Hoşgeldiniz!

tataristan

 Rus yolcu uçağının kaza anı görüntüsü 00:47
Rus yolcu uçağının kaza anı görüntüsü 32.625 izlenme - 3 yıl önce Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da düşen yolcu uçağının kaza anı görüntüsü yayınlandı.
Aşık Zülfiye Terekeme (Sümmani Deniz'e Özel) 03:33
Aşık Zülfiye Terekeme (Sümmani Deniz'e Özel) 54.713 izlenme - 9 yıl önce aşık zülfiye... bu sese kulak verin...
Asik Zülfiye Terekeme 03:33
Asik Zülfiye Terekeme 38.864 izlenme - 9 yıl önce atam anam ay terekeme
Putin'in Tatarca Konuşması 02:04
Putin'in Tatarca Konuşması 2.592 izlenme - 1 yıl önce Rusya devlet başkanı Vlademir Putin'in 2010 yılında, Kazan şehrinin bininci kuruluş yıldönümü kutlamalarında yaptığı Tatarca konuşmadır. Konuşmayı Googla'da çevirdim: Putin: Merhaba, sevgili dostlar! Kazan binlerce yıllık kaderi en önemli tarihi aşamaları yansıtıyordu ve tüm değil Rusya (alkışlar) that I can ve ülkemizin kaderi. Bir ayna gibi yansıdı. Asırlık, çok etnili ve çok: gerçekten eşsiz bir Rus devlet olmanın tüm avantajları vardır görünür ve objektif sorunlar ve. Ben Kazan Rusya tek bir birleşik insanların gelişiminde birleşik Rus ulusunun oluşumunda gerçekten benzersiz tarihsel bir rol oynamıştır söylüyorlar zaman abartı olmaz. Biz (Tatar dilinde telaffuz fragmanı) Rusya'ya Kazan önem vermiş örgütün yıldönümü, sempatik olduğu unutulmamalıdır.
Yolda İç Çamaşırlarıyla Para Toplayan Rus Hatunlar 01:14
Yolda İç Çamaşırlarıyla Para Toplayan Rus Hatunlar 740 izlenme - 3 ay önce Rusya Federasyonu'da bağlı Tataristan'ın başkenti Kazan'da genç kadınlar gece otoyolda araçların önünü keserek para istiyor. Parayı isteme sebepleri ise bir hayli ilginçti. "Giyecek bir şey almamız için lütfen bize para verir misiniz?" diye soran kadınlardan biri 3 günde yaklaşık 1000 Türk Lirası toplamayı başardı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Tataristan Uçağının Düşme Anı Kamerada 00:31
Tataristan Uçağının Düşme Anı Kamerada 5.029 izlenme - 3 yıl önce Rusya'nın Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da 50 kişinin ölümüne neden olan uçağın düşme anının görüntüleri ortaya çıktı. Havaalanında güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerde uçağın burun üstü piste çakılışı görülüyor. Uçağın düşmesiyle olay yerinde dev bir alev topu beliriyor ve alevler kısa sürede çevreye yayılıyor.Dün akşam meydana gelen kazada 44 yolcu ve 6 mürettebat hayatını kaybetmişti. Kazayla ilgili soruşturma ise devam ediyor. Olay yerini inceleyen ekipler, uçaktaki iki kara kutuya ulaştı. Kara kutular, deşifre için Moskova'ya gönderildi. Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, soruşturmanın sürdüğünü ve terör eylemi hariç, her türlü ihtimalin göz önünde bulundurulduğunu belirtti. Sokolov, kazanın pilotaj hatası, teknik arıza, uçak emniyet kurallarının ihlali ya da kötü hava koşullarından kaynaklanıyor olabileceğini ifade etti.
zeytin yağlı yiyemem aman 03:08
zeytin yağlı yiyemem aman 9.505 izlenme - 7 yıl önce yurt dışında ülkemizi temsil ederken en solda yiğit tuğcan kavalda mustafa abi solist merve bhağlama osman hoca yan fülüt ezgi gitardada ben barış kömür
Liya Şamsina - Tugan Yak (Tataristan Türküsü) 02:30
Liya Şamsina - Tugan Yak (Tataristan Türküsü) 214 izlenme - 8 ay önce Tug
Anadolu Ateşi 02:18
Anadolu Ateşi" Tataristan Seyircisini Coşturdu 435 izlenme - 2 yıl önce Başkent Kazan'ın "Piramit" eğlence merkezinde "Anadolu Ateşi" dans ekibinin gösterisi "Anadolu Ateşi" Tataristan seyircisini coşturdu "Anadolu Ateşi" dans topluluğu Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da sanatseverlerle bir araya geldi.
Türkistan Türküsü - Seni Nasıl Unutayım 02:25
Türkistan Türküsü - Seni Nasıl Unutayım 2.215 izlenme - 7 yıl önce elbet bir gün avrupa birliğinden daha güçlü bir birlik kuracağız
Türkvizyon Şarkı Yarışması 02:32
Türkvizyon Şarkı Yarışması 367 izlenme - 2 yıl önce 2. Uluslararası Türkvizyon Şarkı Yarışması- Finalde 225 puan toplayan Kazak sanatçı Dugalova birinci olduKAZAN (AA) - Tataristan'da düzenlenen "2. Uluslararası Türkvizyon Şarkı Yarışması"nı Kazak sanatçı Dugalova kazandı.
