Hoşgeldiniz!

taşeron

Akp'ye Oy Verip Bana Dert Yanmayın - Kemal Kılıçdaroğlu 00:59
Akp'ye Oy Verip Bana Dert Yanmayın - Kemal Kılıçdaroğlu 4.570 izlenme - 1 yıl önce tokat'ta taşeron işçileri ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, taşeron işçilerin hem şikayet edip hem de akp'ye oy vermesine sitem ediyor. Sonuna kadar haklı.
Cumhurbaşkanına Ömründen Ömür Bağışlayan Taşeron İşçi 01:45
Cumhurbaşkanına Ömründen Ömür Bağışlayan Taşeron İşçi 4.212 izlenme - 2 yıl önce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Hak-iş toplantısına katılan Erdoğan'a hastanede taşeron işçi olarak çalışan Hatice Güngör yazdığı mektubu okudu. mektubunda "benim ömrümden al ona ver" diye yazan Hatice Güngör daha sonra kadro istemeyi de ihmal etmedi. kadroyu kaptı büyük ihtimal.
200 Şirket İşçisi Ayaklandı 24:38
200 Şirket İşçisi Ayaklandı 2.526 izlenme - 4 yıl önce Nazilli'de Taşeron Firmaya Bağlı 200 İşçi 1 Mayıs İşçi Bayramı'ndan İtibaren 2 Ay Ücretsiz İzine Ayrılacaklarını Öğrenince Kıyamet Koptu.
Taşeron Son Dakika 20172018 Taşeron İşçilerin K 12:41
Taşeron Son Dakika 20172018 Taşeron İşçilerin K 55 izlenme - 1 ay önce
Taşeron İşçilere Kadro Verilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ? 02:15
Taşeron İşçilere Kadro Verilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ? 41 izlenme - 3 hafta önce Sokaktaki vatandaşa "Taşeron İşçilere Kadro Verilmesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?" diye sorulmuş. Birbirinden ilginç cevaplar kameraya böyle yansımış.
Kemal Kılıçdaroğlu: Akp'ye Oy Verip Bana Dert Yanmayın 00:59
Kemal Kılıçdaroğlu: Akp'ye Oy Verip Bana Dert Yanmayın 393 izlenme - 1 yıl önce Tokat'ta konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, taşeron işçilere "AK Parti'ye oy veriyorsunuz, sonra gelip bana dert yanıyorsunuz" dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Tokat'ta il başkanlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, taşeron işçilerin AK Parti'ye oy vermesinden yakınarak şunları söyledi: "TAŞERON İŞÇİSİ KADROYU SORDU" "Az önce fabrikada işçilerle yemek yedim. Yanımda oturan taşeron işçisi 'Kemal bey bu taşeron işçilerin kadrosu ne olacak' diye sordu. Ben de 'Biz istiyoruz ama hükümet vermiyor, benim gördüğüm kadarıyla hiç vermeyecek' dedim. 'Niye' dedi. OYUNUZU VERİP SONRA GELİP BANA DERT YANIYORSUNUZ, DERT YANACAĞIN YER AYRI KARDEŞİM E vermese oy kaybı olacak mı?! yok dedim. Yine taşeron işçisi gidecek kendi ayağına kurşun sıkacak, oyunu götürüp yine verecek. Ondan sonra da gelip bana dert yanacak, dert yanacağın yer ayrı kardeşim. Bizim sorunlarımızı çözün diyorlar, bu ülkenin tüm sorunlarını biliyorum. çözümünü de biliyorum. bizim seçim bildirimizi örnek aldılar ama hiçbirini yapmadılar
Erdoğan'ın Kadro İsteyen Taşeron İşçileri Fırçalaması 01:41
Erdoğan'ın Kadro İsteyen Taşeron İşçileri Fırçalaması 3 izlenme - 5 saat önce AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya'da kadro talep eden taşeron işçilerine, "Bu zamana kadar size ne anlatıldığını bilmiyorsunuz, anlamıyorsunuz. Sen Karayolları'nda kimin elemanısın? Devletin değil. İhale almış olan bir şirketin elemanı mısın? Bu bir. Eğer taşeron elemanıysan, şu anda taşeron kalkıyor?" diye cevap verdi.
