Hoşgeldiniz!

tarihçi

İlber Ortaylı - Kahvehane tarihçilerine itibar etmeyin 01:58
İlber Ortaylı - Kahvehane tarihçilerine itibar etmeyin 642 izlenme - 10 saat önce İlber Hoca Çanakkale Destanı 'nı küçültmeye çalışan maraş dondurmacısının ağzına sıçıyor.
İlber Ortaylı - Atatürk Din Karşıtı mıydı? 02:21
İlber Ortaylı - Atatürk Din Karşıtı mıydı? 6.222 izlenme - 2 yıl önce Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın konuğu ünlü profesör İlber Ortaylı Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında merak edilen soruları cevapladı.İzliyoruz efendim
İlber Ortaylı - Hayvana Bak! 01:18
İlber Ortaylı - Hayvana Bak! 5.028 izlenme - 1 yıl önce İlber Ortaylı, 2013'te yaptığı bir konuşmada târih hakkında câhil câhil konuşanlara çatıyor.
İlber Ortaylı - Laiklik Hakkında 04:43
İlber Ortaylı - Laiklik Hakkında 3.837 izlenme - 1 yıl önce Yıllar önce İlber Hocamızın Kırıkkale Üniversitesinin davetlisi olarak katıldığı sempozyumda laiklik üzerine yaptığı konuşmasından bir bölüm..
Tarihçi Ahmet Şimşirgil ile Fatih Terim Arasındaki Futbol Tartışması 06:19
Tarihçi Ahmet Şimşirgil ile Fatih Terim Arasındaki Futbol Tartışması 3.233 izlenme - 1 yıl önce Tarihçi Ahmet Şimşirgil ile Fatih Terim Arasındaki Futbol Tartışması 20 Haziran 2016 Milli takım teknik direktörü Fatih Terim kendisini ve milli takımı eleştiren prof. dr. Ahmet Şimşirgil'e Çek Cumhuriyeti maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında cevap verdi.
Osmanlı ve Türklük - İlber Ortaylı 12:40
Osmanlı ve Türklük - İlber Ortaylı 3.181 izlenme - 1 yıl önce İlber Ortaylı anlatıyor. Mevlüt Uluğtekin Yılmaz ve Cemal Kutay ile tartışıyor.
Bu Halk Dinini Bilmiyor - Celal Şengör 04:08
Bu Halk Dinini Bilmiyor - Celal Şengör 5.209 izlenme - 2 yıl önce Celal Şengör hocamızdan çarpıcı ve bilgilendirici sohbet ten alınma kısa bir video sizlerle.
İlber Ortaylı - Osmanlı'da Hoşgörü Yoktur 02:36
İlber Ortaylı - Osmanlı'da Hoşgörü Yoktur 1.806 izlenme - 3 yıl önce İlber Ortaylı'dan Osmanlı İmparatorluğundaki hoşgörü ve tolerans üzerine ilginç tespitler. Nedim Saban'ın 1990'lı yıllarda yapmış olduğu DrStress programında o yıllarda gündemi derinden sarsacak her konu hakkında konuşuldu. Cinselliğin,eşcinselliğin,travestilerin hayatlarının irdelendiği programların yanı sıra gündeme dair eğitim,politika,sanat ve sanatçılar ile de ilgili pek çok program yapılmıştır. Programlarında sansürsüz yayın yapma özelliğini taşıyan Nedim Saban o yıllarda ülkenin konuştuğu konuları belirleyen Türkiye'nin ilk talk show programını yapan isim olmuştur. Daha sonraları onu taklit ederek yolundan ilerleyen pek çok sanatçı olmasına rağmen ( Cem özer, Beyaz,Okan Bayülgen vb..) Doktor stress programlarının ivmesini yakalayabilen olmamıştır. Türünün ilk örneği olan DrStress bugün bile o yıllarda konuşulan konuların ve konuşmalardaki özgür iradenin tek olması sebebiyle gündemi belirlemektedir. https://twitter.com/TvKare https://www.facebook.com/pages/TVKare https://plus.google.com/u/3/b/111562438410804960562/111562438410804960562/posts?pageId=111562438410804960562
Hababam Sınıfı Güle Güle - Emin misin? 01:19
Hababam Sınıfı Güle Güle - Emin misin? 1.279 izlenme - 2 yıl önce İlyas Salman'ın öğretmen rolünü üstlendiği bu Habam Sınıfı versiyonunun bazı dimağlarda gözyaşı; bazılarında ise (düşene gülen vicdansız kesim) kahkaha olarak dışavurduğu bu "kulak memesi kıvamındaki" sahneyi sizlerin takdirine sunuyorum alkışlarla yaşayıp, yaşatan dostlar. İlk tokadı yedikten sonra öğrencinin verdiği cevaptan ziyade yüz ifadesine gülmek serbest ama arkasından gelen seri tokatlarda içiniz yanmıyorsa siz de "düşene gülen" kesime dahilsiniz demektir... (Adam ciddi ciddi saydırıyor!) Not: Düşene her türlü gülerim hacı!
