye benzemesi gerektiğini tartışmaktaydılar. Belli bir şekilde tutmak için "Police Box" olarak yapılmasına karar verilmişti. Ve the ship's "chameleon circuit" adlı bölümde şeklinin aynı olmasının nedeni açıklanmıştı. Diğer Zaman Lordları TARDIS'in bir diğer adı olan TT Kapsülü yani Time Travel Capsule (Zaman Yolculuğu Kapsülü) adını kullanmaktadırlar.
Tarihin Efsanevi Rap Savaşları Doctor Who vs Doc Brown 02:22
Tarihin Efsanevi Rap Savaşları Doctor Who vs Doc Brown 101 izlenme - 3 yıl önce Doctor Who vs Doc Brown ERB adlı youtube kanalının yaptığı bir karşılaşma. Tarihi kişilikleri karşılaştırıyorlar genelde. Her bir videosunu 100 kere izlemişimdir sanırım.
Star Wars - Yaklaşmakta Olan Fırtına (Fan Yapımı) 02:43
Star Wars - Yaklaşmakta Olan Fırtına (Fan Yapımı) 89 izlenme - 3 yıl önce Bilimkurgu fuarında Star Wars ile Doctor Who hayranlarının birbirine girmesiyle başlayan kavga polis tarafından güçlükle yatıştırılabildi! BBC 'nin haberine göre kavganın sebebi ise 'uzun süreli rekabet'... Üniversitede geniş takipçi kitlesi bulunan Star Wars ve Doctor Who kulüplerinin düzenleyecekleri aktivitelerde bir yarışa soyundukları bunun da gerilimi artırdığı belirtildi. Fuar günü bir kişinin Doctor Who’nun yıldız oyuncularından Graham Cole’un başka yerde imza vermesini istemesinin ise bardağı taşıran son damla olduğu ve gerilimin kavgaya dönüştüğü bildirildi. Not:video fan yapımıdır fanlar kendilerini göstermek için buna benzer bir sürü video yaptı ve ortaya buna benzer bir sürü fragmanlar çıktı..
Klf & TheTimelords - Doctorin' the Tardis (Doctor Who Tema Müziği) 02:21
Klf & TheTimelords - Doctorin' the Tardis (Doctor Who Tema Müziği) 66 izlenme - 3 yıl önce 1988 tarihli, klf elemanları bill drummond ve jimmy cauty'nin, timelords adı altında kaydettikleri ve ingiltere'de bir numaraya kadar cıkan dans single'lari. ingiltere'de yayınlanan tv dizisi doctor who'nun tema müziginden, komik rock'n'rollcu gary glitter'in rock n roll adlı sarkısından alınan sample'larla cok kısa sürede laf olsun diye yapılmasina ragmen, dönemin hissiyatina denk düsmüs olacak ki, acid house marşlarından biri haline gelmis. abd'de bile oldukca popüler olmayı basarmıs. onlarca degisik remixi de yapılmış. sarkının yapım öyküsü, bill drummond'un yazdıgı ve bir numara olacak hit yapma yöntemlerini anlattığı the manual adlı kitabın da mevcut.. (sözlükten alıntıdır)
BBC Doctor Who 50.Yıl Özel Işık Gösterisi (Avustralya) 07:18
BBC Doctor Who 50.Yıl Özel Işık Gösterisi (Avustralya) 81 izlenme - 2 yıl önce Avustralya'da yapılan Doctor Who ışık gösterisi. Işık Gösterisinden Bazı Yaratıklar Silurianlar(Yeşil Olan) Sontaranlar(Yumurta Kafalar) Ağlayan Melekler(Heykeller) Vampir Kızlar(Uzaylı Türünü Unuttum) Siber Adamlar(Cybermanlar)
Doctor Who An Adventure in Space and Time (50.Yıl Özel Film Fragmanı) 00:30
Doctor Who An Adventure in Space and Time (50.Yıl Özel Film Fragmanı) 104 izlenme - 3 yıl önce An Adventure in Space and Time 50. yıl için hazırlanmış bir filmdir ve william hartnell senelerini anlatır. Doctor Who 50. yılı kutlamaları kapsamında çekilen, dizinin yapılış sürecini anlatan filmdir. 21 Kasım 2013 tarihinde BBC Two'da yayınlandı. 83 dakikalık film, Doctor Who'nun yapılış sürecini, 1963-1966 yıllarını anlatıyor. Fikrin nasıl ortaya çıktığını, William Hartnell'ın nasıl seçildiğini, çekimlerde yaşanan zorlukları, ancak ne kadar beğenildiğini konu alıyor. 3 yılın sonunda William Hartnell'ın nasıl ve neden diziden ayrıldığını ve rejenerasyon fikrinin ortaya atılmasını yer yer komik yer yer hüzünlü şekilde anlatıyor. İlk müziğin, girişin, daleklerin, hatta tardis konsolunun nasıl yapıldığı gibi ilginç bilgileri de filmde görebiliriz. Her whovian'ın mutlaka izlemesi gereken bir film. (doctor who türkiye grubundan alıntıdır)
Doctor Who - En İyi Sontaran Sahneleri (1970-2010) 02:16
Doctor Who - En İyi Sontaran Sahneleri (1970-2010) 53 izlenme - 2 yıl önce Sontaran Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who 'da adı geçen en önemli uzaylılarından biridir. Sontaran'ların en büyük tutkuları savaşmaktır ve onlar için savaşırken ölmek bir onurdur. Seri bir şekilde klonlanarak çoğalırlar. Böylece Sontaran'lar savaşmak için doğmuş bir ordu yaratmakta zorlanmaz. Tek fiziksel zayıflıkları enselerindeki küçük deliktir. Bu noktadan alacakları bir darbe onları bayıltabilir, hatta öldürebilir. Bu nedenle dövüşürken asla sırtlarını düşmanlarına dönmezler. Ezeli düşmanları şekil değiştiren bir ırk olan Rutan'dır. Ama Sontaran'lar varolan herhangi bir ırkla da savaşa girmeye hazırdır. Dördüncü Doktor'un döneminde Gallifrey gezegenini ele geçirmeye çalışmışlardı