Pamukova Biosun İş Kazası 1 Ağır Yaralı 00:19
Pamukova Biosun İş Kazası 1 Ağır Yaralı 880 izlenme - 3 yıl önce Pamukova Biosun Katı Atık İşleme ve Enerji tesisinde taşeron işçi beş metreden beton zemine düştü 1 ağır yaralı
Yüksek Gerilim Cambazları - Al Jazeera Türk Belgeseli 23:25
Yüksek Gerilim Cambazları - Al Jazeera Türk Belgeseli 958 izlenme - 2 yıl önce Farklı açılardan ve farklı insan hâllerini anlattığı için seviyorum bu elcezirenin belgesellerini. Bundan sonrası alıntıdır. Büyük elektrik kesintilerinin önemli bir bölümü yüksek gerilim hatlarındaki arızalardan kaynaklanıyor. Bu arızaları hat bakım işçileri gideriyor. Hat bakım işçileri, zaman zaman ağır kış koşullarında, ulaşımın zor olduğu coğrafyada, yerden onlarca metre yüksekteki gerilim hatlarında âdeta cambazlık yapıyor. Al Jazeera belgeseli Yüksek Gerilim Cambazları, hat bakım işçilerinin ölüm tehlikesiyle iç içe çalışmalarını anlatıyor.
Bakan Taşeron Düzenlemesinde Tüm Detayları Anlattı 28:22
Bakan Taşeron Düzenlemesinde Tüm Detayları Anlattı 22 izlenme - 1 ay önce Merakla beklenen taşeron düzenlemesi sonunda tamamlandı. Cumhurbaşkanı'nın grup toplantısından açıkladığı taşeron düzenlemesinin detaylarını Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'e anlattı. Bakan Sarıeroğlu, yeni düzenleme ile maaşlarda bir değişiklik olmayacağını, geçişi sağlanan işçilerin aynı yerlerde aynı işlerde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Bakan, hak kaybı olmayacağını açıkladı.
Taşeron Arı Çalıştıran Sarı Arif - Nalet Bebe 00:40
Taşeron Arı Çalıştıran Sarı Arif - Nalet Bebe 371 izlenme - 1 yıl önce Siz ne düşünürsünüz bilmiyorum ama ben hayatımda bu adamın videoları gibi çok az şeye bu kadar gülüyorum. Vine'ları ile meşhur olan "Nalet Bebe" den taşeron arı çalıştıran Sarı Arif tiplemesi...
Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi 00:59
Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi 289 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti Grup Toplantısı'nda kamuda çalışan taşeron işçilere kadro müjdesini verdi Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan biri de milyonlarca kişinin beklediği taşeron işçilere kadro müjdesiydi. Başbakan Ahmet Davutoğlu taşeron açıklamasında taşeron işçilerine kadro şartları ve belediye taşeron kadroları gibi konulara değindi. Başbakan Davutoğlu taşeron işçilerine kadro açıklaması; * Bugün meclise sevkedilenlerle birlikte son kanun tekliflerini gönderdik. Reformların yüzde 65'ini vaatlerin yüzde 100'ünü gerçekleştirmiş bulunuyoruz. * Asgari ücretten emeklilere vaadettiğimiz zamdan, gençlerimize kredi imkanlarına kadar üç ay içinde yerine getirmiş oluyoruz. * Son olarak bugün bir müjdemizi vaatler çerçevesinde Bakanlar Kurulu'nda aldığımız kararı açıklamak isteriz. Bugün kamuoyunda taşeron işçiler olarak bilinen kardeşlerimizle ilgili müjdeyi paylaşacağım. * Bildiğiniz gibi asıl işlerde çalışanları seçim vaadi olarak kamuya alacağımızı vurgulamıştık. Bu sözümüzü yerine getirecek çalışmaları tamamladık. * Böylelikle asli asıl işlerde çalışan personelimizi kamuya alıyoruz. Hayırlı olsun... * Ayrıca bir karar daha aldık. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimiz içim müjdeli kararımızı paylaşmak isterim. Yardımcı işlerde çalışan kardeşlerimizi de kamuya almaya karar verdik. * Dışarda kalan tek bir taşeron işçisi olmayacak. Biz söz verdik mi böyle söz verir, icraat yaptık mı böyle yaparız.
Taşeron İşçiliğin Tanımını En İyi Şekilde Yapan İşçi Abi 00:47
Taşeron İşçiliğin Tanımını En İyi Şekilde Yapan İşçi Abi 472 izlenme - 3 yıl önce Türkiye'de son dönemde yaşanan olaylardan sonra taşeron işçi tartışması yine gündeme oturmuştu. İnternete yüklenen bir videoda taşeron işçi olan bir yurttaşın 'Taseron işçilik' tanımı paylaşım rekoru kırdı.
