Hoşgeldiniz!

tatilya

Tatilya'dan Nostaljik Görüntüler 04:35
Tatilya'dan Nostaljik Görüntüler 2.096 izlenme - 4 ay önce Zamanında ülkemizi ziyarete gelen Slav kökenli bir turistin kayda aldığı görüntülerle çocukluğumuzu tekrardan yaşıyoruz. Hayatımda 1 kez gidebildim, onda da yaşım tutmuyor diye alaboraya binememiştim. İçimde kalmıştı.
Bir Zamanlar Tatilya Vardı 01:42
Bir Zamanlar Tatilya Vardı 3.438 izlenme - 2 yıl önce Bir zamanlar tatilya vardı ; Her hafta sonu arkadaşlarla gidip eğlendiğimiz , saatlerce gezdiğimiz ve biraz olsun mutlu olabildiğimiz bir tatilya vardı . Bazen ailecek gidip doya doya korku trenlerine bindiğimiz güzel hatıralar bırakmış , Bir zamanlar tatilya vardı. Henüz ülkede herkesin kardeşçe yaşadığı , dinin bu kadar çok istismar edilmediği ve huzur içinde olduğumuz zamanlarda , Bir zamanlar tatilya vardı. İşte bir zamanlar Tatilya'nın olduğu o güzel zamanlara dönmek , Tatilya'yı hatırlamak için ve tabii ki nostaljik bir değer olur diye paylaşmak istedim. Paylaştığım video , Çocukluğumuzun dizisi Bizimkiler'in bir bölümünde Tatilya'yı anlattığı için paylaşmak istedim. İyi nostaljiler.
Tatilya Liselerarası Bilgi Yarışması (2000) 29:24
Tatilya Liselerarası Bilgi Yarışması (2000) 3.102 izlenme - 2 yıl önce Çocukken gitmeyi iple çektiğimiz, yıkılmasına da bir o kadar üzüldüğümüz Tatilya’da liselerarası düzenlenmiş bu bilgi yarışmasını Erkan Çubukçu sunuyor.Yarışan liseler ise; Vefa Anadolu Lisesi ve Cengizhan Lisesi. Kayıt yılı: 2000.
Pınar Aylin - Arama - Tatilya (1997) 03:50
Pınar Aylin - Arama - Tatilya (1997) 1.056 izlenme - 3 yıl önce Şarkının orijinali ispanyolca Ilariê olarak biliniyor. Sözleri Aşkın Tuna, müzikleri Cid Guerreiro, Dito, Ceinha, düzenlemesi Garo Mafyan'a ait Pınar Aylin'in 1997 tarihli Güneşten isimli albümünün eğlenceli parçası. Vokallerde Kargo, Zeynep Dizdar ve İzel var.
Tatilya Reklam Filmi (1996) 01:14
Tatilya Reklam Filmi (1996) 879 izlenme - 3 yıl önce Zamanının en meşhur eğlence merkeziydi. Genellikle otobüsler ayarlanıp Tatilya ya gidilirdi okulca. Kapanması bence hiç iyi olmadı. Çocukluğumun lunaparkı olarak kaldı. Tatilya'nın ilk açıldığı zamanlardan bir televizyon reklamı. Reklam Vhs kasete çekildiğinden dolayı görüntü kalitesi kötüdür.
Bu Makineye Binmek Yürek İster! 03:02
Bu Makineye Binmek Yürek İster! 986 izlenme - 5 yıl önce Biz hala gondol ve balerinle kandırıyorlar.. :))
Tatilya Eğlence Merkezi 19:27
Tatilya Eğlence Merkezi 506 izlenme - 3 yıl önce Çocukken çoğumuzun okul gezisiyle gittiği tatilya'dan görüntüler, curcunel isimli korku tünelinde olur olmaz yerden fışkıran basınçlı havalardan korkup hızla çıkışı arardık, alaboraya ve trene binmek için uzunca bir süre sıra beklenirdi, sineremaya binip hareketli koltuklarda film izlenirdi, şüphesiz ki masal ağacının ağzına elini sokmaya çalışmayan bizden değildir.
Erbil'deki Vaha 02:47
Erbil'deki Vaha 302 izlenme - 3 yıl önce Başlık Kanal D'den arak oldu ama güzel başlık atmışlar, değiştirmeye kıyamadım. 1996'DA Beylikdüzü'nde kurulan, ekonomik sebeplerden dolayı 2006 yılında Kuzey Irak'lı bir şirkete satılan Tatilya'nın Erbil'deki goruntulerini izleyelim.
Adrenalin Dolu Süper Luna Park Treni 02:03
Adrenalin Dolu Süper Luna Park Treni 217 izlenme - 3 yıl önce Tatilyada tren vardı fakat burada alacağınız adrenalinin yarısını bile vermiyordur. Gerçekten bir defa olsun binmek isterdim.
Atilla Kaptan - 1995 Tatilya Gezisi 05:31
Atilla Kaptan - 1995 Tatilya Gezisi 169 izlenme - 3 yıl önce Atilla Kaptan'ın zamanının ötesinde bir adam olduğunu bu videoda da görmüş oluyoruz, yine kamerası ve ek olarak karikatürlerden fırlamış yeşil çantasıyla gittiği Tatilya'nın, birgün nostaljik bir değer taşıyacağını biliyormuşçasına tuvaletini bile çekmiş. Malumunuz artık Tatilya diye bir yer yok ve elimizdeki en değerli arşiv bu video. Sağolasın atilla kaptan. Yeşil Çanta'da post-it'ler gördüm, orada kimbilir einstein'in bile anlayamayacağı ne notlar yazıyordu.
Murat Başaran - Başı Belalı Yar (1999) 03:06
Murat Başaran - Başı Belalı Yar (1999) 113 izlenme - 3 yıl önce 1999 yılının kasım ayında çıkan ve son anda 90'lara dahil olmakla, şanslı bir albüm olan azcık ucundan albümünün azcık ucundan şarkısına göre utanmadan sıkılmadan söyleyebileceğimiz "başı belalı yar" adlı şarkısı. Ne kadar nostaljik tartışılır ama hatırlanmaya değer bir şarkı. Kim işini iyi biliyor bilmem ama kim işini iyi yapıyor sorusuna cevapsa "Şahin Özer"dir. Şarkı Sözleri (lyrics): Beni böyle biraktin çektin gittin sen Kadere karsi gene bir basima Bir arayip halimi sorsan söylerdim Söyleyemem degme gözyasima Zaten sende simdi çektin gittin yoksun yoksun Ah yanimda kim saracak beni simsiki caninda Basi belali yar amman amman Uçuk kaçik deli yarim Faydasi yok kaçma simdi Ben senden deliyim