Tataristan Cumhurbaşkanı Gökdeniz Karadeniz'i kabul etti 00:34
Tataristan Cumhurbaşkanı Gökdeniz Karadeniz'i kabul etti 232 izlenme - 1 yıl önce Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Rubin Kazan futbol takımının Türk oyuncusu Gökdeniz Karadeniz'i, makamında kabul etti
Aydar Suleymanov - Atlar Chaba (Türkvizyon Şarkı Yarışması 2014 Tataristan) 03:15
Aydar Suleymanov - Atlar Chaba (Türkvizyon Şarkı Yarışması 2014 Tataristan) 323 izlenme - 2 yıl önce 2014 Türkvizyon Şarkı Yarışması , Aydar Suleymanov - "Atlar Chaba" Tataristan.
Tümata- Orenburg Şalı (İdil-Ural)- Gülten Urallı 03:54
Tümata- Orenburg Şalı (İdil-Ural)- Gülten Urallı 935 izlenme - 9 yıl önce TÜmata konserinde Gülten Urallı\'nın söylediği İdil-Ural bölgesi (Kazan Tatarları) şarkısı: Orenburg Şalı. Çocukluğunda Orenburg Şalı takınan annesinin hatıraları.
Tatar Ağıdı - Ayşe Nine 03:11
Tatar Ağıdı - Ayşe Nine 166 izlenme - 2 yıl önce Tatar ninemiz Aishe Zeralieva bize güzel bir ağıt yakıyor. Sanki Anadolu'nun bağrı ancak bu ninemiz Tataristan'dan. vk.com da gezerken tesadüfen buldum.
Aydar Suleymanov - Atlar Çaba (Türkvizyon Şarkı Yarışması  2014 Tataristan) 03:19
Aydar Suleymanov - Atlar Çaba (Türkvizyon Şarkı Yarışması 2014 Tataristan) 176 izlenme - 2 yıl önce Aydar Suleymanov - Atlar Çaba , Türkvizyon 2014 Tataristan.
Türkvizyon Şarkı Yarışması 01:41
Türkvizyon Şarkı Yarışması 136 izlenme - 2 yıl önce Tataristan'ın başkenti Kazan'da Türkvizyon şarkı yarışmasının yarı finalinde Türkiye'yi temsil eden Funda Kılıç sahne aldı.
Küçük Tatar -  03:37
Küçük Tatar - 96 izlenme - 2 yıl önce Tataristan'dan 'Lil Tatar' lakaplı arkadaşımızın çalışması. Buradan uzak akrabalarımıza selamlar olsun. Kardeşimizi alkışlayalım, desteğimizi gösterelim. İyi dinlemeler.
Tataristan 01:16
Tataristan 299 izlenme - 7 yıl önce tataristan ekibi
Rusya'da Uçak Kazası 00:40
Rusya'da Uçak Kazası 137 izlenme - 3 yıl önce Tataristan Havayollarına ait Boeing 737 tipi uçak Rusya'nın Kazan şehrine iniş esnasında düştü uçakta bulunan 50 kişi hayatını kaybetti.
Tataristan Heyeti, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i Ziyaret Etti 06:52
Tataristan Heyeti, Diyanet İşleri Başkanı Görmez'i Ziyaret Etti 121 izlenme - 2 yıl önce DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Tataristan Başmüftüsü İldus Faizov'u makamınd...
Bebek Ölümden Döndü! 00:39
Bebek Ölümden Döndü! 105 izlenme - 3 yıl önce Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde 3 yaşında bir bebeğin ölümden kıl payı kurtulma anı amatör kameraya yansıdı.
dünyanın en büyük kuran'ı - tataristan'da 03:22
dünyanın en büyük kuran'ı - tataristan'da 316 izlenme - 5 yıl önce www.varsayilan.com dünyanın en büyük kuran-ı kerim'i bugün rusya federasyonu'na bağlı tataristan cumhuriyeti'nin başkenti kazan'a getirildi. www.uhut.net dev kitabın ebatları şöyle italyan şirkete tataristan medeni ve tarihi eserleri canlandırma fonu tarafından yaptırılan 2 metre uzunluğunda 15 metre genişliğindeki kuran-ı kerim 632 sayfadan oluşuyor. www.ziza.net aa
Yürüyen merdivende feci ölüm 00:17
Yürüyen merdivende feci ölüm 29 izlenme - 12 ay önce Yürüyen merdivenden alt kata düşen şahıs hayatını kaybetti, şahsın düşerken çarptığı adamsa yaralandı. Tataristan’ın başkenti Kazan’da bir alışveriş merkezinde alt kata inmek isteyen 54 yaşındaki adam, yürüyen merdivenlere yöneldi. Yürüyen merdivende dengesini kaybeden adam, tüm çabalarına rağmen aşağı düştü.