Polat Alemdar ve Davut Tataroğlunun Konuşması - Kurtlar Vadisi 03:03
Polat Alemdar ve Davut Tataroğlunun Konuşması - Kurtlar Vadisi 463 izlenme - 2 yıl önce Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar ve Davut Tataroğlunun Türkiyenin geleceği ile ilgili dikkat çeken konuşması...
Taşeron düzenlemesinden kimler yararlanacak? Bakan anlattı 28:22
Taşeron düzenlemesinden kimler yararlanacak? Bakan anlattı 18 izlenme - 1 ay önce Merakla beklenen taşeron düzenlemesi sonunda tamamlandı. Cumhurbaşkanı'nın grup toplantısından açıkladığı taşeron düzenlemesinin detaylarını Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, CNN TÜRK'te Hakan Çelik'e anlattı. Bakan Sarıeroğlu, yeni düzenleme ile maaşlarda bir değişiklik olmayacağını, geçişi sağlanan işçilerin aynı yerlerde aynı işlerde çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Bakan, hak kaybı olmayacağını açıkladı.
Bilal'in İmdadına Korumaları Yetişti - TGB 02:17
Bilal'in İmdadına Korumaları Yetişti - TGB 370 izlenme - 3 yıl önce ilal Erdoğan'a, madencilerin hesabının sorulacağını söyleyen İstanbul Üniversitesi öğrencisinin etrafı bir anda çevriliyor. "Biz vicdanlı insanlarız" diyen öğrenciye, "vicdanın yeri burası değil arkadaşım" yanıtı veriliyor. Yaşananlar, protesto edilme çekincesiyle üniversiteye giremeyen AKP'liler artık üniversite çevresinde de rahatça dolaşamayacak, şeklinde yorumlandı.
Taşeron İçin Beklenen Açıklama Geldi 01:20
Taşeron İçin Beklenen Açıklama Geldi 6 izlenme - 2 ay önce Başbakan Binali Yıldırım yurt dışı ziyareti öncesinde taşeron işçilere müjdeyi verdi! Taşeron düzenlenmesi bir hafta içinde yasallaşacak! Ayrıntılar haberimizde! Taşeron işçilerin gözü kulağı kükümetin onlar için vereceği haberdeydi! Başbakan Binali Yıldırım bir hafta içinde önemli adım atılacağını verdi! Taşeron düzenlenmesi bir hafta içinde yasallaşacak! Düzenleme, taşeron işçilerin kamuda işçi statüsünde süresiz sözleşmeli olarak çalışmasını öngörüyor!
Bakan Yılmaz'dan Taşeron İşçilere Müjde 00:48
Bakan Yılmaz'dan Taşeron İşçilere Müjde 121 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz TGRT Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yılmaz burada yaptığı açıklamalarda taşeron işçilere kadro ile ilgili; 'Yapılan düzenlemeler çerçevesinde taşeron işçilerden önemli bir kısmı, asli işlerde çalışanlar kamuda istihdam edilmiş olacaklar' dedi. Maliye Bakanlığı'nın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile iş birliği içerisinde ikinci düzenlemeler üzerinde çalıştığını belirten Yılmaz; “Biz bu konuda bir düzenleme yaptık. AK Parti olarak Meclisimizden bir kanunu geçirdik. Şu anda kanuni çerçeveyi oluşturmuş durumdayız. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızla iş birliği içerisinde Maliye Bakanlığımız ikinci düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Bu düzenlemeler çerçevesinde taşeron işçilerden önemli bir kısmı, asli işlerde çalışanlar kamuda istihdam edilmiş olacaklar. Diğerleriyle ilgilide çok iyi iyileştirmeler son dönemde yapmıştık. Bu iyileştirme çalışmalarımız da aynı şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.
