Hoşgeldiniz!

tarihi bina

 İsviçrede Tarihi Bir Binanın Yerini Değiştirme 01:58
İsviçrede Tarihi Bir Binanın Yerini Değiştirme 2.256 izlenme - 2 yıl önce " http://tr.euronews.com/ Zürih'in Oerlikon semtinde bulunan 122 yıllık tarihi bir bina yakınlardaki demiryolunun genişletilmesi amacıyla yolun 60 metre aşağısına taşındı. 1876 yılında kurulan bina makina, silah ve lokomotiv imalatında kullanılıyordu. İsviçre Devleti demiryolunun genişletilmesi için binanın yıkılmasını öngörüyordu ancak mahalle sakinleri bu yıkıma izin vermedi. Oy toplayarak yıkıma engel olan Oerlikon'lular, binanın 19. yüzyıl endüstri devriminin bir simgesi olduğuna dikkat çekiyor. İnşaat sitesi hazırlıklarına 10 ay önce başlandı. Öncelikle taşıyıcı duvarların, çelik sütunlarla değiştirilmesi gerekti. Binanın altına özel bir ray sistemi döşendi ve bina bu ray sisteminin üzerinde 60 metre kaydırıldı. Taşıma işlemi, saatte 4 metre hızla gerçekleşti ve toplamda iki gün sürdü. Taşıma işlemini gerçekleştiren SPS şirketinin verdiği bilgilere göre, 6200 tonluk binanın taşınmasını içeren proje, Avrupa'daki en büyük yer değiştirme projesiydi. " 2012
  Silivri'de Tarihi Bina Alev Alev Yandı 01:26
Silivri'de Tarihi Bina Alev Alev Yandı 348 izlenme - 4 yıl önce Silivri Çarşı merkezinde ahşap bir binada çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Silivri’de Başkomutan Caddesi Aziz Sokak’ta bulunan tarihi binada yangın çıktı. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de arka cephesinde bulunan binada çıkan yangın nedeniyle olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri binanın çevresindeki yolları trafiğe kapatırken, çevrede de güvenlik önlemleri aldı. İtfaiye ekiplerinin kısa sürede söndürdüğü yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.
Selimpaşa'daki 3 Tarihi Bina Fenerbahçe Üniversitesi'nin 06:31
Selimpaşa'daki 3 Tarihi Bina Fenerbahçe Üniversitesi'nin 78 izlenme - 2 yıl önce Gelecek yıl ilk öğrencilerini kabul etmesi planlanan Fenerbahçe Üniversitesi, Silivri'deki 159 yıllık binada eğitim verecek.
Beyoğlu'nda Tarihi Binada Çökme Meydana Geldi 04:02
Beyoğlu'nda Tarihi Binada Çökme Meydana Geldi 2 izlenme - 1 ay önce Beyoğlu'nda tarihi binada çökme meydana geldiİSTANBUL - Beyoğlu'nda tarihi bir binada çökme meydana geldi.
Tarihi Binada 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Açıldı 02:46
Tarihi Binada 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Açıldı 3 izlenme - 7 ay önce Tarihi binada 15 Temmuz fotoğraf sergisi açıldıSİVAS - Sivas'ta 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi açıldı.
Iğdırda Tarihi Bina Harabeye Döndü 01:56
Iğdırda Tarihi Bina Harabeye Döndü 5 izlenme - 3 yıl önce Iğdır'da, Rus mimarisinin nadir örneklerinden biri olan yüz yıllık taş bina, madde bağımlıları ve define avcıları yüzünden harabeye döndü.