Halil İnalcık - Atatürk Anısı 05:14
Halil İnalcık - Atatürk Anısı 837 izlenme - 2 yıl önce Sitede İlber Ortaylı videoları almış başını gitmişken, hocası Halil İnalcık'ı unutmamak lazım diye düşünüyorum. 1916 doğumlu olmasına rağmen zehir gibi bir kafaya sahip olan ayaklı kütüphanemiz, çocukluğunda Atatürk ile yaşadığı konuşmayı ve Atatürk hakkındaki izlenimlerini aktarıyor. Bizi yıllardır aydınlattığın için alkışlarla yaşıyorsun Halil İnalcık.
İlber Ortaylı - Yavuz Sultan Selim İsmi Köprüye Uygun Değil 00:51
İlber Ortaylı - Yavuz Sultan Selim İsmi Köprüye Uygun Değil 756 izlenme - 2 yıl önce İlber Ortaylı'nın 19 Haziran 2013'te TvNet'te konuk olduğu programdan bir kesit. 3. Köprü yapılmalı yapılmamalı tartışmaları ile beraber üçüncü köprünün ismi de çok tartışıldı. Bunların da ötesinde köprü isminin konulma biçimi de tartışmalıydı. İlber Hoca kendine has uslubuyla bu konuyu ele alıyor ve inceden inceden değil gayet kalın bir şekilde lafı dolandırmadan giydiriyor. Not: Programın tamamını indirip kestim biçtim öyle yükledim. Çok güzel başka kısımlar da var eğer bu beğenilirse onları da yüklerim.
Murat Bardakçı'nın Mustafa Armağan'a Ayar Vermesi 06:57
Murat Bardakçı'nın Mustafa Armağan'a Ayar Vermesi 370 izlenme - 2 yıl önce Aslında Helal! adında bir kategori olsa onu seçecektim Mustafa Armağan denilen Gülen cemaatinin uydurma tarihçisi saçma sapan bilgileri ve iddiaları ile dergisini çıkarırken Murat Bardakçı ve İlber Ortaylı'nın tokat şeklindeki gerçekleri ile karşılaşıyor. Buyrun İzleyelim.
150 çocuğun Cesedini Mezardan Çalıp Mumyaladı 01:43
150 çocuğun Cesedini Mezardan Çalıp Mumyaladı 313 izlenme - 3 yıl önce Rus tarihçi Anatoliy Moskvin, mezarlıktan çaldığı kız çocuğu cesetlerini mumyalayıp evinde saklıyordu. 3 yıl önce ortaya çıkan korkunç olayın videosu yayınlandı
Mondros, Sevr, Lozan İmzalanmasaydı Ne Olurdu - Mustafa Armağan 14:49
Mondros, Sevr, Lozan İmzalanmasaydı Ne Olurdu - Mustafa Armağan 277 izlenme - 2 yıl önce Mustafa Armağan uydurma tarihin sınırlarını aşarak frenk ehline verdiğimiz büyük dersi Kurtuluş Savaşını sallapati belgeleri ile yıkmaya çalışıyor karşısında cevap verecek biri olmadığı için atıp tutuyor.Sinirlenerek izliyoruz.Baştaki işkence introyu montaj bilgim olmadığı için silemedim kusura bakmayın.
Mustafa Armağan - Harf Devriminin Asıl Gayesi 12:36
Mustafa Armağan - Harf Devriminin Asıl Gayesi 197 izlenme - 2 yıl önce Zaman gazetesinin tarih yazarı Mustafa Armağan, Harf devrimini, gerçekleştirilmesinin asıl gayesini, sonuçlarını ve günümüze yansımalarını karşılaştırmalı olarak anlattı.