Torba Kanun Tasarısı Meclis'ten Geçti 00:49
Torba Kanun Tasarısı Meclis'ten Geçti 286 izlenme - 3 yıl önce TBMM Genel Kurulu'nda görüşülen ve kamuoyunda 'Torba Kanun' tasarısı olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri tamamlandı. Soma'daki faciadan sonra madencilere, esnaftan öğretmene, taşeron işçiden emekliye kadar yaklaşık 20 milyon kişiyi ilgilendiren düzenlemeleri içeren tasarı, 99 günün ardından Genel Kurul'da kabul edildi. 3 Haziran 2014 tarihinde Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanan ve 37 günlük görüşmenin ardından 10 Temmuz günü komisyondan geçen 'Torba Kanun' 15 Temmuz günü Genel Kurula geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 13 Ağustos tarihinde TBMM'nin 1 Ekim'e kadar tatil kararı almasının ardından 'Torba Kanun' görüşmeleri yeni yasama yılına bırakılmıştı. Ancak AK Parti'nin Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağırmasının ardından kanun tasarısı görüşmeleri geçtiğimiz pazartesi günü tekrar kaldığı yerden devam etti. 148 maddeden oluşan 'Torba Kanun' 99 günün ardından bugün 231 kabul,17 ret oyuyla kabul edilerek yasalaştı. TASARI DA NELER VAR Genel Kurul'da kabul edilen 'Torba Kanun'a göre artık yeraltı işlerinde çalışan işçilerde kıdem şartı aranmayacak. Yeraltı işlerinde bir gün bile çalışanlar kıdem tazminatı almaya hak kazanacaklar. Yeraltındaki çalışma süresi haftada en fazla 36 saat olacak, günlük çalışma süresi ise 6 saati geçemeyecek. Yeraltın madenlerinde çalışan işçiler için emeklilik yaşı 55'ten 50'ye düşürülecek. Tüp bebek deneme sayısı 2'den 3'e yükseltilecek. Vergi, prim, ceza gibi borçlar yapılandırılacak. Bazı kamu alacaklarında faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı Yİ-ÜFE oranları esas alınarak yeniden hesaplanacak. Vergi cezalarının silinmesi söz konusu olmayacak. Vergi asıllarının tamamı, cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek. Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerin eş ya da çocuklarından birisi, eşi veya çocuğu yoksa kardeşlerinden birisi olmak üzere, bir kişiye istihdam sağlanacak. Maden kazasında hayatını kaybedenlerin Sosyal Güvenlik Kurumu'na olan bütün borçları silinecek ve hak sahibine aylık bağlanacak. 35 BİN ÖĞRETMEN ATANABİLECEK 31 Aralık 2014 tarihine kadar ise 35 bin öğretmen atanacak. TASARIDA NELER VAR? ‘15 Temmuz'da 60 madde olarak başlayan ve eklenen yeni maddelerle 148'e kadar ulaşan 'torba tasarı'nın getirdiği bazı yenilikler şöyle: — TEDAŞ alacakları, il özel idareleri ve belediyelerinin kalkınma ajanslarına olan borçları, sulama kooperatiflerinin ve sulama birliklerinin alacakları yapılandırma kapsamına alındı. — Maden işlerinde çalışma saatleri konusunda kanunla yapılan değişiklik, 1 Ocak 2015'te yürürlüğe girecek. — Yeraltı işlerinde çalışan işçilerde kıdem şartı aranmayacak. Buna göre, yeraltı işlerinde bir gün dahi çalışanlar kıdem tazminatından yararlanabilecek. — İşçilerin yeraltındaki çalışma süresi haftada en çok 36 saat olacak, günlük çalışma süresi 6 saati geçemeyecek. — Kıdem tazminatları, çalıştırıldığı son kamu kurum ve kuruluşu tarafından işçinin banka hesabına aktarılacak. — İdarelerce istihdam edilen personelin yeterli nitelik veya sayıda olmaması halinde personel çalıştırılmasına dayalı yardımcı işlere ilişkin hizmetler için ihaleye çıkılabilecek; Bu işleri belirlemede Bakanlar Kurulu yetkili olacak. — Yeraltı maden işlerinde çalışan işçilerin emeklilik yaşı 55'ten 50'ye düşürülecek. — Maden ocakları, kanalizasyon ve tünel yapımı gibi yeraltında yapılan işlerde çalışan sigortalıların, bu işlerde fiilen çalışmadıkları ücretli izin, yıllık izin, eğitim ve kurs, iş öncesi ve sonrası hazırlık süreleri ile resmi tatil günleri de fiili hizmet süresi zammı kapsamında olacak. — İşveren; çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ile 10 ve daha fazla çalışanı bulunan ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerlerinde diğer sağlık personeli görevlendirecek. — Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden sigortalıların SGK'ya olan her türlü borçları silinecek. Ölüm geliri bağlanan hak sahiplerine prim ödeme şartı aranmaksızın ölüm aylığı bağlanacak. — Maden kazasında ölenlerin eş ya da çocuklarından birisi, eşi ya da çocuğu yoksa kardeşlerinden birisi olmak üzere, toplam bir kişi kamuda istihdam edilecek. Bu düzenleme 13 Mayıs 2014 tarihi itibarıyla geçerli olacak. — Linyit ve taşkömürünün çıkarıldığı maden iş yerlerinde