Hoşgeldiniz!

Taylan Kümeli Videoları İzle

Okullarda Çocuklar Ne Yemeli? 01:38
Okullarda Çocuklar Ne Yemeli? 20.653 izlenme - 4 yıl önce Okullarda çocuklar ne yemeli?
Obezitenin Sebepleri 01:03
Obezitenin Sebepleri 12.998 izlenme - 4 yıl önce Obezitenin sebepleri
Ara öğün nedir 01:45
Ara öğün nedir 12.932 izlenme - 4 yıl önce
Atıştırmalıklar Neye Göre Tüketilir? 02:16
Atıştırmalıklar Neye Göre Tüketilir? 12.111 izlenme - 4 yıl önce Atıştırmalıklar neye göre tüketilir?
Atıştırmalıklar Nasıl Yenmelidir? 06:03
Atıştırmalıklar Nasıl Yenmelidir? 11.968 izlenme - 4 yıl önce Atıştırmalıklar nasıl yenmelidir?
Masum Kaçamaklar 02:22
Masum Kaçamaklar 13.528 izlenme - 4 yıl önce Masum kaçamaklar
Okullarda Beslenme 01:07
Okullarda Beslenme 11.486 izlenme - 4 yıl önce Okullarda beslenme
Beslenmede Porsiyon Kontrolünün Önemi 01:11
Beslenmede Porsiyon Kontrolünün Önemi 12.465 izlenme - 4 yıl önce Beslenmede porsiyon kontrolünün önemi
Okul Kantini Ve Şeker Tüketimi 01:04
Okul Kantini Ve Şeker Tüketimi 14.554 izlenme - 4 yıl önce Okul kantini ve şeker tüketimi
Çocuklarda Beslenme Bilinci 00:52
Çocuklarda Beslenme Bilinci 11.452 izlenme - 4 yıl önce Çocuklarda beslenme bilinci
Okul kantinlerindeki yiyecekler 01:14
Okul kantinlerindeki yiyecekler 12.023 izlenme - 4 yıl önce Taylan Kümeli çocuklarımızın gün içinde uzun bir zaman vakit geçirdikleri okullarda yedikleri yiyeceklerin öneminden bahsediyor. Sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme biçimini onlar için daha uygun gördüğünü ifade ediyor. Bunun yanında kantinlerde yağ, şeker ve tuz oranı azaltılmış yiyeceklere yer verilmesi gerektiğini özellikle vurguluyor.
Hareketli Yaşamın Önemi 01:49
Hareketli Yaşamın Önemi 11.922 izlenme - 4 yıl önce Taylan Kümeli var olan kilo probleminin sanılanın aksine sadece atıştırmalıklar ya da fast-food gibi hazır yiyeceklerden kaynaklanmadığını belirtiyor. Kilo probleminin yiyeceklerin büyüklüğü, hareketsiz yaşam ve kalorili yiyeceklerin aşırı tüketilmesi sonucu bir bütün olarak ortaya çıktığını bize iletiyor. Bu sebeple sağlıklı bir bedene sahip olabilmek için porsiyon kontrolünün yanında yaşamımızı hareketlendirmemiz gerektiğini ve aynı şekilde çocuklarımızı da bu yönde teşvik etmemiz gerektiğini belirtiyor.
Gıdalarda hijyenin önemi 01:46
Gıdalarda hijyenin önemi 14.311 izlenme - 4 yıl önce Taylan Kümeli atıştırmalık ürün tercihinde paketlenmiş gıdaların daha fazla tercih edilmesi gerektiğini belirtiyor. Paketlenmiş gıdaların üzerinde ki etiketlerin dikkatle incelenmesi gerektiğini ve bu alışkanlığın çocuklarımıza da kazandırılması gerektiğini vurguluyor. Beslenme kontrolünü hayata geçirirken bizim için en önemli noktalardan birinin etiket okuma alışkanlığı olduğunu belirtiyor. Bu alışkanlığı edinen çocukların ise hayatları boyunca yaptıkları alışverişlerde dengeli ve doğru kararlar vereceklerini söylüyor.
Çocukların beslenme alışkanlıkları 02:21
Çocukların beslenme alışkanlıkları 11.470 izlenme - 4 yıl önce Taylan Kümeli, yeni okul dönemine girerken çocuklarımıza dengeli beslenme alışkanlığını kazandırmak için nasıl bir yol izleyebileceğimizle ilgili bize fikir veriyor. Kendisi cips, çikolata, kraker gibi çocukların vazgeçemediği atıştırmalıkları yasaklamak yerine onlara küçük porsiyon alışkanlığı kazandırarak uzun vadede daha sağlıklı bir beslenme bilincinin yerleşmesine olanak sağlamız gerektiğini belirtiyor.
Sevdiğimiz yiyecekler zararlı mı? 09:19
Sevdiğimiz yiyecekler zararlı mı? 11.430 izlenme - 4 yıl önce Taylan Kümeli, hepimizin kilo verme sürecinde iken kaçındığımız yiyecekleri tek tek ele alıyor ve hangi besini nasıl tüketmemiz gerektiği ile ilgili bize öneriler sunuyor. Örnek olarak, kısıtlanmış porsiyonlar olmak suretiyle simitin ayranla, cipsin dip sosla tüketilmesinin daha uygun olduğunu, böylece hem yemek yeme sürecinin hem de emilimin yavaşladığını vurguluyor. Kümeli, bu tip yiyeceklerin doğru sıklıkta ve makul oranlarda yendiği sürece kilo kontrolüne herhangi bir zararının bulunmadığını belirtiyor.