Talha Uğurluel - Bu Millet Yenilmez 03:35
Talha Uğurluel - Bu Millet Yenilmez 141 izlenme - 2 yıl önce Bu toprakların ne zor şartlarda kazanıldığını Fransız muhabirin Türkiye izlenimleri anlattığı makalesinden bir kesit ile dinleyelim .
Tarihçi Halil İnalcık Hayatını Kaybetti 06:30
Tarihçi Halil İnalcık Hayatını Kaybetti 39 izlenme - 12 ay önce Ünlü tarihçi Halil İnalcık, uzun süredir tedavi gördüğü Ankara Güven hastanesinde vefat etti. Hocaların hocası olarak bilinen ünlü tarihçi Prof. Dr. Halil İnalcık, 100 yaşında hayata veda etti.. ORTAYLI: İLİMİN BAŞI SAĞOLSUN Habertürk Gazetesi Yazarı Murat Bardakçı, Tarihçi Yazar İnalcık'ın vefatıyla ilgili "Halil Hoca hakkında yarın yazacağım ama şimdilik şunu söyleyeyim: Türk tarihçiliğinin yerini hakkıyla edinmiş son büyük ismiydi. Eserleri, şimdi artık pek mevcut olmayan klasik eğitimin ve tarihin mutlaka belgeyle yapılması gereğinin önemini zaten göstermektedir. İlmin başı sağolsun." dedi.
Tarihçi-Yazar Mustafa Armağan: 04:04
Tarihçi-Yazar Mustafa Armağan: "Türkiye Tarih Yazıyor ve Biz Buna Tanık Oluyoruz" 12 izlenme - 3 ay önce Tarihçi-Yazar Mustafa Armağan: "Türkiye tarih yazıyor ve biz buna tanık oluyoruz"DİYARBAKIR - Diyarbakır'da düzenlenen bir konferansta konuşan tarihçi, yazar Mustafa Armağan, "Bu zamana kadar darbeler gördük, şunu gördük, bunu gördük ama hakikaten Türkiye bir tarih yazıyor.
Abd'li Tarihçi Prof. Dr. Heath W. Lowry'in Trabzonspor Aşkı 04:22
Abd'li Tarihçi Prof. Dr. Heath W. Lowry'in Trabzonspor Aşkı 92 izlenme - 3 yıl önce ABD'li Tarihçi Prof.Dr.Heath W. Lowry'in Trabzonspor Aşkını anlattığı hikayesini sizler için sunduk..
Suudi Tarihçi Araba Kullanan Kadın Tecavüze Uğrar 00:49
Suudi Tarihçi Araba Kullanan Kadın Tecavüze Uğrar 55 izlenme - 2 yıl önce Kadınların araba kullanmasının yasak olduğu Suudi Arabistan’da Saleh El-Saadun isimli tarihçiye göre araba kullanan kadın tecavüze uğrayacak demektir.
Bizim Tarihçi 05:09
Bizim Tarihçi 148 izlenme - 9 yıl önce
Ünlü Tarihçi Uğurluel, Samsun'da 'çanakkale Zaferi'ni Anlattı 03:34
Ünlü Tarihçi Uğurluel, Samsun'da 'çanakkale Zaferi'ni Anlattı 7 izlenme - 4 ay önce Ünlü tarihçi Uğurluel, Samsun'da 'Çanakkale Zaferi'ni anlattı Ünlü tarihçi Talha Uğurluel, Atakum Belediyesinin düzenlediği 'Çanakkale Zaferi' adlı konferansa konuşmacı olarak katıldıSAMSUN - Ünlü tarihçi Talha Uğurluel, 'Çanakkale Zaferi' adlı konferansla Samsunlulara buluştu.
Yonca Kaya Şahin, Tarihçi, Köşe Yazarı 02:10
Yonca Kaya Şahin, Tarihçi, Köşe Yazarı 28 izlenme - 2 yıl önce A9TV Televizyonu Adnan Oktar Harun Yahya Sohbetler Belgeseller A9 TV Yeni Frekansımız: Türksat 3A Uydusu FREKANS: 12524 Dikey Batı Sembol Oranı: 22500 http://www.a9.com.tr/izle/193578/A9-Icin-ne-dediler/Yonca-Kaya-Sahin-Tarihci-Kose-Yazari A9 uygulama mobil linkler : A9 TV iphone : http://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv/id432879700 A9 Radyo iphone : https://itunes.apple.com/tr/app/a9-tv-radio/id929302730 A9 TV Android : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.client.a9tv A9 Radyo Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chelik.clients.a9radyo