çalışan işçilere ödenecek ücret, asgari ücretin iki katından az olmayacak. — 31 Aralık 2014 tarihine kadar 35 bin öğretmen atanacak. — Türk vatandaşlığını kaybedenler yurt dışında çalıştıkları süreleri için borçlanabilecek. — Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak ve 20 kişiyi geçmemek üzere sözleşmeli uzman personel istihdam edilebilecek. — Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu'na göre, kurulu bulunduğu işkolunda en az yüzde 1 üye şartı, Ekonomik ve Sosyal Konseye üye konfederasyonlara üye olmayan işçi sendikaları için yüzde 3 olarak uygulanacak. İşkolu barajı yüzde 1'e sabitlenecek. — Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Hakkında Kanun'un kapsamına girenler, tüp bebek uygulanmasında verilecek destek için aranan, "Son 3 yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alamama" ve "En az 5 yıldır genel sağlık sigortalısı olma" şartlarından muaf olacak. — Bazı kamu alacaklarında faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı Yİ-ÜFE oranları esas alınarak yeniden hesaplanacak. Ancak vergi cezalarının silinmesi söz konusu olmayacak; vergi asıllarının tamamı, cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek. — Spor kulüpleri, SGK ile Maliye'ye olan borçlarını ikişer aylık dönemler halinde azami 42 eşit taksitte ödeyebilecek. — Yasak yerlerde tütün mamulleri tüketenlere verilen idari para cezaları hariç olmak üzere, ilgilisine tebliğ edilmemiş olan 120 TL'nin altındaki idari para cezaları tahsil edilmeyecek. — Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği iki yıl içinde yerine getirilecek; iki yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak. — Mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmeyen kamu görevlisi hakkında ceza soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak ancak disiplin hükümleri saklı olacak. — Kanun, kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar hakkında yeni hükümler getiriyor. — Buna göre, kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek. — Beyan edilen tutar üzerinden yüzde 3 oranında vergi hesaplanacak. 2014 yılı Nisan ayı ve önceki aylara ilişkin ödenmemiş olan sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi için hesaplanacak tutarın ödenmesi halinde, bu alacaklara uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi alacakların tamamının tahsilinden vazgeçilecek. — Devir ve teslim işlemlerinin tamamlanmasının üzerinden 5 yıl geçmiş olan özelleştirmeler hakkında verilen yargı kararlarıyla ilgili olarak, bu kuruluşların geri alınması yönünde herhangi bir işlem tesis edilmeyecek. — Radyo, televizyon, video ve birleşik cihazları imal edenler satıştan önce, ithal edenler ise serbest dolaşıma girişinde bandrol veya etiket almaya mecbur olacak. — Bandrol ücretleri, ithalatta alınan gümrük vergilerinden ayrı olarak tahsil edilecek ve en geç takip eden ayın 15. gününe kadar TRT'ye intikal ettirilecek. — Aile sağlığı merkezlerinde, çalışma saatleri dışında aile hekimleri ve aile sağlığı elemanları ile Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların personeline nöbet görevi verilebilecek. — Kanunla, araç muayenesini zamanında yaptırmayanların cezaları ve gümrük vergisi borçları da yeniden yapılandırma kapsamına alınıyor. — Ev hizmetinde 10 günden fazla çalışanlar sigortalı yapılacak. Çalıştırdığı kişinin sigorta bildirimini süresinde yapmayana asgari ücret tutarında ceza kesilecek. — İnternet erişimin engellenmesi kararının gereğinde azami süre 24 saatten 4 saate iniyor. — TÜRMOB üyelerinin borçlarının ödenmesi konusunda kolaylık getiriliyor. — Bakanlar Kurulu kararıyla memleket kültürü için önemi haiz görülen eserler üzerindeki haklar, eser, sahibinin ölümünden sonra koruma süresinin bitiminden önce kamuya mal edilebilecek. — İş yoğunluğu diğer mahkemelere göre fazla olan mahkemelerde çalışan memurlar ile sözleşmeli personele fazla çalışma ücreti ödenebilecek. — Tüm illerde bucaklar kaldırılıyor. — Kıymetli taşların borsada işlem görmeyenleri KDV istisnasının dışına çıkarılıyor. — Yurt dışından gelen pırlanta gümüşten takılar ile pırlantalı altından takılar, ÖTV kapsamına alınıyor. — İnternette trafik bilgisi Telekominikasyon İletişim Başkanlığı tarafından ilgili işletmecilerden temin edilerek, hakim tarafından karar verilmesi halinde ilgili mercilere verilecek. — İstanbul'da Ataşehir ve Ümraniye ilçelerinin hudutları, 04 ve E-80 karayolu sınır olarak tayin edilerek yeniden belirleniyor.