A. Feyzrahmanov - Aldım Koluga Dombıra 02:59
A. Feyzrahmanov - Aldım Koluga Dombıra 53 izlenme - 1 yıl önce Tataristan Devlet Korosu sanatçısı A. Feyzrahmanov'dan içinde yine milli enstrümanımız DOMBRA'nın geçtiği güzel bir tatar türküsü.
Rusya'da Uçak Felaketi: 50 Ölü 01:02
Rusya'da Uçak Felaketi: 50 Ölü 43 izlenme - 3 yıl önce Rusya'da Moskova-Kazan seferini yapan Boeing 737-500 tipi bir uçak iniş sırasında düştü. Pazar akşamı piste çarparak alev alan uçaktaki 44'ü yolcu 6'sı mürettebat toplamda 50 kişiden kurtulan olmadı. Kazan havaalanı öğle saatlerine kadar ulaşıma kapatılırken kaza hakkında soruşturma başlatıldı. Olayda Tataristan Devlet Başkanı Rüstam Minnihanov'un oğlu ve bir İngiliz de hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, Tataristan Havayolları'na ait uçağın piste iki defa inmeyi denediğini, üçüncü denemesinde ise çarparak alev aldığını belirtti. 1990'da ilk seferini yapan uçak aralarında Air France ve Uganda Airlines'ın da bulunduğu toplam 7 şirkette hizmet verdi. 2008'den itibaren Taraistan Havayolları'nın uçak filosuna katıldı. Aralık 2001'de Brezilya seferi sırasında ise 108 yolcusu ile bir felaketin kıyısından döndü. Piste erken inmesinden dolayı iniş takımlarını kaybeden uçak yaklaşık 2 kilometre sol kanadı üzerinde sürüklendi. Fakat kazada hayatını kaybeden olmadı.
TIR Köprüden Nehre Böyle Uçtu 00:52
TIR Köprüden Nehre Böyle Uçtu 16 izlenme - 1 yıl önce Rusya’nın Tataristan Cumhuriyeti’nde bir TIR'ın köprüden nehre uçması güvenlik kamerasına yansıdı. Mamadış şehrinde meydana gelen kazada ortadan ikiye ayrılan TIR, köprüden uçarak nehre düşüyor. Kazada TIR şoförünün cesedi nehirde dalgıçlar tarafından çıkartıldı. Moskova - Ufa kara yolunda yaşanan kazanın, TIR şoförünün buzlanmadan dolayı direksiyon hakimiyetini kaybetmesinden dolayı meydana geldiği belirtildi. Görüntülerde önce köprünün bariyerlerine çarpan araç ikiye ayrılıyor ve nehre düşüyor. Aracın 4 metre derinliğindeki nehrin sularına gömüldüğü ifade edildi.
Beşiktaş Gökhan Töre İçin Rubin Kazan'la Anlaştı 03:17
Beşiktaş Gökhan Töre İçin Rubin Kazan'la Anlaştı 62 izlenme - 2 yıl önce Beşiktaş, bonservisi Rubin Kazan'da bulunan Gökhan Töre'nin transferini 4 milyon 250 bin Euro karşılığında tamamladı.
Gökdeniz Karadeniz'i Tataristan Cumhurbaşkanı Kabul Etti 00:34
Gökdeniz Karadeniz'i Tataristan Cumhurbaşkanı Kabul Etti 14 izlenme - 1 yıl önce Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Rubin Kazan futbol takımı oyuncusu Gökdeniz Karadeniz'i makamında kabul etti. Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Rubin Kazan futbol takımının Türk oyuncusu Gökdeniz Karadeniz’i, makamında kabul etti. Gökdeniz’i sarılarak karşılayan Minnihanov, daha sonra Rubin Kazan’ın sevilen oyuncusuyla Tataristan’daki profesyonel ve çocuk sporlarını geliştirme konusunda sohbet etti. Görüşmede aynı zamanda Rubin Kazan futbol takımını daha da iyi yerlere taşıma konusu da ele alındı. Gökdeniz Karadeniz, Tataristan Cumhurbaşkanı’na profesyonel sporculara ve ayrıca futbolculara gösterilen ilgilerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Görüşme sonunda Minnihanov, Gökdeniz Karadeniz’e Rubin Kazan’da sergilediği performansından dolayı teşekkür etti ve başarılar diledi.
Tataristan'da Ortodoks Hristiyanların Vaftiz Bayramı 01:43
Tataristan'da Ortodoks Hristiyanların Vaftiz Bayramı 9 izlenme - 11 ay önce Tataristan'ın Kaban Gölü'nde Ortodoks Hristiyanlar buzlu suya giriyor Kutsanmış suyu pet şişelere doldurup evine götürmek isteyen Ortodoks Hristiyan fotoğraf çektiriyor Tataristan'da Vaftiz Bayramı Hristiyanlar "günahlarından arınmak" için buzlu suya girdi Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde yaşayan Ortodoks Hristiyanlar, "günahlarından temizlenmek" için soğuk havada buzlu suya girdi.