Soma'daki Madenci - Bu Şirket AKP'nin Taşeronu 01:09
Soma'daki Madenci - Bu Şirket AKP'nin Taşeronu 124 izlenme - 3 yıl önce Soma'da çalışan madencilerden bir tanesinin HaberTürk muhabirine röportaj sırasında söylediği sözler.
Karayolları Taşeron İşçiler 01:05
Karayolları Taşeron İşçiler 237 izlenme - 4 yıl önce Ktv Haber Gürsel Mert
Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi 02:21
Kamuda Çalışan Taşeron İşçilere Kadro Müjdesi 117 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Ahmet Davutoğlu Ak Parti Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalardan biri de milyonlarca kişinin beklediği taşeron işçilere kadro müjdesiydi. Başbakan Ahmet Davutoğlu taşeron açıklamasında taşeron işçilerine kadro şartları ve belediye taşeron kadroları gibi konulara değindi.
Başbakan Davutoğlu'ndan taşeron işçilere müjde 02:57
Başbakan Davutoğlu'ndan taşeron işçilere müjde 104 izlenme - 2 yıl önce Başbakan Davutoğlu'ndan ______________@__________xclas____________________ Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada kamuda çalışan taşeron işçilere kadro müjdesi verdi. Davutoğlu, Brüksel'deki terör saldırısını lanetledi.
Taşeron İşçiliğin Gerçek Tanımı 00:48
Taşeron İşçiliğin Gerçek Tanımı 200 izlenme - 2 yıl önce Abimiz taşeron işçiliğini en anlaşılabilir düzeyde Bilal'e anlatır gibi anlatıyor.
Taşerona Kadro Yok 02:28
Taşerona Kadro Yok 61 izlenme - 2 yıl önce Hükümet 'MÜJDE' Diye Açıkladı.. Yaklaşık 700 Bin İşçi Heyecanlandı. Ancak Taşeron İşçilere Kadro Yerine Sözleşme Teklif Edildi. Üstelik Taşerona Ne Memur Ne De Kamu İşçisi Statüsü Veriliyor.
Somadaki Madenciden Şok İtiraf Şirket Akp Taşeronu 01:09
Somadaki Madenciden Şok İtiraf Şirket Akp Taşeronu 102 izlenme - 4 yıl önce Somadaki Madenciden Şok İtiraf Şirket Akp Taşeronu
Taşeron İşçiye İyi Haber 00:50
Taşeron İşçiye İyi Haber 64 izlenme - 3 yıl önce Torba Yasa İle İlgili Genel Kurul Görüşmeleri Başlıyor... Taşeron işcilerine kıdem tazminatı getirirken sözleşmeleri de 1 yıldan 3 yıla çıkartıyor..
Dhkp C Adlı Halk Düşmanı Taşeron Çete 11 02:44
Dhkp C Adlı Halk Düşmanı Taşeron Çete 11 73 izlenme - 4 yıl önce Dhkp C Adlı Halk Düşmanı Taşeron Çete 11
Faciadan Kurtulan Madenci - Yeniden Girmeliyim 00:19
Faciadan Kurtulan Madenci - Yeniden Girmeliyim 57 izlenme - 3 yıl önce Soma'daki maden faciasında 4 saat sonra kurtulan madenci anlatıyor. Muhabir: "Bundan sonrası için ne düşünüyorsunuz? Yeniden girecek misiniz madene?' Madenci: "Yeniden girmemiz lazım. Kredim var. Kredi ödüyorum bankaya"
Tüpraş Patlamasının Ardından 4 Tutuklama 01:41
Tüpraş Patlamasının Ardından 4 Tutuklama 5 izlenme - 3 ay önce TÜPRAŞ patlamasının ardından 4 tutuklamaİZMİR - İzmir'in Aliağa ilçesinde, 4 kişinin öldüğü Koç Grubuna bağlı TÜPRAŞ patlamasıyla ilgili gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilip aralarında taşeron firma sahibi ile mühendislerin de bulunduğu 7 kişiden 4'ünün tutuklanmasına karar verildi.